Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-06-30 17:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cormay wygenerował sygnał zakupu:

http://www.czasnazysk.pl/wykres/crm
amelian / 2010-06-30 16:22 / portfel / Tysiączniczka na forum
Spójrzcie na Polnord, leci na pysk....a reko miał na 50 zł....
pietroo / 2010-06-30 16:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to dlatego, że wszystkie spółki Krauzego lecą na pysk
amelian / 2010-06-30 16:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
Krauzego i nie Krauzego....a jeszcze w tych analizach ciągle piszą, że spadki się szykują i "nie nastraja to optymistycznie"
pietroo / 2010-06-30 16:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cieszy mnie delikatne odbicie na GOA
amelian / 2010-06-30 16:46 / portfel / Tysiączniczka na forum
cóż za niespodzianka :) aż uwierzyć nie mogę że na zielono dziś :)
pietroo / 2010-06-30 17:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na małym obrocie, ale jednak
amelian / 2010-06-30 17:09 / portfel / Tysiączniczka na forum
no znów ten obrót nie taki mały ;)
Ged / 2010-06-30 16:27 / Tysiącznik na forum
swissmed podobnie..
pietroo / 2010-06-30 16:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ze Swissem miałem duże nadzieje, ale widać trochę je przesacowałem
pietroo / 2010-06-30 16:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Środa dobrych wiadomości
Obserwowana w środę poprawa nastrojów na rynkach finansowych, wsparta optymistycznymi doniesieniami z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i Węgier, zachęca do bardziej ryzykownych decyzji. Korzysta na tym złoty i inne waluty regionu. O godzinie 12:44 kurs USD/PLN testował poziom 3,3633 zł, EUR/PLN 4,1329 zł, a CHF/PLN 3,1138 zł. Oznacza to odpowiednio spadek o 4,4 gr, 2,1 gr oraz 3,5 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

Umocnienie polskiej waluty to z jednej strony efekt doniesień o mniejszych od oczekiwań potrzeb pożyczkowych europejskich banków. Zapotrzebowanie na 3-miesięczne operacje płynnościowe oferowane przez EBC wyniosło 131,9 mld EUR, podczas gdy mediana przewidywań analityków pytanych przez Reuters, kształtowała się na poziomie 210 mld EUR. Drugim, równie istotny czynnikiem wpływającym na poprawę sentymentu do polskiej waluty, jest informacja o planowanym przez węgierski rząd podpisaniu nowej umowy kredytowej z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW), co ograniczyłoby część ryzyka związanego z inwestycjami w naszym regionie.
Tych optymistycznych doniesień, aczkolwiek już o mniejszej wadze, było dziś znacznie więcej. Warto chociażby wspomnieć o znacznie lepszych od prognoz wynikach irlandzkiej gospodarki w I kwartale 2010 roku (PKB wzrósł o 2,7% K/K wobec prognozowanego wzrostu o 1% i wobec spadku o 2,7% w IV kwartale 2009). Czy też o spekulacjach mówiących o szybkiej wypłacie kolejnej transzy pomocy dla Rumunii przez MFW, która to wypłata opóźnia się z uwagi z problemami we wdrażaniu programu oszczędnościowego przez tamtejszy rząd.
Te optymistyczne doniesienia, zwiększające apetyt na ryzyko, splatają się z oczekiwaniami na wyniki kończącego się dziś posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Wprawdzie zmiana stóp nie jest oczekiwana (obecnie główna stopa kształtuje się na poziomie 3,5%), ale nie można wykluczać zaostrzenia tonu komunikatu towarzyszącego tej decyzji, co stanowiłoby zapowiedź podwyżki kosztu pieniądza w przyszłości. Wypowiedzi części członków RPP, przecena złotego oraz perspektywa wzrostu inflacji w II połowie roku sugerują, że tak właśnie się stanie. To zaś będzie kolejny impuls wzmacniający polską walutę.
Potencjalny wpływ na złotego będą dziś miały nie tylko wyniki posiedzenia RPP, ale także publikowany o godzinie 14:15 raport ADP o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Przede wszystkim dlatego, że może on mieć kluczowe znaczenie dla kształtowania się nastrojów na rynkach globalnych w drugiej połowie tygodnia.


Marcin R. Kiepas
pietroo / 2010-06-30 16:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
stopy na tym samym poziomie, a my lecimy w dól :(
pietroo / 2010-06-30 13:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzisiaj dzień bez meczu, jakoś tak pusto... jak tu żyć? :)))
amelian / 2010-06-30 14:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
nie martw się Piotruś...ja też jakąś pustkę czuję... ;)
pietroo / 2010-06-30 14:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hej

też Ci brakuje meczy?
amelian / 2010-06-30 14:15 / portfel / Tysiączniczka na forum
hej :)
a tam mecze...ani jednego nie oglądałam ;)
pietroo / 2010-06-30 15:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a czego Ci brakuje w takim razie?
amelian / 2010-06-30 15:58 / portfel / Tysiączniczka na forum
hmm.......piątej klepki ;)))
pietroo / 2010-06-30 16:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie żartuj, ja uważam co innego :)) jesteś mądrą kobietką
amelian / 2010-06-30 16:14 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dziękuję :)))))))))))))
niepoinformowany / 217.96.70.* / 2010-06-30 13:25
witam
a co sądzicie o hałwie?
chyba jest jakieś wpsarcie w okolicach 3zł...
pozdrawiam
pietroo / 2010-06-30 12:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wyhamowanie spadków

Wczorajszy dzień przyniósł dalszą mocną wyprzedaż waluty europejskiej, co zepchnęło kurs EUR/USD pod poziom 1,22. Sprzyjały temu spadki na giełdach światowych, ale sesja azjatycka przyniosła nieco uspokojenia. Dziś rano kurs głównej pary znajduje się na poziomie 1,2230. Uwaga inwestorów będzie się dzisiaj nadal skupiała na zachowaniu inwestorów giełdowych, ale również na danych makro (szczególnie tych z rynku pracy w USA). Jeśli odczyty okażą się choć trochę lepsze od prognoz, to może to wystarczyć do polepszenia nastrojów i powrotu pary EUR/USD na wyższe poziomy.

Złoty próbuje odrabiać straty

Polska waluta straciła wczoraj na wartości kilka groszy. Jednak nocna stabilizacja i poranne wzrosty głównej pary powodują, że również na parach złotowych pojawiło się odreagowanie. Kurs USD/PLN wynosi obecnie 3,3770, a para EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,1330. Notowania naszej waluty dalej będą uzależnione od sytuacji na świecie, ale należy również pamiętać o dzisiejszej decyzji RPP. Ewentualne bardziej jastrzębie komentarze ze strony członków Rady mogłyby nieco wesprzeć złotego.

Decyzja RPP

Dziś na inwestorów czekają cztery istotne publikacje. Pierwsza z nich pojawi się o godzinie 11:00 i będzie to wstępny odczyt inflacji CPI ze Strefy Euro. Spodziewany odczyt ma być nieznacznie niższy od poprzedniego, czyli 1,5% r/r. Następnie o 14:15 poznamy szacunkowe dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA wykonanym przez ADP. Rynek oczekuje, że tym razem wyniesie ona 60 tys. (poprzednio było to 55 tys.). Kolejne dane napłyną o 15:45, kiedy poznamy aktualną wartość indeksu Chicago PMI. Prognozy wskazują, że wyniesie ona 59 pkt, czyli nieco mniej niż poprzednie 59,8 pkt. Ponadto warto pamiętać, że dziś poznamy również decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych w Polsce. Tradycyjnie rynek nie oczekuje zmian w poziomie stóp, ale z pewnością ciekawe będą późniejsze wypowiedzi poszczególnych członków Rady.

Dariusz Pilich
pietroo / 2010-06-30 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie

widzę, że Tauron dał jednak tyłka...
udanego dnia życzę
amelian / 2010-06-30 09:18 / portfel / Tysiączniczka na forum
No to się zawiodą dzisiejsi debiutanci...kolega z pracy po zarobku na PZU myślał, że tak samo będzie z Tauronem...mówiłam, że na GPW nic nie dzieje się tak samo dwa razy...
Ged / 2010-06-30 09:30 / Tysiącznik na forum
puściłem w świat po 5,05
te 8 gr różnicy to mój kosztowny optymizm :)

cóż, jak się jest na straganie, to spokojnie akceptuje się takie okoliczności, gorzej z tymi przysłowiowymi Kowalskimi - ale ci już na pzu zarobili więc i tak są na plusie :)
pietroo / 2010-06-30 17:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ten Ferrum, to chyba niezbyt dobre posunięcie teraz

http://www.czasnazysk.pl/wykres/fer
pietroo / 2010-06-30 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
teraz mogłes juz puścić po 5.09
Ged / 2010-06-30 13:48 / Tysiącznik na forum
ciężko sprzedać kwity, których się nie ma :)
pietroo / 2010-06-30 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
liczy się przede wszystkim optymizm :)
amelian / 2010-06-30 09:34 / portfel / Tysiączniczka na forum
ja trzymam...dowiedziałam się właśnie, że jestem jednym z tych szczęśliwców, którzy dostali o akcję więcej hehe ;)))
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-06-30 10:55
A sa jakies decyzje juz KGHMu? Bo to oni mieli ciagnac kurs. Chcieli 10% a dostali jakies 4%? Kwestia czy postaraja sie dobic do tych 10% czy tez z uwagi ze ich tak zlano i przydzielono mala czesc to wysprzedadza wszystko. Fakt decyzje mieli podjac po debiucie.

Moim skromnym zdaniem tauron da jeszcze zarobic bo kghm zdecyduje sie widzac sprzyjajaca do spadkow pogode na rynku (uff ale w warszawie goraco) i obkupia sie bez podbijania ceny.
pietroo / 2010-06-30 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

2010-06-30 10:58

KGHM chce kupować akcje Tauronu

fot: Archiwum KGHM.KGHM chce kupować akcje Tauronu po jego debiucie na giełdzie, a obecną cenę rynkową spółki ocenia jako bardzo dobrą - poinformował prezes KGHM Herbert Wirth.

- Chcemy kupować akcje Tauronu, jak będzie dobra cena - powiedział Wirth.

Na pytanie, czy obecna cena jest dobra, Wirth odpowiedział, że jest bardzo dobra.
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-06-30 13:38
No wlasnie. Jest to dosc dobry argument na zakup tego tauronka. Kwestia tylko taka ile juz wylapali bo pakieciki ladne lataly.
pietroo / 2010-06-30 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przed chwilą ostro ktoś puścił po 5.09
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-06-30 10:58
PS. Ktos nam EEX podbil :P
dodge / 2010-06-30 08:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co Wam powiem to Wam powiem, ale Wam powiem - wszedłem na stronę KOV'a - jestem pozytywnie zaskoczony - czarno na białym wszystko opisane ładnie - fajnie prowadzona strona.
amelian / 2010-06-30 09:06 / portfel / Tysiączniczka na forum
no i elegancko ;)

Wiecie, że ćmoki na TVP1 zamiast Tauron na ekranie wyświetlili Bogdanka?....hehe
dodge / 2010-06-30 09:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

ćmoki na TVP1 zamiast Tauron na ekranie wyświetlili Bogdanka


:)
dodge / 2010-06-30 08:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Holenderski Unit4 zaoferował 14 zł za akcję spółki Teta tym akcjonariuszom, którzy do poniedziałku (5 lipca) odpowiedzą na wezwanie do sprzedaży akcji. Udziałowcy, którzy zdecydują się później oddać walory (6-20 lipca) dostaną już "tylko" 12,80 zł.
dodge / 2010-06-30 08:49 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
info już dotarło i TKO podskoczyło do 13.00 PLN
dodge / 2010-06-30 09:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ależ podnoszą tę Tetę - kto to będzie kupował, aby zarobić na wezwaniiu 3-4% 5 lipca
kwiatek... / 2010-06-30 06:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam Wszystkich:)Zaraz zbieram się na rybki:)
dodge / 2010-06-30 07:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Amelka i Kwiatku, Witajcie

Miłego dnia życzę.

Pozdrawiam


dziś będzie mega upał


Mega upał to dopiero jest zapowiadany :)

Pozdr.
amelian / 2010-06-30 07:28 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Kwiatku :)
A wiesz po co są ryby? Żeby facet pospał trzy godziny, a później opowiadał wszystkim, że sport uprawiał... ;)

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dnia, dziś będzie mega upał :)))
kwiatek... / 2010-06-30 06:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe o emlabie:)
http://www.tvncnbc.pl/nowa-nazwa-em-lab,6994911,21,klip.html#
Kambodza / 2010-06-30 08:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Od rana gorąco aby jeszcze zieleń była i będzie git, futury na lekkiej zieleni:)
Miłego dzionka życze bo u mnie zamknięcie miesiąca więc pracy full
aqua niel / 83.12.161.* / 2010-06-30 08:39
Witajcie

no to Tauron na tapetę, dzień gorący, może posiadacze będą się cieszyć z równie gorącego debiutu, czego im życzę

pozdr.
dodge / 2010-06-30 08:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Aqua

Dobrego dnia życzę.

Pozdr.
Kambodza / 2010-06-29 21:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jestem ciekawy jutrzejszego debiutu Taurona przy takich minusach za oceanem i ogólnie złej atmosferze na straganie...
dodge / 2010-06-29 22:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mnie bardziej ciekawi klasyfikacja nasza po 1/8 MŚ :)

Pozdr.
Kambodza / 2010-06-30 08:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
przygotuje jak będzie chwila w pracy to w pracy a jak nie to popołudniu ale przygotuje:)
dodge / 2010-06-30 08:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:) Witaj Darek

Miłego dnia życzę.

Pozdrawiam
dodge / 2010-06-29 19:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darku - czy ja dobrze rozumiem.

Stawiałem 2-2 - ale padł remis 0-0 - czyli za to jeden punkt, a dodatkowe dwa za wskazanie właściwej drużyny, która awansuje. Czy tak? Dobrze pamiętam?
Kambodza / 2010-06-29 19:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokładnie tak Maćku
pietroo / 2010-06-29 18:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy o dzisiejszej sesji:

Dzisiejsza sesja to po prostu nokaut byków - nie dość, że notowania otworzyły się z luką w dół to dodatkowo kurs praktycznie przez cały dzień osuwał się, a zamknięcie wypadło blisko minimów. Oczywiście przyczyniło się to do powstania silnie pro spadkowej czarnej świeczki na zwiększonym obrocie, która dodatkowo przebiła silne wsparcie w postaci ograniczeń poprzednich kanałów. Dzisiejsze dane makroekonomiczne były zróżnicowane, ale siła podaży była tak duża, że dobre informacje ignorowano, a złe przyczyniały się do pogłębienia spadków. Natomiast para eur/usd kontynuowała spadki, lecz jej struktura falowa wskazuje na odbicie.

Na interwale godzinowym również całkowita dominacja niedźwiedzi, nawet nie będę się rozpisywał nad wszystkimi pro spadkowymi układami, ponieważ na co nie spojrzymy to wszystko wygląda źle. Co prawda ostatnią deską ratunku jest silne wsparcie w postaci luki na 2270 pkt oraz układ fal, który wskazywałby na wybicie górą z powstałego klina, ale w chwili obecnej wydaje się to tak mało prawdopodobne, że tylko naprawdę spore wzrosty w USA przyczyniłyby się do realizacji tego scenariusza.

Podsumowując, technicznie wszystko przemawia za spadkami, dlatego na koniec dodam tylko jedną ciekawostkę dla otuchy byków, a mianowicie podobieństwo świeczki dzisiejszej tą z 25 lutego, która była równie pro spadkowa, a jednak otwarcie było ze sporą luką w górę. Mówię o tym wyjątku, ponieważ istnieje nikłe prawdopodobieństwo, że tak będzie jutro, ale to tylko z dwóch powodów: dziwne zachowanie LOPu, które wskazywałoby na otwieranie długich pozycji przez większych graczy oraz obrona wsparcia na 1040 pkt przez S&P (lecz do końca sesji jeszcze sporo czasu i wszystko może się wydarzyć). Ogólnie na razie nic nie przemawia za wzrostami, chyba, że USA zrobi nam podobną niespodziankę co 25 maja.

Adrian Pażucha
pietroo / 2010-06-29 17:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na razie nudny mecz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy