Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-03-06 12:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie po dwudniowej nieobecności :)
nawet nie mogłem spojrzeć na notowania
mnie przynajmniej cieszy o dziwo Budopol :) jeszcze 3 gr i będę na plus :)
poza tym reszta stoi, EFH spadł :)
pogoda piękna polecam spacer :)
pietroo / 2010-03-06 12:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Raport tygodniowy o rynku akcji:

Z przebiegu notowań w minionym tygodniu posiadacze akcji mogą być zadowoleni. Tak długiej, nieprzerwanej fali zwyżek nie wdziano na naszym parkiecie już od dawna. Indeks największych spółek zyskał ponad 5,5% a WIG zwyżkował o ponad 4%. Równie korzystny dla byków bilans tygodnia miał miejsce na początku grudnia ubiegłego roku. Osiągnięcia wskaźników małych i średnich firm w trakcie ostatnich pięciu sesji były o wiele skromniejsze. mWIG40 zyskał 2,5%, zaś sWIG80 zwiększył swoją wartość o 1,9%. Mimo niewielkiej skali wzrostu, wskaźnik najmniejszych firm znalazł się na poziomie najwyższym od sierpnia ubiegłego roku. Ciekawe, że do wartości z tamtego czasu dotarł też mWIG40, jednak ówczesny szczyt pokonał zdecydowanie już
w pierwszym tygodniu stycznia.

Spośród wskaźników branżowych, liderem był w tym tygodniu indeks WIG Banki, który zwiększył swoją wartość o 4,5%. Na drugim miejscu znalazł się wskaźnik spółek telekomunikacyjnych, który zyskał 3,7%. Tylko nieznacznie gorzej radziły sobie firmy branży budowlanej. Niedawny lider, WIG Spożywczy, już drugi tydzień z rządu przeżywa lekką zadyszkę. Wzrósł jedynie symbolicznie, ale wciąż znajduje się na rekordowo wysokim poziomie i nie poddaje się korekcie.

Patrząc w ujęciu tygodniowym, można zauważyć wyraźny wzrost obrotów na rynku akcji. Tym samym przerwana została niekorzystna tendencja w tym zakresie, trwająca od końca stycznia. Jednak to w dużym stopniu zasługa zaledwie jednej sesji, w trakcie której aktywność inwestorów bardzo się zwiększyła.
pietroo / 2010-03-06 12:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O wczorajszej sesji:

Dzisiejsza sesja po raz kolejny zakończyła się na plusie ( na wykresie powstała szósta biała świeczka). Warto podkreślić, że od samego dołka indeks wzrósł o ponad 10% w niecałe 2 tygodnie. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę to, że czynniki makroekonomiczne nie uległy aż tak dużej poprawie, widać to wyraźnie po dzisiejszych danych (głównie mam na myśli stopę bezrobocia w USA), które okazały się nieznacznie lepsze od oczekiwań. Ale niestety giełda nigdy nie zachowuje się racjonalnie i tutaj dużo większą rolę mają czynniki związane z psychiką ludzką, a mówiąc prościej - rynek będzie szedł w górę, dopóki większość widzi spadki, a niestety w bieżącym tygodniu praktycznie wszyscy "polowali" na S, a tylko nieliczni posiadali pozycje L. Idąc dalej tym tropem można wywnioskować, że spadki pojawią się dopiero wtedy, jak większość zacznie mówić o powrocie do wzrostów - być może stanie się to już w przyszłym tygodniu. Jeśli chodzi o czynniki techniczne to nie uległy zmianie. Na wykresie powstała silnie pro wzrostowa biała świeczka z wydłużonym dolnym cieniem, która dodatkowo przebiła ważny opór w postaci 61,8% zniesienia Fibonacciego, ale niestety nie udało się pokonać poziomu 2400 pkt, może stanie się to w przyszłym tygodniu. Jedynym niepokojącym czynnikiem są obroty, które wcale nie są tak duże. Przypomina to sytuację z jesieni roku 2007, gdzie indeksy po równie gwałtownym spadku zrobiły nowe szczyty na malejącym obrocie, co się później okazało tylko fałszywym sygnałem i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie i tym razem tzn. - wzrosty na nowe szczyty, aż wszyscy uwierzą w powrót hossy, a później gwałtowny spadek. Oczywiście jest to wizja trochę na wyrost, ale jak na razie, najbardziej prawdopodobna.

Na interwale godzinowym sytuacja uległa poprawie, a właściwie przekształceniu. Chodzi mi głównie o wczorajsze przebicie linii krótkoterminowego kanału wzrostowego, które zostało zignorowane przez inwestorów (chociaż było bardzo ważne). Głównym powodem takiego przebiegu wydarzeń, była presja wzrostów ze strony Zachodnich parkietów, oraz zwrócenie uwagi na znacznie mniejszy kanał wzrostowy, który widać na obecnym wykresie. Sugerując się obecnym stanem technicznym, można powiedzieć, że nadal wszystko przemawia za wzrostami (wzrost obrotów podczas końcowego wybicia), nawet wykupione wskaźniki, które lada chwila mogą wygenerować ponownie sygnał kupna. Jedyną przeszkodą jest górne ograniczenie kanału wzrostowego, co może się przyczynić do poniedziałkowego otwarcia z małą luką w dół, ale ogólny przebieg notowań powinien być pozytywny, chyba, że USA sprawi nam negatywną niespodziankę. Na koniec chciałbym zwrócić szczególną uwagę na rosnący LOP, który sugeruje, że za stroną popytu nie stoją już zamykający swoje stratne pozycje posiadacze pozycji S, a "prawdziwy" kapitał. Mówiąc inaczej, inwestorzy powoli przekonują się do wzrostów.

Podsumowując, jeśli tylko sesja w Stanach zakończy się na tym poziomie co teraz (a wszystko wskazuje, że zamknięcie będzie jeszcze wyżej) to poniedziałkowa sesja powinna być równie optymistyczna co dzisiejsza, ale proszę pamiętać, że krótkoterminowo rynek jest na tyle mocno wykupiony, że nawet niewielki impuls spadkowy wywoła korektę wzrostów (piszę korektę, ponieważ w średnim terminie nadal powinniśmy zobaczyć wzrosty).

Sesja w USA: Nad dzisiejszą sesją w Stanach również nie będę się rozpisywał, ponieważ sytuacja od kilku dni jest taka sama - pro wzrostowa. Dzisiaj dodatkowo powstała duża biała świeca z luką w górę, która w razie czego będzie silnym wsparciem. Po takiej świeczce wzrosty powinny być kontynuowane, a biorąc pod uwagę to jak opory szybko zostały pokonane można być praktycznie pewnym nowych szczytów, co oznaczałoby, że wzrosty, które trwają już od prawie roku należy potraktować jako strukturę 5-cio falową, czyli impuls, a nie jak do tej pory uważano, zygzak. Jest to duża zmiana, ponieważ całkowicie oddala widmo nowego krachu, a najgorszy scenariusz który może powstać, to taki, że dopiero teraz kończymy fale A, co oznaczałoby, że przed nami fala B, która może spaść w rejony 950 pkt, a następnie fala C (wzrostowa), która może również trwać rok i dopiero po utworzeniu tej fali możemy spodziewać się większych spadków, ale to oznaczałoby, że "hossa" potrwa jeszcze co najmniej 1,5 roku. Oczywiście do potwierdzenie tej tezy będzie potrzebne zrobienie nowych szczytów, dopóki tak się nie stanie wspomnianą teorię należy traktować jako zwykłą ciekawostkę.

Reasumując, dzisiejsza sesja w Stanach będzie miała pozytywny wpływ na poniedziałkowe notowania GPW, ale proszę być ostrożnym, ponieważ krótkoterminowo na rynkach można spodziewać się niewielkiej korekty, zwłaszcza, że wskaźniki są mocno wykupione, lecz w dłuższym terminie dopiero przebicie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego na S&P spowoduje większe spadki, a jak na razie nie oczekiwałbym tego
Kambodza / 2010-03-05 18:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
sesja git, bo IDM pokazuje siłe i zapitala w góre:)
EEX nawet mnie w tej sytuacji nie smuci, bo weekend będzie piękny:)
Wam również życze udanego:)
amelian nielogo / 91.208.10.* / 2010-03-05 18:17
Hej Kam :)))
sesja nienajgorsza fakt :)
bo weekend będzie piękny:)
ja słyszłam żę będzie zimno i snieg... hehe...co Ty spadasz już ?
Tak zastanawiałm się czy jak IDM przekroczy twoją cenę zakupu to czy go sprzedasz czy będziesz trzymał ?

Pozdrawiam serdecznie
Kambodza / 2010-03-05 18:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze nie uciekam ale chyba niedługo tak:)
Będe trzymał go Amelko a co lepsze chyba dokupie jak tak będzie szedł:) Bo dał mi tyle w tyłek ale jak już przejdzie 2,5 to może lecieć śmiało na 3 zł... Ale zobaczymy jak będzie to szło czasowo, bo ogólnie naprawde poważnie zastanawiam się czy do trzech wiedźm się nie wyczyścić z akcji...
amelian nielogo / 91.208.10.* / 2010-03-05 18:27
do trzech wiedźm czyli do tzreciego piątku miesiaca ? Kam tyle firm a Tyś się uparl na IDM i w kółka to samo...wybacz lecz nie rozumiem tego...dlaczego nie chcesz dywersyfikować ? No chyba że tak wierzysz w walor to ok :)
Kambodza / 2010-03-05 18:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie do 19 marca albo zaraz po nim będe chyba wyprzedany.. Zostawie tylko EEX chyba...
Amelko wierze w nich:) i mimo iż mi tyle nerwów zjedli to już teraz nie zrobie takiego błędu i sprzedam na bank jak będą leciały a pokazały, że potrafią spadać, że hej...
Mam zdywersyfikowany: EEX mam jeszcze :) he he, wiem, wiem, to tylko taki żarcik:)
amelian nielogo / 91.208.10.* / 2010-03-05 18:37
hehe grunt że śmieszny ;))) ja mam sptopy ustawione DOM :) więc na siłe nie zamierzam akcji sprzedawać, dalej kusi aby Nicolasa kupić :)
Kambodza / 2010-03-05 18:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja na IDM-ie Amelko poustawiam na bank - Twoja rada nie pójdzie w las, bo jest dobra...
Nico nie obserwuje ale spekulacyjnie chyba można go kupić, sl ustawić i spółeczka lubi latać więc może dać zarobić
amelian nielogo / 91.208.10.* / 2010-03-05 18:48
po dzisiejszej sesji to czarna, gruba ;) świeczka, więc nie wiem... napiszę do maklera żeby mi analizy techniczne porobił :))) będzie szczęśliwy że się może wykazać ;)))
Kambodza / 2010-03-05 18:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To zatrudnij go do tego:)
Idziesz gdzieś dzisiaj?
Kambodza / 2010-03-05 19:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
uciekam:)
amelian / 2010-03-05 10:40 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Widzę bez rewelacji dziś...
IDm jedzie:)
to cieszy :) w końcu się obudzili.

Adi co do książki to nic mi obecnie nie przychodzi do głowy,nie moja to działka :) muszę zapytać.

Co do neta to polecam iPlusa. Ja korzystam z niego non stop. Tylko, ze mam taryfę firmową 16 GB za 59 zł brutto.Śmiga elegancko. Jeśli ściągasz coś z neta to nie wiem jak jest bo ja używam do przegladania stron.
Modemy są różne,słyszałam żeby lepiej był zawnetrzny bo lepiej zasięg łapie,to już Ci wytłumaczą w salonie.
Może trochę tego iPlusa reklamuję tutaj,nie pierwszy raz zresztą ale jestem naprawdę bardzo zadowolona :)

Pozdrawiam serdecznie
adrianoo / 2010-03-05 10:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
hej, z ksiazka cos sie wyjasnia, trafilem na fajna wyszukiwarke u nas na uniwerku i troche pozycji sie pojawilo, zobaczymy czy w temacie;)
Za nic nie wiem ile ja potrzebuje tych GB wiec bede probowal trafic w potrzeby:) Mi jest tylko do notowan i stronek potrzebny.
Kambodza / 2010-03-05 10:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ad zawsze możesz sobie zwiększyć:) Ale zmniejszyć to już nie można z tego co mi powiedzieli jak go brałem...
adrianoo / 2010-03-05 11:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak kombinuje, jestescie doscyc przekonujacy:)
amelian / 2010-03-05 11:02 / portfel / Tysiączniczka na forum
Z GB głównie chodzi o prędkość im masz więcej tym szybciej śmiga. Jak zmieniasz ze stalego łącza to zawsze w każdej bezprzewodówce będzie różnica
Kambodza / 2010-03-05 09:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
IDm jedzie:)
5234 / 83.11.18.* / 2010-03-05 09:29
http://e.pb.pl/index.php?act=popups&sub=view&id=69917
aqua vitae / 2010-03-05 06:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzień Dobry:)

Kłaniam się nisko , pozdrawiając i zgrubienia życząc :)
Wczoraj Giełda bez fajerwerków, poza oczywiście wyjątkami-Amelko miałaś nosa z Nico.
Czekam na wyjaśnienie sytuacjii na IDM, BBC troszkę też się wczoraj ruszył, poza tym u mnie raczej spokój w poftrelu.

Przy okazji, nieserdecznie i niemiło pozdrawiam pracowników s-ki Hyperion- mojego dostarczyciela internetu. Podziwiam niefrasobliwość, nieterminowość, niekompetencje i brak odpowiedzialnośći w usuwaniu notorycznych awarii. Moje zdegustowanie sięgnęło zenitu, i zdecydowałem się wypowiedzieć w zw z tym umowę. To tyle.

Przepraszam , że to piszę w kąciku ale stopień wk%%#$@!!!nia na nich przekroczył stan krytyczny.

Jeszcze raz pozdrawiam.
adrianoo / 2010-03-05 08:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na szczescie konkurencja wsrod dostawcow netu spora, rowniez jestem na etapie wyboru innego providera - prawdopodobnie bedzie to Plus i przy okazji zapewnie sobie mobilnosc:)
Pozdr.
Kambodza / 2010-03-05 08:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja ma Iplusa i naprawde nie narzekam
Kambodza / 2010-03-05 08:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelka równiez go posiada:)
adrianoo / 2010-03-05 09:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Korzystasz z niego non-stop czy "na wyjazdy" ?
Kambodza / 2010-03-05 09:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
W domu i na wyjazdach... Tylko zależy jaki bierzesz sobie limit ściągnięcia plików, bo jesli go wykorzystasz to Ci zwalnia i to dość mocno zwalnia
adrianoo / 2010-03-05 09:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Prawdopodobnie wezme 2GB i najwyzej bede zwiekszal, nie mam pojecia ile wykorzystuje obecnie. A powiedz mi o co chodzi z tymi modemami? warto tam wybierac czy wsio to samo?
dodge / 2010-03-05 07:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam serdecznie i dobrego dnia życzę.

Pozdr.
Kambodza / 2010-03-05 08:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam serdecznie:)
adrianoo / 2010-03-04 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc kolezanka i koledzy:)
mam male pytanko do amelki, poszukuje dobrej lektury z zakresu marketingu (szczegolnie interesuje mnie temtatyka otoczenia marketingowego przedsiebiorstwa), mozesz cos polecic?
kwiatek... / 2010-03-04 20:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kambodza pewnie wybył na siłke:)
amelian / 2010-03-04 18:51 / portfel / Tysiączniczka na forum
A gdzie sie podziali moi Przyjaciele ?
U mnie dzień jak co dzień, inwestycje bezpłciowo...żal mi NGS...
Kambodza / 2010-03-04 19:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Heja:)
U mnie dzisiaj dzien schłodzenia... Ale cieszy IDM, że się nie obsunął, bo popyt spory ale i bronią 2.19-2.20 strsznie niecwiecie. Jak to przejdziemy to kierunek 2.5
amelian / 2010-03-04 19:23 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej :)
wybywam, to nie pogadamy już, miłego wieczorka dla Wszystkich
pietroo / 2010-03-04 14:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
EFH się ruszyło, oby na stałęm przebić te opór na 1.15
pietroo / 2010-03-04 12:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kopernik dzisiaj niezła huśtawka, od -6% do ponad +2%
amelian / 2010-03-04 12:37 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dlaczego Eko tak spada ? :(
pietroo / 2010-03-04 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
korekta po ostrym wzroście?
amelian / 2010-03-04 12:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
czy wzrost był ostry ? hmmm....twierdzę ze jak na NC to nie...
pietroo / 2010-03-04 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
prawie 1 zł w górę to mało?
amelian / 2010-03-04 12:57 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe niby tak :) ale myślałam ze jeszcze pójdzie w górę
Kambodza / 2010-03-04 13:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
mnie równiez to zaskoczyło troche... Pewnie Ci którzy kupili a szaleńczo nie rośnie wychodza i ida na Szar itp gdzie jazdy są cały czas
smooth / 2010-03-04 14:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Myśle, że wywalanko jest z obawy przed podwójnym szczytem.
smooth / 2010-03-04 14:27 / portfel / Tysiącznik na forum
... z resztą obrót jest znikomy....
amelian / 2010-03-04 14:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
to i dobrze:) pewnie chwilowa korekta :)
ida na Szar itp gdzie jazdy są cały czas
gady pewnie poszły na "moje" Nico... :( obrót prawie osiem baniek...masakra jakaś...
pietroo / 2010-03-04 12:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mieszkaniówka to niezła bryndza:

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/polnord;w;lutym;sprzedal;48;mieszkan,253,0,595453.html
amelian / 2010-03-04 12:51 / portfel / Tysiączniczka na forum
no nie tak źle, jeśli w każdym miesiącu utrzymywali by taką dynamikę to na koniec roku mają 576 mieszkań sprzedanych, czyli duze firmy developerskie mają gdzies koło tego zawsze.
Aha 576 to wynik brutto czyli od tego trzeba odjać rezygnacje, niestety nie wiem ile się szacunkowo odejmuje
pietroo / 2010-03-04 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trzeba przyjąć około 15%
amelian / 2010-03-04 12:57 / portfel / Tysiączniczka na forum
dzięki teraz już wiem :)))
pietroo / 2010-03-04 12:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
reko dla miedziaka:

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/erste;podniosl;rekomendacje;dla;kghm,200,0,595400.html
pietroo / 2010-03-04 12:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wyniki masakra, a Biotek rośnie
MK 72 / 2010-03-04 11:49 / (Marcyś)
Amelko jak tak dalej pójdzie to NGS dzisiaj dojdzie do 3,5 będzie niezły numer;-)
amelian / 2010-03-04 11:56 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe nieźle...takem czuła i żle zrobiła że nie kupiła :(
MK 72 / 2010-03-04 12:02 / (Marcyś)
będzie jeszcze okazja na zakup-
marecki007 / 2010-03-04 12:12 / Tysiącznik na forum
Tak to jest jak cos sprzedasz zaczyna rosnac
MK 72 / 2010-03-04 12:12 / (Marcyś)
poczekać należy do konca dnia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy