Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
Kambodza / 2010-03-12 09:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ad podwójnwe dzisiaj widły czy wyżej?;)
adrianoo / 2010-03-12 09:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
fajnie bedzie jak zamkna sie z 10% zwyzka, styka, nie ma co sie spieszyc
aqua niel. / 83.12.161.* / 2010-03-12 08:27
Witajcie
No to się doczekaliśmy:) Informacja z gatunku wstrząsu tektonicznego.
Wszystkim malkontentom i parówkowym skrytożercom IDM może utrzeć nosa od strzału.
Oby okazało się, że info jest potwierdzone.
Pozdrawiam serdecznie
Kambodza / 2010-03-12 08:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Aqua:)
jak potwierdzą to będzie zupełnie jazda ale mysle, że powoli juz pod to zacznie się skupowanie:)
Jedna rzecz mnie tylko dziwi, mianowicie to, że spodziewałem się takiego info dopiero po rtym jak IDM zakończy skup a tu prosze, niespodzianka. Chyba, że po skupie będzie dopiero potwierdzone info i wtedy zacznie sie już jazda na maxa:)
Kambodza / 2010-03-12 07:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
IDMSA przelicytował Leszka Czarneckiego
Eugeniusz Twaróg, Tomasz Siemieniec
Puls Biznesu, pb.pl,12.03.2010 06:26
Czytaj komentarze (0)
Zobacz na forum ()
7efb0a0c-39a2-44c5-8398-1dbadb09e738
IDMSA dotrzyma słowa. Zostanie współwłaścicielem bardzo dobrze prosperującego banku. Getin odpadł z rozgrywki. WestLB ma trafić w polskie ręce. A potem na giełdę.
Ged / 2010-03-12 08:18 / Tysiącznik na forum
dzień dobry wszystkim,

zastanawiam się, na ile słusznym jest porzekadło - kupuj plotki, sprzedawaj fakty.. jak sądzicie?

udanego dnia!
adrianoo / 2010-03-12 08:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak dziala stragan ale... to dziala w dwie strony;)
Ged / 2010-03-12 08:31 / Tysiącznik na forum
to, w takim razie, czy uśrednianie w górę, z ciasnym stopem w taki dzień jak dziś to dobry pomysł?
pytam, bo nie wiem którą stroną się nadstawić do biegu zdarzeń :)
adrianoo / 2010-03-12 08:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja usredniam w gore na korektach... czy to dobrze czy zle, trudno ocenic, czasem koszt zakupu jest wyzszy niz gdybym bral na gorce z drugiej zas strony mam pewnosc ze nie kupuje na gorce.
Ged / 2010-03-12 08:56 / Tysiącznik na forum
dziękuję za wskazówkę
adrianoo / 2010-03-12 08:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc, a juz sadzilem ze to raczej pomysly ktore nigdy nie ulegaja realizacji
Kambodza / 2010-03-12 08:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ad jednak na walnym mówili prawde:) ale żeby do końca to stwierdzić jeszcze poczekamy:)
Kambodza / 2010-03-12 06:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla Adriana i Aqua:)
IDM dopina zakup banku:)]
http://bbp.pb.pl/PbCover.aspx
Kambodza / 2010-03-12 06:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie w piątek:)
ja wczoraj padłem nie wiem sam kiedy i od rana już urzęduje:) hehe - wyspany:)
Usaje widze ładnie wczoraj zakończyli, futury póki co na delikatnej czerwieni, ale dzisiaj dane z Usa będą chyba najważniejsze i one pokażą jaki będzie koniec piątku.. W zeszłym tygodniu dane podali dobre i stragan leciał jak szalony w góre oby dzisiaj była powtóka:)
udanego dzionka życze i pozdrawiam serdecznie
MK 72 / 2010-03-12 07:07 / (Marcyś)
Witam Wszystkich

Udanego dnia życzę.
kwiatek... / 2010-03-11 22:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszyscy poszli spać?
aqua vitae / 2010-03-11 22:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja również uciekam, pozdrawiam:)
pietroo / 2010-03-11 22:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
uciekam już dzisiaj
dobranoc :)
aqua vitae / 2010-03-11 21:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak zerkam na notowania.....co to się z tym Ptokiem dzieje...
-115 mln na działalności operacyjnej, cały raport IVQ o kant.... można rozbić,
a on skubany od tego czasu do góry i do góry. No dziwy....
pietroo / 2010-03-11 22:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mnie ten ptok nie interesi, jakoś dziwny papier i nie czuję go
aqua vitae / 2010-03-11 22:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak sobie myślę, że Wielki Sztu doi Ptoka i spałąca jego kasą obligacje Złomu.
Nie można tak wielkich strat na działalności operacyjnej tłumaczyć jedynie restrukturyzacją i spadkiem cen na produkty.
Potwierdza to regułę, żeby kupować spółkę matkę , nie córkę, bowiem
prędzej czy później matka i tak córkę wydoi.
aqua vitae / 2010-03-11 22:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak czytam ostatnie zdanie poprzedniego postu i merytorycznie sam nie wiem jak je traktować...:))
amelian / 2010-03-11 21:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
końca nie dojdzie z tymi spekulantami ;)))
aqua vitae / 2010-03-11 21:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brywieczór:)

Taka anegdotka: przychodzę dziś po pracy do domku, na stole obiad ( żurek i takie tam-mniam mniam) żonka nalała też coli do szklanki, bo pić się chce. Mały Łobuz kręci się po kuchni. Ja łap za szklankę, piję colę, krztuszę się i wypluwam coś do zlewu-mało co się nie udławiłem. Żona zszokowana co to się dzieje.... ja kaszlę.... Maluch podchodzi do nas , patrzy na szklankę, widzi upitą zawartość i pyta:
A moja rybka gdzie?


Okazało się że wrzucił do coli rybkę plastikową- chciał wychodować większą......

oboje z żoną popłakaliśmy się ze śmiechu...........
pietroo / 2010-03-11 21:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
siemanko :)
całe szczęscie, że się nie udławiłeś... synek też sprytny :))
na drugi raz pomieszaj wcześniej palcem w szlance :))
pozdrawiam
aqua vitae / 2010-03-11 21:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cześc Piotrze:)

Ja preferuje tzw "duże gule" zwłaszcza jeśli piję szlachetniejsze trunki.....:), no chyba że bukiet, kolor, smak -itd zmusza do delektowania się smakiem.....ale też nie trwa to długo:)
pietroo / 2010-03-11 21:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja też się krótko delektuję, łykam i już... :)
amelian / 2010-03-11 21:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Aqua :)
fajne masz te historyjki :))) Lubię bardzo takie niesforne dzieci ;)
aqua vitae / 2010-03-11 21:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hej Amelko:)
Historyjek różnych ci u nas dostatek :)
Codziennie inne:)
amelian / 2010-03-11 22:00 / portfel / Tysiączniczka na forum
zawsze chętnie poczytam :)
pietroo / 2010-03-11 20:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Skopiowałem i wkleiłem tutaj wpis Biga. Mam nadzieję, że się nie obrazi. Uważam, że jest fachowy:

Ten i przyszly tydzien bedziemy pod wplywem wiedzm - nastepnie mamy zakonczenie kwartalu
hm. niesmialo sugeruje inwestorom aktywnym ktorzy chca byc na rynku caly rok o
przynajmniej czesciowa przebudowe portfela tzn. zwiekszyc udzial spolek defensywnych w
portfolio - defensywne na GPW to takie ktore wyplacaja spore dywidendy , medyczne -
takich brak na naszym grajdolku , spolki energetyczne rekomenduje , pozostawic nalezy
takze spolki w ktore wierzymy ;-) oraz troche gotowki nalezy trzymac w pogotowiu..
amelian / 2010-03-11 20:16 / portfel / Tysiączniczka na forum
Wysłałam do Wszystkich :)))
axima / 2010-03-11 21:27 / Bywalec forum
Amelko prosze ja też!!!!!!!!!!!!!!!
amelian / 2010-03-11 21:32 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Axima :)))
Już wysłałam
pietroo / 2010-03-11 20:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki :)
Jak będziesz jeszcze miała coś takiego wysyłaj :))
amelian / 2010-03-11 20:30 / portfel / Tysiączniczka na forum
Proszę, zawsze chętnie się podzielę z Wami :)))
Kambodza / 2010-03-11 20:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dzięki Amelko:)
amelian / 2010-03-11 19:08 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :))) sesja nie najgorsza,
powaznie przymierzam się do Nico, nie wiem tylko czy jutro kupię czy w poniedziałek :)
pietroo / 2010-03-11 19:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
a Euimplanta nie obserwujesz? myślałem, że też chcesz kupić
amelian / 2010-03-11 19:20 / portfel / Tysiączniczka na forum
obserwuję :) dziś właśnie mój niezawodny makler napisał mi skróconą analizę :) ze względu na szacunek do niego i to że nie pytałam o to czy mogę udostępnić jego analizę nie zrobię tego na forum, jeśli sobie życzycie to prześlę na priv....prosze tylko napisać kto chce :)))aha mam jeszcze miedziaka
marecki007 / 2010-03-11 21:45 / Tysiącznik na forum
Amelka wysli mi tez jezeli mozna
amelian / 2010-03-11 21:49 / portfel / Tysiączniczka na forum
pewnie ze można :)
marecki007 / 2010-03-11 21:57 / Tysiącznik na forum
dzieki juz pocztalem
adrianoo / 2010-03-11 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
lektury nigdy za duzo:) poprosze
dodge / 2010-03-11 19:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj

Proszę :)
pietroo / 2010-03-11 19:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
poproszę o EUI :)
dziękuję
Kambodza / 2010-03-11 19:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja również poprosze:)
amelian / 2010-03-11 20:02 / portfel / Tysiączniczka na forum
już wysyłam :)
Kambodza / 2010-03-11 20:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
obie spółki oczywiście:)
pietroo / 2010-03-11 19:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo optymistycznie o Ronsonie:

http://www.czasnazysk.pl/wykres/ron

Ale może to być i prawda, bo ja sprzedałem, a ostatnio wszystko co sprzedaje potem rośnie.
pietroo / 2010-03-11 19:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy o dzisiejszej sesji:

Dzisiejsza sesja nie była najlepszą dla posiadaczy długich pozycji, ale nie ma się co dziwić skoro od ponad 2 tygodni praktycznie bez przerwy wspinamy się w górę. Technicznie jeszcze nic się nie zmieniło, ponieważ wciąż znajdujemy się w konsolidacji (wczorajsze wybicie zostało zanegowane), która według Elliotta może być falą nr 4, a co za tym idzie, czeka nas wybicie górą. Lecz przestrzegam przed pochopnym zajmowaniem pozycji na wzrosty, ponieważ entuzjazm inwestorów jest coraz większy i w przypadku wybicia górą, a nawet naruszenia szczytów (co jest coraz bardziej prawdopodobne), oczekiwałbym równie szybkiego powrotu, inaczej mówiąc, będziemy mieli do czynienia z pułapką hossy. Oczywiście przedstawiony scenariusz nie powinien być traktowany jako pewny, ponieważ możliwości jest wiele, ale można powiedzieć, że jeśli szczyt zostanie przełamany bez wcześniejszej większej korekty, to wspomniany wariant stanie się bardzo prawdopodobny. Dzisiejsza dane makroekonomiczne były neutralne i poza chwilowym spadkiem, nic nowego nie wniosły. Za to bardzo ciekawą informację była dzisiejsza wypowiedź jednego z wiceprezesów NBP, który powiedział, że bank jest gotowy na interwencję w notowania naszej waluty, co spowodowało jej osłabienie, które być może miało niewielki wpływ na GPW.

Na interwale godzinowym sytuacja praktycznie bez zmian, co prawda zmienił nam się krótkoterminowy kanał wzrostowy na bardziej pochyły, co raczej jest optymistycznym wydźwiękiem, ponieważ mimo wybicia dołem z poprzedniego kanału kurs i tak zachował tendencję wzrostową. Jedyne co może martwić, to sygnały sprzedaży wygenerowane przez wskaźniki, ale nimi tak bardzo bym się nie sugerował, ponieważ wskaźniki są na spadki już od kilku dni, a rynek i tak rośnie. Ciekawie wyglądał dzisiejszy LOP, który pod koniec notowań trochę spadł i biorąc pod uwagę to, że działo się to przy spadającym kursie, można wywnioskować, że część posiadaczy L realizowało swoje zyski, ale jest to naturalne zachowanie i nie ma w tym nic pro spadkowego. Najbliższy opór to wczorajszy high 2430 pkt, a następnie luka na 2452-67 pkt, natomiast najbliższe wsparcie to 2370 pkt.

Podsumowując, technicznie bez zmian, nasz rynek wszedł w fazę korekty płaskiej po której powinniśmy zobaczyć kolejne wzrosty pod warunkiem, że sytuacja zewnętrzna, a głównie w USA będzie korzystna. Długoterminowo nie zalecałbym już kupna akcji, radziłbym zaczekać na głębszą korektę, nawet gdyby miało to trwać ponad miesiąc.
pietroo / 2010-03-11 19:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
I jeszcze inny komentarz:

Korekta wisiała w powietrzu i wreszcie nadeszła. Nie „przeszkodziły” jej dobre dane płynące z amerykańskiego rynku pracy, gdzie deficyt handlowy i liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazały się lepsze niż oczekiwano. Czuć ją było na większości europejskich parkietów, a początek sesji na Wall Street tylko utwierdził inwestorów w przekonaniu o jej nadejściu. Teraz nie pozostaje nic innego, jak z uwagą śledzić jej przebieg. Indeksy giełdowe znalazły w okolicach newralgicznych poziomów, a kalendarz skłania do zachowania szczególnej ostrożności.
Na warszawskim parkiecie przedpołudnie upływało w bardzo spokojnej atmosferze. Nadal było widać dysproporcje między głównymi indeksami, szczególnie WIG20, a wskaźnikami małych i średnich firm - na korzyść tych ostatnich. WIG20 zniżkował na otwarciu o około 0,1 proc., a indeks szerokiego rynku tracił zaledwie setne części procenta. Już po godzinie handlu oba wskaźniki znalazły się nieznacznie nad kreską. Przez kilka godzin zmiany były zupełnie symboliczne. mWIG40 i sWIG80 biły natomiast kolejne rekordy, zwyżkując po 0,6-0,8 proc. W gronie największych spółek trudno było znaleźć akcje rosnące o więcej niż 1 proc. Należały do nich walory Pekao, Biotonu i PGNiG. Nieco większe osłabienie miało miejsce wczesnym popołudniem i najbardziej dotknęło indeks największych spółek, który zniżkował o 0,4 proc. Ale i skala wzrostów bohaterów ostatnich sesji, czyli wskaźników małych i średnich firm, została znacznie ograniczona. Losy sesji przypieczętował spadkowy początek handlu na Wall Street. Ostatecznie indeks największych spółek stracił 0,38 proc., WIG wzrósł o 0,03 proc., mWIG4o zyskał 0,61 proc., a wskaźnik najmniejszych firm zwyżkował o 0,25 proc. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,35 mld zł.
Obawa przed korektą była dziś widoczna na niemal wszystkich europejskich parkietach. Warszawska giełda wyglądała na tym tle całkiem przyzwoicie. Niewielki strach udzielił się jedynie posiadaczom akcji największych spółek i WIG20 zachowywał się najsłabiej spośród wszystkich indeksów. Wskaźnik średnich firm rósł momentami o 1 proc., nie przejmował się niczym także sWIG80. Kilka lat temu komentarz do takiej sytuacji mógł być tylko jeden: krajowi drobni spekulanci „szarpią” rynkiem. Teraz jednak to indeks największych spółek jest uznawany za przedmiot spekulacji, a rynek małych i średnich firm jawi się jako oaza spokoju, racjonalności i konsekwencji. Barometr polskiej gospodarki, wolny od światowych zawirowań?
marecki007 / 2010-03-11 16:20 / Tysiącznik na forum
niezla sesja
pietroo / 2010-03-11 16:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla mnie też jako taka, na kilka piw zarobiłem
GFP wpadło i liczę że się wybije
kwiatek... / 2010-03-11 16:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie pietroo:)
Kambodza / 2010-03-11 17:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
dla mnie sesyjka również dobra:) Mało brakowało a IPX by się sprzedał...
EEX się snuje ale czekamy na info a myśle, że w marcu jakieś dobre będzie i zaraz na początku kwietnia raport za marzec.
pietroo / 2010-03-11 19:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
EEX ma szanse na 5 zł i więcej
Kambodza / 2010-03-11 19:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja mam nadzieje na conajmniej 10 zł tylko zastanawiam się czy dopiero po wynikach rocznych za 2010 czy już nawet wcześniej... bo wygląda że wyniki z miesiąca na miesiąc będą coraz lepsze...
Przymierzam się na Kopernika, bo widze, że cena jest promocyjna
pietroo / 2010-03-11 19:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myślę, że i 6 zł do końca roku będzie ok
Kambodza / 2010-03-11 19:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
moim zdaniem będzie dużo wyżej jeśli tak będzie szło dalej ale wiadomo, że jedna rzecz np. emisja bez pp albo po niskiej cenie i się wszyscy od spółki odwrócą
pietroo / 2010-03-11 19:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak będzie ostro rosnąć, to zaraz wymyślą jakąś emisję, tak samo jak z Atonem
pietroo / 2010-03-11 19:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co do Kopernika, to rzeczywiście zaczyna ładnie się korekcić
koło 0.70 można podbierać
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy