Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
Kambodza / 2010-07-18 18:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Stolica nareszcie w deszczu:)
dodge / 2010-07-18 18:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darek

U mnie też się ochłodziło dzięki opadom i burzy.

Do przerwy Schalke 04 - Jagiellonia 1-0. Z tego co czytałem na stronie niemieckiej dobry, szybki, ciekawy mecz. Babol puszczony przez naszego bramkarza z 18 metrów.

Pozdro.
Kambodza / 2010-07-18 19:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Macku:)

Zobaczymy jak się zakończy, mam nadzieje, że strzelą bramke i conajmniej wyrównają ale nawet jeśli przegrają będzie ważny styl, bo jeśli będzie dobry (a po tym co napisałeś można wnioskować, że jest dobry) to mimo wszystko będzie to bardzo dobry prognostyk na zbliżający się sezon, tymbardziej, że Jaga na wyjazdach póki co miewała problemy z wygrywaniem.

Pozdrówka serdeczna
dodge / 2010-07-18 19:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W sumie dobrze, że w tym roku takich sparingpartnerów mamy, a nie jakieś drużyny trzecioligowe, czy z dawnej drugiej ligi. Z takimi drużynami jak mistrz Turcji, czy Leicaster czy właśnie Schalke można nabyć sporo doświadczenia, ale i pewności siebie - szczególnie gdy wynik, albo sama gra jest OK. Wiadomo, że to okres przygotowawczy i różne warianty są ćwiczone, ale zdecydowanie lepiej mieć takie testy z lepszymi drużynami.

P.S. Widzę, że Grosik szaleje na skrzydle :)
Kambodza / 2010-07-18 20:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście, że lepiej mieć takich sparingpartnerów bo nabierasz tego wszystkiego co wymieniłeś oraz odwagi i naprawde lepiej z takimi przegrać bo się uczysz podczas i po meczu oglądając go niż wygrywać z np III ligą bo to naprawde nie wiele wnosi ponieważ wystarczy mocniejsze i dokładniejsze krycie lepszej drużyny i już może być ździwienie że coś nie wychodzi co zawsze wychodziło itp co powoduje automatycznie spadek morale i pewności siebie a tym samym większą nerwowość i w rezultacie porażke.

To masz gdzie oglądać?
dodge / 2010-07-18 21:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

To masz gdzie oglądać?


Oglądać nie :), na niemieckiej stronie była relacja live pisana z meczu.
amelian nl / 77.112.196.* / 2010-07-17 18:57
Dzień wspaniały :)))))))))
czyżby basen koło domu?
tak dobrze jeszcze nie mam....na zbiorowy trzeba jeździć...;) ale tam też fajnie i wesoło.

Przyjaciółka moja wróciła z Wawy i mówi, że u nas cieplej niż w stolycy ;)))
giero13 / 2010-07-17 18:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć:-)

Pogoda pogodą, ja cały tydzień robiłem remont i już postprzątałem na szczęście. Tak się cieszę że już koniec:-):-):-).

Pozdrawiam:-)
O pogodzie / 89.200.162.* / 2010-07-17 14:10
Ludzie, przestańcie już o tej pogodzie. Dawniej ludzie w żniwa na polu pracowali i też żyli. A wy jęczycie i jęczycie. Jak rozpieszczone dzieci. Brac się do roboty, trochę wylanego potu wyjdzie Wam na zdrowie.
amelian nl / 77.112.196.* / 2010-07-17 18:54
Witaj :)
to takie specyficzny kącik, że tutaj często się o pogodzie mówi hehe....i nie wiedzę w tym ni złego ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
pietroo / 2010-07-17 15:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trochę się z Tobą zgadzam, ale sam wiesz, że to nie są raczej normalne temperatury jak na nasz kraj :)) takich kiedyś nie było
marudzenie jest w naturze Polaka :)))

z pozdrowieniami
dociekliwy / 2010-07-17 16:00 / portfel / Tysiącznik na forum
marudzenie jest w naturze Polaka :)))
nie tylko Polaka
dociekliwy / 2010-07-17 15:04 / portfel / Tysiącznik na forum
pamietam... tez jeczeli a w najwieksze slonce siedzieli w cieniu
pietroo / 2010-07-17 15:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobra riposta :))
pietroo / 2010-07-17 11:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widzę, że chyba wszyscy jeszcze przed urlopami...
pietroo / 2010-07-17 09:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hej

sobota.... gorąco od samego rana....
głowa mnie też trochę boli :((
kawa mnie na nogi postawi...

pozdrawiam
amelian / 2010-07-17 09:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witam w kąciku emerytów i rencistów.... ;)

Piotruś przynajmniej Ty nie narzekaj na pogodę :) Od jutra mają być burze....

Dziś zgodnie z planem cały dzień siedzę w wodzie :) cały tydzień an to czekałam :)))

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia
pietroo / 2010-07-17 11:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Amelko :))

ja wcale nie narzekam :) jest super, chociaż tak na 10 min jakby spadł deszcz byłoby bardziej rześko :))
siedzisz w wodzie? czyżby basen koło domu?

:))
dodge / 2010-07-17 10:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wszystkich


Witam w kąciku emerytów i rencistów.... ;)


Cholera jak gorąco, gorzej niż wczoraj. Poczekaj Amelcia jak doczekasz się takiego wieku sędziwego jaki ja mam ... :) Ładnie to tak się śmiać ze starszych ludzi? :)

Pozdrawiam
amelian / 2010-07-17 10:51 / portfel / Tysiączniczka na forum
Ależ ja się nie śmieję....
takiego
wieku sędziwego jaki ja mam
już nie przesadzaj Maćku, 150 lat to jeszcze nie tak dużo.. ;))))
dodge / 2010-07-17 10:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A Ty już piszesz Amelcia z głębin hehehe ...

Wiem, wiem Amelcia, że się śmiejesz ..., dla jasności sytuacji ja się drażnię na wesoło hehehe

Buziaki - udanego chlupania w wodzie. Uważaj mimo wszystko na słońce.

Pozdrawiam
pietroo / 2010-07-17 11:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Maciek

u Ciebie też tak ciepło?
patrzę na trawniki i widzę złoto-zółty kolor, żadne zieleni... ale ta ziemia spalona, nawet liście z drzew zaczynają spadać
gdybym miał domek z podwórkiem, siedział bym teraz w basenie z wodą :)) nie ma to jak taka ochłoda :))
pozdrawiam
dodge / 2010-07-17 11:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

u Ciebie też tak ciepło?


Cześć Piotrku

Jest jeszcze cieplej niż ciepło, jest jak w piekarniku ... Myślałem, że wczoraj było gorąco, ale dzisiejszy dzień bije wczorajszy ...

Pozdrawiam
pietroo / 2010-07-17 11:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
miejscowy Żubr Cię ochłodzi :))
dodge / 2010-07-17 11:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

miejscowy Żubr Cię ochłodzi :))


Chłodzi się na wieczór, póki co czeka mnie jeszcze trochę jazdy dzisiaj, więc picie alkoholu nie wskazane.

Zmykam póki co. Miłego weekendu Piotr.
pietroo / 2010-07-17 11:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tobie tez życzę miłego weekendu
pietroo / 2010-07-16 20:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analiza dzisiejszej sesji:

Dzisiejsza sesja była bardzo emocjonująca. Rozpoczęła się bardzo dobrze, ale w godzinach otwarcia notowań w USA u nas podaż ruszyła do ataku, przyczyniając się do zamknięcia na minimach. Oczywiście skutkowało to powstaniem silnie pro spadkowej czarnej świeczki, ale na bardzo małym obrocie, co sprawia, że ciągle należy obecne spadki "zaliczyć" do korekty, zwłaszcza, że linia trendu wzrostowego została wybroniona. W przypadku przebicia tej linii będziemy mogli powiedzieć, że rozpoczęła się korekcyjna fala B, której zasięg mógłby wynieść około 2300 pkt, co spowodowałoby powstanie pro wzrostowej formacji odwróconej głowy z ramionami. Dzisiejsze dane makroekonomiczne miały już wydźwięk negatywny co tylko zmotywowało podaż. Para eur/usd kontynuowała wzrosty, aż do okolic silnego oporu, którym jest poziom 1.3050.

Na interwale godzinowym sytuacja bez zmian. Kurs dzisiaj zatrzymał się idealnie na dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego, dlatego trudno w tej chwili określić, czy już rozpoczęliśmy fale B, ponieważ w poniedziałek możemy zarówno wybić się dołem jak i odbić się w górę. Niewątpliwie duży wpływ będzie miała sesja w USA, ale proszę pamiętać, że przed nami weekend i wciągu dwóch dni nastroje inwestorów mogą ulec sporej zmianie.

Podsumowując, technicznie wciąż znajdujemy się w kanale wzrostowym, lecz decydująca będzie poniedziałkowa sesja, ponieważ to od niej będzie zależeć, czy wybijemy się dołem z kanału, czy go obronimy.


Adrian Pażucha
pietroo / 2010-07-16 20:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witajcie serdecznie wieczorem....
gorąco.... i leniwie jest....piwko wieczorne trzeba wlać w siebie :))
sesja z lekkim minusem, nic ciekawego ogólnie
dodge / 2010-07-16 17:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Czy to koniec tropikalnych upałów?. Od rana w wielu miejscach występują burze, które mogą utrzymać się do wieczora. Jutro pojawi się deszcz, a w niedzielę wraz z deszczem, lekkie ochłodzenie - zapowiada Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej

Front chłodniejszego powietrza objął wschodnią cześć kraju. Pada tam przelotny deszcz, miejscami występują także burze.(...)"
______________________________________

Pytam sie gdzie ten deszcz na wschodzie? Kurna gorąco jak w piekarniku, słońce katuje nadal.
amelian / 2010-07-16 18:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehehe i Ty wierzysz a takie bajki? jutro na całej ścianie wschodniej ma być kulminacja upałów :)))))))))))))))))))) można np. cały dzień spędzić w wodzie ;)
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-07-16 15:05
Kolejnym dziwadłem, które mnie korci jest WBY-NC ;) ale też za symboliczną sumkę ;)
ad... / 77.65.73.* / 2010-07-16 15:22
Z tymi symbolicznymi sumkami jest tak, że pomimo że mała to i tak trzeba pilnować - ogólnie interes nie warty wyprawki, że o samym ryzyku spółek z NC nie wspomnę.
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-07-16 17:14
jasne, że trzeba pilnować, dzisiaj mamy takie czasy, że nawet każdej złotówki :) natomiast Adi nie rozumiem skąd Twoje uprzedzenie co do NC...przecież i na tym rynku można wyhaczyć kilka perełek ;)
ad... / 77.65.73.* / 2010-07-16 18:09
Uprzedzenia nie ma, jest natomiast doświadczenie, które jednoznacznie wskazuje, że ten rynek pomimo pozorów jest trudny (mały obrót, mało przewidywalne ruchy o wysokiej amplitudzie itd.). Przeanalizuj wszystkie swoje inwestycje i sama zobaczysz ze zyski z NC nie są niesamowite, chociaż oczywiście wzrosty spółek czasami robią wrażenie.
Perełki nie są tajemnicą i można je policzyć na palcach: atom, eex, krysia...
Kambodza / 2010-07-16 18:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

eex


EEX powinien być na pierwszym miejscu Ad ale już dobra no;)
amelian / 2010-07-16 18:25 / portfel / Tysiączniczka na forum
Adi jak zwykle dyplomata...
Przeanalizuj wszystkie swoje inwestycje i sama
zobaczysz ze zyski z NC nie są niesamowite
wiem, że kiepskie...do do nieprzewidywalności zgodzę się w stu procentach, makler zawsze odradzał mi NC mówiąc że ani AT ani AF się tam nie sprawdza, ehhh...pewnie coś w tym jest
Kambodza / 2010-07-16 13:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na EEx-ie coraz większe batony na S się pojawiają, zbliża się chyba godzina zero:)
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-07-16 12:46
Zastanawiam się czy by nie kupić dosłownie za symboliczną kwotę takiej spółki jak ATE-NC....towarzystwo szemrane tam siedzi ale w chwili obecnej jest nisko notowana a ona lubi urosnąć i to sporo...
tomtay / 2010-07-16 13:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przedziwny to walor niekiedy cały tydzień się nie otwiera i trwa równoważenie :)
pietroo / 2010-07-16 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
perpetum mobile :))
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-07-16 14:40

przedziwny to walor

bo cała familia Petrowiczów tam siedzi ;)
amelian / 2010-07-16 10:53 / portfel / Tysiączniczka na forum
Elana, spółka zal. Boryszewa, moŜe stracić szanse na dofinansowanie z UE w zakładanej
wysokości. W tym miesiącu Elana, toruński oddział Boryszewa, miała złoŜyć dokumenty o
dofinansowanie z pieniędzy unijnych budowy Parku Naukowo-Technologicznego. Urząd
Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego uniewaŜnił jednak postępowanie, a nowe ma
zamiar rozpisać na zupełnie innych warunkach. Takich, które przekreślają szanse Elany na zdobycie
funduszy w oczekiwanej wysokości.
amelian / 2010-07-16 10:54 / portfel / Tysiączniczka na forum
Transakcje osób powiązanych oraz funduszy

DM IDM
Spółka nabyła 270 tys. akcji po średniej cenie 2,75 PLN za akcję w celu dalszej odsprzedaŜy.
pietroo / 2010-07-16 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na razie im się nie opłaca opylać, musi wzrosnąć kurs
pietroo / 2010-07-16 10:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Google nieznacznie słabiej

Główna para walutowa zanotowała wczoraj kolejny silny wzrost, tym razem ponad poziom 1,29. Dotarła tym samym do następnego istotnego poziomu oporu i tutaj wzrost został zatrzymany. Po części wzrostom sprzyjały dane z amerykańskiego rynku pracy, gdzie liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła mocniej od oczekiwań. Natomiast ogłoszone wieczorem wyniki firmy Google delikatnie rozczarowały, co skłoniło część inwestorów do realizacji zysków. Dziś rano kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,2895, a zatem bykom ostatecznie udało się obronić wczorajsze wzrosty.

Odbijanie par złotowych

Dzięki osłabieniu waluty amerykańskiej na świecie silny spadek zanotowała para USD/PLN. Jej kurs znalazł się w okolicach 3,15, a dziś rano wynosi nieco więcej, bo 3,16. Słabiej zachowywał się kurs EUR/PLN, który dziś znajduje się powyżej 4,07. Wczoraj na rynek napłynął raport z ostatniego posiedzenia RPP, w którym można znaleźć obawy, iż ożywienie w naszej gospodarce będzie zbyt małe, aby pomóc zdecydowanie ograniczyć deficyt. Oznacza to, że konieczne może być większe ograniczanie wydatków, na co póki co rząd nie jest przygotowany.

Znów sporo danych

Ostatnia sesja tego tygodnia dostarczy inwestorom ponownie większą liczbę danych makro. Zaczniemy o godzinie 11:00 od bilansu handlowego ze Strefy Euro. Spodziewany odczyt ma być nieco mniejszy niż poprzednie 1,8 mld EUR, bo ma wynieść 1,6 mld. Następnie o 14:00 poznamy dynamikę przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. W tym przypadku oczekiwania wskazują również na niewielki spadek, bo z 4,8% r/r do 4,6%. Kolejne dane napłyną o 14:30 z USA. Poznamy wówczas poziom inflacji CPI oraz inflacji bazowej CPI. Ta pierwsza ma wynieść 0,0% m/m (poprzednio -0,2%), natomiast ta druga ma się utrzymać na poziomie 0,1% m/m. Godzina 15:00 przyniesie publikację wielkości napływu kapitału długoterminowego do USA. Inwestorzy spodziewają się, że wyniesie on 73,7 mld USD, podczas gdy w zeszłym miesiącu było to 83 mld. Ostatnie dane pojawią się o 15:55 i będą dotyczyły nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan. Spodziewany odczyt to 74,5 pkt, czyli nieco mniej niż poprzednie 76 pkt.

Dariusz Pilich
mk72 / 77.114.7.* / 2010-07-16 09:44
Witam Wszystkich

Udanego dnia zyczę

Nabyłem dzisiaj Goa- teraz może rosnąć;-)
pietroo / 2010-07-16 10:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Maciek :))

więc to Ty tak podciągnąłeś kurs :)) no to fajnie, że tak wiele osób nabywa ten papierek :))
MK 72 / 2010-07-16 10:12 / (Marcyś)
Niestety nie ja ;-)
Kupiłem w przedziale 2,66-2,68 kilka sztuk
dodge / 2010-07-16 09:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

Nie rośnie Wam do nieba :)

Pozdrawiam
amelian / 2010-07-16 09:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
Cześć Marcysiu :)))

Od dziś piszemy w kąciku emerytów i rencistów... ;)
MK 72 / 2010-07-16 09:53 / (Marcyś)
;-))))
Cześć Amelko
Kambodza / 2010-07-16 09:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej Marcys:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy