Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
Kambodza / 2011-11-03 17:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe jak się dzisiaj Legia pokaże ale graja dobrze więc powinni dac radę:)
dodge / 2011-11-03 17:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wg mnie, Legia obecnie gra najlepszą piłkę w Polsce i jako jedyna drużyna ligowa z Polski gotowa jest powtórzyć conajmniej wyczyn Lecha z poprzedniego sezonu. Na dodatek - co mnie cieszy choć jam kibic jednaj z największych kos Legii :))) - ma w swojej drużynie obiecujących zawodników polskich, a na dodatek wychowanków. To rzadkie zjawisko w naszej piłce ostatnio. Trzymam kciuki za Legię. Ale w poniedziałek nie ma zmiłuj się i w pojedynku Jagi z Legią - Jaga ma być lepsza :)
Kambodza / 2011-11-03 18:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak się podpisać pod tym co napisałeś obiema ręcami:)
kwiatek... / 2011-11-03 16:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
AGROMA - Rekordowe wyniki po trzech kwartałach 2011 r.
admin, czw., 2011-11-03 13:36

Agroma S.A. (AGM), notowana na New Connect, największa polska firma handlowo-produkcyjna, działająca na rynku urządzeń do pielęgnacji ogrodów, opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2011. Agroma zanotowała duży wzrost wszystkich głównych wskaźników finansowych.

Szczególnie dynamicznie wzrosły wskaźniki finansowe pokazujące efektywność Spółki (takie jak EBITDA i EBIT). Podczas, gdy marża brutto za pierwsze trzy kwartały wzrosła o 66 procent, a przychody ze sprzedaży o ponad 70 procent, wskaźniki EBITDA i EBIT wzrosły odpowiednio o 124 i 171 procent (w porównaniu z trzema kwartałami 2010). Zysk netto wyniósł po trzech kwartałach 357 tys. zł i był o ponad 165 proc. wyższy od wyniku w analogicznym okresie ubiegłego roku.

„Analiza wyników po zakończonych trzech kwartałach, pozwala na duży optymizm. Od szeregu miesięcy nasze wyniki są coraz lepsze, ale dopiero spojrzenie całościowe na ostatnie 9 miesięcy, pozwoli rynkowi miarodajnie ocenić efekty naszej pracy. Myślę, że nasi inwestorzy są również zadowoleni z opublikowanych danych” powiedział Piotr Staszewski, prezes zarządu Agroma S.A.

Wzrosty są efektem konsekwentnych działań spółki, obniżania kosztów działalności i zwiększania przychodów m.in. poprzez poszerzanie oferty produktowej. „Marka Agroma, ze względu na swoją 60 letnią tradycję jest popularna i zakorzeniona w świadomości konsumentów. To sprawia, że zwiększanie asortymentu z naszym logo powoduje wzrost przychodów spółki” powiedział prezes Staszewski. Obecnie już blisko 70 procent produktów Agroma sprzedaje pod własnym logo. Docelowo spółka chce, by produkty własne stanowiły ponad 80 proc. oferty.

Agroma cały czas poszerza kanały sprzedaży, za co odpowiada przebudowany dział handlowy. Spółka rozwija współpracę z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Leroy Merlin, Castorama, OBI, Bricoman, Bricomarche, Auchan czy Real. Wprowadza tam asortyment generujący wyższą marżę, co również przekłada się na wzrost wyników.

Agroma dynamicznie rozwija także własną sieć dealerską, która ma ogromne znaczenie w sprzedaży rozwiązań dla zaawansowanych użytkowników. Tylko w tym roku sieć powiększyła się o ponad 100 punktów partnerskich. Obecnie w blisko 600 punktach można nabyć profesjonalne urządzenia ogrodowe Agromy.

Rozszerzenie oferty produktów i stworzenie dwóch atrakcyjnych ofert: wiosenno-letniej i jesienno-zimowej zaowocowało zniwelowaniem efektu sezonowości sprzedaży, który dotyka wszystkie firmy w branży.

„Dzięki nowej gamie sprzętu, w tym odśnieżarkom i pilarkom spalinowym, nasza sprzedaż stała się bardzo stabilna. Bez względu na to czy rośnie trawa, czy pada śnieg, pracujemy na pełnych obrotach. W tej chwili wszystkie odśnieżarki, które dotarły do naszego magazynu są już sprzedane. Dostajemy dużo zapytań od klientów o sprzęt z kolejnych dostaw, które dotrą do nas w najbliższym czasie” powiedział Piotr Staszewski.

Spółka coraz śmielej spogląda też na rynki zagraniczne. Jeszcze w lecie Agroma podpisała pierwsze umowy ramowe z OBI Węgry, OBI Włochy i OBI Rumunia. Zrealizowała też pierwsze dostawy zamówionego sprzętu dla klientów w Czechach, Estonii i na Węgrzech.

Agroma rozwija także systemy informatyczne, czego wyrazem jest premiera przebudowanej strony internetowej: www.agroma.pl. Nowa strona, w przyjaznej formie, daje użytkownikowi dostęp do pełnej informacji na temat spółki i jej oferty. Wkrótce uruchomiony zostanie także nowoczesny sklep internetowy dla klientów indywidualnych.
kwiatek... / 2011-11-03 16:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Cosik dla Piotra:)
Noxik / 2011-11-03 16:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Eko Export po trzech kwartałach ma 16,93 mln zł przychodów i 3,67 mln zł zysku netto. Poprawę wyników spółka zawdzięcza m.in. podwyżkom cen swoich wyrobów i pozyskaniu dużej ilości surowca.

W samym trzecim kwartale obroty spółki wzrosły ponaddwukrotnie do 11,7 mln zł rok do roku, a czysty zarobek był prawie cztery razy wyższy niż rok wcześniej i wyniósł 3,1 mln zł. Eko Export zajmuje się pozyskiwaniem mikrosfery (drobin powstających w czasie spalania pyłu węglowego) i przetwarza je w fabryce w Bielsku – Białej.

Jak tłumaczą władze giełdowej spółki, specyfika procesu pozyskiwania surowca powoduje, że w okresach zimowych , gdy stawy osadowe zamarzają pozyskanie surowca jest niemożliwe. - III kwartał był czasem, w którym spółka zmagazynowała bardzo duże ilości surowca. Tak duże ilości towaru odnotowano w historii spółki po raz pierwszy. Pozwoliły one na zrealizowanie zwiększonych zamówień dla klientów – wyjaśnia Jacek Dziedzic, prezes Eko Exportu w kwartalnym raporcie.

Na poprawę wyników wpłynęła też modernizacja fabryki, która znacznie obniżyła koszty produkcji oraz podwyżka cen własnych wyrobów. - Ciągłe starania zarządu związane z odbudowywaniem cen mikrosfery sprzed kryzysu gospodarczego dały efekty w postaci satysfakcjonującej podwyżki cenowej na towary sprzedawane przez Eko Export. Zwiększone przychody są rezultatem właśnie tych wynegocjowanych podwyżek – dodaje Dziedzic.

Prognoza na ten rok zakłada wypracowanie 30 mln zł przychodów i 6,7 mln zł zysku netto. Zarząd podtrzymał te szacunki.
Noxik / 2011-11-03 16:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Informujemy, że w dniu jutrzejszym tj. 04.11.2011 o godz. 16:45 w TVN CNBC odbędzie się wywiad na temat bieżącej działalności Spółki EKO EXPORT S.A. z Prezesem Zarządu Panem Jackiem Dziedzicem.
Kambodza / 2011-11-03 16:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja Ci Adas powiem że niedługo się zwinę jakąś pulą z tej spółki bo szkoda czasu normalnie.
Extra wyniki, perpektywy a sypiących full i kurs najniższy ze wszystkich co obserwuje - pieprze to
Noxik / 2011-11-03 16:27 / portfel / Tysiącznik na forum
No dla mnie ot jest normalne. Zwykła gra pod wyniki - wyniki są to oddajemy. Sam tak kiedyś robiłem :)

Ja w ekusiu zostaje i tak jak wspominałem okres 2 lat mnie nei przeraża bo jest to jedna ze spółek w które wierzę.

Chcesz mi powiedzieć, że kisiłeś się na tym papierku jak kurs spadł dwa razy w okolice 4zł bo nei było surowcai zamówień a teraz jak jest to i to masz zamiar oddać bo ci akcjonariat nie pasuje:) ? Moim skromnym zdaniem powinieneś dostać z**** od amelki :)

Z 2 strony masz tyle tego papiera, że chejjjj i tylko pod tym względem się ztobą zgodzę - osobiście mam tylko połowę tego co ty.

Ja swojego planu inwestycyjnego nie zmieniam. połowa w EEX bo wierzę w ten papier a pozostała płynna na tzw okazje
Kambodza / 2011-11-03 16:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Adaś ja mam prawie 45k i jak mi jakies downy zwalaja kurs 2k akcji o 20 groni i nie mam komu wziąc jakiegoś śmiesznego 1k po 7 to k**** aż mi sięulewa. A taki Optyk spadł do 5,5 a teraz jest ponad 5,7 w godzinę. a na ch** mi to. Chyba że mi przejdzie bo dzisiaj poprostu mnie wkur....:)
Noxik / 2011-11-03 16:40 / portfel / Tysiącznik na forum
A i to było 4k a nie 1k ;p
Kambodza / 2011-11-03 16:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
4k to stoi Stary na 7,04 ledwo tknięte tzn zostało lekko ponad 3k i ciągle stoi a na 7 jak stał tak stoi prawie 1k bo ktoś szarmancko sie k**** szarpnął i wział 25 sztuk i jkaiś debil sztukę jeszcze sobie wział:)
Noxik / 2011-11-03 16:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale to te 4k panike spowodowało :P
Noxik / 2011-11-03 16:36 / portfel / Tysiącznik na forum
masz na rozluźnienie i ku przestrodze! ;]

http://www.youtube.com/watch?v=HNMq8XS4LhE

ja dziś z tego mało co się nie posikałem
Kambodza / 2011-11-03 16:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
to zoofil pierniczony:)
Kamil B / 2011-11-03 15:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale jazda na walutach, ciekawe ilu tam dziś zbankrutowało ?
dodge / 2011-11-03 15:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O masz ..., jakie nieszczęście - Papandreu nie złożył dymisji ...
Kambodza / 2011-11-03 15:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a niech wypie..... dziad. Tutaj dogadane, tutaj referendum i tp zero honoru i on naród reprezentuje?
dodge / 2011-11-03 15:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ale pomyśl Darek, ile można z rynku wyciągnąć tak ciągając za sznurki - raz: przyjmiemy pomoc, drugi raz: naród jednak w tej sprawie się wypowie czy przyjmiemy ..., a może jednak nie wypowie się, bo złoże dymisję ..., albo nie - nie będę składał dymisji ... :)
Kambodza / 2011-11-03 15:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
niby tak ale dla mnie to wszystko popieprzone jest i to z każdym tygodniemcoraz bardziej:) idzie mega syf albo cud się zdarzy:)
dodge / 2011-11-03 15:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

idzie mega syf albo cud się zdarzy:)


Tak czy srak to nie koniec biedy z tą Grecją. Odwleczone wszystko w czasie wg mnie. Niemcy z Francją za mordę trzymają Papandreu i całą Helladę , ale przecież nie z troski o nią.

P.S. Jak gardło? Ja drugi tydzień doprowadzam do porządku swoje. Bieganie o tej porze roku jednak nie dla mnie. Zrealizowała sie moja czarna wizja.
Kambodza / 2011-11-03 15:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Z Grecja Maciuś ale i Włochy czekaja w kolejce także jazdy pewnie będa jeszcze długo.

Wyszedłem dzisiaj z pracy o 12, szpryce kupiłem i kebaba na zakąske i leżę i czekam na mecz Legii:)
Ja we wtorek wietrzyłem mieszkanie bo ciepło było i tez się dorobiłem. Zdrówka Maciuś życzę
dodge / 2011-11-03 16:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Zdrówka Maciuś życzę


Dziękuję i również zdrowia życzę. O której Legia gra? Na Wisłę to mi szkoda czasu.
Kambodza / 2011-11-03 16:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki MAciuś:) O 19 Legia a na Wisłę to nawet tv nie włącze bo żal.pl to nie ma co oglądać
Kambodza / 2011-11-03 15:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jedyne co dobre to to że sprzedałem dziś Optyka i Midasa i znowu odkupiłem Midasa i taka jazda mi się podoba ale co do ogólnego widoku to syf, kiła i mogiła na świecie:)
Noxik / 2011-11-03 14:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Kolejny kiepski początek ale niezły koniec? :)
griffin / 2011-11-03 14:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Ostatnio taka moda. Nic nie poradzisz ;o)
griffin / 2011-11-03 14:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Na alkoholu zaczynają się rozkręcać (cdc). Jutro meldują wyniki.
griffin / 2011-11-03 14:59 / portfel / Tysiącznik na forum
no to się kurna amerykańcy rozkręcili :/
dodge / 2011-11-03 13:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kurde żadnej nie odpuszcza ...

http://www.youtube.com/watch?v=81vQje8bWmo&feature=related
dodge / 2011-11-03 12:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z******** paliwo do wzrostów ... pogłoski o możliwym upadku rządu Grecji, co zniweczy plan przeprowadzenia referendum ...

P.S. Ocieram łzy ze śmiechu
Noxik / 2011-11-03 12:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Na Ekosławie jakaś walka trwa o kurs. Jest duży popyt ale ciągle zasypywany. Hmmm może chłopaki z konkurencyjnego forum jednak mieli rację odnośnie PZU.
Noxik / 2011-11-03 11:43 / portfel / Tysiącznik na forum
http://galerie.money.pl/miedzynarodowy-festiwal-whisky-w-kapsztadzie-g357162.html


Chyba się przejedziemy za rok?
dodge / 2011-11-03 11:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To jeszcze link o euro:

http://spekulant.blox.pl/2011/10/Euro-szykuje-sie-do-duzego-ruchu-400-czy-470-zl.html
dodge / 2011-11-03 11:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.parkiet.com/artykul/1111942-Analitycy-prognozuja-powrot-hossy-na-rynek-zlota.html
Noxik / 2011-11-03 11:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Piotrek już zainwestował w obrączki może i na resztę czas :)
griffin / 2011-11-03 11:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja drugi raz nie planuję.
Na razie jak to się mówi "TRZYMAM" ;oP
dodge / 2011-11-03 11:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja kupowałem z sześć lat temu - właśnie patrzę na nią. Boże! Ile ona teraz musi być warta!!! :)
kwiatek... / 2011-11-03 12:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprzedaj i kup akcje:)
dodge / 2011-11-03 13:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Sprzedaj i kup akcje:)


Ja wiem Kwiatek, że nie odpowiedziałem Tobie na maila w sprawie raportu Agromy, ale to nie powód od razu, aby mi tak źle życzyć ... :)
griffin / 2011-11-03 10:32 / portfel / Tysiącznik na forum
No to teraz jeszcze czas na CDC ;o) i będzie git!
mari40 / 2011-11-03 10:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie :)
fajny dzień się zapowiada- zieleń to piękny kolor :)
Szkoda,że u mnie brak funduszy na zakup akcji teraz wymarzone czasy na dt
Miłego zakończenia dnia życzę :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy