Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
dodge / 2010-08-04 09:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Emeryt, który będzie chciał pracować, straci emeryturę - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety rząd zamierza zlikwidować przepis pozwalający na łączenie pensji za pracę z emeryturą. W ten sposób ZUS miałby zaoszczędzić na wypłatach emerytur. Ale, jak uważają eksperci, budżet wcale nie zyska, bo jeśli emeryci przestaną pracować, wpływy z podatków i składek będą mniejsze.
Rząd szuka oszczędności, gdzie tylko może. Po podwyżce stawek VAT o jeden punkt procentowy, szykuje zmiany w przepisach dotyczących emerytur. Jeśli ubezpieczony nie rozwiąże umowy o pracę po przejściu na emeryturę, nie będzie dostawał świadczeń. - Nasze propozycje mogą zmniejszyć wydatki Funduszu Ubezpieczeń Społecznych o prawie miliard złotych - mówi "DGP" wiceminister pracy i polityki społecznej Marek Bucior.

Według "DGP" zmiany mają wejść w życie od nowego roku. Rzecz dotyczy około 50 tysięcy pracujących obecnie emerytów.

Rząd zamierza wrócić do starego rozwiązania, z którego sam zrezygnował półtora roku temu. Do stycznia 2009 obowiązywał bowiem zakaz łączenia wypłaty emerytury z pracą po przekroczeniu wieku emerytalnego. Rząd PO-PSL zmienił to prawo, argumentując, że jest ono barierą do kontynuowania pracy przez osoby w starszym wieku. Teraz resort pracy znów chce wrócić do starych przepisów.

Eksperci ostrzegają jednak, że z szacowanych oszczędności może wyjść niewiele, bo emeryci zamiast umowy o pracę wybiorą jednak emeryturę. A wtedy ZUS będzie musiał nadal wypłacać im świadczenia, tracąc jednocześnie wpływy ze składek i podatków.

Z informacji "DGP" nie wynika, czy zakaz łączenia pracy z wypłatą świadczeń miałby dotyczyć również emerytur mundurowych.
dodge / 2010-08-04 09:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kuźwa, ale przyspieszyli tempo na tej naszej "zielonej wyspie" szczęśliwości
Kambodza / 2010-08-04 09:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No Marcyś jednak idą w góre:)
MK 72 / 2010-08-04 09:29 / (Marcyś)
licze ze jrszcze pójdą wyzej i sie wysypię
amelian / 2010-08-04 09:33 / portfel / Tysiączniczka na forum
ja też to sprzedam jednak...

Cześć Marcysiu :)))
MK 72 / 2010-08-04 09:42 / (Marcyś)
Tylko widłowy mnie wkurza

Jak wczoraj leciało po 30% to równoważenie trwało 10 min. Jak chce rosąć to równoważenie będzi trwało ze 2 dni pewnie;-)))
amelian / 2010-08-04 09:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe ;) poszło na szczęście e 17, obaczymy ile i czy trzeba będzie czekać na więcej
dodge / 2010-08-04 09:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ceny cyfrowych aparatów, kopiarek, skanerów, a nawet papieru wzrosną, bo Ministerstwo Kultury oraz Stowarzyszenie Wydawców chce rekompensować twórcom ponoszone straty.

Wszystko przez mocno rozpowszechniony już sprzęt elektroniczny, który pomaga w łatwym utrwalaniu w wersji elektronicznej dzieł twórców. Z jednej strony przyczynia się to do ich popularyzacji, ale też powoduje straty z tytułu praw autorskich.


Projekt nowelizacji do ustawy z 2003 roku, kiedy jeszcze większość nośników nie była tak dostępna dla większości społeczeństwa, zakłada, że podatkiem na rzecz twórców zostaną obciążeni producenci. Wzrost podatku miałby na poszczególne urządzenia wynieść od 1-3 proc. Pozyskane w ten sposób środki mają być przekazane organizacjom reprezentującym twórców, jako forma rekompensaty za kopiowanie utworów chronionych.

Tak zwana opłata reprograficzna dotyczy producentów i importerów urządzeń, które służą zwielokrotnianiu utworów i przedmiotów. Od nich będzie pobierany podatek nie większy niż 3 proc. ceny. Właśnie taki, najwyższy wzrost, dotyczył będzie wszelkich kopiarek, urządzeń wielofunkcyjnych, drukarek, a nawet faksów. Jakby tego było mało planowany jest także wzrost opłaty reprograficznej dla papieru w rozmiarach A3 i A4. Obecnie wynosi on 0,001 proc. a wzrośnie do 1,5. (...)


wp.pl
amelian / 2010-08-04 09:03 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))

W ubiegłym roku rząd zatrudnił 26 tys. nowych urzędników....tego już chyba komentować nie trzeba

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dnia
dodge / 2010-08-04 09:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie rząd Amelcia, tylko cała administracja - to koszty wyborów - swoich, którzy nie dostali się do instytucji państwowych i samorządowych trzeba gdzieś upchać.
Kambodza / 2010-08-04 09:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Amelko:)

I właśnie o to chodzi, że podatki nakładają wyższe a forsa idzie na urzedasów
pietroo / 2010-08-04 05:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam serdecznie :))

dla kogo jest za gorąco w dzień, powinien wstawać tak rano, termometr pokazuje 10 C :))
pozdrawiam i zyczę miłego dnia
Kambodza / 2010-08-04 07:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Piotrek:) Witam Wszystkich:)
Raniutko pogoda gites:) U mnie nawet padało rano:)
Zaczynamy ostatni dzień na pp EEX-a:) I całe szczęście:) A później to myśłe, że już tylko lepiej na akcjach ofkors:)
W końcu te wszystkie kontrakty, podniesienie prognozy (nie ostatnie oczywiście) będzie dostrzeżone.
Udanego dzionka życze
pietroo / 2010-08-04 08:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Darek

po tych pp to mi średnia zakupu EEX podskoczy w górę, a miałem taką niską
pozdrawiam i zyczę udanego dnia
Kambodza / 2010-08-04 08:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
już widze, że na k na akcjach stoja łądne pakiety czyli na pp od rana marazm połączony ze zwałą w dół
MK 72 / 2010-08-04 08:41 / (Marcyś)
Cześć Wszystkim

Slicznie chłodno za oknem;-)

Myslę że zwała na pp sią zakończyła a dzisiaj będą kupować . Obecnie bardziej opłaca się zakupić pp niż akcje więc doświadczeni to zrobią
Kambodza / 2010-08-04 09:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witka Marcyś,

to się zgadza ale początek obstawiam tak jak napisałem. Może później odpalą
pietroo / 2010-08-04 08:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Marcin

Ano zobaczymy jak to będzie z pp. Aplec na enterze mam.
Pozdrawiam
dodge / 2010-08-04 08:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O k*** wybaczcie za to niżej.

Jeszcze jedna miła nowina ...


Od przyszłego roku tankując auto, kierowcy będą musieli głębiej sięgać do kieszeni, zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Wyjaśnia, że Ministerstwo Gospodarki chce zlikwidować ulgę w podatku akcyzowym na biokomponenty dolewane obowiązkowo do paliw.

Wskutek tego cena litra paliwa skoczy o 5-7 groszy, alarmuje Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego.

Razem z podwyżką stawki VAT przełoży się to na wzrost cen paliw 9 do 11 groszy za litr.
dodge / 2010-08-04 08:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darek, Piotrek witaj, czołem wszystkim

Udanego dnia życzę.

Pozdrawiam.

P.S. Stawki lokalnych podatków w górę od 2011 - tym miłym akcentem odmeldowuję się na parę minut :)
Kambodza / 2010-08-04 09:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Maćku:)
Pozdróweczka

Ps. Podatkami nas będą gnębić a sami zwiększyli tak jak amelka wyżej zapodała liczbe urzedasów o 25k
pietroo / 2010-08-04 08:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Maciek

Rano jadąc samochcodem usłyszałem, że VAT podniosą nam nawet do 25%. Proponuję dla nich zacząć od siebie, pensja do posła 5 tys netto, a na biuro 3 tys netto. Moim zdaniem to w zupełności wystarczy. Nie jest to niska kwota.
Pozdrawiam
dodge / 2010-08-04 08:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na razie mówią, że podwyższą do 25% pod warunkami - odczytuję to, że wzrośnie napewno. A posłowie ... w ubiegłym roku o ile pamiętam podniesli sobie, więc mają z czego odniżać sobie ... Po cichu bez wielkiego szumu medialnego podnoszą de facto obciązenia naszych kieszeń - wywołano wojnę o krzyż i cały naród podjął dyskusję na ten temat publiczną nie widząc co istotne dla ich portfeli dzieje się obok. A to powinno stanowić istotę dyskusji publicznej, a nie to czy krzyż będzie stał tu czy gdzie indziej.
dodge / 2010-08-04 08:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darek, Piotrek witaj, czołem wszystkim

Udanego dnia życzę.

Pozdrawiam.

P.S. Stawki lokalnych podatków w górę od 2011 - tym miłym akcentem odmeldowuję się na parę minut :)
dodge / 2010-08-04 08:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darek, Piotrek witaj, czołem wszystkim

Udanego dnia życzę.

Pozdrawiam.

P.S. Stawki lokalnych podatków w górę od 2011 - tym miłym akcentem odmeldowuję się na parę minut :)
dodge / 2010-08-04 08:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darek, Piotrek witaj, czołem wszystkim

Udanego dnia życzę.

Pozdrawiam.

P.S. Stawki lokalnych podatków w górę od 2011 - tym miłym akcentem odmeldowuję się na parę minut :)
dodge / 2010-08-04 08:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darek, Piotrek witaj, czołem wszystkim

Udanego dnia życzę.

Pozdrawiam.

P.S. Stawki lokalnych podatków w górę od 2011 - tym miłym akcentem odmeldowuję się na parę minut :)
dodge / 2010-08-04 08:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darek, Piotrek witaj, czołem wszystkim

Udanego dnia życzę.

Pozdrawiam.

P.S. Stawki lokalnych podatków w górę od 2011 - tym miłym akcentem odeldowuję się na parę minut :)
pietroo / 2010-08-03 23:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
idę i ja spać
dobrej nocy
dodge / 2010-08-03 22:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach kosmetyka po wczorajszych wzrostach. Krzyż stoi, wybory ważne, transmisji z Salonik nie będzie, Dodge nie ma KOV'a, ale ma Elstara, za oknem niebo rozświetlone z oddali błyskami - to tyle podsumowania dzisiejszego dnia.

Dobranoc Wszystkim
pietroo / 2010-08-03 22:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobrej nocy Maciek
tomtay / 2010-08-03 22:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
z tym Kovem to jest tak, że on może będzie długo pląsał w miejscu, ale jak w menzurkach się okaże wybornie to wyp****oli jak raca w górę i po dwóch sesjach będzie stał po tyle co Borek w karnecie :))
pietroo / 2010-08-03 22:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
też tak myślę, jeśli spadnie niżej, powiedzmy okolice 1.50-1.60 to raczej pomyslę o nim gorąco i go wezmę, Kulczyk to nie Krauze
tomtay / 2010-08-03 22:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

kaczuszym rządem byłoby jeszcze gorzej :(

poczekaj jeszcze bo to początek Wszechwładzy PO i zanosi się na gorsze

kiedyś jak byłem mały i uczyłem się historii, krew się we mnie wzbierała i nie mogłem zrozumiec dlaczego Polacy ściągali sobie Króla z zagranicy i dobrowolnie pozwalali mu rządzić Rzeczpospolitą, zamiast wybrać swojego Polaka, dziś już jestem duży wiem, Polak będzie rządził Polakiem ku jego szkodzie, a przez 500 lat niewiele się zmieniło w mentalności, dlatego jak się jest zagranicą wszyscy zalecają unikać rodaków z Polski, bo zostanie się oszukanym i okradzionym.
tomtay / 2010-08-03 21:49 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

jest łyso tym co głosowali na PO i na Bronka w wyborach

Pietrucha ja postawiłem krzyżyk na tego, który teraz w rachach rekompensaty chce mi się zrewanżować i też postawić parę krzyżyków, na Krakowskim Przedmieściu i powiem Ci, że też mi łyso, mało tego, wstydzę się tego co zrobiłem :)
pietroo / 2010-08-03 21:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tam to już chyba działa dewotyzm pewnej grupy starszych osóbek. Myślę, że oni są przeciwko wszystkim.
Mnie wpienia to, że będę płacić coraz większe podatki, a wcale lepiej mi się nie będzie żyć. Miało być inaczej. Wszystko miało wyglądać w różowych kolorach.
dodge / 2010-08-03 21:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O i tak dwie postsolidarnościowe partie czynią, że ich alternatywą staje się SLD. I te wrzaski o krzyż,burdel robiony w Sądzie Najwyższym, podnoszenie podatków i co tam jeszcze po drodze nas spotka - jest jak woda na młyn dla SLD :)))
tomtay / 2010-08-03 22:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla młodych ludzi napewno, ja jak stałem jako dzieciak 6 godzin w sklepie po cztery parówki lub ćwierć kilo mięsa drugiej grupy niewiadomego pochodzenia, to tak szybko komuchy krzyżyka ode mnie nie dostaną :))
dodge / 2010-08-03 22:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak tam młodzieniec Tom? Zdrowie dopisuje Mu?
tomtay / 2010-08-03 22:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak, w zeszłym tygodniu zrobił się żółty to go odwieźliśmy z reklamacją i po trzech dniach usterkę usunięto ;)
miał wyższą bilirubinę i teraz na niego mówimy Bili Ulewajka, a z citronów futruje naprzemiennie i śpi :)
taka troszkę krótka historyjka
dodge / 2010-08-03 22:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moja młoda też miał przez długi czas podwyższoną bilirubinę - do kilku tygodni, nie była co prawda żółta, ale byliśmy pod kontrolą - podwyższona bilirubina w ostateczności może doprowadzić do nieodwracalnych zmian chyba w nerkach z tego co pamiętam jeszcze. W dużej części to efekt karmienia piersią - tak mi tłumaczyli lekarze, ale to pewnie Q-buś więcej może mógłby powiedzieć na ten temat. Dla mnie to już prawie odległe czasy :), trochę wiedzy ulotniło się z czaszy.
tomtay / 2010-08-03 22:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w piątek jedzie Bili na przegląd i zobaczymy co mu tam wpiszą w książkę serwisową :)
dodge / 2010-08-03 22:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:)
pietroo / 2010-08-03 22:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No to macie pociechy :))) Kiedyś może i ja się czegoś takiego doczekam :))
dodge / 2010-08-03 22:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

No to macie pociechy :))) Kiedyś może i ja się czegoś takiego doczekam :))


Życzę tego Tobie Piotruś. Doznania niezapomniane. Mój starszy to już mądrala, a jeszcze cztery lata temu był "naleśniczkiem" bezbronnym, a teraz ... Tata choć do kina, tata pogramy w piłkę, tata narysuj dinozaura, tata kupisz dinozaura, tata kupisz to, tata kupisz tamto, tata weź mnie na mecz ... Młoda zaczyna naśladować Juniora i trzeba temperować tupanie nóżkami i machanie rączkami (na razie z pełnych zdań potrafi powiedzieć "tata oć tu":)) Generalnie jest "wesoło" jak są oboje w domu - wrzask, krzyki i płacz w trakcie wojny o zabawki :) Od młodego wychowywani w rywalizacji o przetrwanie hehehe
tomtay / 2010-08-03 22:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja się dziwię, że jeszcze czekasz Pietrucha, to nie ma co się wygłupiać, żeby nie było że będziesz ojcem a dziadkiem będziesz określany :)
pietroo / 2010-08-03 21:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analiza dzisiejszej sesji:

Podsumowanie dnia 03.08.2010 Wydatki i dochody Amerykanów stanęły w miejscu, indeksy też.


Poniedziałkowa euforia giełdowa okazała się na razie niezbyt trwała. Dobry dla byków początek miesiąca to nie wszystko. Teraz stoi przed nimi zadanie przynajmniej utrzymania sporych zdobyczy. Dane makroekonomiczne nie są zbyt sprzyjające. Wydatki i dochody Amerykanów ani drgnęły. Zamówienia w przemyśle zmniejszyły się o 1,2 proc., podczas gdy spodziewano się, że spadną o 0,5 proc. To z pewnością nie daje powodów do radości i ufnego spoglądania w przyszłość. Notowania na Wall Street zaczęły się dziś od spadku indeksów o 0,4 proc. Optymiści powiedzą, że to normalna korekta i realizacja zysków po poniedziałkowym wyskoku. Pesymiści uznają, że wczoraj optymiści się pomylili i indeksy pójdą w dół. Na rozstrzygnięcie, kto ma rację, wypada jeszcze poczekać. Byki zdają się być wciąż w nieco lepszej sytuacji.

Polska GPW

Wtorkową sesję na warszawskiej giełdzie inwestorzy zaczęli dość asekuracyjnie. Po wczorajszej mocnej zwyżce oba główne indeksy wystartowały nieznacznie pod kreską, zaś wskaźniki małych i średnich spółek rosły po 0,1-0,2 proc. Widać gracze uznali, że warto poczekać z poważniejszymi decyzjami do czasu „rozpoznania” nastrojów na rynkach europejskich. Stamtąd też jednak początkowo wielkiego wsparcia nie było. Gdy jednak DAX ruszył do góry, także u nas indeksy drgnęły, powielając później ruchy przewodnika. Zakres zmian wartości indeksów był jednak dość skromny. WIG20 poruszał się w wąskim, zaledwie 25 punktowym przedziale. W pierwszych minutach sesji cztery spośród sześciu tuzów naszego parkietu zniżkowały po około 0,5 proc. Jedynie walory PZU i Telekomunikacji Polskiej notowane były w okolicach poniedziałkowego zamknięcia. Po południu rolę obrońcy byków przejęły walory Pekao, które zyskiwały 0,9 proc. Nieznacznie dokładały się do tego papiery PKN Orlen, PZU i Telekomunikacji. Ostatecznie WIG20 zyskał 0,12 proc., WIG wzrósł o symboliczne 0,03 proc., sWIG80 zwyżkował o niecałe o,1 proc., zaś wskaźnik średnich spółek spadł o 0,26 proc. Obroty wyniosły niecałe 1,4 mld zł.

Giełdy zagraniczne

Sierpień na Wall Street rozpoczął się od mocnego uderzenia byków. Wzrost Dow Jones’a o ponad 200 punktów, czyli o 1,9 proc. i przekraczająca 2 proc. zwyżka S&P500 mogła zrobić wrażenie. Tym bardziej, że ta prawie euforia nie miała silnych podstaw fundamentalnych. W piątek mieliśmy niewielkie rozczarowanie tempem wzrostu amerykańskiej gospodarki, zaś poniedziałkowe nieco lepsze niż się spodziewano informacje o spadku wskaźnika aktywności gospodarczej z łatwością zatarły wcześniejsze niemiłe odczucie. Radość z tego, że indeks spada wydaje się nieco podejrzana i może mieć „krótkie nogi”. Ale chęć do wzrostu indeksów była bardzo wyraźna. S&P500 dotarł do poziomu najwyższego od 17 maja.

Na giełdach azjatyckich dziś nastroje były mocno zróżnicowane. Nikkei zwiększył swoją wartość o 1,3 proc., poprawiając nieco swoją sytuację. Zdecydowanie gorzej natomiast działo się na giełdzie chińskiej. Shanghai B-Share zniżkował o 0,9 proc., zaś Shanghai Composite stracił aż 1,7 proc. Obraz tych wykresów nie wygląda najlepiej. Prawdopodobna jest nieco większa korekta. Po niedawnym osiągnięciu szczytów dalszy marsz w górę napotkał na spore trudności.

Główne giełdy europejskie zaczęły dzisiejszą sesję od niewielkich spadków, sięgających 0,2 proc. W ciągu pierwszych godzin handlu niewiele się działo. Można więc mówić o nieznacznym ostudzeniu wczorajszego zapału byków. A było co studzić po tym, jak CAC40 zyskał 3 proc., a w Londynie i Frankfurcie zwyżki przekroczyły 2 proc. Na parkietach naszego regionu było dość spokojnie, choć sytuacja była zróżnicowana. W Budapeszcie, Bukareszcie i Sofii indeksy rosły rano po 0,2-0,4 proc., zaś moskiewski RTS i praski PX traciły po niemal 0,5 proc. Przed południem jedynie DAX wyrwał się nad kreskę, ale spotkał się z niebawem z kontratakiem podaży. Tuż po godzinie 16.00 tracił 0,1 proc, CAC40 zniżkował o 0,8 proc., a FTSE o 0,5 proc.
pietroo / 2010-08-03 21:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
C.D..............


Waluty

Wszystko zdaje się sprzyjać wspólnej walucie - poprawa sytuacji na giełdach, gorsze i lepsze dane makroekonomiczne w Stanach Zjednoczonych, brak złych wieści z Europy. Już w poniedziałek wieczorem kurs euro rósł wraz z indeksami na Wall Street, dochodząc z łatwością do poziomu niemal 1,32 dolara. Dziś po porannej stabilizacji pękła bariera 1,32 dolara. Pokonywanie kolejnych „schodków” odbywa się przy sporej dynamice, co sugeruje, że „wymiękają” kolejni zwolennicy gry na spadek europejskiej waluty, w pośpiechu zamykając pozycje.

Złoty w tej atmosferze ma się coraz lepiej. Dziś rano dolara można było kupić na rynku międzybankowym już za 3 zł. A jeszcze nie tak dawno ceniono go na 3,5 zł. Wobec euro nasza waluta zachowuje się znacznie spokojniej. Po spadku w poniedziałkowy poranek kursu wspólnej waluty do poziomu poniżej 4 zł przebywała ona w tych okolicach do dzisiejszego południa. Drożeć euro „nie chciało”. Nieźle radziliśmy sobie z frankiem, ku zadowoleniu posiadaczy kredytów w tej walucie. Kurs „szwajcara” od kilku dni dążył do poziomu 2,9 zł i dziś przed południem tyle właśnie osiągnął. Do końca dnia zmiany kursów były jedynie kosmetyczne.

Podsumowanie

Utrzymanie przez byki w trakcie dzisiejszej sesji zdecydowanej większości zdobytego w poniedziałek terenu trzeba zaliczyć im na plus. Nawet powrót WIG20 do poziomu 2500 punktów nie zmieniałby korzystnej dla posiadaczy akcji sytuacji. Dopiero spadek poniżej mógłby zacząć ich lekko niepokoić. Atak na szczyt z połowy kwietnia wciąż jest bardzo prawdopodobny, jednak trudno oczekiwać, że pokonanie tego poziomu będzie możliwe „z marszu” oraz że będzie lekkie, łatwe i przyjemne. Indeksy mają już za sobą trwający ponad cztery tygodnie marsz w górę, więc jakiejś korekty można się spodziewać.


Roman Przasnyski,
pietroo / 2010-08-03 20:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Myślę, że teraz jest łyso tym co głosowali na PO i na Bronka w wyborach. Gdzie te obietnice nie podnoszenia podatków????????????

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8209901,Rzad_przyjal_nowy_plan.html

O kant tyłka to potłuc.
Przepraszam nie lubie politykować, ale jak widzę i słyszę co się zaczyna dziać po wyborach, jak wszlekie te słowa, które płynęły z ich ust można wsadzić między bajki, to cholera mnie bierze....
amelian / 2010-08-03 20:18 / portfel / Tysiączniczka na forum
dodam jeszcze, że wpływ z podniesionego podatku vat przyniesie w 2011 r ok. 5 mld wpływu do budżetu panstwa co zaledwie pokryje koszty przerośniętej znacznie administracji....

I nie są to moje słowa tylko zacnego ekonomisty Krzysztofa Rybińskiego
dodge / 2010-08-03 21:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

dodam jeszcze, że wpływ z podniesionego podatku vat przyniesie w 2011 r ok. 5 mld
wpływu do budżetu panstwa


To jeszcze nie jest przesądzone. Podnoszenie podatków zawsze wzmaga szarą strefę i kombinowanie, aby rekompensować we własnej kieszeni straty związane z płaceniem daniny na rzecz państwa z wypracowywanego przez siebie zysku. Jeśli nie na vat-cie to w innej dziedzinie fiskalnej i pozafiskalnej straty te będą rekompensowane, aby więcej zostało w kieszeni. A to się tylko sprowadza do tego, że system kontrolny uaktywni się bardziej niż obecnie. Taki to liberalizm w wydaniu PO.

Od razu chcę zaznaczyć, iż nie pochwalam tych co oszukują i kręcą przy rozliczaniu ze Skarbem Państwa, ale też Państwo piętnuję za to, że stwarza takie warunki do tego, zamiast przepisami skonstruować system, który sprawi, iż kręcenie i oszukiwanie nie będzie "warte wyprawki". Już wielokrotnie przytaczano przykład obniżenia CIT-u, co ku zdumieniu wszystkich sprawiło, iż wpływy z tego podatku zwiększyły się w porównaniu z okresem kiedy CIT był wyższy.
pietroo / 2010-08-03 21:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zgadzam się. Jak oni nas, to my ich tak.
Wielu tak robi, zdumiewająco wielu. Mówi, że inaczej się nie da, bo gdyby płacili wszystko uczciwie, poszliby z torbami. Smutne, ale prawdziwe.
Kambodza / 2010-08-03 20:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
tu niestety się musze zgodzić. Jeśli chcą być wporządku to niech zwolnią tych nierobów a do tego jeszcze podwyższą podatki to będzie to wszystko do przełknięcia, przynajmniej dla mnie a tak to jest to nie fair i walenie wiadomo w co
amelian / 2010-08-03 20:51 / portfel / Tysiączniczka na forum
szkoda, że tylu mądrych ludzi w kraju a w rządzie takie ćwoki siedzą...prezydent elekt kompromituje się znów po całości, a dalej jestem zdania że z czasem to dopiero ściemy wyjdą...zapomniał już co mówił niecałe dwa miechy temu, farsa jakich mało, szkoda tylko ze to smiech przez łzy
amelian / 2010-08-03 20:53 / portfel / Tysiączniczka na forum
wstyd mi za to wszystko, nota bene po "akcji krzyżowej" zobaczyć mozna że z kaczuszym rządem byłoby jeszcze gorzej :(
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-08-03 21:53

kaczuszym rządem byłoby jeszcze gorzej :(

poczekaj jeszcze bo to początek Wszechwładzy PO i zanosi się na gorsze
pietroo / 2010-08-03 22:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zrobią z nami co zechcą, raczej nikt im się nie przeciwstawi
pietroo / 2010-08-03 19:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marcin nie masz wrażenia, że SZAR jest powoli podbierany? Skacze pomiędzy 22, a 24 gr i codzinnie ma jako taki obrót.
Kambodza / 2010-08-03 18:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jak widze to co ci ludzie nie dający zabrać tego krzyża to mam wrażenie jakby to jakaś sekta była
amelian / 2010-08-03 19:20 / portfel / Tysiączniczka na forum
masakra....cała ta zadym moim zdaniem jest po to aby zamydlić nam, czyli społeczeństwu oczy przed naprawdę istotnymi sprawami ehhh.....
Kambodza / 2010-08-03 17:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale IDM poleciał w dół.
Ta spółka jest idealna na pogrywanie po 10 gr bo można na tym łądnie zarobić ale jeżeli chodzi o longa to jest tragiczna.
Rok czasu i jest niżej niż przed rokiem
pietroo / 2010-08-03 17:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
powiem Wam tak, te pp EEX to wielka wtopa
żadna rewelacja dla inwestorów, chyba, że kupili po 13 gr

cena pp spadła, cena akcji EEX spadła, w takim razie nie rozumiem zarządu
Kambodza / 2010-08-03 17:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ogólnie to się z tym nie zgadzam, bo jeśli ktoś jest w tej spółce na long to ma super cene do zakupu pp a później jak akcje odbiją to cena ich zakupu +3,2 zł wychodzi naprawde tanio. Jeśli ktos kupił na krótko dla spekulacji no to wtedy faktycznie dla niego interes nieudany. Zobaczymy jeszcze co jutro się wydarzy, bo tu naprawde ktoś większy rozdaje karty a my tylko możemy gdybać kto, co i jak:)
Ja jestem dobrej myśli. A to co z Marcysiem pisaliśmy, że jak kurs pp leciał jest dobry na sprzedaż akcji i zakup pp bo można na tym zarobić to wielu ludzi to zrobiło ale i konkretnie te akcje były odbierane.
pietroo / 2010-08-03 19:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A ja myslę, że i jutro nic nie będzie z tymi pp. Pewnie najwyżej kurs wzrośnie o 3-4 gr. Chyba za dużo żeśmy sobie po nich oczekiwali.
Kambodza / 2010-08-03 20:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie ma co gdybać moim zdaniem, jaki mają cel, taki osiągną a my to sobie możemy popisać tylko
pietroo / 2010-08-03 21:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
masz rację, ale drobnica to też inwestorzy i też chcą zarobić
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy