Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-08-17 10:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czy ktoś z Was ma jeszcze Szara? czy sam zostałem?
Kambodza / 2010-08-17 12:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
opyliłeś go?
pietroo / 2010-08-17 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie, bo za dużą mam stratę, czekam na jeszcze jakieś wybicie
amelian / 2010-08-17 10:20 / portfel / Tysiączniczka na forum
Darku, nie mam niestety czasu aby dalej dyskutować, z resztą nie wiem czy jest sens... ;)

Mamy swoje racje i najważniejsze że potrafimy myślę w sposób kulturalny je wymieniać ;))) Także czas pokaże jak zwykle i wszystko, ja z reguły podchodzę do raportów dosyć sceptycznie....

Natomiast wolałabym żebys to Ty miłą rację i powtórzę się po raz kolejny życzę Ci tego z całego serca :)))))))))))))))))))))))))))
Kambodza / 2010-08-17 10:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
he he, Ani Ty mnie ani ja Ciebie nie przekonamy więc zgadzam się, że nie ma co stukać następnych postów:)
Oczywiście, że czas pokaże i ja sobie również życze żebym to ja miał racje:) A jak będzie zobaczymy:)
pietroo / 2010-08-17 09:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
spekuła siadła na IGR
aqua niel / 83.12.161.* / 2010-08-17 09:17
Cień Dobry:)

Słoneczko świeci dość przyjemnie, nie za gorąco, rzekłbym że jest akuratnie:)
nie wiedzieć czemu ale jakoś miło się zrobiło na tym świecie, nie ma wyjścia, parkiet musi być dzisiaj zielony jak cztery ufoki razem wzięte:)
pozdrawiam :))
pietroo / 2010-08-17 09:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dziń dybry :))

i niech tak będzie

pozdr
Kambodza / 2010-08-17 09:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Aqua:)
Ja i tak bez dostępu do bm więc nic mi z tego nie przyjdzie ale Wam życze zieloności:)
Pozdrówka :)
pietroo / 2010-08-17 09:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
odkupiłem wczoraj sprzedanego Szara, po 25 gr wleciał
pietroo / 2010-08-17 09:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a EUI leci na pysk :((
dodge / 2010-08-17 08:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

Ale fajna pogoda. Ochłodziło się, nie ma tego cholernego słońca i von zeit zu zeit pada deszcz.

Miłego dnia.

Pozdrawiam
Kambodza / 2010-08-17 08:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witka Maćku:)
Stolica niby troche zachmurzona ale i słońce świeci więc jeszcze nie wiadomo co przeważy:)
Pozdrówka
dodge / 2010-08-17 09:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darku

Trochę wytchnienia. Można zacząć żyć :) - Myślę, że i w Wawce dzisiaj powinno być przyjemnie.

Miłego dnia.

Pozdrawiam
Kambodza / 2010-08-17 09:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czytałeś dowcip niżej?:)
dodge / 2010-08-17 09:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Czytałeś dowcip niżej?:)


czytałem hehehe

Dobrze podsumowujący naszych orłów :)))
pietroo / 2010-08-17 08:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
siemanko :))

w końcu spełniło się Twoje zycznie
miłego dnia
dodge / 2010-08-17 09:11 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Piotrku

Czytam o wczorajszym meczu to tu to tam i widzę, że wiele kontrowersji w sędziowaniu. A ja myślę, że co do tego chyba wolnego za przetrzymywanie piłki to dobrze sędzia zrobił. Celebanowi się należało. Pamiętam, że w ubiegłym sezonie podobne cyrki robił w Białym doprowadzając do furii kibiców na trybunach. Ostatecznie - nie pamiętam, ale chyba na sam koniec wała pokazał nam - ale tu mogę się mylić, tak czy siak, któryś chojrak był taki. Liczą się trzy punkty, a sposób wygrania i tak pójdzie w niepamięć.

Dzisiaj na NSport zaczyna się przygoda z LM :)

Miłego dnia.

Pozdrawiam
pietroo / 2010-08-17 09:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zgadzam się z Tobą. Zresztą proszę masz tutaj link i liczenie komentatorów.

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91839,8259828,Feralne_sekundy_Cabaja.html

Legia była lepsza i wygrała i to się liczy.
LM nie mogłem się już doczekać. W końcu będzie co oglądać w TV. Zobaczymy też jak tam Lech zagra. Jestem ciekawy, teraz nie ma zmiłuj, niech pokażą na co ich stać.
Kambodza / 2010-08-17 09:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja się niczego szczególnego nie spodziewam. 4-ech ma nie grać z podstawowego składu z powodu kontuzji i dzisiaj się okaże co z Peszko
pietroo / 2010-08-17 09:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba oststnio nie jest w dobrej formie, chyba że jesli chodzi o popychanki, to w tym bryluje.
Kambodza / 2010-08-17 09:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się, jest kompletnie bez formy. Dzisiaj Borek z Polsatu mówił, że Lech wygląda tragicznie pod względem kondycyjnym a co za tym idzie nie pokazują się na pozycjach i ich nie szukają a więc nie może być wyników, chyba, że fartowne
pietroo / 2010-08-17 08:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Proszę naszą pogodynkę o prognozę, ale pogody na dzisiaj :)))))) Nie wiem jak się ubrać do pracy :)))
amelian / 2010-08-17 09:03 / portfel / Tysiączniczka na forum
cześć Piotruś :)
dziś będzie najładniej w Rzeszowie i najcieplej :))) a w pozostałej części kraju tak o ;) i chmury na Białymstokiem ale to dobrze, że tam się ochłodziło bo mieszkańcy tego miasta nie są zbyt ciepłolubni ;)))

Pozdrawiam serdecznie

PS a Ty się ubierz ładnie ;)
pietroo / 2010-08-17 09:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Asiu :))

dziękuję Ci za prognozę :)) bardzo mi pomogła :))
co do najcieplejszego miejsca w Polsce, to wiadomo, przecież tam mieszkają najgorętsze kobietki naszego kraju :))))

buźka :))
dodge / 2010-08-17 09:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

chmury na Białymstokiem ale to dobrze, że tam się ochłodziło bo mieszkańcy tego
miasta nie są zbyt ciepłolubni ;)))



hahaha

Miłego dnia Słońce

Pozdrawiam
Kambodza / 2010-08-17 08:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Piotrek:)

Powiem Wam dowcip zasłyszany dzisiaj na siłowni:)
Do tej pory jedynym który zarabiał na przegrywaniu był pirat. Nasi piłkarze zawstydzili pirata:)
pietroo / 2010-08-17 08:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Darek :))

dobre, dobre :))))
Kambodza / 2010-08-17 08:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
uśmiałem się też:)
pietroo / 2010-08-17 08:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Wszystkich serdecznie :)))

Pięknie wczoraj padało. Spało się super, aż cięzko było wstać :))

2010-08-17 08:04:04 | MK 72 [ (Marcyś) ].
Cześć Wszystkim

Czytałem raport exx i odczucia mam jak Amelka. Zgadzam się z jej argumentami
i nic nie dodam;-)
Kam z tobą się zgadzam w jednej kwestii a mianowicie że raport opisuje
przeszłość. Natomiast po analizie przeszłości można mieć różne oddczucia.
Wzrost przychodów brak zrealizacji zamówień mała marża. Mówią że marża
wzrośnie ale nie mówią o ile. Biorąc pod uwagę wynik to powinna sporo

patrząc przyszłościowo na spólkę to nie mam większysch obaw ale droga na
szczyt długa i kręta;-)))

Jeśli piszą i przeszłości, tzn że nie bardzo wiedzą co napisać o przyszłości. Chyba trzeba się trochę mniej zacząć "podniecać" EEX. Teraz może ją czekać dłuższy boczniak, tak myślę. Co do raportu to piszą dosyć zachęcająco, ale mało przekonywująco :))

Pozdrawiam
MK 72 / 2010-08-17 08:39 / (Marcyś)
Cześć Piotrek

Spoglądaj na gpf. Czas na niego się zbliża
pietroo / 2010-08-17 08:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześc Marcin

dobierasz jeszcze? ciekawe czy po 3 gr coś jeszcze wpadnie?
MK 72 / 2010-08-17 08:48 / (Marcyś)
zastanawiam się na dokupieniem ;-)
pietroo / 2010-08-17 08:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a co myślisz o Szarze? wczoraj wyskok do 28 gr, udało mi się cząstkę sprzedać po tyle, potem spadek
MK 72 / 2010-08-17 08:56 / (Marcyś)
myslę że to właściwe wybicie

Dzisiaj dotkną 25 i dalej ruch w górę będzie
pietroo / 2010-08-17 08:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ciekawe jak długie będzie te wybicie?
Kambodza / 2010-08-17 05:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Zająlem się odpisaniem Amelce i zapomniałem się przywitać:)
Ja niestety bez podglądu na notowania, jedyne co to mogę na interii sobie pooglądać s i k:)
Udanego dzionka życze
amelian / 2010-08-17 07:34 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Kam :)): zaraz poczytam co mi tam odpisałeś ciekawego :)))
amelian / 2010-08-17 07:46 / portfel / Tysiączniczka na forum

04:47:41 | Kambodza

Kam spania nie masz? ;)))
Kambodza / 2010-08-17 08:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jakoś na urlopie jestem wypoczęty:)
amelian / 2010-08-17 07:54 / portfel / Tysiączniczka na forum

Nie zgadzam się prawie w ogóle:) Ale to chyba nie zaskoczenie;)
Po pierwsze: chciałbym założyć interes gdzie miałbym tyle zamówień, że nie mógłbym
ich zrealizować.

hehe wiedziałam, że tak będzie ;))) ja bym nie chciała bo to wiąże się z nieterminowością a EEX to nie Athon i konkurencję posiada...
Kiepska rentowność z powodu kiepskich warunków wynegocjowanych - to się
zgadza ale nie do końca
Jednak do końca - liczby nie kłamią

Od III albo IVq (nie pamiętam dokładnie) marża dla
Amerykańców już będzie sporo większa o czym pisali w raportach.
fakt :)
"Ceny dla Partnera Amerykańskiego zostaną urealnianie (podnoszone) stopniowo w dwóch etapach,
począwszy od III kwartału ( 1 etap) i IV kwartału ( 2 etap). Podobnie przebiegają ustalenia cen dla
pozostałych klientów, które zostaną podniesione począwszy od III kwartału br."
Ale nigdzie nie jest napisane, że sporo.....
amelian / 2010-08-17 08:04 / portfel / Tysiączniczka na forum

A to, że nie
wykluczają to wcale nie znaczy, że z tego skorzystają a nawet jeśli to na pewno i
tak nie pozwolą na to, żeby usaje weszli w spółke nawet kredytując towar.

skąd ta pewność?
Na koniec moge napisać tylko jedno, samo przeczytanie raportu za jakiś kwartał
który minął praktycznie nic nie daje a na pewno może być bardzo mylące ponieważ dla
spółki która się rozwija wszystko się zmienia bardzo i raport spółki w badanym
kwartale prawie nijak się ma do bieżącej i przyszłej rzeczywistości:)

Darku to już dla mnie bzdura totalna, wybacz....po jakiego grzyba w takim razie są owe raporty?
Kambodza / 2010-08-17 08:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Kiepska rentowność z powodu kiepskich warunków wynegocjowanych - to się
zgadza ale nie do końca
Jednak do końca - liczby nie kłamią

Czy ja napisałem, że liczby kłamią? nie:) - to raz,


A to, że nie
wykluczają to wcale nie znaczy, że z tego skorzystają a nawet jeśli to na pewno i
tak nie pozwolą na to, żeby usaje weszli w spółke nawet kredytując towar.

skąd ta pewność?

Pewność to może za dużo powiedziane ale uważam, że skoro raz odmówili i zrobili emisje to chyba nie po to żeby się zgodzić teraz aby oddać ileś tam wartości spółki za kredytowanie towaru - to chyba logiczne.

Na koniec moge napisać tylko jedno, samo przeczytanie raportu za jakiś kwartał
który minął praktycznie nic nie daje a na pewno może być bardzo mylące ponieważ dla
spółki która się rozwija wszystko się zmienia bardzo i raport spółki w badanym
kwartale prawie nijak się ma do bieżącej i przyszłej rzeczywistości:)

Darku to już dla mnie bzdura totalna, wybacz....po jakiego grzyba w takim razie są owe raporty?

Proponuje również zanim zaqczniesz wyzywać od bzdur totalnych przeczytać dokładnie i ze zrozumieniem to co napisałem:) tzn.
spółki która się rozwija

raport wtedy jest już po czasie gdzie wiele rzeczy się zmieniło i podejmowanie decyzji np o wejściu w spółke na podstawi etakiego raportu dla mnie jest głupotą ponieważ wtedy zakłqadam, że np Ty poczekasz następne 3 m-ce na dobry raport a bez wątpienia będzie raport za IIIq o niebo lepszy i jeśli kurs będzie się normalnie zachowywał bez żadnych gierek to powinien być wyżej więc szkoda złotówki, dóch czy iluś tam moim zdaniem:)
Co innego raport np na takim miedziaku gdzie spółka ma wahania zysku np 10% nmniejlub więcej a nie na EEx-ie gdzie r/r np w lipcu jest ponad 800% większy. Stąd moje zdanie o tym, że taki raport takjakby stracił większą przydatność:)
I na marginesie, ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać ani nic takiego, Wy wiecie swoje, ja swoje:)
MK 72 / 2010-08-17 08:04 / (Marcyś)
Cześć Wszystkim

Noc nie przespana ;-) u Was

Amelka ty to sowa jesteś;-)

Czytałem raport exx i odczucia mam jak Amelka. Zgadzam się z jej argumentami i nic nie dodam;-)
Kam z tobą się zgadzam w jednej kwestii a mianowicie że raport opisuje przeszłość. Natomiast po analizie przeszłości można mieć różne oddczucia. Wzrost przychodów brak zrealizacji zamówień mała marża. Mówią że marża wzrośnie ale nie mówią o ile. Biorąc pod uwagę wynik to powinna sporo

patrząc przyszłościowo na spólkę to nie mam większysch obaw ale droga na szczyt długa i kręta;-)))
amelian / 2010-08-17 08:12 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Marcysiu :)))
Amelka ty to sowa jesteś;-)
młoda jestem to nie muszę dużo spać ;)))

Natomiast po analizie przeszłości można mieć różne oddczucia.

to nie jest dla mnie argument gdyż tak ja pisałam wyżej te raporty po coś są :)
MK 72 / 2010-08-17 08:22 / (Marcyś)
Młoda jesteś więc wytłumaczę Tobie;-)))
Przeszłość pokazuje z czym sobie nie poradzili a skutki widać
Przeszłość pokazuje zagrożenia w przyszłości
Przeszłość mówi jakie powinny byc podjęte kroki aby wszystko dobrze funkcjonowało

Piszą że wiedzą gdzie są wąskie gardła- mówią że dadzą radę wszystko uporządkować

Przyszłośc pokaże czy potrafią
Kambodza / 2010-08-17 08:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Piszą że wiedzą gdzie są wąskie gardła- mówią że dadzą radę wszystko uporządkować

Przyszłośc pokaże czy potrafią

dokładnie:)
amelian / 2010-08-17 08:31 / portfel / Tysiączniczka na forum
No Marcysiu pięknie :)))))))))))))))))))))))) prawie poetycko to zabrzmiało :)))
MK 72 / 2010-08-17 08:35 / (Marcyś)
uszczypliwa z rana Kobieta;-)))
amelian / 2010-08-17 09:00 / portfel / Tysiączniczka na forum
to miał byc komplement a Ty mnie nie wiem o co podejrzewasz... :(
MK 72 / 2010-08-17 09:07 / (Marcyś)
;-))) o wszystko co złe;-)))
kwiatek... / 2010-08-17 00:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ojj Amelciu ja Cię męcze Goa a ty na eex analize przeprowadzasz....
amelian / 2010-08-17 01:01 / portfel / Tysiączniczka na forum
dziady pierońskie Kwiatku i tyle....mają stratę brutto i stratę netto i tak przypadkiem zapomnieli o nawiasach w rachunku zysków i strat? nawiasy to ujemny wynik... ale ściemniacze. Tłumaczą się tym : "Ujemny wynik netto osiągnięty w drugim kwartale 2010 roku był skutkiem aktualizacji wartości akcji spółek będących w portfelu GoAdvisers - Nicolas Games SA oraz Positive Advisory SA. Aktualizacja ujęta została w pozostałych kosztach finansowych"

Ich sposób raportowania mi się nie podoba, natomiast działalność operacyjna jest jak najbardziej w porządku :)
Kambodza / 2010-08-17 06:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ich sposób raportowania mi się nie podoba

Nie to co na EEX;)
amelian / 2010-08-17 01:05 / portfel / Tysiączniczka na forum
no i do tego dane nieaudytowane więc wynik może się jeszcze zmienić...po raporcie widzę, że kupiłam akcje w najgorszym możliwym momencie :(((
kwiatek... / 2010-08-17 01:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli nie ma co liczyć na jakieś wybicie?
amelian / 2010-08-17 08:15 / portfel / Tysiączniczka na forum
Jeśli za 3Q nie wykażą straty to dlaczego nie? ;) obecnie każde pozytywne wydarzenie typu podpisanie nowego kontraktu będzie powodem to zwyżki kursu tak myślę :)
kwiatek... / 2010-08-17 01:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba ze techniczne?Spółka szoruje po dnie takze wiesz jakieś odbicie powinno na niej być...
amelian / 2010-08-17 00:44 / portfel / Tysiączniczka na forum
Otóż sytuacja Spółki Eko Export nie jest wcale taka różowa… Tak jak pisał wcześniej Kam początkiem 2010 roku nie mieli kasy na zakupy mikrosfery. Zaczęło się od zbyt dużych jak na możliwości Spółki zamówień w 1Q 2010. Dopiero kasa z emisji akcji serii G umożliwiła organizację kolejnych dostaw, jednak też w ilościach zbyt małych do kontraktów zawieranych w 2Q 2010. Jest to sygnał ostrzegawczy gdyż „mała” firma nie jest w stanie produkcyjnie przeskoczyć pewnych rzeczy… Sprzedaż do USA obniża im rentowność bo wynegocjowali kiepskie warunki, sami oceńcie co piszą „Wynik finansowy osiągnięty przez Spółkę w II kw. związany jest z podjęciem w IV kw. 2009r
strategicznej decyzji o skorzystaniu z oferty handlowej i rozpoczęciu współpracy z Partnerem
Amerykańskim co przełożyło się na wejście z produktem Eko Export na rynek USA . Z pełną
świadomością , decyzja ta wiązała się z przyjęciem zamówień i sprzedażą w I kw. i II kw. 2010r
produktu gotowego w cenach wynegocjowanych przez odbiorcę z IV kwartału 2009 – czyli
maksymalnie niskich, wymuszonych przez spowolnienie gospodarcze spowodowane kryzysem
gospodarczym.”
Moim zdaniem i tak we wszystkich raportach, wszystkich spółek nie mówią do końca prawdy, jeśli coś jest nie tak to wyjaśniają to jak najdelikatniej się i podkoloryzowują… i to nie jest wycieczka w stronę EEX ;)
„Zdolności produkcyjne Spółki oraz skala
złożonych i możliwych do zrealizowania zamówień przewyższała w II kw. o 80% wykonaną sprzedaż .
Sprzedaż w II kwartale była niższa o ca 200 tyś EURO w porównaniu do I kwartału 2010 co wraz z
promocyjną ceną dla odbiorców z nowo otwartych rynków miało bezpośredni wpływ na wynik
finansowy w okresie sprawozdawczym.” To trochę jak z motyką na Słońce…
I dalej, co jest dla mnie oczywiste
„Zarząd, w porozumieniu z Radą Nadzorczą Spółki, planuje finansować działalność Spółki w 2010 roku
ze środków własnych, uzyskanych z wypracowanego wyniku na działalności gospodarczej oraz
środków finansowych pozyskanych w drodze podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję akcji
serii G i H. Łączna kwota kapitałów własnych planowana z emisji tych akcji to 7 752 000 zł.
Równolegle wykorzystywane będzie również krótko i średnioterminowe finansowanie kredytem
bankowym.”
amelian / 2010-08-17 00:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
Ale to już niebezpieczne….
„Zarząd nie zrezygnował z możliwości finansowania zakupu części surowca, do produkcji
na rynek USA, przez program finansowy zaproponowany przez nowego Partnera handlowego.”
Z jednej strony USA dyktuje marże a z drugiej jeszcze będzie to kredytować…hmm…ryzykowne bardzo, żeby nie zapętlili się jak IGR w „przyjaźń” z BRE…
I na koniec, co z tego, że mają całą masę zamówień, rozmowy handlowe z Emiratami czy krajami Afryki Zachodniej i Norwegii jak raz że mogą temu nie podołać produkcyjnie ( weźmy chociażby czynnik pogodowy – niekorzystne warunki pogodowe w obszarze dostawców surowca czyli Syberii powodują obsuwę w przetwarzaniu surowca i eksportowaniu go ). Dwa w biznesie też trzeba się szanować a nie za wszelką ceną przystawać na warunki drugiej strony… Takie moje zdanie na ten temat
Kambodza / 2010-08-17 04:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie zgadzam się prawie w ogóle:) Ale to chyba nie zaskoczenie;)
Po pierwsze: chciałbym założyć interes gdzie miałbym tyle zamówień, że nie mógłbym ich zrealizować. Zazwyczaj firmy mają odwrotnie co tylko świadczy o potencjale EEX-a:) Kiepska rentowność z powodu kiepskich warunków wynegocjowanych - to się zgadza ale nie do końca - przypominam, że spółka wtedy sprzedawała towar praktycznie tylko do Europy Zachodniej co uległo zmianie bo w tym czasie bardzo znacznie zwiększyło zamówienia OMYA oraz produkt przeszedł pomyślnie testy dla ropniaków. Usaje też na początku zamówili raptem za 176 tys towaru a teraz łykają już niedługo za kwotę miliona:) Od III albo IVq (nie pamiętam dokładnie) marża dla Amerykańców już będzie sporo większa o czym pisali w raportach.
Jedyne z czym w tym wszystkim moge się zgodzić to to, że mogli większą marże dać na początek usajom ale widocznie chęć wejścia w ten ogromny rynek i zachęcenia była tak wielka, że poświecili się dla dobra sprawy. Jak widać opłaciło się, bo taj jak wyżej napisałem zaczeli od pułapu 176 tys EUR a teraz jest już tyle więcej. Takie wyjście uznali za najlepsze. I słusznie moim zdaniem.

Z jednej strony USA dyktuje marże a z drugiej jeszcze będzie to kredytować

Tak jak napisałem USA już nie dyktuje marży (przypominam, że to był raport za IIQ) a kredytować to oni chcieli już rok temu co miało się wiązać z wejściem w spółke jako akcjonariusz. EEX odmówiło i stąd te emisje na pozyskanie kasy. A to, że nie wykluczają to wcale nie znaczy, że z tego skorzystają a nawet jeśli to na pewno i tak nie pozwolą na to, żeby usaje weszli w spółke nawet kredytując towar. Teraz czekamy na ropniaków i na info o dwóch tajemniczych podmiotach co w sierpniu mają odwiedzić EEX-a:) a we wrześniu jeszcze wywiad z prezesem w TVN CNBC ma być:)
Na koniec moge napisać tylko jedno, samo przeczytanie raportu za jakiś kwartał który minął praktycznie nic nie daje a na pewno może być bardzo mylące ponieważ dla spółki która się rozwija wszystko się zmienia bardzo i raport spółki w badanym kwartale prawie nijak się ma do bieżącej i przyszłej rzeczywistości:)
Kambodza / 2010-08-17 05:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

na koniec, co z tego, że mają całą masę zamówień, rozmowy handlowe z Emiratami czy krajami Afryki Zachodniej i
Norwegii jak raz że mogą temu nie podołać produkcyjnie ( weźmy chociażby czynnik pogodowy – niekorzystne warunki
pogodowe w obszarze dostawców surowca czyli Syberii powodują obsuwę w przetwarzaniu surowca i eksportowaniu go

I jeszcze to:) Amelko zakupili już (o czym informowali) ok 11 tys. ton i zrobili też szybko emisje H żeby uzyskać kase na zakup surowca który to mogą kupować praktycznie tylko w m-ce ciepłe (mniej więcej od maja do września) i z emisji pozyskają kase na zakup ok. 8-9 tys ton surowca co da ok. 20 tys ton surowca. Moce przerobowe na dzień dzisiejszy to 22-24 tys ton rocznie więc będą mieli zakupionego surowca prawie na wykorzystanie w całoścli obecnej linii produkcyjnej. Kolejny przykład, ze nie można się sugerować raportem za przeszły kwartał a trzeba czytać biężące:)
Kambodza / 2010-08-17 05:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Z pełną
świadomością , decyzja ta wiązała się z przyjęciem zamówień i sprzedażą w I kw. i II kw. 2010r
produktu gotowego w cenach wynegocjowanych przez odbiorcę z IV kwartału 2009 – czyli
maksymalnie niskich, wymuszonych przez spowolnienie gospodarcze spowodowane kryzysem
gospodarczym.”

Czyli od IIIq będzie już wyższa ale coś mi się kojarzy, że od IVq jeszcze wyższa ale będe to musiał sprawdzić:) Ale cyba tak, bo nie podali tam dokładnej % rentowności lecz tylko napisali, że będzie ona już znacznie wyższa, jak znajde to wkleje:)
Jeszcze tlko na koniec dodam, że przychody w lipcu były prawie takie same jak w całym drugim kwartale a to dopiero początek jest:)
Amelko jesli chcesz coś jeszcze dodać to z chęcią popisze:)
Kambodza / 2010-08-17 06:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A to, że nie wykluczają to wcale nie znaczy, że z tego skorzystają a nawet jeśli to na pewno i tak nie pozwolą na to,
żeby usaje weszli w spółke nawet kredytując towar


Tutaj może troche źle się wyraziłem mianowicie, chciałbym żeby usaje weszli w spółke ale absolutnie nie tylko za to, że bedą kredytować zakup surowca - gruba kasa na stół i wtedy możemy rozmawiać:)
Podpisane:
Członek RN - Kam:)
kwiatek... / 2010-08-16 23:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelko ten raport to chyba przed 20 sierpnia...
kwiatek... / 2010-08-16 23:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest raport GOADVISERS_RAPORT KWARTALNY_IIQ2010.pdf rozmiar: 255.0 kB
pietroo / 2010-08-17 00:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no to jestem ciekawy co tam naściemniali :))
kwiatek... / 2010-08-17 00:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czytaj Piotrus:)
pietroo / 2010-08-17 00:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
popatrzę, ale rano, dzisiaj padam już :))
dobranoc Wszystkim
kwiatek... / 2010-08-17 00:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobranoc pietroo:)))
amelian / 2010-08-17 00:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
no nie...oszaleję ;))) dopierom skończyła czytać raport Exa, wnioski zaraz Wam przedstawię :) Kwiatku podrzuć linkę jak możesz :)
kwiatek... / 2010-08-17 00:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Patrz wyżej....
kwiatek... / 2010-08-17 00:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
w tym kwartale jest strata niestety...Ale porównując z zeszłym rokiem to wzrost przychodów konkretny:)
kwiatek... / 2010-08-17 00:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wzrost przychodów o 77% porównując 2kwartał 2009r...
autoryzowane doradztwo wzrost o 589%
sprzedaż inwestycji wzrost o 145%
sprzedaz usług wzrost o 67%

Trzeba stwierdzić ze spółka ma się dobrze:)
Kambodza / 2010-08-17 06:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobaczymy jak bedzie w lipcu bo widać, że spółeczka też się rozwija ładnie:)
Na EEX-ie w lipcu przychody wzrosły r/r o ponad 800%.
EEX i GOA mają ze sobą coś wspólnego: ładnie się rozwijają i tak samo lecą w dół:)
amelian / 2010-08-16 22:32 / portfel / Tysiączniczka na forum
Tak sobie myślę że powinniśmy otworzyć jakiś portal meteo bo ciągle o pogodzie nawijamy hehe....;)
amelian / 2010-08-16 22:40 / portfel / Tysiączniczka na forum
jak bym tak pogodę przepowiadała jak inwestuję to wszytko było by na odwrót ;) mówię będzie słońce a tu deszcz itd... ;)
MK 72 / 2010-08-16 22:45 / (Marcyś)
;-)))) dobre ale może urok osobisty wystarczy i nikt na prognozę ne zwróci uwagi;-)))
kwiatek... / 2010-08-16 23:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Marcyś czytałem twoje uwagi na temat goa...Ciekawą masz teorie:)
pietroo / 2010-08-17 00:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Myślę, że Amelka nadawała by się na pogodynkę. Popieram :)
amelian / 2010-08-17 00:20 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe... ;)
dodge / 2010-08-16 21:49 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrej nocy życzę :)
MK 72 / 2010-08-16 22:03 / (Marcyś)
Również Wszystkich żegnam

Amelka pewnie już śpi - bo się burzy przestraszyła;-)))
U mnie zaczeło padać tylko nie wiem od kogo przyszło - czy z dołu czy z góry;-)

Ale niech pada i pada cała noc będzie lepiej się spało
amelian / 2010-08-16 22:30 / portfel / Tysiączniczka na forum
Amelka pewnie już śpi - bo się burzy przestraszyła;-))) hehehe.....jak jest burza to spać nie mogę bo czuwam czy piorun nie wleci do mieszkania ;))) kulisty np ;)
MK 72 / 2010-08-16 22:34 / (Marcyś)
znaczy się stoisz w oknie i pilnujesz;-) ( odstraszasz;-)))?
amelian / 2010-08-16 22:37 / portfel / Tysiączniczka na forum
skąd Ty tyle o mnie wiesz? ;) miotłą przepędzam ;))))))))))))))))
MK 72 / 2010-08-16 22:41 / (Marcyś)
Miotła pasuje;-))) atrybut kobiety;-)))))
amelian / 2010-08-16 22:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
ale się odgryzł Skubaniec..... ;)
amelian / 2010-08-16 22:52 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dobranoc :)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy