Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
dodge / 2010-06-14 23:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrej nocy życzę.
amelian / 2010-06-14 23:58 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dobranoc po raz drugi...coś się pierwsze nie wkleiło ;)
dodge / 2010-06-14 23:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie

Normalnie dramat. Wyniki jak z d *** wzięte dzisiaj. Jutro:

Nowa Zelandia - Słowacja (2) 0-1

Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia (2) 1-2

Brazylia - Korea Płn. (1) 5-0

________________________

Spokojnej nocy życzę.
pietroo / 2010-06-14 23:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

teżmnie zaskoczyły dzisiejsze wyniki, nic nie trafiłem, muszę się zastanowić nad jutrzejszymi
widzę, że odważnie stawiasz

dobranoc
dodge / 2010-06-14 23:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W tej grupie ważne wg mnie są pierwsze mecze. Dobry start wyklaruje czołówkę. WKS ma dobrych zawodników, ale w Pucharze Afryki oni zawsze pokazywali, że grają indywidualnie. WKS nigdy nie stanowił drużyny. A co do Brazylii i Korei ... nie widziałem jak gra Korea Płn., ale będąc zamknięci i odizolowani od świata piłkarze nie będą wg mnie w stanie przeciwstawić się Brazylijczykom, których widziałem w ostatnim meczu kontrolnym z Tanzanią. Trochę się namęczyli, zanim wbili 5 bramek Tanzanii (wynik 5-1). W tej grupie bilans bramek może mieć też znaczenie, dlatego wydaje mi się, że Korea Płn. może być taką siatą, do której każdy będzie chciał wbić jak najwięcej piłek. Zobaczymy jak to będzie wyglądało.

P.S. Od razu mówię, że na 16.05 będę w ciemno stawiał na Honduras, bo tak gra Oscar Boniek Garcia Ramirez :)))))))
pietroo / 2010-06-14 23:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
masz rację, ale wszystkie drużyny z Afryki słabo grają taktycznie, ani Ghana, a tym bardziej Kamerun nic nie pokazali nadzwyczajnego
WKS to dobra druzyna, ale nie gra zespołowo, a Portugalia to dobry zespół
co do Korei i Brazylii, to jedyną przeszkodą dla kanaków będą faule Koreańczyków, jedynym ich wyjściem będzie szybkie faulowanie, poza tym mam nadzieję, że Brazylia ich nie oleje i zacznie grę z pełnym zaangażowaniem
w tej grupie będzie rzeczywiście gra na noże i nie tylko pukty będą się liczyć, także miejmy nadzieję na dobre mecze
dodge / 2010-06-14 23:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fakt, Koreańczycy będą dwoić się i troić - może faktycznie być dużo fauli z ich strony - nikt z Koreańczyków zapewne nie chce po MŚ trafić za blamaż do obozów pracy jak to było po którychś mistrzostwach. Sędzia może mieć dużo roboty. Będą faule, będą kartki. Kto wie w jakim składzie liczbowym skończą Koreańczycy ten mecz :)))
tomtay / 2010-06-14 23:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Drogi Dodge:
Nowa Zelandia - Słowacja (x) 0-0

Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia (x) 1-1

Brazylia - Korea Płn. (1) 3-0
dodge / 2010-06-14 23:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hej Tomtay :)
tomtay / 2010-06-14 23:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wpadne jutro z wieczora to mnie rozliczysz za typy :))
dodge / 2010-06-14 23:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
OK :)
kwiatek... / 2010-06-14 20:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankesi jak zjechali:(
Kambodza / 2010-06-14 20:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zupełnie przypadkowo załapałem się na dywi miedziaka:) na dzisiaj trzeba było mieć akcje:)
pietroo / 2010-06-14 23:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gratki za dywi :)
zawsze parę złotych wleci
kwiatek... / 2010-06-14 20:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ile płacą dywidendy?
Kambodza / 2010-06-14 20:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
w porównaniu z zeszłym rokiem mało czyli 3 zł
kwiatek... / 2010-06-14 20:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To straszna lipa...
kwiatek... / 2010-06-14 20:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To jutro kursik miedziaka w dół?
amelian / 2010-06-14 19:39 / portfel / Tysiączniczka na forum
Możecie się śmiać ze mnie, ale zdecydowałam...w 90%...powiedzmy, że głosuję na Kaczora
smooth / 2010-06-14 21:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Inwigilacje, podsłuchy, bezpodstawne oskarżenia, pomówienia, polityka zbierania haków, zaściankowa polityka zagraniczna, agresja , ksenofobia..... podobało Ci sie to? Czy juz o tym zapomniałaś, bo zginął mu tragicznie brat?
amelian / 2010-06-14 21:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
Nie chodzi mi Irku o tragedię, ona nie ma nic do rzeczy. Bardzo chętnie zagłosowałbym na Napieralskiego ale on nie ma szans, myślę że jeszcze nie jego czas. Natomiast pamiętam jak PO wygrało wcześniejsze wybory, miałam łzy w oczach ze szczęścia, a teraz jestem rozczarowana ich polityką, rządami Tuska. Komorowski nie podoba mi się wogóle jak polityk. Jest niczym Miediediew w Rosji...wiadomo kto tam dalej rządzi....

Obawiam się jeszcze jednego, że jak PO będzie miało prezydenta to dopiero pokażą nam wała. Z resztą zawsze sympatyzowałam z lewicą i nie ukrywam tego :) dlatego waham się jeszcze
smooth / 2010-06-14 22:10 / portfel / Tysiącznik na forum
W takim razie jeszcze bardziej nie rozumiem dlaczego chcesz głosować na Kaczyńskiego, któremu dalej na pewno do Napieralskiego niż Komorowskiego. Choć PiS to taka socjalna prawica, w zasadzie coś takiego nie powinno istnienie ale u nas ma miejsce.
Skoro masz lewicowe poglądy to głosuj zgodnie z nimi a nie na tego który ma szanse. Będzie przecież jeszcze 2 tura.
Tragedia tragedią ale ja Ci tylko chciałem przypomnieć jaki Kaczyński jest na prawdę i tak szczerze to taki jak był jest bardziej potrzebny Polsce w opozycji niż taki jaki udaje, że będzie a na bank ta cała jego przemiana to sciema.
amelian / 2010-06-14 22:32 / portfel / Tysiączniczka na forum
Jest jaki jest ale na pewno ma coś do powiedzenia... po prostu ja zagłosuję przeciwko PO, bo nie mogę już ani na nich patrzeć ani o nich słuchać...Oglądałeś pseudo debatę wczoraj? I co powiedział Komorowski na wstępie dziennikarzom jak zapytali go dlaczego nie chciał w niej uczestniczyć? że TVP to gniazdo os.....no masakra jakaś i to jest polityk - dyplomata? a co mi z tego że nawet w lokalnych wyborach głosowałam na SLD? nikt z nich nie wygrał, oprócz prezydenta Rzeszowa, który jest świetny...Podkarpacie to oaza PISu ;)))
tomtay / 2010-06-14 22:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

po prostu ja zagłosuję przeciwko PO
nie głosujemy za lub przeciw PO tylko głosujemy na konkretną osobę, która ma nas reprezentować na arenie międzynarodowej, a wybory parlamentarne gdy będziemy głosowali za lub przeciw PO są w przyszłym roku :)
smooth / 2010-06-14 22:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja już wole takiego Komorowskiego niż Kaczyńskiego jakiego znałem i wdziałem bo ten to tylko pozory i ja się na to nie nabiorę.
Aha.. a co Kaczyński ma takiego do powiedzenia skoro Bronek?
A tak przy okazji to wkleje ci co powiedział Kaczyński:

Jakby ktoś zapomniał o prawdziwej twarzy Jarosława K.;

1. "Nie wszyscy są tacy głupi, żeby wierzyć w to co im pokazują, czy mówią, czy co nawet czytają. Ogromna większość Polaków potrafi się rozejrzeć wokół siebie i wie oczywiście, że bardzo wiele w naszym kraju jest do zrobienia, ale wie, że ta propaganda klęski ma służyć tym, którzy tutaj chcą wrócić do władzy, żeby wrócić do koryta i rabunku" - JK podczas kongresu Wsi Polskiej (13.10.2007)

2. "Najlepsze rozwiązanie dla Polski to będzie rozwiązanie stabilne, a rozwiązanie stabilne to są rządy jednej partii" - o zaletach demokracji (11.10.2007)

3. "Robimy dla Polski dużo, bardzo dużo... aż trudno wymienić" - na konwencji PiS (17.03.2007)

4. "Ty ruski agencie, załatwimy cię" – do posła LPR Zygmunta Wrzodaka na sali sejmowej (05.05.2005)

5. "Stanęła do walki w zwartym ordynku łże-elita III Rzeczypospolitej" – z godzinnego orędzia wygłoszonego w Sejmie (17.02.2006)

6. "Gazeta Wyborcza" jest późną, zmutowaną postacią Komunistycznej Partii Polski. [...] im słabsza "Wyborcza", tym lepiej dla Polski" – w wywiadzie Piotra Zaremby w "Newsweeku" (26.03.2006)

7. "To dość banalne, co powiem, ale żadna grupa społeczna czy zawodowa nie działa dobrze, gdy jest poza kontrolą" – w rozmowie z "Dziennikiem" (02.02.2007)

8. "A takie aquaparki. Wiecie w ogóle co to jest? Pytam, bo ja do niedawna nie wiedziałem co to jest" - podczas wykładu na temat współdziałania samorządu i państwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (23.02.2010)

9. "Seks, nie twierdzę, że jest nieistotny, natomiast nie jest esencją życia" - w wywiadzie dla Wirtualnej Polski (05.09.2005)

10. "Trzymam pieniądze na koncie mamy" - w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" (nr 20/2007). JK tłumaczył, że nie chce, by ktoś przelał na jego konto pieniądze, a potem próbował z niego robić aferzystę.

11. "Nasz program to modernizacja Polski, ale lustracja – mimo że dotyczy przeszłości – jest koniecznym warunkiem modernizacji" - w rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia" (19.06.2007)

12. "I żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne".

13. "Niezwykle sceptycznie oceniam wolność indywidualną dziennikarzy pracujących w mediach. Trzeba będzie w tej dziedzinie coś zmienić" – w wywiadzie dla "Faktu" (10.03.2007)

14. "Nie ma afer, my jesteśmy pierwszą władzą, która afer nie organizuje – i jednocześnie pierwszą władzą, która reaguje na zło we własnych szeregach, prawo jest jedno dla wszystkich" - ibidem [5]
15. "Ci, którzy atakują Ziobrę, to front obrony przestępców" - wypowiedź w audycji "Sygnały Dnia" (28.08.2007)

16. "Ja tak naprawdę podpisałem to [ usprawiedliwienie ] przez pomyłkę. Gdybym przewidział, że będą z tego powodu różnego rodzaju kłopoty, to bym tego nie zrobił" - o fałszywym usprawiedliwianiu nieobecności, by otrzymać dietę (07.10.2008)

17. "Tusk wprowadził do polskiej polityki chamstwo, złe obyczaje. Ten człowiek nie potrafi przegrywać, nie jest człowiekiem godnym" (07.10.2007)

18. "Z ziemi polskiej do Wolski..." fragment hymnu w wykonaniu Jarosława K.
amelian / 2010-06-14 22:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
pewnie tak...myślę że normalne jest że się waham...przecież to bardzo ważna decyzja, na wybory chodzę zawsze i myślę że zawsze tak będzie
kwiatek... / 2010-06-14 22:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Musi być jakaś równowaga polityczna dlatego również zagłosuje na Jarosława:)
amelian / 2010-06-14 23:10 / portfel / Tysiączniczka na forum
:) tak czy inaczej dyskusja na tematy polityczne jest nieraz bardzo istotna, szczególnie w takich dniach.....a wpadki na każdego można znaleźć
dodge / 2010-06-14 23:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaczyński swoje wpadki miał - jak podał Smooth, teraz na topie jest Komorowski hehehe.
Gratuluję Amelka odwagi, że wskazałaś na kogo zamierzasz głosować - to Twój głos i nim masz prawo dysponować wg swojego uznania. Gratuluję tej odwagi, bo nazwisko Kaczyński wzbudza wiele kontrowersji - delikatnie to ujmując, co nie zawsze może być mile przyjęte w towarzystwie. Jasno się zdeklarowałaś publicznie i za to wielki plus aż do samej góry :)))))))))

Pozdrawiam
smooth / 2010-06-15 07:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Masz racje dodge.
Martwi mnie jednak, że ludzie którzy na niego nigdy nie głosowali nagle nabierają sie na tę jego kampanie ze zmienionym wizerunkiem. Jarek już raz przepraszał i chciał zmienić styl uprawiania polityki. Wytrzymał 2 tygodnie.
Ja w drugiej turze za nic w świecie na zagłosuje na Jarka Podróbkę. Nawet gdyby został tylko on i Endrju.
dodge / 2010-06-15 08:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Smooth

Pamiętam co mówił Kaczyński w ostatnich latach i jaką formę rządów wprowadził w naszym kraju. Mam podobne zdanie do Twojego, nie mniej szlag mnie trafia, że w drugiej turze znowu będę zmuszony głosować przeciwko a nie na człowieka.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
amelian / 2010-06-14 23:31 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dziękuję Maćku :))))))))))))))))))
Nawet nie wiesz jak mi miło.... :) najgorsze w życiu to być hipokrytą i wstydzić się samego siebie ;)))
Co do głosu to nie wiem czy go oddam bo w pracy chcą mnie zamordować, a dwa, siostra chce mi schować dowód ;)
pietroo / 2010-06-14 23:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
też uważam, że każdy powinien być sobą i mówić co myśli
hipokryzja to wielka wada
pietroo / 2010-06-14 23:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
warto zawsze podyskutować :))
uważam, że to jest potrzebne, a zdanie na ten temat każdy może mieć różne
tylu ilu jest kandydatów, tyle mamy opcji
Kambodza / 2010-06-14 20:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja na Grzegorza chyba
pietroo / 2010-06-14 18:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy o dzisiejszej sesji:

Dzisiejsza sesja okazała się zgodna z oczekiwaniami, czyli kontynuacja wzrostów. Na wykresie powstała biała świeczka z lekko optymistycznym wydźwiękiem, lecz na niezbyt wysokim obrocie, co akurat wpływa niekorzystnie, ponieważ kurs przebił górne ograniczenie średnioterminowego kanału spadkowego, a to powinno odbyć się przy zwiększonym obrocie. Falowo nic się nie zmieniło, czyli wciąż kontynuujemy fale C, której zasięg to nawet okolice 2500 pkt. Dzisiaj nie było żadnych istotnych danych makroekonomicznych, a jedynie para eur/usd dodawała otuchy bykom.

Na interwale godzinowym sytuacja praktycznie bez zmian. Kurs wciąż porusza się w szybkim kanale wzrostowym, a w tej chwili odbiliśmy się od górnego ograniczenia, co może przyczynić się do korekty, zwłaszcza, że struktura falowa wskazuje na zakończenie pierwszego impulsu wzrostowego i rozpoczęcie korekty ubiegłotygodniowych wzrostów, której zasięg to okolice 2330-40 pkt, lecz stanie się tak dopiero po przebiciu dolnego ograniczenia kanału i potwierdzenia spadków przez USA. Najbliższe wsparcie to połowa dzisiejszej świeczki - 2382 pkt, a najbliższy opór to okolice 2400 pkt.

Podsumowując, technicznie nic nie powinno zagrażać bykom, ale radzę bacznie obserwować sesję w USA, ponieważ falowo może okazać się, że czeka nas korekta.
Kambodza / 2010-06-14 17:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Do ponad 79% zwiększył się w minionym miesiącu udział największych zleceń w obrotach
walorami z indeksu WIG20. GPW do grupy dużych zleceń klasyfikuje te, których wartość
przekracza 10 tys. euro. Ostatni raz tak wysoki odsetek tej grupy zleceń w obrotach
papierami blue-chips widzieliśmy w połowie kwietnia. Przypomnijmy, że wtedy warszawski
parkiet kształtował tegoroczny szczyt. W skali tygodnia udział zleceń podniósł się o 10
pkt proc., co wskazuje na wyraźny wzrost aktywności tej grupy inwestorów. Jednocześnie
wyraźnie (o ponad połowę) podniosły się obroty w porównaniu z poprzednim tygodniem.
W przypadku mniejszych spółek też mieliśmy w ubiegłym tygodniu wzrost udziału dużych
zleceń w obrotach, ale nie osiągnął on ponadprzeciętnego poziomu

Jeśli nie wyskoczą z jakąś Hiszpanią teraz czy czymś innym to raczej jedziemy do góry póki co, przynajmniej tak myśłe...
pietroo / 2010-06-14 18:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przynajmniej na w20
pietroo / 2010-06-14 17:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i po meczu Japonia - Kamerun. Nie spodziewałem się tak słabego meczu. Kamerun jest cienki jak polsilver. Myślę, że nie ma szans na żadne zwycięstwo. Jak na razie najgorsza wg mnie drużyna. Grają bez polotu i żadnego pomysłu na grę nie mają.
Kambodza / 2010-06-14 18:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokładnie tak, zero pomysłu na gre
Kambodza / 2010-06-14 17:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Trafiłem dzisiaj 2 dokładne wyniki w bankowych:)Jestem na drugim miejscu:)
A zgadnijcie kto mnie wyprzedza? Kobieta:)
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-06-14 17:57

Kobieta:)

prawidłowo hehe ;)))))))))))))
Kambodza / 2010-06-14 18:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
I to aż 4-ema punktami:) ale będe się starał ją dogonić:)
Kambodza / 2010-06-14 17:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Włochów i tu i tam obstawiłem 1:0 - zobaczymy:)
pietroo / 2010-06-14 17:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
obstawiasz na pieniądze?
Kambodza / 2010-06-14 18:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
w banku?
50 na wejście:)
pietroo / 2010-06-14 18:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale u nas nic jeszcze dzisiaj nie trafiłeś, takiego wyniku chyba nikt nie obstawił?
Kambodza / 2010-06-14 18:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
U nas w poprzednim meczu Kwiatek trafił:)
Ja teraz tu obstawiam inne wyniki niż tam, większa szansa, że gdzies trafie:)
pietroo / 2010-06-14 18:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jeśli ten trzeci mecz nie będzie dobry, to wszystkie dzisiejsze mecze okażą się klapą
kwiatek... / 2010-06-14 17:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba Vedia będzie jednak niżej:(
pietroo / 2010-06-14 17:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzisiaj się osuwali
nawet po 0.47 byli
pietroo / 2010-06-14 17:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
poczekaj na nich jak będą po 40 gr
kwiatek... / 2010-06-14 17:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Duży blokers siedzi na 0,50pln i wywala ostro papier:(
kwiatek... / 2010-06-14 17:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrałem znienawidzoną przez Ciebie spółke....
pietroo / 2010-06-14 17:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widzę właśnie, ciekawe jak Ci na niej wyjdzie
kwiatek... / 2010-06-14 17:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wystarczy jedno dobre info i rusza:)
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-06-14 17:55
Kwiatku widzę że spekułę to Ty kochasz chyba.... ;))) nie myślałeś żeby czasem jakiś "porządny" papier kupić ;) ?
kwiatek... / 2010-06-14 18:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Porządne papiery stoją w miejscu:(
kwiatek... / 2010-06-14 18:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego lubie pograć sobie na spółkach które ładnie chodzą:)
amelian nl / 77.113.150.* / 2010-06-14 18:59
no chyba, że tak ;)
kwiatek... / 2010-06-14 19:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a ty coś dzisiaj kupowałaś?
amelian / 2010-06-14 19:04 / portfel / Tysiączniczka na forum
nic nie kupowałam, modliłam się żeby nie spadło to co mam hehehe. Muszę się wziąć w garść z tymi pseudo inwestycjami bo cieniutko to wygląda...
kwiatek... / 2010-06-14 19:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pko bp myślałem ze wolisz miedziaka?Chociaż w sumie on wysoko jest...
pietroo / 2010-06-14 19:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Asiu nie wiedziałem, że kupiłaś PKO
myślę, że to dobry zakup tym bardziej, że w20 ma się ku wzrostom
amelian / 2010-06-14 19:40 / portfel / Tysiączniczka na forum
tylko że mogłam go kupić niżej ;)
amelian / 2010-06-14 19:33 / portfel / Tysiączniczka na forum
PKO to dobry papier :)
kwiatek... / 2010-06-14 19:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wszystko w rękach janków.....
pietroo / 2010-06-14 16:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla mnie słaba sesji
ostro spadł EUI, trochę spadł WDM i EEX
nic prawie nie urosło, ładnie zaczął dzień Borek, ale potem opadł

sesja na minus
kwiatek... / 2010-06-14 17:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj Mit również kiepsko:(Dobrałem dzisiaj Ponarka a pożegnałem vedie.....
pietroo / 2010-06-14 16:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
WYSOKA AKTYWNOŚĆ NAJWIĘKSZYCH INWESTORÓW

Do ponad 79% zwiększył się w minionym miesiącu udział największych zleceń w obrotach walorami z indeksu WIG20. GPW do grupy dużych zleceń klasyfikuje te, których wartość przekracza 10 tys. euro. Ostatni raz tak wysoki odsetek tej grupy zleceń w obrotach papierami blue-chips widzieliśmy w połowie kwietnia. Przypomnijmy, że wtedy warszawski parkiet kształtował tegoroczny szczyt. W skali tygodnia udział zleceń podniósł się o 10 pkt proc., co wskazuje na wyraźny wzrost aktywności tej grupy inwestorów. Jednocześnie wyraźnie (o ponad połowę) podniosły się obroty w porównaniu z poprzednim tygodniem.
W przypadku mniejszych spółek też mieliśmy w ubiegłym tygodniu wzrost udziału dużych zleceń w obrotach, ale nie osiągnął on ponadprzeciętnego poziomu. Co więcej utrzymała się niska aktywność inwestorów. Średnie obroty walorami małych firm wyniosły zaledwie 34 mln zł, a średnich—103 mln zł. To wszystko wskazuje na przyjęcie przez inwestorów wyczekującej postawy. To skutkuje brakiem decyzji odnośnie do walorów mniejszych spółek i koncentrowanie się na handlu papierami kilku najbardziej płynnych przedsiębiorstw.
Dzisiejszy dzień nie przynosi istotnych publikacji makroekonomicznych na świecie. U nas poznamy kwietniowy bilans obrotów bieżących, ale nie powinno mieć to istotnego wpływu na kondycję złotego. Dla niego liczy się głównie to, co dzieje się z EUR/USD. Ta para walut dotarła w rejon silnego oporu, jakim jest 1,215. Jego przełamanie zapowiadałoby lepszą passę dla euro.


Katarzyna Siwek
pietroo / 2010-06-14 14:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale nudny dzień na giełdzie
kwiatek... / 2010-06-14 16:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna uciekł mi trion:(
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-06-14 16:47
ja myślałam, że go masz :)
kwiatek... / 2010-06-14 17:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wywaliłem ze stratą jak spadł na 0,37pln...
pietroo / 2010-06-14 17:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ile teraz kosztuje?
kwiatek... / 2010-06-14 17:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
poszedł na 0,50pln....ehhh czasami opłacalna jest cierpliwość:(
pietroo / 2010-06-14 10:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
może ktoś z Was wie dlaczego spadł ten EUI?
co za cholerny papier, liczyłem na wzrosty, a ten jeszcze spada
pietroo / 2010-06-14 10:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dołek po słabych danych z USA

Główna para walutowa dość silnie zareagowała na dużo gorsze od oczekiwań dane z amerykańskiej gospodarki. Po publikacji dynamiki sprzedaży detalicznej na chwilę inicjatywę przejęły niedźwiedzie i eurodolar zanurkował poniżej 1.2060. Jednak jeszcze piątkowa sesja amerykańska przyniosła odbicie i znów rynek zdominowała strona popytowa, która doprowadziła kurs nawet powyżej 1.22. Później na chwilę ustabilizowała się tuż pod oporem 1.2190, który w końcu udało się pokonać. Tendencja wzrostowa jest utrzymywana, przed południem pojawią się dane ze Strefy Euro, które jeśli nie zaskoczą negatywnie mogą wspomóc odrabianie strat przez wspólną walutę.

Pary złotowe utrzymują trend spadkowy

Informacje o sprzedaży detalicznej również odbiły się na złotym, który w związku z chwilowym napływem awersji do ryzyka stracił zarówno do dolara, jak i do euro. Jednak szybko powrócił do trendu z końcówki poprzedniego tygodnia i znów się umacnia. EUR/PLN zaliczył górkę tuż pod 4.12, ale obecnie znajduje się w pobliżu 4.09 i widać kontynuację spadków. Podobnie ukształtował się wykres USD/PLN – po piątkowych danych z USA nasza waluta sporo straciła i przez chwilę za dolara płaciliśmy nawet 3.4183, ale w weekend powrócił optymizm i w poniedziałek rano kurs znajduje się już ok. 6 groszy niżej – odczyt wskazuje 3.3550.

Tylko jedna publikacja

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie nam tylko jedną publikację danych makro, która pojawi się przed południem. Mianowicie o 11.00 poznamy dynamikę produkcji przemysłowej w Strefie Euro. Przewidywany jest jej wzrost do 8.7% r/r w porównaniu z poprzednim poziomem 6.9%. Biorąc pod uwagę, iż ostatnio dane makroekonomiczne odzyskują swoje znaczenie na rynku walutowym, jeżeli odczyt okaże się różny od oczekiwań może mieć to przełożenie na kurs eurodolara.

Joanna Mioduszewska
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy