Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-03-08 18:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sesja według analityków:

Dzisiejsza sesja, prócz początkowej luki w górę, oraz końcowemu fixingowi, nie była zbyt ciekawa. Dzienne wahania to zaledwie 30 pkt - bardzo mało, biorąc pod uwagę to, że przez ostatni miesiąc różnica pomiędzy maksimum, a minimum sesji była większa niż 50 pkt. Skutkiem tej sennej atmosfery było powstanie małej czarnej świeczki z wydłużonym dolnym cieniem o neutralnym charakterze. Co ciekawe, dzisiejsza czarna świeczka była pierwszą od ponad 2 tygodni, oznacza to, że przez ostatni czas byki były na tyle silne, że nie dopuściły ani raz do zamknięcia poniżej otwarcia. Co do pozostałych aspektów technicznych, to praktycznie nic się nie zmieniło, dlatego też dużo będzie zależało od dzisiejszej sesji w Stanach, gdzie indeksy są już bardzo mocno wykupione, ale wciąż bronią najbliższych wsparć i na razie nic nie wskazuje na zakończenie dnia ze sporym minusem. Dzisiaj praktycznie nie było żadnych ważniejszych danych makroekonomicznych, jedynie warto zwrócić uwagę na produkcję przemysłową w Niemczech, która okazałą się gorsza od oczekiwań, ale inwestorzy jak zwykle tłumaczą to sobie srogą zimą, ciekawe co będą mówić np. w lecie. Na walutach było dzisiaj bardzo spokojnie - jak nigdy, jedynie kurs eur/usd koło godziny 17 rozpoczął spadek, ale tutaj prawdopodobnie realizuje się scenariusz zygzaka X, o czym pisałem we wczorajszej analizie eur/usd.

Na interwale godzinowym również bez większych zmian. Kurs wciąż porusza się w krótkoterminowym kanale wzrostowym, którego dolne ograniczenie było dzisiaj skutecznym wsparciem. Sugerując się wskaźnikami, które od kilku dni generują negatywną dywergencję, można przypuszczać, że spadki nastąpią lada chwila, ale proszę pamiętać, że wskaźniki często dają mylne sygnały i dopiero wybicie się dołem z tego kanału wzrostowego wygeneruje sygnał sprzedaży. Najbliższe wsparcie to rejony 2380 pkt, a najbliższy opór to wciąż 2400 pkt (nie został przebity w cenie zamknięcia) oraz okolice 2420 pkt.

Podsumowując, sesja była bardzo spokojna i teoretycznie nie wnosi żadnych nowych informacji, dlatego trzeba się skupić na obserwacji notowań za oceanem, ponieważ Amerykanie jako pierwsi powinni wygenerować sygnał sprzedaży.
Kambodza / 2010-03-08 18:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Robi się emocjonująco coraz bardziej
pietroo / 2010-03-08 19:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podkrecąją atmosferę.
Kambodza / 2010-03-08 18:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
dla mnie sesyjka nawet udana: Idm się cofnął ale EEX dzisiaj nadrobił:)
pietroo / 2010-03-08 18:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla mnie też nie była to zła sesja. Budopol rośnie, EEX też.
Reszta bez zmian.
Kambodza / 2010-03-08 18:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Budka masz na plusie, coś kiedyś mówiłeś, że jak wyjdzie w góre to sprzedajesz.
Ale jak ładnie idzie to chyba poczekasz jednak?
pietroo / 2010-03-08 19:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj się ustawiłem, aby go sprzedać ale się nie sprzedał. Poza tym wygenerował dzisiaj sygnał zakupu. Może jeszcze coś urośnie.

http://www.czasnazysk.pl/wykres/bdl
Kambodza / 2010-03-08 19:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
może SL ustaw w razie czego i jak będzie rósł to podciągaj go wyżej
pietroo / 2010-03-08 20:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
masz rację, ale jutro będę siedział cały dzień przed kompem, więc palec mam na enterze :))
pietroo / 2010-03-08 16:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tydzień na GPW rozpoczyna się od wzrostów głównych indeksów. Podtrzymanie pozytywnego sentymentu na rynkach kapitałowych zawdzięczamy lepszym od oczekiwań danym z amerykańskiego rynku pracy, które poznaliśmy w piątek. O godzinie 11.00 indeks WIG20 zyskuje 0,1% i wynosi 2392pkt. Wzrosty odnotowują spółki małe i średnie. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 zyskują odpowiednio 0,4% oraz 0,2%.

Wśród blue chipów uwagę zwraca Getin, który zyskuje 1,9%. Bank przed sesją opublikował wyniki finansowe za IV kwartał 2009r. W IV kwartale 2009r. Getin Holding wypracował 46 mln zł zysku netto co jest co prawda wynikiem gorszym od osiągniętego w analogicznym okresie 2008r. kiedy bank wypracował 65 mln zł jednak wyższym o 70% od rynkowego konsensu. Wynik Getin Holding na poziomie zysku netto jest zbliżony do wypracowanego w III kwartale 2009r. W całym ubiegłym roku zysk netto Getin Holding wyniósł 276 mln zł co oznacza rezultat aż o 46% gorszy niż w 2008r. Przyczyn pogorszenia wyników względem 2008r. należy upatrywać głównie w odpisach aktualizacyjnych związanych z pogarszającą się jakością portfela kredytów detalicznych. Inwestorów może niepokoić poziom rezerw. Saldo rezerw wyniosło 250 mln zł, co oznacza wynik znacznie przekraczający rynkowe oczekiwania na poziomie nieco powyżej 200 mln zł.

Wyższy od oczekiwań zysk netto w IV kwartale ubiegłego roku Getin zawdzięcza opłatom i prowizjom. Wynik odsetkowy banku w IV kwartale wyniósł 274 mln zł i nieznacznie przekroczył rynkowy konsensus na poziomie 271 mln zł. Lepiej wypadał wynik z tytułu prowizji, który o 14% przekroczył oczekiwania rynku i sięgnął w analizowanym okresie 120,3 mln zł. Pozytywnie należy ocenić dyscyplinę po stronie kosztów. Wskaźnik kosztów do przychodów wynosi obecnie 41,8% co jest jednym z lepszych wyników na tle całego sektora bankowego. Pomimo wypracowania pozytywnego wyniku finansowego w przeciwieństwie do BZWBK akcjonariusze Getinu nie mogą liczyć na dywidendę z zysku za ubiegły rok.

Getin Holding ma ambitne plany na 2010r. Bank zakłada swój udział w konsolidacji polskiego rynku finansowego. Getin Holding zapowiada umocnienie swojej pozycji we wszystkich obszarach działalności tak aby w niedługim czasie znaleźć się w pierwszej piątce największych banków w Polsce. W tym celu niezbędne mogą się okazać kolejne akwizycje. Getin zapewnia równocześnie, że w ramach obecnych struktur funkcjonować będą obie marki: Noble oraz Getin. Zaprezentowane wyniki powinny mieć pozytywne przełożenie na zachowanie notowań Getinu. Należy jednak zwrócić uwagę, że inwestorzy w znacznej mierze dyskontowali dobry raport finansowy i w efekcie walory Getinu zyskały w ostatnich dwóch tygodniach około 15%.

Rozpoczęty właśnie tydzień na rynkach finansowych nie będzie obfitował w publikacje danych makroekonomicznych .Warto zwrócić uwagę na raport z USA dotyczący sprzedaży detalicznej. Poznamy go dopiero w piątek. Do tego czasu krajowi inwestorzy z uwagą będą śledzić wydarzenia na Wall Street gdzie podczas najbliższych sesji należy oczekiwać testowania na S&P500 styczniowych maksimów na poziomie 1150pkt.
kazumi / 2010-03-08 14:34 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Wszystkim Kobietom piszącym i zaglądającym do tegoż kącika składam najserdeczniejsze
życzenia z okazji Dnia Kobiet. Zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń i
sukcesów zawodowych i nie tylko:-)
Buziaki:-)
pietroo / 2010-03-08 12:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla Amelki:

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,7630180,Jazda_autem_za_milion_euro___Wideo.html
pietroo / 2010-03-08 11:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
IDM cos się trochę wróciło
amelian / 2010-03-08 10:09 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))

Dziękuję za życzenia :)
Ja jak co dzień życze udanego dnia i trafnych decyzji
pietroo / 2010-03-08 11:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam i pozdrawiam :))
pietroo / 2010-03-08 09:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pamiętacie jak namawiałem Was na Getin. To było przy 8 zł, a dzisiaj... :))
dodge / 2010-03-08 09:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam

Wszelkiej pomyślności z okazji Dnia Kobiet Kobietom ślę

Kandydat na Prezydenta też śle życzenia :)

http://www.youtube.com/watch?v=0HPxgU1zx2s

Wszystkiego dobrego

http://tnij.org/za_zdrowie_pan
_____________________________

Witam wszystkich i życzę udanego dnia.

Pozdr.
aqua niel / 83.12.161.* / 2010-03-08 09:10
Bry:)

serdeczne życzenia dla Pań w Wasze święto, dużo wina, kwiatów i radości::))

Dzisiaj wzrok na IDM- są szanse na jazdę w górę.

Na S1 ponoć widziano czterech gości na wielbłądach, jechali na Cieszyn::))

Pozdrawiam
pietroo / 2010-03-08 09:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bry

Z zimna wielbłądom garby przemarzną :))
Pozdrawiam
zosia19 / 2010-03-08 08:53 / Bywalec forum
Witam
Za życzenia dziękuję
Piotr widzę ,że rownież nadal trzymasz Ronsona
Ja juz żałowałam ,ze go nie sprzedałam jak był ok 1,80
jakoś ciężko mu dojść do 2 zł
Pozdrawiam
pietroo / 2010-03-08 09:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Zosiu
do ronsona nie mam już cierpliwości, słaby papier, przy jakimś wyskoku opuszczam go na stałe
są inne papierki na które warto postawić
pozdrawiam
pietroo / 2010-03-08 07:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie po weekendzie :))
Widzę, że wczoraj było naprawdę typowo niedzielnie, czyli mocno odwiedzinowo.
Wszystkim kobietkom w dniu ich święta najlepsze życzenia.
Pozdrawiam
Kambodza / 2010-03-08 08:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam również po weekendzie:)
Wszystkim Paniom a w szczególności naszej Amelce życze wszystkiegio dobrego z okazji Dnia Kobiet:)
Pozdrawiam
mariolka626 / 2010-03-07 22:47 / Bardzo cenny Tysiącznik na forum:)
Dobry wieczór Gospodarzowi i Gosciom :)
dzis dzien odwiedzin portfelowych :)
pozdrowienia dla amelian i aqua vitae za wspomnienia czereśniowe ;)))))
-kiedys tu przeczytałam i uśmiałam sie serdecznie -mam podobne wspomnienia ;))
bez trudu odgadniecie na jakim drzewie siedzi ten kotek :)
http://kotburger.pl/3838/Ko%28t%29ala
i na dobranoc
http://www.youtube.com/watch?v=QmUmhFyic9A&feature=related
What a Wonderful World - Rod Stewart
amelian / 2010-03-07 23:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
dzis dzien odwiedzin portfelowych :) tak niedzielnie się zrobiło... ;)

bez trudu odgadniecie na jakim drzewie siedzi ten kotek :)
hmmm z biologi to ja nigdy dobra nie byłam...że wiśnia czy jabłoń to poznaje dopiero po owocach jak wyrosną.... ;))) a jak nie ma to pewnie choinka ;)))
Dobranoc Mariolko :)
Kambodza / 2010-03-07 18:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Weekend się kończy i jutro czekamy na wzrosty:) oby były...

Ps. Gratki dla Dodga za pierwsze zwycięstwo wyjazdowe Jagi w tym sezonie:)
dodge / 2010-03-07 21:18 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ps. Gratki dla Dodga za pierwsze zwycięstwo wyjazdowe Jagi w tym sezonie:)


A dziękuję :) - chłopcy się postarali. Ostatni mecz wygrany na wyjeździe to grudzień 2007 r. Zaskoczyli wszystkich ...

_______________

Witajcie :)
pietroo / 2010-03-08 07:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dodge

Rzeczywiście oczom nie wierzyłem jak śledziłem mecz. Naprawdę zagrali nieźle. Śląsk za to chyba miał w głowie, że on musi wygrać nie względu na grę.
Legia za to potriwerdziła, że nie potrafi grać z Odrą. Lipa straszna, a mógł być już lider.
Pozdrawiam i gratuluję
kazumi / 2010-03-07 22:23 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Zaskoczyli wszystkich ...

pewnie nawet siebie samych ehehehh...każda passa kiedyś się kończy:-)
pozdrawiam wszystkich kącikowiczów portfela Pietroo:-)
amelian / 2010-03-07 22:12 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie nocna porą :)))

Jeszcze jakiś filmik i nyny...

Pozdrawiam serdecznie
PS Maćku, wielkie gratki :))) choć sama fenomenu piłki nie rozumiem, ba nawet się nie staram to ponoć dla męzczyzn to wazne jak ich klub wygrywa... ;)
dodge / 2010-03-07 22:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

ponoć dla męzczyzn to wazne jak ich klub wygrywa... ;)


Ba ..., żona moja w ciągu sekundy - już w drzwiach widząc mnie - wie czy Jaga wygrała czy nie ...
kazumi / 2010-03-07 22:27 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

hoć sama fenomenu piłki nie rozumiem,

bo żeby to zrozumieć to trzeba to poczuć:-)
pozdrawiam serdecznie Amielio:-)
amelian / 2010-03-07 22:30 / portfel / Tysiączniczka na forum
Pozdrawiam Cię również Kazumi :)))
o żeby to zrozumieć to trzeba to poczuć:-)
ja chyba nie mam do tego receptorów ;)
kazumi / 2010-03-07 22:51 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
ja chyba nie mam do tego receptorów ;)
nie każdego ,,kopanina" (jak to mawia mój znajomy) interesuje:-)
A Kobiety mają zazwyczaj inne zainteresowania, tj. w oglądaniu piłki przeważają mężczyźni także nie jesteś jakimś odosobnionym przypadkiem:-))))
Amielio
Amelio oczywiście, w imieniu błąd to karygodne:-(...ubolewam:-(
amelian / 2010-03-07 23:31 / portfel / Tysiączniczka na forum
gdybyś nie zaznaczył to nawet bym nie zauważyła... :)
pietroo / 2010-03-06 12:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla Amelki:

http://www.czasnazysk.pl/wykres/jwc
amelian / 2010-03-06 16:57 / portfel / Tysiączniczka na forum
Piotrusiu tęskniłam jak zwykle z resztą jak Cię nie ma ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy