Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-06-02 10:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
o proszę jak tam się w EFH przelewało, akurs leci na łeb

http://www.pb.pl/2/a/2010/06/02/Gieldowa_spolka_wyzbywa_sie_bentleyow_i_helikopterow
amelian / 2010-06-02 10:56 / portfel / Tysiączniczka na forum
oj biedaki....i co oni teraz zrobią.... ;)
Ged / 2010-06-02 11:54 / Tysiącznik na forum
z drugiej strony wygląda na to, że uruchomili dział PR - niech zacznie się jakaś prasa o nich i kurs drgnie, chętnie bym się z tego "interesu" wymiksował..
amelian / 2010-06-02 10:24 / portfel / Tysiączniczka na forum
KGHM
Parkiet podaje, Ŝe „Solidarność” grozi referendum strajkowym. Związkowcy domagają się 20-letniej
gwarancji zatrudnienia i płacy.

Związki zawsze były dla mnie surrealistycznym tworem....
pietroo / 2010-06-02 10:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
moim zdaniem wszystkie te związki powinni rozgonić na cztery wiatry
wrzód na tyłku
Kambodza / 2010-06-02 10:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
związki to przekleństwo, biorą kase konkretną i tylko rządają
amelian / 2010-06-02 10:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kam powiedz mi jedną rzecz bo jestem ciemna :)
dlaczego na wszystkich portalach w notowaniach EEX jest na minusie np. -5% a u mnie z rachunku +3,80?
pietroo / 2010-06-02 11:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
u mnie są na plusie
amelian / 2010-06-02 11:09 / portfel / Tysiączniczka na forum
Piotruś przecież mówię że u mnie tez na plusie a np.na money na minusie i na stockwatch też
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-06-02 11:43
Kam mowi ze pp odcieli a pwnie portale tego tak latwo skoryfgowac w systemie nei moga ;]
MK 72 / 2010-06-02 09:40 / (Marcyś)
Cześć Wszystkim

Trochę zajęty jestem więc nie ma czasu na dyskusje przemiłe;-)
Udanego dnia życzę

Kam jak wczoraj ktoś miał akcje eex to ma pp tak?
kiedy bedą notowane i kiedy będą na koncie? pytam w imieniu znajomego bo sam spólki nie mam i się nie orientuję a czasu brak na szukanie.

Dzięki z góry
Kambodza / 2010-06-02 09:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej Marcyś:)

- 07.06.2010 (poniedziałek) - dzień ustalenia prawa poboru akcji serii H,
- od 27.07.2010 (wtorek) do 10.08.2010 (wtorek) - przyjmowanie zapisów na podstawie praw poboru i zapisów dodatkowych,
- do dnia 23.08.2010 (poniedziałek) - przydział akcji.
Obrót prawami poboru będzie odbywał się od dnia wyznaczonego przez Organizatora Rynku NewConnect, nie dłużej jednak niż do dnia 04.08.2010 (środa)
:)
MK 72 / 2010-06-02 09:58 / (Marcyś)
czyli dzisiaj może sprzedać akcje bo pp ma.
Kambodza / 2010-06-02 10:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
tak
MK 72 / 2010-06-02 10:07 / (Marcyś)
dzięki ;-)

Spróbuję wierczorkiem podyskutować;-)

Pozdrawiam
Kambodza / 2010-06-02 10:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
tzn nie:) niech nie sprzedaje, nie ma jeszcze pp i co tam jeszcze by chciał to jeszcze nie ma:)
MK 72 / 2010-06-02 10:12 / (Marcyś)
ok już mu zmieniam wersję;-)
pietroo / 2010-06-02 09:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czas najwyższy na jakieś konkretne ruchy na GPF, a tu dalej marazm
MK 72 / 2010-06-02 09:47 / (Marcyś)
Piotrek pamiętaj że do piątku masz wykup pp

Za 2 pp 1 akcja po 2 grosze
pietroo / 2010-06-02 10:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
raczej nie wchodzę, nie widzę na razie sensu
MK 72 / 2010-06-02 10:31 / (Marcyś)
ja wejdę ryzykuję na maxa- wiem ale takie życie
pietroo / 2010-06-02 10:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zobacz nawet nie ma ruchu na razie na papierku
od rana 111 akcji?
na razie żenada
pietroo / 2010-06-02 09:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KOV ładnie zaczął
Kambodza / 2010-06-02 08:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przywitał:)
Udaengo dzionka życze
pietroo / 2010-06-02 08:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

piękny dzień zza oknem :) oby i taki na giełdzie :)

pozdrawiam
marecki007 / 2010-06-02 08:47 / Tysiącznik na forum
witam Wszystkich na dolnym slasku jesien 8 stopni i leje pogoda masakra
amelian / 2010-06-02 08:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))

piękny dzień zza oknem :)

oh...kiedy ja tak napiszę? u mnie brzydko i na szczęści nie pada już bo znów na Podkarpaciu stan zagrożenia powodziowego....

Życzę Wam udanego dnia, obstawiam spadki c.d.
marecki007 / 2010-06-02 09:02 / Tysiącznik na forum
cena taurona ma 0,7 za akcje
amelian / 2010-06-02 09:06 / portfel / Tysiączniczka na forum
zapisujesz się?
marecki007 / 2010-06-02 09:08 / Tysiącznik na forum
chyba tak ale mysle ze nie bedzie tak dobrze jak na pzu nie ten sektor zobacz na pge ale na debiucje moze byc pare procent
amelian / 2010-06-02 09:27 / portfel / Tysiączniczka na forum
mam bardzo podobne zdanie :) plus w porównaniu do PGE, to ten, że nie będzie redukcji
pietroo / 2010-06-02 09:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zbyt dużo osób mysli, że będzie "te 10% zarobku"
można się pomylić, moim zdaniem zależeć to będzie od sytuacji w pierwszych dniach notowań, jak będą spadki to można i namoczyć
amelian / 2010-06-02 09:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
tak czy inaczej na papier się zapisuję :)
pietroo / 2010-06-01 22:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sesja według analityków:

Gorsze niż się spodziewano odczyty wskaźników aktywności przemysłu w Chinach i strefie euro, sugerujące możliwość ponownego spowolnienia gospodarczego na świecie, spowodowały, że inwestorzy w Azji i Europie byli w nie najlepszych nastrojach i chętnie pozbywali się akcji. Do tego doszedł spory spadek cen surowców oraz osłabienie się wspólnej waluty, której kurs pogłębił majowy dołek. W takich warunkach byki nie miały szansy. Dostały ją dopiero zza oceanu, gdy okazało się, że wskaźnik ISM dla tamtejszego przemysłu był zdecydowanie wyższy, niż oczekiwano, a inwestycje budowlane także wyraźnie się zwiększyły.

Polska GPW

Poniedziałkowy marazm ustąpił dziś miejsca znacznie większym emocjom. Niestety nie były one przyjemne dla posiadaczy akcji. Indeks największych spółek zaczął sesję od spadku o 0,8 proc., a WIG zniżkował o 0,5 proc. Podobnie jak w poniedziałek, lepiej radziły sobie wskaźniki małych i średnich firm. Sytuacja zaczęła się jednak błyskawicznie pogarszać. Już po dwóch godzinach handlu WIG20 tracił ponad 2 proc. Niedźwiedzie bez żadnego trudu sprowadziły indeks poniżej poziomu 2400 punktów, a popyt przez dłuższy czas nie był w stanie podjąć jakiejkolwiek akcji obronnej. Spośród największych spółek liderem spadków były papiery KGHM, zniżkujące nawet o 3,5 proc. Niemal dorównywały im papiery BRE i Pekao. Po 2,5 proc. spadały akcje PKO, PKN Orlen i PZU. Zainicjowana wczesnym popołudniem próba zmniejszenia skali strat zakończyła się umiarkowanym powodzeniem, gdy okazało się, że indeksy na Wall Street w pierwszych minutach sesji zdecydowanie traciły na wartości. Dopiero korzystne dane dotyczące kondycji amerykańskiego przemysłu oraz świadczące o ożywieniu w budownictwie poprawiły nieco nastroje. Ostatecznie jednak indeks największych spółek stracił 1,78 proc. WIG zniżkował o 1,44 proc., wskaźnik średnich firm zmniejszył swoją wartość o 0,84 proc., a sWIG80 o 0,66 proc. Obroty nieznacznie przekroczyły miliard złotych.

Giełdy zagraniczne

Trwa zła passa na giełdach azjatyckich. Dziś zdecydowanie przeważały tam spore spadki. Shanghai B-Share zniżkował o 1,2 proc., a Shanghai Composite stracił 0,9 proc. Trwające od kilku dni na chińskiej giełdzie odbicie wydaje się dobiegać końca i można obawiać się kontynuacji spadków. Widoczne są też sygnały wskazujące na możliwość osłabienia tempa wzrostu gospodarki. Wskaźnik aktywności tamtejszego przemysłu obniżył swoją wartość z 55,7 punktu w kwietniu do 53,9 punktu w maju. W Hong Kongu indeks zniżkował o 1,4 proc., a na Tajwanie o 1,15 proc. O niemal 0,6 proc. spadł Nikkei w reakcji na umocnienie się jena.

W nie najlepszych nastrojach zaczęli wtorkową sesję inwestorzy europejscy. Wskaźniki w Paryżu i Frankfurcie traciły rano po około 1 proc., a w Londynie zniżka sięgała 0,3 proc. Sytuacja bardzo szybko ulegała pogorszeniu. Już po dwóch godzinach handlu CAC40 tracił ponad 2,5 proc., a DAX i FTSE zniżkowały po 2 proc. Powodów zniżek można upatrywać w gorszych perspektywach chińskiej gospodarki. Niższą, niż się spodziewano wartość osiągnął wskaźnik aktywności gospodarczej przemysłu strefy euro. Rynkom nie pomogły dobre dane o spadku bezrobocia w Niemczech i niezłe prognozy dotyczące eksportu w związku z osłabieniem się wspólnej waluty. Okazało się bowiem, że w całej strefie euro bezrobocie jednak wzrosło do poziomu najwyższego od dwóch lat. Bardzo złe nastroje panowały na parkietach naszego regionu. Węgierski BUX tracił przed południem 3,3 proc., a moskiewski RTS zniżkował aż o 3,6 proc. Ponad 3 proc. spadek notowano na giełdzie w Madrycie. Po południu skala spadków wyraźnie się zmniejszyła. Tuż po godzinie 16.00 CAC40 tracił 0,8 proc., DAX i FTSE zniżkowały po około 1 proc.

Waluty

Po poniedziałkowym uspokojeniu nastrojów, związanym ze świętem w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, już wtorkowy poranek przyniósł nową dawkę emocji. Kurs euro spadł do 1,2111 dolara, pogłębiając dołek z połowy maja. Utrzymująca się od grudnia ubiegłego roku tendencja spadkowa ma się więc bardzo dobrze i nie widać sygnałów, by miała się rychło zakończyć. Niedawne próby jej powstrzymania trwały bardzo krótko i spełzły na niczym. Pojawianie się coraz niższych poziomów kursu wspólnej waluty nie wróży najlepiej.

Pogorszenie się sytuacji na światowym rynku walutowym oraz na giełdach potężnie zatrzęsło dziś złotym. Dolar jeszcze przed południem podrożał do 3,4 zł, o prawie 9 groszy, czyli niemal 2,5 proc. w porównaniu do poniedziałku. Zaledwie 2 grosze brakowało do poprzedniego rekordu sprzed kilku dni, gdy za „zielonego” trzeba było płacić 3,424 zł. Niewiele lepiej nasza waluta radziła sobie wobec euro. Zdrożało ono z osiągniętego w poniedziałek wieczorem poziomu 4,07 zł do ponad 4,12 zł. Za franka przed południem trzeba było płacić około 2,9 zł, czyli niemal 4 grosze drożej niż dzień wcześniej. Po południu złoty zaczął jednak odrabiać straty. Dolara można było kupić za nieco ponad 3,36 zł, euro za 4,1 zł, a franka za 2,89 zł.

pietroo / 2010-06-01 22:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i druga analiza:

Dzisiejsza sesja w Stanach rozpoczęła się od zaskakującej luki w dół, która była skutkiem niezbyt dobrej sesji w Azji. Późniejsza faza notowań charakteryzowała się pogłębieniem dziennego minimum, a następnie konsolidacją, która ma wymowę pro spadkową o czym więcej napisze później.

Powstała świeczka jest lekko negatywna, obroty co prawda nie były duże, ale i tak lekko zwiększone, co również ma wymowę pro spadkową. W chwili obecnej na razie możemy mówić tylko o korekcie ostatnich wzrostów, chociaż powstały na wykresie kanał spadkowy sugeruje spadek nawet poniżej 2200 pkt, dlatego do całkowitego rozstrzygnięcia musimy poczekać na Stany, które dzisiaj powróciły do gry po długim weekendzie. Dzisiejsze dane makroekonomiczne ogólnie były neutralne, lecz inwestorzy byli w bardzo dobrych nastrojach i postanowi wykorzystać publikacje do wzrostów. Co do pary eur/usd to dzisiejsza sesja była bardzo zaskakująca i nienaturalna - przebicie dna i późniejsze szybkie odbicie. W mojej ocenie takie gwałtowny wzrost kursu tuż przy dnie świadczy o interwencji, które są przeważnie wykorzystywane do obrony ważnych poziomów i tak było w tym wypadku o czym świadczy dynamika wzrostów.

Na interwale godzinowym sytuacja uległa pogorszeniu. Oprócz wspomnianego kanału spadkowego, możemy zauważyć powstanie konsolidacji na malejącym obrocie - taki trend boczny poprzedzony gwałtownym spadkiem, sugeruje jeszcze co najmniej jeden impuls spadkowy, który byłby możliwy w przypadku negatywnego zakończenia sesji w Stanach. Najbliższe wsparcie to teraz 2350 pkt, gdzie znajduje się średnia 200 sesyjna, a najbliższy opór to połowa dzisiejszej świeczki - 2375 pkt.

Podsumowując, sytuacja uległa małemu pogorszeniu, technicznie możemy mówić, że to tylko korekta ostatnich wzrostów, ale nawet w tym wypadku należałoby się przygotować na spadki co najmniej w okolice 2310-30 pkt, gdzie znajdują się wsparcia wynikające ze zniesień Fibonacciego.
pietroo / 2010-06-01 22:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witajcie wieczorem :))

dopiero wróciłem od chrześniaka, dzisiaj dzień dziecka więc trzeba było pojechać i dać prezent :)
fajnie było :)
Kambodza / 2010-06-01 21:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
okazało się, że dzisiaj był ostatni dzień żeby mieć akcje EEx-a aby objąć pp:)
Sporo moich kolegów źle policzyło bo nie wzieli czwartku jako dnia wolnego, ja też o nim zapomniałem:)
także jutro już będzie jazda z pp:) ciekawe jak to będzie wyglądać:)
kwiatek... / 2010-06-01 19:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
2010-06-01 09:22
Będzie można zapisać się na 13,5 tys. akcji Tauronu

Będzie można zapisać się na 13,5 tys. akcji Tauronu
fot: kprm.gov.pl

Zapisy dla inwestorów indywidualnych na akcje spółki energetycznej Tauron rozpoczną się 9 czerwca. Potrwają 9 dni. Debiut planowany jest pod koniec miesiąca.

Takie informacje przynosi opublikowany właśnie prospekt emisyjny spółki. Wynika z niego, że zapisy dla inwestorów instytucjonalnych potrwają od 22 do 24 czerwca.

Cena maksymalna akcji zostanie opublikowana jutro. Publikacja ceny emisyjnej, a także ostatecznej liczby akcji sprzedawanych oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym, jest przewidziana na 22 czerwca.
kwiatek... / 2010-06-01 19:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli będzie można kupić za 13,5tys pln?
amelian / 2010-06-01 19:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
Chyba nie tak,poczytam co mi tam z biura przysłali i napiszę :)))
Ale to jutro bo wybywam.

Miłego wieczorku Kwiatuszku :)))
kwiatek... / 2010-06-01 19:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie umówiłaś się na randke?
amelian / 2010-06-01 19:54 / portfel / Tysiączniczka na forum
nie chadzam na randki ;) postanowiłam zostać starą panną ;)))
kwiatek... / 2010-06-01 19:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak będziesz w łodzi musze Cię przekonać do zmiany poglądów:)
amelian / 2010-06-01 18:57 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie wieczorkiem :)))

Popatrzcie na tą durną reklamę u góry....
"Piłka jest okrągła a bramki są dwie, ważne żeby strzelić do swojej"
No chyba odwrotnie................. ;))) Chodziło im chyba o granie do jednej bramki...ale to już inny mecz ;) Kto takie slogany wypuszcza w eter? Masakra jakaś....
kwiatek... / 2010-06-01 19:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelko zerknij link Piotrka na dole;)
amelian / 2010-06-01 19:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
niech no się otworzy.... ;) dziś mam najgorszy zasięg neta :( EDGE :(
kwiatek... / 2010-06-01 19:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam nadzieje że obejrzałaś?
amelian / 2010-06-01 19:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
masz niżej :)
kwiatek... / 2010-06-01 19:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
hehe:)))
pietroo / 2010-06-01 16:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
już mogę napisać, następny dzień lipa
kwiatek... / 2010-06-01 16:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wręcz masakryczny ten dzionek:(
Kambodza / 2010-06-01 16:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
u mnie dzień na 0 ale na takie dni nie narzekam, bo przybliżają mnie do końca stagnacji na EEX:)
pietroo / 2010-06-01 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niezły filmik o starszych paniach co wynajmują pokoje:

http://www.smog.pl/wideo/35789/nanbspstancji_u_starszej_pani_hit_absolutny/
kwiatek... / 2010-06-01 17:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Porąbane baby.......hehe
amelian / 2010-06-01 19:28 / portfel / Tysiączniczka na forum
dlatego trzeba u młodych ludzi wynajmować i mieć klucz do pokoju.... ;)))

Przypomniało mi się jak byliśmy całą ekipą w Bieszczadach pewnego roku w dosyć sporym domku, jaka milunia była właścicielka normalnie miód, a jak przypadkiem usłyszałam co o nas mówi to zmieniłam zdanie............................... powiedziała że takiego ku*estwa nie widziała jak żyje ;)
To chyba mało widziało babsko ;))))))))))))))))))))))
kwiatek... / 2010-06-01 19:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale najgorzej Amelko o dziewczynie mówiła:(Pewnie chłopak się jej nawet podobał:)
amelian / 2010-06-01 19:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
pewnie po tym się wyprowadzili od niej :) takich historii można mnożyć, tak to jest jak ktoś nie ma co robić to o innych mówi.......................
pietroo / 2010-06-01 10:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po święcie nieco niżej

Po wczorajszym dniu, w którym wykresy praktycznie nie poruszały się, co spowodowane było brakiem inwestorów z Wielkiej Brytanii i USA, we wtorek rano główna para walutowa zeszła nieco niżej – obecnie testowany jest poziom 1.2260. Trudno jest wskazać jednoznacznie co jest przyczyną tego spadku – być może rynek reaguje dopiero teraz na obniżenie ratingu Hiszpanii albo to wczorajsza decyzja prezydenta Niemiec wzbudziła kolejne niepokoje na rynku. Niemiecki politolog Ochmann stwierdził, że dymisja Horsta Kohlera może zagrozić Niemcom na arenie międzynarodowej, co więcej uważa on, że Merkel jest współodpowiedzialna za tę sytuację. Warto jeszcze tutaj wspomnieć o wypowiedzi kandydatów na prezesa EBC, którzy skrytykowali zakup obligacji rządów krajów borykających się z problemami i uznali, że należy szybko zakończyć ten proceder. Dzisiaj, kiedy inwestorzy wrócą już po świętach powinniśmy obserwować większą zmienność na rynku i zapewne bardziej widoczną reakcję na ostatnie wydarzenia oraz publikowane dzisiaj dane makro.

Złoty stracił po leniwym poniedziałku

Po spokojnym początku tygodnia wykresy znów zaczęły się poruszać – w przypadku par złotowych jest to ruch na północ. EUR/PLN pod koniec wczorajszej sesji europejskiej zaczął notować spadki – w nocy testowany był poziom 4.0530, jednak zaraz po ukształtowaniu lokalnego minimum na tej wysokości odbił znacząco w górę i we wtorek rano za europejską walutę płacimy już ponad 5 groszy więcej. Odczyt wskazuje 4.1070. Podobnie kształtuje się wykres USD/PLN, najpierw obniżka pod 3.29, a zaraz potem silny wyskok powyżej 3.34 – testowany był już silny opór 3.3460. Jeżeli chodzi o polską gospodarkę warto jeszcze zwrócić uwagę na wypowiedzi ministra Michała Boniego, który obawia się o jej stan w latach 2012 – 2014 i w związku z tym zwraca uwagę na potrzebę oszczędności i modernizacji.

Dane z sektorów produkcyjnych

Większość dzisiejszych danych makro pojawi się przed południem. Najpierw o 9:00 poznamy najnowszy odczyt indeksu PMI dla sektora produkcyjnego w Polsce. Oczekiwania rynkowe wskazują, że wyniesie on 53 pkt, podczas gdy poprzednio było to 52,5 pkt. Następnie o 10:00 pojawią się ostateczne dane o indeksie PMI dla sektora produkcyjnego dla Strefy Euro (ma wynieść 55,9 pkt, czyli dokładnie tyle samo co odczyt wstępny), a także prognoza inflacji polskiego Ministerstwa Finansów (w tym przypadku spodziewany jest odczyt na poziomie 2,2% r/r, poprzednio 2,4%). Na godzinę 11:00 zaplanowano publikację danych o stopie bezrobocia w Strefie Euro. Prognozy wskazują, że wzrośnie ona z poprzedniego poziomu 10% do 10,1% obecnie. Natomiast pod koniec sesji europejskiej, o godzinie 16:00, inwestorzy poznają jeszcze poziom indeksu ISM dla sektora produkcyjnego w USA. Jego wartość ma tym razem spaść z 60,4 pkt do 59 pkt.

Joanna Mioduszewska
Kambodza / 2010-06-01 09:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
data dodania 2010-06-01 09:08:57
spółka EKO EXPORT SPÓŁKA AKCYJNA
Raport miesięczny Eko Export S.A. za maj 2010
Zarząd Eko Export S.A. przekazuje raport miesięczny za maj 2010.

1. Informacje na temat tendencji i zdarzeń w otoczeniu Emitenta, które w ocenie Emitenta mogą mieć w przyszłości istotne skutki dla kondycji finansowej oraz wyników finansowych Emitenta

• Przychody w maju wyniosły ok. 519 tys. PLN, tj. ok. 127 tyś EUR (przy średnim kursie z dnia 31.05.2010 - 1 EUR 4,0770 PLN). Dla porównania w maju 2009 r przychody wynosiły ok. 288 tys. PLN, to jest ok. 65 tys. EUR, (przy średnim kursie z dnia 31.05.2009 - 1 EUR 4,4588 PLN).
• Sprzedaż odbywała się na rynki UE i USA.
• W dniu 28 maja 2010r. Zarząd Spółki otrzymał pismo z firmy OMYA FILLITE. Partnerzy chcą w czerwcu przyjechać do Bielska-Białej, by w imieniu OMYA GROUP omówić z EKO następujące kwestie:
- możliwości zwiększenia ilości produkowanej mikrosfery dla OMYA FILLITE na rok 2010 przy obecnej lub nieznacznie zwiększonej cenie sprzedaży,
- możliwości podpisania kontraktu już na I półrocze 2011r.,
- możliwości podpisania wieloletniego kontraktu wykraczającego poza 2011r.

OMYA GROUP zwróciła się z prośba o sugestie o innych możliwych formach długoletniej współpracy w ramach polityki eksportowej Spółki EKO EXPORT.

Niech oni się tylko rozwiną a tempo zamówień naprawde wygląda nieźle delikatnie mówiąc i zwiększą moce przerobowe poprzez rozbudowe to za 3 lata zrealizuje potężny zysk:)
amelian / 2010-06-01 09:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
Od razu po kursie widać, że info było :) Trzymam kciuki za większy wzrost :)))
Kambodza / 2010-06-01 09:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
większego może nie będzie ale to wszystko wskazuije jaki potencjał drzemie w tej spółce i jak ona bedzie się kursem pieła i reprezentowała za 2-3 lata:)
pietroo / 2010-06-01 10:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zgadzam się, na long bardzo dobrze się nadaje
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-06-01 14:15
No coz jak na infa ostatnio wydawane to faktycznei szalu nie ma. a ten dzisiejszy UPek totaki wymuszony kapke
pietroo / 2010-06-01 14:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobry i taki :) jak to się mówi, na bezrybiu i rak ryba :)

pozdrawiam
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-06-01 15:22
No jasne jak czerwono wszedzie to tu przynajmniej nei lecimy w dol ;] Ale wolalbym kolejne +13% :P
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy