Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
amelian / 2010-03-01 19:03 / portfel / Tysiączniczka na forum
Mam taki plan na ten tydzień że powrócę do EEXa :))) szkoda ze go sprzedałam wogóle, ale jeszcze myślę że cena jest przyzwoita ;)
pietroo / 2010-03-01 19:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
moim zdaniem zaraz będzie 5 zł
Kambodza / 2010-03-01 19:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
szczerze powiedziawszy to już jutro może być tym bardziej, że kto wie czy ja w tym nie pomoge:)
Chyba, że Amelko chcesz wejśc to ja jutro nie podbije...
pietroo / 2010-03-01 19:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dokupujesz?
Kambodza / 2010-03-01 19:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie mówie na pewno, że jutro ale mam zamiar dokupić tak żeby mieć ok 15k ich akcji, bo tam może być taka jazda, że szok...
Ale oczywiście nigdy nie ma żadnej pewności
amelian / 2010-03-01 19:15 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe :))) myślałam jutro kupić za 10 k...tylko nie wiem czy z samego rana czy poczekać....
Kambodza / 2010-03-01 19:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja Ci nie powiem jak lepiej, bo ta spółka chodzi tak, że nikt nie wie jak:)
amelian / 2010-03-01 19:23 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kam :) to daj mi jutro kupic jeszcze po godziwej cenie ;)))
Choć jeśli od rana bedzie spadać to się wstrzymam...
Kambodza / 2010-03-01 19:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
daj znać tylko jak kupisz (od razu) to żeby Ci nie podnieść za bardzo się wstrzymam i wtedy ja się przymierze i luzik:)
amelian / 2010-03-01 19:33 / portfel / Tysiączniczka na forum
dziękuję :) kochany jesteś :))) widać że Dżentelmen :)))
Kambodza / 2010-03-01 19:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czego się nie robi dla Przyjaciół:)
pietroo / 2010-03-01 18:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
EUR/USD - analiza poprzedniego tygodnia

Rozpoczynam publikowanie tygodniowych analiz pary eur/usd, która jest najbardziej skorelowana (dodatnio) z giełdami, więc nie powinien ją lekceważyć żaden inwestor. W dzisiejszej publikacji skupię się na teorii fal Elliotta, ponieważ do tej pory była to najbardziej skuteczna metoda gry na tej parze. Zacznę od wykresu tygodniowego, na którym wyraźnie widać, że wzrosty rozpoczęte pod koniec roku 2008 były tylko korygującą falą B, co oznaczałoby, że przed nami jeszcze jedna silna fala spadkowa C, która powinna zatrzymać się w okolicach 1,20 (osobiście uważam, że będzie to poziom 1,18). Na wykresie dziennym można zauważyć, że jesteśmy już w trakcie fali C, a dokładnie kończymy falę 3wC, co oznaczałoby, że przed nami niewielkie wzrosty w postaci fali 4. W teorii fala 4 przeważnie przyjmuje postać niewielkiej konsolidacji, jako korekta płaska, bądź trójkąt, ale w związku z tym, że fala 2 była już trójkątem rozszerzającym się, to na mocy zasady zmienności, fala 4 nie powinna być trójkątem, więc albo będzie korektą płaską, albo zygzakiem. Biorąc pod uwagę niewielki zasięg fali 2, fala 4 prawdopodobnie będzie stroma, ale wcale tak być nie musi, zwłaszcza, że mamy do czynienia z silnym trendem spadkowym - fala C, która przeważnie objawia się jako paniczna wyprzedaż, tak więc spekulacje na temat przyszłego ataku funduszy hedgingowych na euro wydają się być poparte. Przechodząc do bliższego nam terminu, to na interwale 4h wyraźnie widać, że ostatnia fala 5w3 przyjmuje postać trójkąta ukośnego końcowego (Ending Diagonal), a mówiąc prościej, klina zniżkującego, który według klasycznej analizy technicznej jest formacją pro wzrostową. W piątek prawdopodobnie doszło do wybicia górą, co oznaczałoby kontynuację wzrostów w przyszłym tygodniu, a najbliższym silnym oporem jest poziom 1,38 - co zgadzałoby się z teorią fal Elliotta, która mówi, że korekta najczęściej trwa do poziomu pod-fali nr 4 poprzedniej fali, a w tym wypadku byłaby to fala 4w3, która swój szczyt ma w rejonach 1,3838. Na koniec podałem pewną ciekawostkę, mianowicie fala 1 trwała 13 sesji, fala 2, również 13 sesji, a fala 3, 33 sesje, co oznaczałoby jeszcze jeden dzień spadków, tak, aby wszystkie te wartości przyjęły postać liczb Fibonacciego, ale kwestia czasu w teorii fal Elliotta nie jest, aż tak precyzyjna.

Podsumowując, przedstawiona interpretacja fal nie jest jedyną, ale biorąc pod uwagę wszystkie zasady Elliotta, wydaje się być najbardziej prawdopodobna, co oznaczałoby, że w perspektywie tygodnia, należałoby oczekiwać niewielkiego odbicia. Niestety, obecny układ oznaczałby również, że trwające już prawie rok odbicie na rynkach akcji było tylko korektą w spadkach i czeka nas nowa fala spadkowa, która powinna osiągnąć co najmniej ostanie dno.
pietroo / 2010-03-01 18:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy o sesji:

Dzisiejsza sesja była lekko senna, dlatego nie będę się za bardzo rozpisywał. Notowania rozpoczęły się od sporej luki w górę i teoretycznie na tym się zakończyło, ponieważ przez następne kilka godzin znajdowaliśmy się w konsolidacji, co prawda koło godziny 13 rozpoczął się szybki ruch w dół, ale do końca dnia został on zniwelowany, a w dodatku odbył się na małym obrocie, tak więc z punktu analizy technicznej był nieistotny. Skutkiem takiego zachowania było powstanie niewielkiej białej świecy z wydłużonym dolnym cieniem, co sugeruje jej lekko pro wzrostowy charakter, ale z drugiej strony, warto zauważyć, że obecne wzrosty cały czas są generowane na malejącym obrocie, co oznacza, że jak na razie mamy do czynienia tylko z korektą spadków. Ale jak na razie nie ma większych sygnałów sprzedaży i trzeba się przygotować do ataku na najbliższy opór w postaci 38,2% zniesienia Fiobancciego.

Na interwale godzinowym sytuacja znacząco się poprawiła. Dzisiejsza luka otworzyła się ponad linią trendu spadkowego, którą można była wyrysować na podstawie ostatniego szczytu, chociaż tak naprawdę nie był to aż tak silny opór. Najważniejsze, że mimo małych obrotów w trakcie całej sesji, świeczki wzrostowe ogólnie były generowane na zwiększonym obrocie, co sugeruje siłę popytu. Jedyną przeszkodą to dosyć mocno wykupione wskaźniki, chociaż z drugiej strony, na interwale dziennym wskaźniki są mocno wyprzedane, tak więc można spodziewać się niewielkich spadków w trakcie dnia, ale ogólnie sesja powinna zakończyć się na plusie. Najbliższe wsparcie to dzisiejsza luka (2251 pkt), a najbliższy opór to rejony 2300 pkt.

Podsumowując, kontynuacja wzrostów jest bardzo prawdopodobna, a jak sesja w USA zakończy się na mocnych plusach, to byki powinny spróbować pokonać poziom 2300 pkt, co skutkowałoby silnym sygnałem kupna.
pietroo / 2010-03-01 18:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKN Orlen zdeterminowany by poprawić płynność
Nowy tydzień na GPW inwestorzy rozpoczęli w dobrych nastrojach. Indeks WIG20 o godzinie 11.15 zyskuje 0,7% i wynosi 2280pkt. Dobrze zachowują się spółki średnie, których indeks mWIG40 zyskuje względem piątkowego zamknięcia 0,7%. W tyle pozostają spółki małe, których indeks sWIG80 odnotowuje nieznaczne straty.

Spośród największych spółek kolejną sesję zyskuje KGHM. Lepsze zachowanie miedziowej spółki na tle indeksu blue chipów to pochodna dobrych wyników za IV kwartał 2009r. oraz wzrostu cen miedzi na rynkach globalnych w wyniku trzęsienia ziemi w Chile.

Słabiej na tle WIG20 zachowują się dziś spółki paliwowe. PKN Orlen planuje w ciągu najbliższych kilku tygodni sprzedać za kilkaset milionów złotych część obowiązkowych zapasów ropy. Decyzja płockiej spółki może przyczynić się do opóźnienia zmian prawnych mających na celu zdjęcie ze spółek paliwowych obowiązku gromadzenia rezerw. PKN Orlen mógłby w ten sposób uzyskać nawet 1 mld zł. Z publikowanego w ubiegłym tygodniu raportu za IV kwartał wynika, że spółka zdołała dotrzymać umów z bankami - tak zwanych kowenantów, które nakładały na PKN Orlen obowiązek utrzymania wskaźnika dług netto/EBITDA na poziomie nie wyższym niż 3,5. Dodatkowe wpływy z upłynnienia części wartych łącznie 5,6 mld zł zapasów pomogłyby zwiększyć spółce płynność. Ewentualna transakcja mogłaby być niekorzystna dla pozostałych spółek z branży. Lotos ze sprzedażą części wartych 3 mld zł zapasów ropy nie zamierza się spieszyć. Gdański koncern liczył, że w wspólnie z PKN Orlen będzie zabiegał by nowe przepisy zdejmujące ze spółek paliwowych obowiązek gromadzenia rezerw weszły w życie jak najszybciej.

Sprzedaż części zapasów ropy nie jest jedynym działaniem, które podejmuje PKN Orlen aby poprawić wskaźniki płynności. Władze płockiej spółki w ciągu kilku tygodni powinny wybrać jednego inwestora, z którym będą prowadziły rozmowy na temat sprzedaży Anwilu. Przeprowadzenie transakcji jest możliwe w II kwartale 2010r. PKN Orlen zważywszy na poprawę przepływów pieniężnych w IV kwartale ubiegłego roku może jednak nie spieszyć się z przeprowadzeniem transakcji bądź też próbować wynegocjować wyższą cenę sprzedaży. Z drugiej strony mało prawdopodobna wydaje się być sprzedaż w najbliższym czasie Polkomtela, co sprawia, że uzyskanie około 1,8 mld zł z tytułu sprzedaży Anwilu może mieć dla PKN Orlen kluczowe znaczenie dla utrzymania bankowych kowenantów.

Potencjalnym nabywcą Aniwlu są Zakłady Azotowe Puławy. Chemiczna spółka znalazła się wśród trzech oferentów prowadzących obecnie rozmowy z PKN Orlen. Równolegle ZA Puławy zabiegają u 5-6 banków o pozyskanie finansowania na sfinalizowanie transakcji. Nie wykluczone jednak, że ZA Puławy w celu przeprowadzenia akwizycji będą zmuszone do emisji akcji. Władze chemicznej spółki póki co takiego rozwiązania nie potwierdziły. Nabywcę Anwilu poznamy najprawdopodobniej jeszcze w marcu, a głównym kryterium wyboru będzie cena transakcji. Pozostałe dwa podmioty z krótkiej listy to najprawdopodobniej inwestorzy zagraniczni. Sytuacja w ZA Puławy ulega stopniowej poprawie. Chemiczna spółka od lutego pracuje na pełnych obrotach produkcyjnych. Władze spółki zapewniają, że są widoczne pierwsze oznaki poprawy otoczenia rynkowego. ZA Puławy liczą na udany sezon w segmencie nawozowym. Zakup Anwilu mógłby mieć korzystne przełożenie na wyniki operacyjne ZA Puław. Grupa Anwilu w 2009r. wypracowała 66,7 mln zł zysku netto.

Nowy tydzień na rynkach finansowych zapowiada się emocjonująco. Najważniejszą figurą w tym tygodniu jest miesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, który poznamy w piątek. Dziś najważniejszy będzie odczyt indeksu ISM dla amerykańskiego przemysłu, który poznamy o godzinie 16.00.
pietroo / 2010-03-01 16:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sesja dla mnie taka sobie. EEX to perełka.
Dzisiaj tylko spółki z ogólnego i EEX na zielono.
Kambodza / 2010-03-01 16:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mnie cieszy EEX i oczywiście już nie mogę się doczekać raportu IDM:) Mam nadzieje, że będzie git i jutro odpali:)
pietroo / 2010-03-01 17:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
życzę Ci tego :))
a co zrobisz jak będzie taki sobie?
Kambodza / 2010-03-01 18:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
chyba aczej będe trzymał dalej
kwiatek... / 2010-03-01 18:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Kambodza widzialeś raport skotana?
Kambodza / 2010-03-01 18:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jeszcze nic nie widziałem, bo dopiero na chate wróciłem:)
Coś zjem i popatrze... Dobry?
kwiatek... / 2010-03-01 18:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zaraz zobacze to napisze.....
kwiatek... / 2010-03-01 18:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przychody ze sprzedaży spadły,ale strata na jedną akcje mniejsza....Zysk operacyjny wyższy dziwny ten raporcik...
Kambodza / 2010-03-01 18:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
daj line jeśli możesz
kwiatek... / 2010-03-01 18:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
http://biznes.interia.pl/news/skonsolidowany-raport-kwartalny-qsr-42009-skotan-spolka,1446008
kwiatek... / 2010-03-01 18:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie zaskoczyły cię przychody?
Kambodza / 2010-03-01 19:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie chce mi się otworzyć jakoś... pojawia się nagłówek ale żadnego raportu nie chce mi pokazać niestety
amelian / 2010-03-01 19:17 / portfel / Tysiączniczka na forum
tak to nie ma co czytać, wazne informacje są w raportach ale nie w tabelkach tylko w notach uzupełniających i w opisach wogóle....myslę że ktoś mega zaawansowany potrafi wyczytać coś patrząc tylko na liczby
kwiatek... / 2010-03-01 19:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Masz racje amelian:))
amelian / 2010-03-01 19:34 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe mnie nigdy nie chodzi o rację Kwiatku, ale dziękuję to miłe :)))
Kambodza / 2010-03-01 16:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
EEX podało super raporciok i fajne plany na przyszłość... Spółka przedstawioa raporty co misiąc i plany więc dla mnie jest przejrzysta póki co jak żadna inna z tych którymi się interesuje...
Przy każdym spadku bede dobierał i to dość ostrawo...

Ps. Gratki dla naszej Amelki za ATO:)!!!
amelian nielogo / 91.208.10.* / 2010-03-01 16:46
dziękuję :)))
gratki za EEX, trzeba odkupić, przespałam ehhh....trzeba było miedziak kupić po 88 jak był dwa tygodnie temu.... głupiam bo wolnam ;) w szybko zmieniającej się rzeczywistości potrzeba jeszcze szybszych ruchów
Kambodza / 2010-03-01 16:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki Amelko:) 3,9 wydaje się twarde dno ale nie ma takiego dna którego nie da się złamać:)
Miedziak idzie pięknie:) Aż miło popatrzeć, a jeszcze by było milej jakby był w portfelu:)
pietroo / 2010-03-01 16:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nigdy nie wiadomo czy nie spadnie niżej.... każdy się boi kupić w złym momencie
pietroo / 2010-03-01 16:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darek
A ja żałuję sprzedaży częsci EEX. Już więcej nie pozbedę się tego papierku na tym poziomie, myślę, że zdrowo będzie rósł.
Kambodza / 2010-03-01 16:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotrek to będzie drugie ATO a może i wyżej.
Planują zrobić pp (zobaczymy na jakich warunkach) żeby rozbudować linie i zakupić więcej surowca...
Spółeczka naprawde wygląda, że jest zarządzana wzorowo i raczej nie walą w ch....
I oczywiście kolejni kliecni łącznie ze stanami mają się pofatygować do firmy (gdzie wystarczy złożyć zamówinie przez internet żeby dostać towar) a to już o czymś świadczy:)
pietroo / 2010-03-01 16:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
skopali szarika :(
MK 72 / 2010-03-01 16:27 / (Marcyś)
mały obrot ale kapią. na akim obrocie mogą zjechać i do 30 gr
pietroo / 2010-03-01 16:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no właśnie, ehhhh
dobrze, że na S mało stoi
marecki007 / 2010-03-01 15:49 / Tysiącznik na forum
ale aton polecial
pietroo / 2010-03-01 16:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
8 zł, pięknie
gratki Amelka
amelian nielogo / 91.208.10.* / 2010-03-01 14:54
Jak się wam podoba analiza X Plus ? albo nie podoba.... ;)
pietroo / 2010-03-01 16:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bardzo ładna analiza i co najważniejsze sprawdza się
pietroo / 2010-03-01 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
EEX pięknie, aż żal,że się go wczesniej pozbyłem, dobrze, że choć część została
Kambodza / 2010-03-01 13:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A no idzie dzisiaj ładnie aż miło popatrzeć:)
Ale ja i tak czekam do 16, zobaczymy czy przed końcem nie będzie jazdy na północ:) Bo później wyniki
marecki007 / 2010-03-01 13:42 / Tysiącznik na forum
Kam kiedy bedzie raport idm
Kambodza / 2010-03-01 13:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Cięzko powiedzieć czy podczas sesji go podadzą. Raczej zawsze było po sesji a nawet późno wieczorem nawet ok 22
Kambodza / 2010-03-01 13:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Więc raczej spodziewam się dzisiaj po sesji
marecki007 / 2010-03-01 13:55 / Tysiącznik na forum
I co myslisz jak wypadnie
Kambodza / 2010-03-01 14:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
mysle, że będzie dobry:) ale zobaczymy czy powyżej oczekiwań, bo zakładam, że tak ale czy dużo to naprawde cięzko mi powiedzieć...
pietroo / 2010-03-01 10:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Vedia odpaliły
MK 72 / 2010-03-01 10:55 / (Marcyś)
Szarik również powoli zbędzie znierzał we właściwym kierunku;-)
pietroo / 2010-03-01 11:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
siemka
czekam, mam nadzieję, że nie podzieli losu Cerbudu i nie będzie się kisił
dokupiłeś coś dzisiaj?
MK 72 / 2010-03-01 11:16 / (Marcyś)
po 35 parę sztul;-)))
pietroo / 2010-03-01 11:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no czyli w dołeczku
oby nie wrócił juz do tej ceny
MK 72 / 2010-03-01 11:34 / (Marcyś)
na chwilę może wrócić żeby do końca zakup sę zrealizował- nie mam nic przeciwko;-)
pietroo / 2010-03-01 12:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i masz znowu szarika
MK 72 / 2010-03-01 12:35 / (Marcyś)
no teraz niech idzie w górę.

Sprzedałem część Vedia po 57 i 56. Coś im trudno przejśc poziom 0,57 . zresztą się wstrzymam jeszcze
pietroo / 2010-03-01 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jakoś zbyt mały obrót
marecki007 / 2010-03-01 08:35 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich Piotrek wyslalem ci oferte na audi Q7
pietroo / 2010-03-01 09:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj :)

zaraz sprawdzę :))
pozdr
pietroo / 2010-03-01 10:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Samochó lux, tylko ja w tym momemencie mam w planach budowę domu, więc na razie odpada, ale przekażę kolegom, może któryś się zainteresuje.
marecki007 / 2010-03-01 11:29 / Tysiącznik na forum
Jezeli ktos bylby zainteresowany polecam sie
Kambodza / 2010-03-01 11:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
W Wa-wce czy pod będziesz budował?
Bo jesli pod i byłyby jakieś obok Ciebie wolne działki to daj znać to może sąsiadami zostaniemy:)
Bo ja już powoli również zaczynam o tym myslec
amelian / 2010-03-01 07:18 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Widzę że Kam to juz spania przed wynikami nie miał....;)))
udanego początku tygodnia życzę i zarobku porządnego :)
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Kambodza / 2010-03-01 08:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
he he Amelko a no nie miałem:) he he
Udanego dzionka życze, futury na nawet ładnej zieleni więc powinnismy coś zadziałać.
Słońce świeciło pięknie ale już niestety zaszło.
MK 72 / 2010-03-01 08:42 / (Marcyś)
Witam Gospodarza i Gości

Słonecznie za oknem - liczę na udany dzień na giełdzie;-)))
marecki007 / 2010-03-01 08:55 / Tysiącznik na forum
Witam eko moze sie ladnje otworzyc
Kambodza / 2010-03-01 08:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mysle że to tylko zabawy ale jkaby tak się otworzyłao to niezły numer by był:)
pietroo / 2010-03-01 09:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie

jakoś ciężko się zebrać po weekendzie :))) :))
udanego dnia życzę :))
Kambodza / 2010-03-01 03:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

2010-02-28 21:40:40 | | smooth [ Tysiącznik na forum ]
Kambo...jakieś kiepskie info było w piątek na IDM.

wiem, wiem ale podali go w piątek o 16 czyli przed zamnkieciem sesji i paniki żadnej nie było więc może będzie dobrze albo już w cenie... Chyba, że drobni przez weekend doczytali i beda walić papier na rynek to wtedy będzie już gorzej ale wydaje mi się, że przed wynikami nic już się złego nie wydarzy - zobaczymy jak będzie...
amelian / 2010-02-28 21:39 / portfel / Tysiączniczka na forum
Po przeczytaniu raportu rocznego X Plus następujece wnioski :

X Plus jest firmą zajmującą się dostarczaniem rozwiązań informatycznych głównie dla budownictwa, bazujących na produkcie Microsoftu (Microsoft Dynamics AX 2009 ). Ostatnio podjęli również decyzję o rozwinięciu w 2010 roku oferowanego asortymentu o produkty dla branż dystrybucyjnych.

Porównuję rzecz jasne rok 2008 i 2009 :)

Przychody ze sprzedaży wzrosły w 2009 roku nieznacznie ( 0,3 raza ) natomiast zysk spadł 4,6 razy co ma związek ze znacznym wzrostem kosztów, zwłaszcza usług obcych ( czyli wzrosły ogólnie pojęte koszty utrzymania firmy ) jak również firma kupiła 1,2 razy więcej ( najprawdopodobniej programów ) których niestety nie udało się zbyć.
W 2009 roku plany dotyczące realizacji kontraktów nie sprawdziły się, co spółka tłumaczy kryzysem, utrudnieniami w finansowaniu inwestycji przez banki - standard, kryzys i finansowanie ekstra wymówka na wszelkie bolączki...Skarżą się również na sezonowość i przedłużanie się rozmów handlowych.

Otrzymali pozytywne info o dofinansowaniu z UE ( 254 431 PLN ), czekają na listę dokumentów jakie mają sporządzić żeby wziąć kasę.

Jako ciekawostkę napiszę że X Plus zatrudnia 7 osób, w 2008 roku było 5 osób, które zarabiają ok. 5 400 zł miesięcznie netto, a na reprezentację i marketing wydają ponad 10 k miesięcznie.
W dalszym sprawozdaniu tak opisują zmiany kadrowe i pozyskiwanie nowych menedżerów, jakby to chodziło co najmniej o 200 osób hehe ;)))

Kwestie finansowe :

Płynność czyli zdolność do terminowego regulowania zobowiązań:
X Plus charakteryzuje się wręcz nadpłynnością. W 2009 zaobserwować można dwukrotny wzrost należności krótkoterminowych czyli tej kasy, która powinna wpłynąć do firmy jako zapłata za usługi czy towary. Czy wpłynęła - nie wiadomo...Więcej w porównaniu do 2008 roku kredytują kontrahentów, lecz mogą sobie na to pozwolić.
Są w pełni wypłacalni. Ilość gotówki na rachunkach jest nawet za wysoka, co oznaczać może , że środki są nieefektywnie wykorzystywane, powstają tzw. koszty utraconych mozliwości, zwłaszcz gdy środki mogłyby byc zainwestowane i przynosić dochody.
Wskaźniki zadłużenia są na bezpiecznym poziomie.

Zwracam uwagę na to że większość wskaźników jest zawsze policzona w raportach rocznych...Ja to i tak wolę zweryfikować :))) i w tym przypadku zgadza się
amelian / 2010-02-28 21:42 / portfel / Tysiączniczka na forum
Aha ff wynosi 7,08 %... Jak pisałam niżej od połowy stycznia b.r. kurs waha się w przedziale 22-25 gr, myslę że w perspektywie długo terminowej można by kupić lecz na jakiś rajd w najbliższym czasie nie liczyłabym
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy