Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-07-06 11:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
SZWAJCARSKA INFLACJA CORAZ NIŻSZA

Przeważające przez długie miesiące w opiniach ekonomistów i inwestorów obawy inflacyjne w dalszym ciągu nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości. Kolejnym potwierdzeniem są opublikowane dziś dane o czerwcowej inflacji w Szwajcarii, która obniżyła się do 0,5% z 1,1% miesiąc wcześniej.
W połowie miesiąca poznamy dane ze strefy euro i Stanów Zjednoczonych, ale tam również nie widać zwiększania się presji cenowej. Majowe dane wykazały 1,6% inflacji w Eurolandzie i 2% w USA. W czerwcu spodziewane jest obniżenie się tempa wzrostu cen w tych gospodarkach. Dane ze Szwajcarii sugerują, że może być ono mocniejsze od prognoz, zwłaszcza w amerykańskim przypadku, gdzie zaznaczy się korzystny wpływ aprecjacji dolara.
Kwestia inflacji ma znaczenie nie tylko z punktu widzenia prowadzonej w najważniejszych gospodarkach polityki monetarnej, ale również na postrzeganie atrakcyjności złota. Przez długie miesiące zyskiwało w oparciu o przewidywania szybszego wzrostu cen. Miały do tego prowadzić poluzowanie fiskalne i monetarne związane z ostatnim kryzysem, jak również postępujące ożywienie gospodarcze. Teraz okazuje się, że skala globalnego wzrostu pozostawia wiele do życzenia, a do tego pod znakiem zapytania staje jego kontynuacja.
Nic dziwnego, że od grudniowej górki, ustanowionej na poziomie 1220 USD cena uncji złota nie wykonała istotnego ruchu w górę. Po ostatnim osłabieniu kształtuje się na wysokości 1210 USD, czyli równym 3-miesięcznej średniej.

HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:

•Zagrożenia inflacyjne w dalszym ciągu nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości
•Nie maleją obawy przed załamaniem rynku nieruchomości w Chinach
Rynki nieruchomości

Obligacje emitowane w USA przez firmy powiązane z rynkiem nieruchomości w czerwcu zachowywały się najsłabiej względem pozostałych segmentów rynku korporacyjnych papierów dłużnych od marca 2009 r. To odzwierciedlenie obaw przed pogorszeniem koniunktury gospodarczej i podniesienie się liczby niewypłacalności przedsiębiorstw. Tym samym mamy kolejny sygnał, że rynki finansowe w coraz większym stopniu ogarnięte są pesymistycznymi myślami o przyszłości ożywienia gospodarczego.
Nie ustają obawy o przyszłość chińskiego rynku nieruchomości. Tym razem w tej sprawie zabrał głos Kenneth Rogoff, znany profesor Uniwersytetu Harvarda, a wcześniej szef MFW. Przestrzega przed tym, że załamanie właśnie się zaczyna i będzie miało ono negatywny wpływ na system bankowy Państwa Środka. Wskazywał przy tym na bardzo słabą skalę globalnego ożywienia i ryzyko powrotu recesji. Takie opinie umacniają niepewność inwestorów.


Katarzyna Siwek
pietroo / 2010-07-06 10:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Debilizm!!! Ciekawee ile wypili wina wcześniej:


Fatalne skutki "próby odwagi" podczas imprezy
Dziewięciu agentów nieruchomości z Rzymu trafiło do szpitala z poważnymi poparzeniami stóp po tak zwanej próbie odwagi, jakiej zostali poddani podczas imprezy integracyjnej, zorganizowanej przez ich firmę. Chodzili po rozżarzonych węglach.
Przybyli z całych Włoch pracownicy znanej firmy handlu nieruchomościami spotkali się na konferencji w podrzymskiej posiadłości, po której odbyło się przyjęcie, pełne przygotowanych dla nich atrakcji. Jedną z nich była próba sprawdzenia ich wytrzymałości na ból.

Chodzenie na bosaka po rozżarzonych węglach skończyło się dla dziewięciu uczestników tej "zabawy" na ostrym dyżurze. Organizatorów imprezy czeka teraz próba odpowiedzialności. Śledztwo prowadzone przez karabinierów ma ustalić, kto ją poniesie.
pietroo / 2010-07-06 10:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Euro utrzymuje się wysoko

Wczorajsza sesja europejska przyniosła niewielkie osłabienie wspólnej waluty, mimo że pojawiające się dane ze Strefy Euro okazywały się nieco lepsze niż się spodziewano. Z kolei sesja amerykańska, ze względu na dzień wolny w USA, nie przyniosła zbyt wielkich zmian. Wprawdzie kurs EUR/USD zanotował spadek poniżej poziomu 1,25, ale dziś rano ponownie znajduje się ponad nim. Na rynku utrzymują się całkiem dobre nastroje, a przed nami sesja praktycznie bez istotnych danych, bo pojawią się one dopiero pod sam koniec. Zatem można liczyć, że ostatnie mocne wzrosty będą stanowiły silną podstawę do kontynuacji trendu aprecjacyjnego przez euro.

Złoty próbuje dalej się umacniać

Spokojny dzień mieliśmy wczoraj także na parach złotowych. Zarówno kurs USD/PLN jak i EUR/PLN początkowo zanotowały spadki, choć później ta korelacja nieco zanikła. Pierwsza z tych para wróciła do poziomu otwarcia, a druga utrzymała się na niskich poziomach. Wyciszenie w sesji amerykańskiej tylko utrzymało taki stan. Dzisiejszy poranek ponownie stoi pod znakiem nieco mocniejszego złotego, dzięki czemu kurs EUR/PLN wynosi 4,1110, a USD/PLN 3,2750. Ewentualne utrzymanie trendu wzrostowego na głównej parze walutowej powinno sprzyjać umacnianiu również naszej waluty.

Dane tylko pod koniec sesji

Jedyną istotną publikacją w dniu dzisiejszym będzie popołudniowy odczyt indeksu ISM dla sektora usługowego z USA, który pojawi się o godzinie 16:00. Prognozy rynkowe wskazują, że jego wartość spadnie z 55,4 pkt w poprzednim miesiącu do 55 pkt obecnie. Zatem większość dzisiejszej sesji powinna zależeć od globalnych nastrojów inwestorów.

Dariusz Pilich
Kambodza / 2010-07-06 09:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na EEx-ie krok do przodu i do tyłu:) Ciekawe ile jeszcze będą testować cierpliwośc, dzisiaj to ktoś ładnie sypną na lewo ponad 10k w jednej transakcji
pietroo / 2010-07-06 10:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
moja cierpliwość na ukończeniu :)
Kambodza / 2010-07-06 10:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
moja też powoli tak ale jeszcze do tego co było na IDM dośc daleko:)
ale jak powoli się i Tobie i mi kończy to dobry sign:) ale jeszcze muszą pomęczyc:)
pietroo / 2010-07-06 09:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kto kupił KGHM po 88 zł to się teraz cieszy :)
amelian / 2010-07-06 09:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
a mógł tak kupic nie raz :)
amelian / 2010-07-06 09:11 / portfel / Tysiączniczka na forum
Spółka zaleŜna Hawe ma zlecenie o wartości 7,36 mln zł. PBT Hawe, spółka zaleŜna Hawe SA,
podpisała z Gminą Dobroszyce umowę na prace budowlane przy budowie systemu kanalizacji
sanitarnej. Przychody PBT Hawe z tytułu wykonania robót budowlanych wyniosą łącznie ok. 7,36
mln zł netto. Spółka podała, Ŝe okres obowiązywania umowy to 6 lipca 2010 r. - 31 października
2011 r.
pietroo / 2010-07-06 09:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Griffin chyba chciał kupować Hawe jak obnizy się na 3 zł, ciekawe czy nabył....
dodge / 2010-07-06 08:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam

Miłego dnia życzę. Za oknem ukrop i słońce.

Pozdrawiam
Kambodza / 2010-07-06 08:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Maćku:) Witam Wszystkich:)
Upał jak diabli, mam nadzieje, że troche popada i odświeży powietrze:)
Dzisiaj pierwszy meczyk, Maciek nie zapodał zestawienia więc ja to zrobie:)
Urugwaj - Holandia.
Miłego dzionka
dodge / 2010-07-06 08:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Darku


Maciek nie zapodał zestawienia więc ja to zrobie:)


A wyleciało z głowy całkowicie. Dzięki Darek. W ciągu dnia się zastanowię ile to Holnadia może nastukać bramek dzisiaj :)

Dodam, że mecz rozpoczyna się o 20.30

Pozdrawiam
MK 72 / 2010-07-06 08:26 / (Marcyś)
Powitania Wszystkim

Udanego dnia życzę;-)
dodge / 2010-07-06 08:48 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Marcyś

I Tobie udanego dnia życzę.

Pozdrawiam
amelian / 2010-07-06 08:54 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Upał jak diabli
czyli idealny :)))

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
pietroo / 2010-07-06 08:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie

miało być chłodniej, ale dobrze, że tak się nie stało, niech będzie ciepło, lato mamy przecież....
udanego dnia zyczę
pietroo / 2010-07-05 21:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analiza dzisiejszej sesj wg analitykówi:

Nad dzisiejszą sesją nie ma co się nawet rozpisywać. Praktycznie przez cały dzień mieliśmy do czynienia z konsolidacja z tego względu, że dzisiaj USA ma dzień wolny i nie handluje. Co prawda dzisiejsza świeczka jest koloru czarnego, ale jej wydźwięk, ze względu na obroty, jest neutralny. Jedynie na co chciałbym zwrócić uwagę, to właśnie te obroty, które od kilku dni maleją - a malejące obroty podczas wzrostów są oznaką korekcyjnego odbicia i chyba właśnie z tym mamy do czynienia. Struktura falowa bez zmian, prawdopodobnie nadal jesteśmy w fali C. Dzisiejsze dane makroekonomiczne były neutralne (z wyjątkiem tych dotyczących Wielkiej Brytanii) a para eur/usd przez cały dzień znajduje się w konsolidacji.

Na interwale godzinowym sytuacja bez większych zmian, co prawda kurs przebił górne ograniczenie kanału spadkowego, lecz stało się to zmniejszonym obrocie, dlatego nie ma to wydźwięku pro wzrostowego. Falowo niewykluczone, że zakończyliśmy falę 4, a jutro rozpoczniemy kolejną fale spadkową. Najbliższe wsparcie to (dla fw) to 2384 pkt, a najbliższy opór to 2312 pkt.

Podsumowując, technicznie nic się nie zmieniło, dzisiaj można było sobie bez problemów zrobić dzień wolny. Prawdziwy handel rozpocznie się dopiero jutro, kiedy USA wróci "do gry"

Adrian Pażucha
marecki007 / 2010-07-05 21:05 / Tysiącznik na forum
witam Wszystkich serdecznje po duzszej nieobecnosci Kam co tam z idm ladnje podskoczyl bedzie zjazd jak myslisz
pietroo / 2010-07-05 21:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Marecki

pozdrawiam
Kambodza / 2010-07-05 21:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Marecki:)
Póki sami skupują swoje kacje i to dośc sporo dziennie to raczej nie, no chyba, że przyjdzie naprawde mocne walnięcie, bo jesli nie to raczej powoli ale będą się piąć w góre.
Kambodza / 2010-07-05 18:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
"Alternatywy 4" oglądam:) niezniszczalny serial:)
amelian / 2010-07-05 18:37 / portfel / Tysiączniczka na forum
najlepszy :)))))))))))))))))))))))))))))
Kambodza / 2010-07-05 18:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wilhelmiego rola niesamowita:) nie żyłem w tych czasach, tylko słyszałem i to niezły kosmos był:)
kwiatek... / 2010-07-05 19:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi się najbardziej zmiennicy podobali:)
Kambodza / 2010-07-05 19:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
też byli nieźli ale mi jednak bardziej "Alternatywy":)
Widziałem u Clo pytałeś się mnie o siłke, byłem w niedziele i taki trening śmignąłem, że bąble z wodą w środku mi wyskoczyły ale na szczęscie już ich nie ma:)
kwiatek... / 2010-07-05 23:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja również byłem w niedziele:)Zrobiłem plecy i biceps...
pietroo / 2010-07-05 21:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
możesz Darek obejrzeć ten blok w którym to nagrywali, jak dobrze pamiętam jest to ulica Grzegorzewskiej 3 na Ursynowie
Kambodza / 2010-07-05 21:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a nie Alternatywy?:) Bo na Ursynowie jest też taka ulica:)
pietroo / 2010-07-05 21:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie, nie

tutaj masz link

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alternatywy_4
nikt... / 188.33.11.* / 2010-07-05 16:09

2010-07-02 13:21:39 | pietroo [ Portfel ] [ FC Barcelona the best ]
myslisz, że wyżej nie będzie?
pozdrawiam



2010-06-18 19:32:45 | 109.243.167.* | nikt...
EEX - nie wiem panowie, dlaczego ją posiadacie. Jak była po 7zł to były tak ewidentne
sygnały sprzedaży, że tylko fanatyk mógł ją trzymać. Szklana kula mówi, że jak broniła 5 zł,
to gdyby były na nią kontrakty, to należało się mocno na S ładować.
Dopiero w chwili obecnej można nią się zainteresować. Brawo "człowiek z nikąd", bo wybrałeś
dobry moment do kupna. Jest duża szansa, że teraz pójdzie up.
Kupując teraz ustawiłbym stopa pod 3,72 ile tam komu pasuje i bardzo powolutku go przesuwał
za ceną, jeśli pójdzie w górę.
Wróżka by określiła minimalny poziom wzrostu na 4,3zł a max. to wróżka oddaje pieniądze i
przestaje wróżyć ;-) ale ponieważ inwestujemy a nie odgadujemy przyszłośc, to ustawiamy
stopa i podnosimy go podążając pomalutku za ceną, aż będziemy mieli dość lub do momentu
"wybicia" stopa. Życzę zysku. Pzd

gdybym się bawił tym papierkiem, to bym sprzedał po 4,30 i zastanowił się nad odkupieniem w okolicy 3,95-4,0 zł, może 4,07. Ale dopiero po reakcji na któryś z tych poziomów i wtedy liczyłbym na to, że pokona 4,30 i pójdzie wyżej. Wtedy jak wyżej pisałem znowu stop do wybicia albo realizacja na sensownym poziomie. Jeśli zejdzie poniżej 3,95 to zastanawiałbym się nad ewakuacją i obserwowałbym z boku papier.
Akcje kupuje pod trend wzrostowy minimalnie na interwale dziennym. EEX wyglada ciekawie, z tym, że jeśli zejdzie w najbliższym czasie pod 3,95 - 3,72, to na dłuższy czas bym o nim zapomniał. To tyle wróżkowania. Wróżkowania, bo obroty na nim są jakie są. :-)
pietroo / 2010-07-05 21:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzięki wielkie za opinie :))
pozdrawiam
Kambodza / 2010-07-05 16:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
był już poniżej 3,95 i to chyba nawet na zamknięciu a jednak podrósł, zobaczymy tylko czy będzie to trwały wzrost i przerodzi się w konkretne wybicie czy jednak nie bo tego to ja już nie wiem:) ja tylko zakładam a czy słusznie to się okaże:)
Kambodza / 2010-07-05 16:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Nikt:)
pamiętam jak u Clo o tym pisaliśmy ale mi dla 30 gr to nie chce się bawić:)

Akcje kupuje pod trend wzrostowy minimalnie na interwale dziennym. EEX wyglada ciekawie, z tym, że jeśli zejdzie w
najbliższym czasie pod 3,95 - 3,72, to na dłuższy czas bym o nim zapomniał.

Ja czekam na zakończenie akcji z pipkami i wtedy myśle, że sytuacja się wyklaruje a przynajmniej tak wynika z mojej rozkminki obecnej sytuacji:)
Kambodza / 2010-07-05 16:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ale mi dla 30 gr to nie chce się bawić:)

i trzeba mieć na to czas a jak sie pracuje i nie mozna sledzić cały czas to taka zabawa jest raczej ciężka
Kambodza / 2010-07-05 15:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem jak Wy ale ja juz obstawiam tylko na Niemców bo teraz sa dla mnie faworytami do mistrzostwa (niestety):)
Kambodza / 2010-07-05 15:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobry:)
]Ale ten matoł ustawia na s na EEX, żebym jeszcze chciał dokupic to bym szmaciarzowi pokazał jak się dyma takich szczwaniaczków:)
rafcio55 / 2010-07-05 15:38 / Tysiącznik na forum
Witaj!

matoł

Ty mądraliński lepiej powiedz mi dlaczego trzymasz papier który od ponad 3 miesięcy systematycznie spada??
Kambodza / 2010-07-05 15:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
bo wiem, że urośnie i to ostro
rafcio55 / 2010-07-05 15:51 / Tysiącznik na forum
nie wiem lepiej byłoby sprzedać i odkupić jak stanieje, uważaj z tą spółeczką i ustaw gdzieś sobie SL

powodzenia
Kambodza / 2010-07-05 15:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
kwestia tego typu o której już pisalismy, że chciwośc i zachłannośc ale teraz już postaram sie nie popełnić tego błedu i mam nadzieje, że się uda.
Za powodzenie nie dziękuje żeby nie zapeszać:)
Kambodza / 2010-07-05 15:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na IDM-ie popełniłem juz taki błąd i za drugim razem sprzedałem aczkolwiek też nie na samej górce ale sporo wyżej niz jest etraz i tu spróbuje identycznie. Tam złapałem się na tym, że praktycznie wszystkie infa były juz przedstawione a kurs nie szedł w góre i to był znak żeby opylać i teraz juz jestem mądrzejszy o to doświadczenie i nie przegapie tym razem i sprzedam jak nie będzie juz pod co grać a póki co jest pod co na EEx-ie a po piątkowym komunikacie powinno byc dobrze
rafcio55 / 2010-07-05 16:06 / Tysiącznik na forum

Tam złapałem się na tym, że praktycznie wszystkie
infa były juz przedstawione a kurs nie szedł w góre i to był znak żeby
opylać i

dokładnie jeżeli kurs nie rośnie po dobrych informacjach to znaczy że jest już ona " w cenie" i papier trzeba wywalać
rafcio55 / 2010-07-05 15:56 / Tysiącznik na forum
nie powinno się dopuszczać do strat większych niż 5% wobec ceny zakupu, sam nie ciąłem strat i popłynąłem troche na PGE, to była cenna lekcja :)
Kambodza / 2010-07-05 15:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
przy takiej płynności na EEX jak miałem strate 5% to wywalając zrobiłbym jeszcze większą więc dałem sobie spokój... było to błędem ale na szczęcie ucze się na nich i staram nie dopuszczać drugi raz:)
pietroo / 2010-07-05 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zagapiłem się.... a te j............e GOA juz spadło :((
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-07-05 15:39
ja się już na to nie gapię nawet....

Marcyś znów miał rację ;)
Kambodza / 2010-07-05 15:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a no znowu bo mówił, że poleci dziadyga:)
pietroo / 2010-07-05 11:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wynik wyborów wspiera złotego
Wyniki wyborów prezydenckich, przyznanie Polsce elastycznej linii kredytowej oraz lekka poprawa nastrojów na rynkach światowych, wspierają w poniedziałek złotego. O godzinie 11:05 kurs USD/PLN testował poziom 3,2814 zł, EUR/PLN 4,1156 zł, a CHF/PLN 3,0887 zł. W piątek pod koniec dnia kursy tych par kształtowały się odpowiednio na poziomach 3,3090 zł, 4,1497 zł i 3,1053 zł.

Bronisław Komorowski otrzymał w II turze wyborów prezydenckich 52,63 procent głosów, a Jarosław Kaczyński - 47,37 procent, wynika z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, po przeliczeniu głosów z 95% obwodów. Rynki z ulgą przyjęły ten wybór. I to zarówno dlatego, że zdejmuje on jedną z przeszkód na drodze do reform. Jak również z uwagi na to, że znika ryzyko polityczne.
Wsparciem dla złotego z pewnością jest też decyzja o przyznaniu Polsce przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) elastycznej linii kredytowej w wysokości 20,43 mld USD. Jest to krok w kierunku ograniczenia ryzyka inwestycyjnego w tej części Europy. Podobnie jak wcześniejsza deklaracja podpisania nowej umowy kredytowej pomiędzy MFW a Węgrami, wstępne porozumienie MFW i Ukrainy odnośnie 15 mld USD kredytu, czy też wygaszenie emocji wokół Rumunii.
Wygrana Komorowskiego, jak i przyznanie elastycznej linii kredytowej nie miałby większego znaczenia, gdyby nastroje na rynkach finansowych w dalszym ciągu były bardzo złe. A więc, gdyby utrzymywała się duża awersja do ryzyka. Wprawdzie poprawa nastrojów jest tylko śladowa, ale nadzieje na odreagowanie po bardzo słabym poprzednim tygodniu, pozwalają na to 2-3 gr umocnienie złotego.
W kolejnych godzinach sytuacja na rynku walutowym nie powinna się istotnie zmienić. Dzień wolny w Stanach Zjednoczonych i brak publikowanych po południu danych makroekonomicznych sprawia, że na większości rynków należy oczekiwać niewielkiej zmienności, której będą towarzyszyć równie małe obroty.


Marcin R. Kiepas
pietroo / 2010-07-05 11:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W kalendarzu – święto w USA, PMI w Wielkiej Brytanii, stopy w Australii

Amerykanie świętują dziś jeszcze dzień niepodległości, a to oznacza, że na rynkach powinno być spokojnie. Z ważniejszych danych warto wspomnieć brytyjski indeks aktywności w usługach (10.30, konsensus 55,1 pkt.), dane o bilansie handlowym Australii (3.30, konsensus nadwyżka 550 mln AUD) oraz wspomnianą decyzję banku centralnego Australii (6.30, konsensus 4,5%). W Polsce powinniśmy poznać założenia makroekonomiczne do przyszłorocznego budżetu.

Przemysław Kwiecień
Główny Ekonomista
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy