Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
dodge / 2010-06-22 19:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pary na jutro: grupa C i D

Słowenia-Anglia
USA-Algieria
Ghana-Niemcy
Australia-Serbia
amelian / 2010-06-22 18:58 / portfel / Tysiączniczka na forum
Patrzę na wykres GOA i mimo dzisiejszego wzrostu nie nastraja to optymistycznie...porównajcie sobie z Hefalem, może być podobnie, leci w dół i końca nie widać...
pietroo / 2010-06-22 20:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no nie strasz :(((
dodge / 2010-06-22 18:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słyszeliście o nowej zabawie gimnazjalistów? Ręce opadają ...

http://tnij.org/hbo0
tomtay / 2010-06-22 20:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
teściowa mówiła, że w W-wie i okolicach też taka patologia występuje i to się nazywa "krąg", zgłaszali się do niej psychologowie ze szkół po poradę co z tym robić..
pietroo / 2010-06-22 18:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla mnie to szok....
amelian / 2010-06-22 18:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
gimnazja to najgłupszy pomysł szkolnictwa lat ostatnich...ciekawe co te znudzone małolaty wymyślą następnym razem...
dodge / 2010-06-22 18:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

gimnazja to najgłupszy pomysł szkolnictwa lat ostatnich


Mam takie samo zdanie Amelko.

Witaj i pozdrawiam
amelian / 2010-06-22 19:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
Cześć Maćku :)))

Również pozdrawiam Cię serdecznie :)
dodge / 2010-06-22 19:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam tylko czego nie ma chyba w artykule, że nie wiadomo było kto jest ojcem dzieci, bo chłopcy się wymieniali. Potrzebne były badania, aby to ustalić.
amelian / 2010-06-22 19:26 / portfel / Tysiączniczka na forum
widzę że jesteś w mega szoku, ja to już słyszałam wczesniej więc trochę inaczej to odbieram....aczkolwiek brakuje słów żeby określic taką głupotę....i mówcie co chcecie, ja uważam że bardzo dużo winy w takich sytuacjach jest po stronie rodziców i wychowania...
dodge / 2010-06-22 19:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mnie to Amelka przeraża. Pamiętam czasy, gdy ja byłem w wieku tych dzieciaków. W głowie się nie mieściły takie zabawy. Trzymanie za rączkę dziewczynę na spacerze, czy wyjście do kina stanowiło już wielką radość. A teraz ...
aqua vitae / 2010-06-22 20:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
masz rację, to jest przerażające.
zapytam, co jest tego przyczyną,
kto doprowadził do tego, że młodzi ludzie traktują takie zachowania jak zabawę?
rodzice, szkoła, media, otoczenie? Ktoś czegoś nie widział, nie zareagował w odpowiednim momencie?
czasy w jakich żyjemy są dziwnie, czyżby młodzi ludzie wyprani byli z takich pojęć jak odpowiedzialność , rozwaga , miłość, przyjaźń,itd, czy w cenie są teraz inne mody?
mam nadzieję że nie, mimo wszystko informacje o zachowaniach młodych ludzi nie docierają do szerokiej opinii publicznej za często.
zdają sobie sprawę co zrobili? Żałują?Czy będą się chwalić aby zdobyc poklask rówieśników?

tak to zdecydowanie przerażająca informacja:(
pietroo / 2010-06-22 20:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie tylko seks teraz jest w młodszym wieku, ale również papierosy, alkohol, narkotyki...
aqua vitae / 2010-06-22 21:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to wiem, że tak się wyrażę dość namacalnie.
czym innym jednak jest kompletny brak odpowiedzialności za efekt swoich działań wykraczający poza własną osobę, zmieniający zupełnie życie także innych osób w sposób nieodwracalny.
co będzie robił małoletni ojciec?
bo na pewno nie płacił alimenty.

Jakkolwiek ponuro by to teraz nie zabrzmiało, edukacja seksualna się kłania, edukacja która została zaniedbana, której prowadzenie zarzucono, a w zasadzie przerwano. A moim skromnym zdaniem było to pod wpływem środowiska koloru czarnego i była to decyzja natury nie egzystencjalnej a politycznej jak najbardziej.
Szkoda mi dzieciaczków w takich sytuacjach...
pietroo / 2010-06-22 21:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
powiedz gdzie są wychowawcy i rodzice? przecież to od nich zależy wychowanie dzieci, bo to są dzieci
aqua vitae / 2010-06-22 21:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
problem w tym, że częśc młodzieży nie czerpie wzorców w rodzinie czy szkole,
nie interesują ich jakieś "wapniackie" sflaczałe ideały,
daje się to zauważyć nie tylko w rodzinach patologicznych których niestety nie ubywa
ale także w rodzinach które nie troszczą się w zasadzie o pieniądze bo zawsze je mają, choć nie mają szacunku do pieniędzy.
W końcu demokracja nam nastała, wiwat-robimy co chcemy.
nie głosowałem za Januszem KM ale część jego poglądów jestem w stanie zaakceptować i przyjąć jako rozwiązanie problemów;)
dodge / 2010-06-22 21:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
niestety - dzisiaj wzorcem, nie mówię już autorytetem jest nie ojciec czy matka, ale koleżanka i kolega z klasy, podwórka. Z jednej strony to, a z drugiej ustawy zakazujące karcenia dzieciaków. Kiedyś normalny ojciec, jakby słowo nie przemawiało do dzieciaka - wziąłby przez kolano przełożył i w dupę pasem przyłożył kilka razy i wybiłby głupoty z głowy. Dzisiaj nie dosyć, że czasami czasu nie ma, albo sił przytłoczony codziennością, to jeszcze i tak prawo zrobi z niego przestępcę, kiedy będzie chciał wyciągnąć na właściwą drogę dziecko. Bezczelny dzieciak takie ustawy będzie potrafił wykorzystać.
pietroo / 2010-06-22 22:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i wiele razy dzieci to wykorzystują, niedawno był taki przypadek, że córka doniosła na ojca, bo ją skarcił w domu za złe zazchowanie i bark nauki
pietroo / 2010-06-22 18:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy o dzisiejszej sesji:

Dzisiejsza analiza wyjątkowo pojawi się przed zakończeniem sesji. Dlatego wieczorem postaram się ją zaktualizować. W chwili obecnej na wykresie powstanie nam świeczka z wydłużonym górnym cieniem, której wymowa będzie pro spadkowa, zwłaszcza, że towarzyszył jej zwiększony obrót. Ewentualnie zamknięcie w okolicach 2400 pkt może całkowicie zmienić jej wymowę, ale na razie niestety na to się nie zapowiada. Falowo wciąż bez zmian, czyli nadal należałoby oczekiwać fali C w rejony 2500 pkt, ale na pewno nie uda nam się tego zrobić bez pomocy USA. W chwili kiedy to pisze, na rynek trafiły dane gorsze od oczekiwań, co na pewno nie pomoże bykom. Para eur/usd również kontynuowała spadki, co również ma negatywny wpływ na rynek akcji.

Na interwale godzinowym sytuacja bez zmian. Kurs wciąż porusza się w krótkoterminowym kanale wzrostowym, a dzisiejsze spadki można na razie rozpisać jako pod-falę 2, która teoretycznie jest stroma i ma na celu zmylić inwestorów przed nadchodzącą falą 3, co w chwili obecnej pasuje do bieżącej sytuacji. Najbliższe wsparcie to 2375 pkt, a najbliższy opór to okolice 2400 pkt.

Podsumowując, technicznie nie wygląda to najlepiej, byki maja marne szanse na zanegowanie dzisiejszej pro spadkowej świeczki, dlatego wszystko w rękach USA.
pietroo / 2010-06-22 18:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czy ktoś trafił takie wyniki?
2-1 dla RPA z Francją i 1-0 dla Urugwaju z Meksykiem
dodge / 2010-06-22 18:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kwiatek stawiał 1-2 dla Urugwaju chyba, ja 0-1 dla RPA, ale takich wyników jakie padły to chyba nikt nie obstawił. Przyznać się ... ") Większość na mecz Meksyk - Urugwaj raczej nastawiała się na ustawienie remisu przez koalicję południowoamerykańską :)
aqua vitae / 2010-06-22 20:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przyznaję się, że wietrzyłem spisek...;)
dodge / 2010-06-22 20:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja podobnie - byłem przekonany, że zrobią koalicję, aby dwa południowoamerykańskie zespoły wyszły spokojnie z grupy przy remisie :)
Kambodza / 2010-06-22 18:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokładnego nikt
pietroo / 2010-06-22 16:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
1-0 dla RPA
pietroo / 2010-06-22 16:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
2-0
Kambodza / 2010-06-22 17:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a ile w drugim meczu jest?
pietroo / 2010-06-22 17:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Urugwaj prowadzi na razie 1-0
Kambodza / 2010-06-22 17:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dzięki za info:)
dodge / 2010-06-22 17:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj po doniesieniach z RPA można było podejrzewać, że Francuzi mają wywalone na wszystko. Czegoś takiego co się dzieje w reprezentacji podczas mundialu to dawno nie słyszałem. Taka atmosfera nie służy dobrym wynikom. Błąd związku francuskiego polegał na tym, że nie zmieniono trenera wcześniej. On jest źródłem konfliktu. Tak słabej Francji dawno nie było. Stacza się na dno.
Kambodza / 2010-06-22 17:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokłądnie tak, wina jest trenera a co za tym idzie jeżeli piłkarze nie idą za trenerem to i wyniku być nie może
pietroo / 2010-06-22 18:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i Francja zza burtą, tak samo jak RPA
pietroo / 2010-06-22 16:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
GPW relatywnie słabsza od rynków wschodzących
Potwierdziło się, że przykuwająca w poniedziałek największą uwagę informacja o odejściu Chin od ścisłego powiązania kursu juana z dolarem, może być odbierana zarówno pozytywnie, jak i negatywnie w zależności od bieżących nastrojów. Zwracaliśmy wczoraj na to uwagę. Potwierdził to przebieg notowań na amerykańskiej giełdzie. Zaczęły się w pozytywnych nastrojach, by skończyć się pod kreską. Zniżka była zbyt mała, by mówić o rozstrzygnięciach. Reakcja była jednak symptomatyczna. Wykazała, że nastroje wcale nie są tak jednoznacznie korzystne, jak wskazywałaby na to nieprzerwana seria 9 zwyżkowych sesji na światowym rynku akcji.
Dziś zostaje ona przerwana. Realizacja zysków nie przybiera jednak znaczących rozmiarów. Trzeba mieć jednak świadomość, że rynki akcji w pesymistycznym wariancie mogły wypełnić zasięg odbicia po zniżkach z II połowy kwietnia i maja. Na naszym rynku udało się odrobić połowę strat, na europejskich parkietach, podobnie jak na rynkach rozwijających się - prawie dwie trzecie, a w Ameryce jedynie nieco ponad jedną trzecią. Ta prosta statystyka pokazuje, że przynajmniej w ostatnich tygodniach warszawska giełda straciła relatywną siłę względem rynków światowych, jaką wykazywała w pierwszych miesiącach tego roku. Może na to mieć wpływ duża podaż walorów na rynku pierwotnym w ostatnim czasie.
W tym kontekście warto odnotować niską cenę emisyjną papierów Tauronu, która ustaliła się na poziomie 57 groszy. To wskazuje na pewien przesyt papierami firm energetycznych i raczej nie wróży najlepiej debiutowi tych akcji na rynku giełdowym.


Katarzyna Siwek
pietroo / 2010-06-22 16:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i zaczął się mecz Francja - RPA
zobaczymy jaki będzie, myślę, że powinien być podobny do meczu Kamerun - Dania, bo obie drużyny muszą się pokazać wobec swoich kibiców

Francja mocniej zaczęła, atakuje
pietroo / 2010-06-22 16:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek po ile dobierałeś dzisiaj miedziaka?
Kambodza / 2010-06-22 15:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Eko Export na fali Zatoki Meksykańskiej

Spółka spodziewa się skokowego wzrostu wyników w przyszłym roku. Wszystko dzięki wyciekowi ropy.
Eko Export, producent mikrosfery wykorzystywanej m.in. w budownictwie i branży samochodowej, notowany na NewConnect nie martwi się o brak zamówień. - Zanosi się na prawdziwą eksplozję. Do tego dochodzi wzrost cen. Nasza mikrosfera zdrożeje od drugiego półrocza, ale spodziewamy się boomu cenowego i wzrostu rzędu 30-40 proc. w pierwszym kwartale 2011 r. - mówi Zbigniew Bokun, prokurent w Eko Exporcie. Dodaje, że oczekuje skokowego wzrostu przychodów i zysków spółki w przyszłym roku. Przypomnijmy, że miesiąc temu Eko Export uaktualnił tegoroczne prognozy zwiększając planowane przychody do 10,1 mln zł, a zyski do 1,1 mln zł. Według ostatniego raportu sprzedaż spółki w maju 2010 r. wyniosła 519 tys. zł wobec 288 tys. zł w tym samym okresie 2009 r. Przyszłym wynikom ma się przysłużyć niedawna katastrofa w Zatoce Meksykańskiej. - Wyciek ropy wpłynął na bardzo duże zainteresowanie zakupami produkowanej przez nas mikrosfery. Od momentu katastrofy wykonawcy odwiertów skłaniają się ku produktom dokładnie zbadanym. A takich dostawców z gwarantowaną jakością można policzyć na palcach jednej ręki - mówi Zbigniew Bokun. W Europie konkurentem spółki jest międzynarodowy koncern Omya, a w Chinach jedna lub dwie inne firmy. Dodaje, że nie tylko partner Eko Export z branży ropy naftowej wyraża chęć szybkiego zwiększenia zamówienia, ale także amerykański kontrahent, który dotąd kupował mikrosferę jedynie dla potrzeb przemysłu samochodowego, stalowego i budownictwa. W zeszłym miesiącu spółka podpisała swój pierwszy kontrakt na dostawy mikrosfery dla potrzeb przemysłu wydobywczego ropy naftowej i gazu. W tym roku udział Eko Exportu w całym amerykańskim rynku mikrosfery wyniesie około 11 proc. rynku. - Pracujemy nad nowym produktem dla tej branży o lepszych parametrach - dodaje prokurent w Eko Exporcie. Spółka dysponuje jednym zakładem w Bielsku-Białej o mocach produkcyjnych do 20 tys. ton mikrosfery rocznie. W 2009 r. wykorzystywała go w 10 proc. - W tym roku wykorzystanie powinno wzrosnąć o 300-400 proc. wobec 2009 r. - zapewnia Zbigniew Bokun.
pietroo / 2010-06-22 15:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no ciekawe jak to będzie, jak to się przełoży na kurs
pietroo / 2010-06-22 14:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na GOA dzisiaj jakieś większe niż zwykle obroty
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-06-22 15:04
i to rośnie na tych obrotach....wreszcie ;)
pietroo / 2010-06-22 15:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to mnie cieszy, jeśli jeszcze podrośnie, to będzie oznaczało, że Twój wyliczony opór był trafiony
pietroo / 2010-06-22 15:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trochę transakcji dzisiaj było

http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/notowania?wlid=5601
pietroo / 2010-06-22 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Vedia ładnie rosła, teraz ładnie spada
Kambodza / 2010-06-22 14:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a ja dobrałem deczko miedziaka z reszta czekam na ok 90:)
Do później:)
giero13 / 2010-06-22 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moje typy na dziś:

Meksyk - Urugwaj2-2
Francja - RPA 2-1
Nigeria - Korea Płd 2-1
Grecja - Argentyna 0-3

Pozdrawiam
pietroo / 2010-06-22 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

włączyłem TV i czekam i czekam, a tu meczu nie ma... nie zobaczyłem, że dzisiaj później się zaczynają
:))
Kambodza / 2010-06-22 14:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
tak dzisiaj o 16:)
pietroo / 2010-06-22 14:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale dwa mecze na raz lecą
dodge / 2010-06-22 13:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Pod linkiem, który załączam, kryje się coś, co niektórych bawi - dla mnie jednak jest niewyobrażalnie smutne. To film, na którym Korea Północna wygrywa na mistrzostwach świata w RPA z Brazylią 1:0. Został zmontowany i wrzucony do internetu przez reżimową telewizję KRLD, która meczu nie transmitowała. Bramki Brazylijczyków dzięki montażowi są na nim pokazane jako niewykorzystane sytuacje. A całość podobno została opatrzona komentarzem, że dzięki temu rzekomemu zwycięstwu Koreańczycy zostali piłkarskim mistrzem świata (???).

O ile wiem, następny mecz piłkarzy z komunistycznej Korei - wczorajszą klęskę 0:7 z Portugalią - już tamtejsza telewizja transmitowała. Toteż, zamiast smakować bramki zdobyte przez Cristiano Ronaldo i spółkę, zastanawiałem się, jaki będzie los tamtejszych piłkarzy, gdy wrócą do kraju. Obawiam się, że jak najgorszy.

Nie ja jeden nie potrafię oglądać meczów z udziałem tej drużyny jak normalnych piłkarskich spektakli. Nawet gdy dzielnie walczą, nie umiem im kibicować. Zaś gdy przegrywają, myślę o ich losie w kategoriach politycznych, a nie sportowych.

Międzynarodowe władze sportowe traktują komunistyczną Koreę jak wszystkie inne kraje. Nie wiem jednak, czy nie powinny wykluczyć jej ze światowej rywalizacji (również - dla dobra jej sportowców). Tak, jak kiedyś zrobiły z Republiką Południowej Afryki, gdy obowiązywał tam system apartheidu. Wtedy jednak na świecie poziom hipokryzji był jakby mniejszy."

newsweek.pl

tu link:

http://tnij.org/hbjf
pietroo / 2010-06-22 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
straszne i smutne.....

tylu ludzi zniewolić i okłamywać...
też wczoraj patrzyłem na tych koreańskich piłkarzy ze smutkiem, co ich czeka.... przecież to nie ich wina, że są słabsi...
Kambodza / 2010-06-22 14:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
na youtubie to widziałem i pod tym filmem były komentarze że to tej osoby co ten film wrzuciła wymysł ale jak jest to nie wiem, mysle jednak że to niestety smutna prawda i szkoda mi tych ludzi niesamowicie. Nie wyobrażam sobie jak tak można życ i co to za życie...
Golem14 / 2010-06-22 12:25 / Tysiącznik na forum
Witam Kacik,

przesylam wszystkim Fankom i Fanom pilki noznej mundialowa piosenke:
Pudelsi - "Mundialeiro" ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=sfHxPW45AK4

Pozdrawiam
pietroo / 2010-06-22 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj :))

miło, że wpadłeś :)) zawsze jesteś miło widziany :)

piosenka fajna, taka swojska :)
pozdrawiam
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-06-22 14:16
Hej Golem :)))

kawałek świetny, z resztą jak większość Pudelsów :)

Pozdrawiam serdecznie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy