Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2013-01-28 19:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak Bioton urósł, to Calatrava opadła i to na niełzym obrocie :(( Kurcze to źle wygląda.
amelian / 2013-01-28 01:06 / portfel / Tysiączniczka na forum
A tutaj ciekawostka

http://stooq.pl/af/?id=1266

trochę się Chłopaki w pracy ze mnie śmieją jak im to rozsyłam...ale coś w tym jest i na stooq najbardziej tego Analityka cenię ;)
amelian / 2013-01-28 00:59 / portfel / Tysiączniczka na forum

ale mnie przewieźli na Biotku, mogłem go puścic po 9-10 gr... kurde szok!!!

Hej Piter :) dla mnie nie jest to żaden szok. Bo 1) raporty już dawno wykazują, że spólka jest wydmuszką i nic się tam nie dzieje 2) wykres BIO hmmm mówi sam za siebie, weź np. wykres miesięczny interwał max. - typowy trend spadkowy, gdzie się zatrzyma to wszyscy widzą - 1 gr...kwestia czasu 3) 3.02.2012 historcyznie wysoki wolumen, grubas raczej nie wchodził a ciął straty
a ja myslę czy nie uśrednic sobie tego pakietu co mam, chociaż wielu mówi, że nie uśrednia się w dół

też jestem przeciwnikiem uśredniania w dół

ale jak wyjść z tego bez straty?

nie da się.

Piotrek, już niejednokrotnie polecałam Ci http://www.maklerska.pl/analiza-techniczna-rynkow-finansowych-op-twarda-p-1106.html

jak ktoś tego nie ogarnie to nie ma co się brać za granie czy spekulacje na giełdzie...i nie obrażaj się proszę bo piszę z dobrego serca.

A na przyszłość o śmieciach typu BIO czy OIL (o zgrozo) zapomnij. Lepiej wykup Żonie voucher do SPA ;)

Pozdrawiam serdecznie
pietroo / 2013-01-28 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Amelko,

Dzisiaj mam do siebie żal, że się zagapiłem i nie wyszedłem przy 10 gr. Nie miałem dostepu do kompa i poszło w dół wodospadem. Miałęm dokupić, ale odpuszczam. Ktoś rzuca dużymi pakietami po 6 gr. Nie podoba mi sie to.
Co do Biotka to zadne analizy się nie nadają, tam jest spekualcja i tyle.

Pozdrawiam
P.
amelian / 2013-01-28 18:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Piotrek :)
Miałęm dokupić, ale odpuszczam.
i bardzo dobrze :)

Co do Biotka to zadne analizy się nie nadają, tam jest spekualcja i tyle.

nawet jak jest spekulacja, a może tym bardzie analizy należy zrobić, zapisać na kartce i się ich trzymać. Mam na myśli wsparcia, opory...poziomy docelowego wyjścia, jaką stratę akceptujesz.
pietroo / 2013-01-28 20:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

jaką stratę akceptujesz.


jak najmniejszą
dzisiaj duży obrót, pakiety latały po kilkaset szt, wyglądąło to na pakowanie się przez gawiedź i oczekiwanie na 10 gr, jak poprzednio
amelian / 2013-01-28 22:48 / portfel / Tysiączniczka na forum

jak najmniejszą

ale...co to znaczy? ustal procentowo, kwotowo. cokolwiek.

Dziś miałam czytać prospekt emisyjny Czerwonej Torebki ale jakoś tak długo zeszło że nie dam rady już. Biznes wydaje się ciekawy a i "robi go" nie byle kto więc czemu nie? Budując swoje portfolio na fundamentach właśnie zamierzam się skupić, też (wiem, że dziwne) na swoim nosie. A w przypadku spółek, które są już chwilę na parkiecie na AT - i nie wiedzię innego wyjscia jak dobrze to zaplanować, rozpisać, łącznie z celem, horyzontem etc by nie błądzić jak dziecko we mgle ;)

Wszystkiego najlepszego Piotruś :)))

Napisz czasem co Tobą kieruje przy wyborze konkretnego waloru, ciekawi mnie to, napisz DLACZEGO
pietroo / 2013-01-31 09:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

dopiero zauważyłem ten wpis, oczywiście, że Ci odpowiem, napisze na priv

pozdrawiam
kazumi / 2013-01-28 00:09 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam
Czyham na SNS. Jak myslicie co teraz na nim będzie?

sam mam chyba jakiś sentyment do tej spółki i zerkam, może się skuszę kiedy ;-) od prawie roku to jest gniot, ale mający swoje jazdy na których jak ktoś się dobrze wstrzelił to zarobił..
co teraz ? to jest spółka specyficzna, nie naśladująca w dużym stopniu indeksu w którym się znajduje..pomiędzy raportami nie można w zasadzie liczyć na jakieś infa wpływające na cenę na giełdzie (no może oprócz czegoś nt. dywidendy)..kurs bazuje na wynikach finansowych spółki a te w ostatnich dwóch publikowanych raportach nie zachwyciły stąd też jest tego widoczne odzwierciedlenie na wykresie, gdzie prawie od roku widoczny jest łagodny trend spadkowy..jakiś czas temu pisałem na forum, że spółka jest dobra do spekulacji i prawdopodobnie na longa, ale w średnim terminie będzie ciężko..i się potwierdziło..jeszcze na dwa kolejne raporty przypadają przypadają dwie bardzo wysokie bazy wynikowe dlatego skłaniałbym się do zdania, że spółka jeszcze pozostanie w tym trendzie co jest obecnie..może bardziej będzie się liczyło spełnienie prognoz analityków, ale i tych mimo że były dużo niższe niż baza spółka nie wykonała..
potrafią niewielkim obrotem ciągnąć w jedną czy drugą stronę i to jest też charakterystyczne, jak również duże dziury cenowe na poszczególnych poziomach sprzyjają DT bujaniu..
podsumowując: wydaje mi się, że jeszcze jakiś czas spółka pozostanie tym wykresowym ,,poszarpanym gniotem" a na trwalszy wzrost będzie można liczyć dopiero wtedy jak zaczną pozytywnie zaskakiwać rynek wynikami..no może w przypadku gdyby doszło do mega hossy która jak wiadomo od lat nie jest dla leszcza ;-)
kazumi / 2013-01-28 00:25 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jedni wieszczą spadek, inni odbicie w granice 6 zł.
to normalne - ci co mają akcje to z wykresu wynika im że będzie rosło a ci co nie mają, że spadać..przy takim poszarpanym wykresie ale wyklarowanym trendzie to wiadomo, że większe szanse na powodzenie ma się jak się weźmie już po korekcie albo nie daleko wsparć a ryzyko jest jak wszędzie..
Pozdrawiam
pietroo / 2013-01-28 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,

Dzięki za tą anlizę i Twoją wypowiedź. Chciałem wziąśc spekulacyjne koło 5.1-5.15, bo obsweruję od dłuższego czasu papier widzę jak lata. Ale boję się ugrzęznąc na dłużej, tym bardziej, że kasa jest przenzaczona na coś innego.
Poczekam dalej cierpliwie.

Pozdrawiam
pietroo / 2013-01-27 18:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i Hiszpania!!! Super!!! Grali jak z nut!!

Brawo!!
pietroo / 2013-01-27 18:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czyham na SNS. Jak myslicie co teraz na nim będzie? Jedni wieszczą spadek, inni odbicie w granice 6 zł.
Chciałbym poznać Wasze zdanie :)
marek m / 2013-01-27 21:24 / portfel / Bywalec forum
Moim zdaniem można obecnie tylko liczyć na odbicie do ok 5.7 Dopiero pokonanie 5.8,5.9 na
wyższych obrotach będzie sygnałem zakończenia rocznej konsolidacji. Pomocna byłaby informacja o wypłacie dywidendy.
Potem to już najnudniejszy okres trzepania kasiory ;)
pietroo / 2013-01-27 22:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Potem to już najnudniejszy okres trzepania kasiory ;)


I najmilszy :)
Na to też liczę.
pietroo / 2013-01-27 18:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słuchaj Giero ten Digate wróci jeszcze do gry? Patrzę na niego w Twoim portfelu i chyba tez 21 gr to był jego szczyt
giero13 / 2013-01-27 19:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po moim zakupie było 23gr poźniej jeszcze 21gr, nie wiem to czysta spekóła. Ja czekam jescze obrót jako taki jest patrząc na New Connect. Fajnie ruszył w koncu Cormay i liczę na dużo więcej na tym papierku.

Digate mam za drobne i poczekam:)

Ale Hiszpanie dali popis super:)
mik0110 / 2013-01-27 18:17 / portfel / Tysiącznik na forum
witam All,
Duńczycy grają jak jakiś afrykański kraj...
nie pamietam finału gdzie w 25 minucie było pozamiatane...
pozdr
pietroo / 2013-01-27 18:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
siemanko

spóżniłem się na meczyk i właćzyłem jak było 15-10 i moim zdaniem już wtedy było pozamiatane

Dania siadła

pozdro
pietroo / 2013-01-27 17:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No Hiszpanio trzymam kciuki za Twój finał w ręczną. Ostra walka na razie :))
giero13 / 2013-01-27 17:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kurcze szykuje sie ostra druga połowa, myślę że Duńczycy sie obudzą i pogoń będzie do końca
pietroo / 2013-01-27 18:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nokaut na razie. Juz po Danii :)))
Hiszpania gra jak z nut. Bramkarz tez dobrze broni.
pietroo / 2013-01-25 22:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale mnie przewieźli na Biotku, mogłem go puścic po 9-10 gr... kurde szok!!!
kaziu02 / 2013-01-25 22:44 / portfel
A ja myślę czy po tej cenie (6 gr) nie dobrać kilku (tysięcy) sztuk spekulacyjnie ;)
pietroo / 2013-01-27 00:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja myslę czy nie uśrednic sobie tego pakietu co mam, chociaż wielu mówi, że nie uśrednia się w dół, ale jak wyjść z tego bez straty?
pietroo / 2013-01-25 16:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A co taka korekta na miedziaku?
pietroo / 2013-01-25 00:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dokupiłem dzisiaj po 35 gr troszkę Calatravy. Bardziej pod obnizenie średniej. Czekam cierpliwie dalej na wybicie.
pietroo / 2013-01-24 10:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ktos zbierał dzisiaj akcje PXM po 56-57 gr. Duzymi pakietami. Poszło prawie 2 mln akcyjek. Czyzby ktoś o czymś wiedział?
pietroo / 2013-01-23 21:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PBF - zagadka. edzie rósł, czy to tylko realizacja zysków?
pietroo / 2013-01-22 22:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiejszy dzień bez echa :( Nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy