Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
dodge / 2010-09-13 20:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trochę żali moich ...

Czasami mam wrażenie, że mój sąsiad jest złośliwy. Trudno mi inaczej tłumaczyć fakt, że nie zdarzyło mu się aby stukał młotkiem i wiercił w ścianach przed 20.00. Zawsze robi to po 20.00 - kiedy dzieciaki kładę spać. Częstotliwość "remontów" i "poprawek" jest zdumiewająca - przez pięć lat nie mogę się nadziwić, że można przez tyle czasu nanosić średnio dwa razy w tygodniu przez pięć lat poprawki. Zawsze na pytanie "sąsiedzie jak tam remońcik?" - robi minę zdegustowaną i macha ręką i znika. No k**** ręce opadają. Jestem z natury wyrozumiały i łagodnie nastawiony do ludzi, ale kiedyś wezmę wyeksmituję żonkę z dzieciakami na dwa tygodnie i taaaaaakii remont w domu urządzę, że gość będzie z zapałkami na oczach chodził przez cały ten czas.
piciu / 2010-09-13 20:59 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kiedys na allegro (nie lubie ich) mozna bylo kupic plyte z roznymi odglosami np. szczekanie psa, praca wiertarki i wlaczyc ja do odtwarzacza ze wzmacniaczem i tak 24h/dobe :)
dodge / 2010-09-13 21:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki Piciu za dobrą radę, zastanowię się hehehe
amelian nl / 193.19.165.* / 2010-09-13 19:51
http://www.hodiho.fr/2010/05/clip-sexion-dassaut-desole.html
d’Assaut – Désolé

ostatnio jeden z moich ulubionych kawałków
dodge / 2010-09-13 19:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć spekulanci

Spokoju na wieczór życzę.

Piotrek widziałeś bramkę dziwadło?

http://tnij.org/h9nl

Pozdrawiam
Kambodza / 2010-09-13 19:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witka Maćku:)

Takiej bramki z karnego jeszcze nie widziałem:)
Pozdrówka

Ps. Gratki za lidera:)
dodge / 2010-09-13 20:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darku


Gratki za lidera:)


Dziękuję :) Widziałeś numer Grosika w meczu z Wisłą hehehe - balet pomocników Wisły

http://tnij.org/obrona_wisly_osmieszona

Czytałem, że wesele Brata było udane. Cieszy to, grunt to dobra zabawa na takiej imprezie - szczególnie, że to Wielki Dzień Brata :)

Pozdrawiam
giero13 / 2010-09-13 18:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć:-) Oj patrzę, że sa walory które ładnie beda rosły. Byłem półtora tygodnia na szkoleniu i nie dotykałem internetu i widzę, że sporo się działo. Portfel mój na szczęście raczej do góry, poza Tupem, którego zakupiłem dość drogo.

Dziś kończę ćwierć wieku i nawet fajnie się z tym czuję. Mam kilka postanowień z tym związanych;-) Obym chociaż połowę zrealizował.

Widzę, że już ekipka się schodzi więc zmykam:-)

Pozdrawiam:-)
Pooh / 2010-09-13 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Najlepszego, Gieroju ;).
Pzdr.Q
dodge / 2010-09-13 19:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giero

Zdrowia i pomyślności życzę w życiu generalnie na wszystkich płaszczyznach. Prowadź się przez resztę życia mądrze i szczęśliwie. I pamiętaj, że powracająca fala wraca - to odnośnie stosunków z ludźmi. Piszę jako dziadek, więc krztę mądrości życiowych przekazuję :)

Pozdrawiam i udanej imprezy życzę.
pietroo / 2010-09-13 18:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

ojjjjj to Ty jesteś młody chłopczyk :)))
wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :))))
mój brat też dzisiaj ma urodziny, ale ma trochę więcej lat od Ciebie

co do spółek to masz rację, potwierdza się powiedzenie Biga, jesienią będą rosły dobre spółki
pozdrawiam
amelian nl / 193.19.165.* / 2010-09-13 19:19
Witajcie :))) neta nie mam w domu, sąsiad taki dobry że pozwala korzystać ze swojego :)))

Także jak zobaczyłam taką okazję to muszę złożyć życzenia :)))))))))))) Wszystkiego najlepszego Giero, spenienia marzeń i pomyślnej realizacji wszystkich życiowych planów :)))))))))) 100 lat!!!!!!!!!!!!!

Widzę, że ten sam rocznik jesteśmy tylko ja starsza od Ciebie bo z lutego ;)
MK 72 / 2010-09-13 19:31 / (Marcyś)
Cześc Wszystkim

Pozdrawiam Młodzież i Starszą Młodzież;-))))
Kambodza / 2010-09-13 19:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie wieczorkiem:)
Giero serdeczne życzenia i jeszcze lepszych kolejnych latek:) i tez nie myślałem, że Ty taki młodziak jestes:)
Pozdrówka
amelian nl / 193.19.165.* / 2010-09-13 19:49

młodziak

a jak ma w głowie poukładane....pogratulować tylko :)))
giero13 / 2010-09-13 20:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękuję ślicznie za życzenia:-). Impreza będzie krótka bo jutro mam wizytację na terenie i muszę z rana wsiąść do auta bez ryzyka.

W weekand konkretnie się pobaluje.

Mlodzik hehe... może i tak.

Amelko rocznik 85 jest najlepszy niezależnie od miesiąca więc gorąco pozdrawiam;-)

W ogole to piję też wasze zdrowie bo jest tu wspaniała ekipa życzliwych ludzi:-)

Świat jest oparty obecnie na oszustwie tak myślę, a tu są ludzie z zasadami i szczerzy i to jest piękne!

Podpiłem trochę więc piszę szczerze.

Pozdrawiam do jutra:-)
Kambodza / 2010-09-13 20:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

W ogole to piję też wasze zdrowie bo jest tu wspaniała ekipa życzliwych ludzi:-)

Świat jest oparty obecnie na oszustwie tak myślę, a tu są ludzie z zasadami i szczerzy i to jest
piękne!

I to się zgadza, ja również to potwierdzam.
Pozrówka Giero i miłej zabawki dzisiejszej i sobotniej:)
pietroo / 2010-09-13 17:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mówiłem, że BZWBK ładnie pójdzie w górę i pewnie pójdzie

http://www.czasnazysk.pl/wykres/bzw
pietroo / 2010-09-13 17:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Złoty może umocnić się w tym tygodniu


Po porannym umocnieniu, źródłem którego była poprawa nastrojów na rynkach globalnych, ale też i wyrażona w prasie przez prezesa Narodowego Banku Polskiego opinia o możliwym 4% wzroście PKB w tym roku, złoty oddał całość zysków w relacji do wspólnej waluty. W dalszym ciągu zyskuje natomiast do dolara. O godzinie 12:57 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9371 zł wobec 3,9387 zł w piątek pod koniec dnia. Kurs USD/PLN spadł natomiast do 3,0733 z 3,0970 zł w piątek.

Polska waluta może zyskiwać w tym tygodniu. Wsparciem dla niej powinna okazać się, nie tylko obserwowana od pierwszych dni września poprawa nastrojów na rynkach globalnych, ale także licznie publikowane w tym tygodniu dane makroekonomiczne z Polski. Zwłaszcza zaplanowana na piątek, publikacja sierpniowych danych o produkcji przemysłowej. Rynek prognozuje, że wzrośnie ona w relacji rocznej o 13%, po tym jak w lipcu wzrost ten sięgnął 10,3%. Jednak odnotowany w sierpniu zaskakujący skok indeksu PMI dla polskiego przemysłu do 53,8 z 52,1, każe oczekiwać znacznie lepszego odczytu. Oprócz danych o produkcji w tym tygodniu inwestorzy poznają jeszcze raporty o inflacji CPI i PPI, podaży pieniądza, wynagrodzeniach i zatrudnieniu.
Notowania złotego może też wspierać coraz silniejszy w ostatnich tygodniach popyt na polski dług. Szczególnie, że jak ujawnił w poniedziałek Reuters, analitycy Deutsche Banku rekomendują kupno polskich obligacji 10-letnich, uważając za nieuzasadnioną dużą różnicę pomiędzy rentownością polskich i niemieckich obligacji.
Sentyment do polskiej waluty będzie też poprawiać znacząca korekta w górę prognoz wzrostu gospodarczego w 2010 roku, jakiej w poniedziałek dokonała Komisja Europejska. W najnowszej prognozie oczekuje ona, że PKB zanotuje wzrost o 3,4% w tym roku wobec 2,7% prognozowanych jeszcze w maju. Korekta podobnej prognozy dla Niemiec (również do 3,4%), będących największym partnerem handlowym Polski, nie tylko każe traktować wyliczenia Komisji za wiarygodne, ale pozwala oczekiwać nawet szybszego wzrostu PKB.


Marcin R. Kiepas
pietroo / 2010-09-13 17:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a co taka cisza? nikt nic nie pisze?
pietroo / 2010-09-13 12:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek będzie żałować, że tak szybko sprzedał City
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-09-13 11:11
Jak ktos ma KOV-a to dziś jest informacja że w Brunei w bloku M pierwrze połady surowca to nie ropa a gaz , ropa prawdopodobnie jest głębiej . Na dokładne analizy jeszcze poczekać trzeba :(
pietroo / 2010-09-13 11:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kurs też przyjął to neutralnie
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-09-13 11:15
żrudło http://www.tapoil.com/investor-asx.aspx?ContentID=5070
pietroo / 2010-09-13 10:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale ten BZWBK ładnie idzie w górę
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-09-13 10:48
Witam
aby tak inne papierki rosły :)
pietroo / 2010-09-13 10:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj

o właśnie... na tym BZ to myślę, że do 250 zł podciągną, jak będzie rósł w takim tempie
mik0110 / 2010-09-13 10:57 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Piertoo,
BZ chyba raczej ceny wezwania nie przekroczy...
ps
FCB słabiutko - ale to chyba tylko wypadek przy pracy
mik0110 / 2010-09-13 11:00 / portfel / Tysiącznik na forum
sorki wielkie!!!
Pietroo miało być, oczywiście....
pietroo / 2010-09-13 11:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj

zobacz jaki tam jest obrocik, czyżby duzi wychodzili czy to spekulanci podkręcają śrubę?

FCB to chyba wypadek przy pracy, zresztą zaczęli bez kilku podstawowych zawodników, myslę, że to dobry prysznic na początek sezonu, teraz mecz z Panathinakosem, więc pełna moblizacja
pozdrawiam :)
pietroo / 2010-09-13 09:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pozytywna zmiana nastrojów na głównej parze walutowej…

Za nami bardzo nudny tydzień. Po próbie przejęcia kontroli na głównej parze walutowej przez podaż, nastąpiło zatrzymanie spadków. Potem do końca tygodnia kurs utrzymywał się w pobliżu lokalnego minimum na poziomie 1,2660. Brakowało konsekwencji ze strony niedźwiedzi. Taki scenariusz wypaczył przede wszystkim fakt braku istotnych publikacji makroekonomicznych, które mogłyby być impulsem do zmian.
Poniedziałek zaczynamy w dużo lepszych nastrojach. Kurs głównej pary walutowej na początku sesji rósł o ponad 1% osiągając poziom 1,2820. Taki rozwój wydarzeń zawdzięczamy przede wszystkim spotkaniu regulatorów rynku finansowego w Bazylei. Ustalono tam bowiem podniesienie współczynnika wypłacalności banków z 2% do 4,5-6% oraz wprowadzono ograniczenia wobec banków w sprawie wypłat premii i dywidend.
Kolejną weekendową informacją, która istotnie przyczyniła się do poprawy nastrojów jest odczyt danych z Chin na temat produkcji przemysłowej, która wzrosła mocniej od prognoz.

…. która sprzyja złotemu

Polska waluta dostała wyraźny argument do wzrostów. Rosnący apetyt na ryzyko widać na całym rynku, co bezpośrednio przekłada się na wzrost złotego. Dzięki doniesieniom z weekendu, na początku sesji złoty rośnie zarówno wobec euro jak i dolara. Kurs EUR/PLN o godzinie 8.30 wynosił 3,9250, natomiast USD/PLN wynosił 3,0620. Po pozytywnych doniesieniach ze strony polskich ekonomistów na temat prognoz wzrostu dla Polski, złoty otrzymał kolejny prezent w postaci dobrych nastrojów na rynku.


Dariusz Pilich,
Błażej Kędzierski
pietroo / 2010-09-13 09:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
SYSTEM BANKOWY BĘDZIE BEZPIECZNIEJSZY
GOSPODARKA

Ubiegły tydzień nie obfitował w publikacje danych makroekonomicznych, które silnie wpływają na rynki finansowe. Wskaźniki obrazujące stan gospodarki niemieckiej w lipcu sugerują, że lokomotywa koniunktury Unii Europejskiej lekko zwalnia. Spadł poziom zamówień w przemyśle, podczas gdy spodziewano się jego wzrostu w stosunku do poprzedniego miesiąca. Obniżył się poziom eksportu, który w największym stopniu wpływał pozytywnie na aktywność przemysłu naszego zachodniego sąsiada. W rezultacie, produkcja przemysłowa w lipcu co prawda wzrosła, ale dynamika tej zwyżki była mniejsza niż oczekiwania analityków.

Stan niemieckiej gospodarki jest bardzo istotny dla koniunktury w naszym kraju, ponieważ zachodni sąsiad jest największym partnerem handlowym Polski. To właśnie obserwowane tam ostatnio znaczne tempo ożywienia koniunktury wpłynęło na wzrost polskiej produkcji skierowanej na eksport. Na szczęście, jak na razie, można mówić jedynie o chwilowym spowolnieniu wzrostu w Niemczech, ale nie o spadku koniunktury.

To spowolnienie mogło zostać odzwierciedlone w wynikach bilansu płatniczego Polski za lipiec. Eksport co prawda wzrósł o 16% rok do roku, jednak jego wartość była mniejsza niż zakładały prognozy ekonomistów. Dynamika wzrostu eksportu w najbliższych miesiącach może więc okazać się niższa od poziomów, do jakich przyzwyczaiły nas publikacje z ostatnich miesięcy (średnio 22% rok do roku).

Spowolnienie wzrostu gospodarczego, które dotyka większość krajów rozwiniętych wydaje się nie dotyczyć Chin. I to pomimo stosowania w tym kraju polityki gospodarczej mającej na celu schłodzenie rynku nieruchomości. Produkcja przemysłowa w Państwie Środka wzrosła w sierpniu o 13,9% a sprzedaż detaliczna aż o 18,4%. Wzrosły też mocno ceny. Inflacja w sierpniu wyniosła 3,5% i jest powyżej celu inflacyjnego, który wynosi 3%. Dobra koniunktura w Chinach najprawdopodobniej pomoże globalnej gospodarce łagodniej przejść okres spowolnienia wzrostu. Pytanie tylko, czy chińscy decydenci nie będą obawiali się przegrzania koniunktury?

W tym roku wygasają ulgi podatkowe wprowadzone w USA za czasów administracji Busha. Prezydent Obama nie chce przedłużenia ulg dla najbogatszych amerykanów, chce natomiast utrzymać je dla amerykańskiej klasy średniej. Zaproponował także nowy program mający stymulować gospodarkę, amortyzując między innymi negatywne skutki wygaśnięcia ulg dla zarabiających najwięcej. Obama chce wydać łącznie 180 miliardów dolarów na ulgi podatkowe zachęcające przedsiębiorstwa do inwestowania oraz na poprawę infrastruktury transportowej w USA.

Grupa szefów nadzoru bankowego Komitetu Bazylejskiego przyjęła główne założenia reformy zasad adekwatności kapitałowej banków, czyli tzw. Bazylei III. Wzrosnąć ma minimalna wartość relacji zwykłego kapitału własnego (z obecnych 2% do 4,5%) oraz relacji kapitału zwanego Tier 1 (z obecnych 4% do 6%) do aktywów ważonych ryzykiem. Niezmieniona pozostanie wymagana relacja wszystkich kapitałów do aktywów ważonych ryzykiem (min. 8%). Wprowadzony zostanie tzw. bufor ochronny, czyli dodatkowy zwykły kapitał własny w wysokości zapewniającej pokrycie 2,5% wartości aktywów ważonych ryzykiem. Nie będzie on obowiązkowy, ale banki nie posiadające tego buforu będą musiały się liczyć z nałożonymi przez instytucje nadzorcze ograniczeniami przy podziale zysków, czy też wypłat bonusów dla zarządów. Ponadto, wprowadzony będzie jeszcze dodatkowy tzw. bufor antycykliczny, którego wysokość zależeć będzie od sytuacji w poszczególnych krajach (max. 2,5%). Banki będą także musiały spełniać normy maksymalnego stopnia lewarowania, który będzie obliczany w oparciu o nominalną, a nie ważoną ryzykiem wartość aktywów. Nowe regulacje mają być wprowadzane stopniowo począwszy do 2015 roku, a cały proces wdrożenia ma zostać zakończony w roku 2019. Zwiększone wymogi kapitałowe dla banków mogą w krótkim terminie wpłynąć na mniejszą dostępność kredytu w gospodarce oraz zmniejszyć efektywność banków mierzoną wskaźnikiem zwrotu na kapitale (ROE). W dłuższym okresie powinny jednak przyczynić się do zwiększenia stabilność światowego systemu finansowego.

TRENDY

Jen w stosunku do dolara znalazł się w ubiegłym tygodniu na poziomie najwyższym od 15 lat. Frank szwajcarski notuje kolejne rekordy w relacji do euro. Chwiejna koniunktura zachęca do inwestowania w aktywa tradycyjnie uznawane przez inwestorów za „bezpieczne przystanie”. Do takich aktywów należą między innymi te dwie waluty. Blisko pobicia nowych rekordów jest też złoto – najbardziej chyba oczywista inwestycja na niepewne czasy.



Jednak mimo ciągłego zwiększania się popytu na bezpieczne aktywa, cały czas nieźle radzą sobie też aktywa uznawane za ryzykowne. Ceny akcji na większości giełd rosły w ubiegłym tygodniu. Spowolnienie ożywienia gospodarczego obserwowane na świecie na pewno nie przekłada się na zdecydowaną wyprzedaż akcji. Może to oznaczać, że inwestorzy uważają, iż zrestruktury
pietroo / 2010-09-13 09:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cd....

iż zrestrukturyzowane po kryzysie, bardziej elastycznie działające firmy, łatwo poradzą sobie z niewielkim obniżeniem sprzedaży, które nie powinno znacząco wpłynąć na obniżkę zysków. Dlatego też tylko na nielicznych giełdach można zaobserwować wyraźny trend spadkowy. Natomiast na wielu rynkach akcji (głównie w azjatyckich krajach zaliczanych do grupy emerging markets), notowane są nawet nowe tegoroczne szczyty cen akcji. Niewiele do zanotowania nowego tegorocznego rekordu ma też polski WIG.

Dobre notowania zarówno aktywów bezpiecznych jak i ryzykownych można tłumaczyć dwojako. Po pierwsze może to być efekt dużej polaryzacji poglądów inwestorów. Po drugie, skutek luźnej polityki monetarnej prowadzonej w wielu krajach, w tym szczególnie w USA.

RYZYKO

Inwestorzy ciągle obawiają się bankructwa Grecji. Rentowności greckich obligacji oraz notowania CDS na dług tego kraju zaczęły znowu sięgać poziomów sprzed uchwalenia Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego. Niedużo lepiej wypadają także inne kraje zaliczane do grupy PIIGS (Portugalia, Włochy, Irlandia, Grecja, Hiszpania). Obawy inwestorów miało szansę złagodzić oświadczenie norweskiego funduszu lokującego rezerwy walutowe tego kraju (tzw. sovereign fund). Przedstawiciele drugiej na świecie pod względem wielkości aktywów instytucji tego typu, oświadczyli, że zdecydował się on przeznaczyć znaczne środki na inwestycje w kraje PIIGS, w tym w Grecji. Odpowiadający za inwestycje tej instytucji są przekonani, że dług Grecji, czyli najbardziej zagrożonego kraju, nie zostanie zrestrukturyzowany. Te wypowiedzi nie wpłynęły jednak znacząco na spadek rentowności greckich obligacji.


Rafał Lerski
pietroo / 2010-09-13 09:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przyszedł czas na grzanki

Maciej Zbiejcik
Puls Biznesu, pb.pl,13.09.2010 06:52
Czytaj komentarze (11)
Zobacz na forum ()
4f7556fe-a296-4640-8291-b7d1b9bc910b

Inwestorzy przerzucili się na mniejsze spółki, bo łatwiej na nich o duże zyski na trudnym rynku. Gra jest jednak ryzykowna.
Wrześniowe ruchy na warszawskiej giełdzie doskonale wpisują się w to, co obserwujemy już od kilku miesięcy. Nadal bohaterami poszczególnych sesji są mniejsze spółki, które w krótkim czasie potrafią rosnąć w zawrotnym tempie. Inwestorzy znaleźli sposób, jak dobrze zarobić w trendzie
bocznym.

— Od pewnego czasu widać, że inwestorzy zaczęli poszukiwać liderów wzrostu wśród mniejszych spółek, na których można zarobić znacznie więcej niż na dużych, mając do czynienia na rynku z trendem bocznym. Takie spółki typuje się dość łatwo. Kluczem jest dość niska płynność na danym
papierze, co daje możliwość podbicia kursu przy zaangażowaniu niewielkiego kapitału
. Takie wzrosty mają często podłoże spekulacyjne, choć zdarzają się też zwyżki poparte fundamentami — ocenia Mirosław Saj, analityk BM DnB Nord.




Zdaniem Łukasza Rosińskiego z DM Amerbrokers, patrząc na wzrosty z ostatnich miesięcy, można powiedzieć, że mamy okres grzanek. Spółki-grzanki często potrzebują jednego impulsu, nie zawsze fundamentalnego, by ich kurs wystrzelił w górę. Przykładem z ostatnich sesji może być Polrest. Jeszcze tydzień temu kurs spółki był poniżej 50 gr, teraz jest powyżej 1 zł.
Kambodza / 2010-09-13 09:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Uciekam, do popołudnia:)
Piotruś dzięki ale ja go sprzedałem bo myślałem, że się cofnie i kupie więcej i się pomyliłem
Kambodza / 2010-09-13 09:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale IDM zapitala
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy