Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-01-28 08:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witajcie :))
wczoraj szybko mi się usnęło, nawet kompa nie wyłączyłem...
ale śniegu napadało...
pozdrawiam i udanego dnia życzę
Kambodza / 2010-01-28 08:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Wczoraj usaje na zielono, dzisiaj futury również:) Może moje prtzeczucie znowu się sprawdzi:)
Udanegoc dzionka życze i pozdrawiam serdecznie
pietroo / 2010-01-27 19:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek do jakiego poziomu musi spaść miedziak, abyś go zakupił?
Kambodza / 2010-01-27 20:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotrek nie chodzi mi tak bardzo o jego poziom tylko o ogólną sytuacje na styraganie...
Tak jak pisałem niżej czuje, że jutro może być wybicie ale połowe mniej niż ostatnio kiedy się sprawdziło... Także czekam spokojnie, bo może być jutro jeszcze taniej. Może piątek albo poniedziałek dopiero będzie wzrostowy i wtedy będzie można zaryzykować i zakupić pakiecik...
Masz zamiar zakupic?
pietroo / 2010-01-27 20:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie na razie nie mam wolnej kasy. Czekam na wybicie się Ronsona i może Budopolu. Nie chcę sprzedawać ze stratą.
Kambodza / 2010-01-27 20:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ze stratą to szkoda. Borka sprzedałem ze stratą... Szkoda, że Ty go nie sprzedałeś jak był prawie po 2 zł, teraz byś sobie pięknie odkupił... Ale to wszystko ciężko przewidzieć.
Uciekam na siłke, będe później
pietroo / 2010-01-27 20:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Borek mnie wkur...... Juz raczej nigdy nie kupię niczego ze stajnie karkosika.
Kambodza / 2010-01-27 22:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To są gówniane spółki do gry... No chyba, że ktoś ma wyczucie o ile da się je wyczuć... Ja chciałem ich przechytrzyć , wejść na kilka procent i zgarnąć kase a tutaj wiemy jak się skończyło
pietroo / 2010-01-27 18:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analiza dzisiejszej sesji:

Dzisiejsza sesja była równie emocjonująca co wczorajsza, ale już ze znacznie gorszym zakończeniem. Ogólny przebieg notowań był, a raczej chciał być pod dyktandem byków, ale na plus udało się wyjść tylko na chwilę (koło godziny 12) po czym rozpoczęła się wyprzedaż, która została potwierdzona końcowym fixingiem, zaniżającym kurs prawie do minimum sesyjnego (brakło 1 pkt). Skutkiem takiego zachowania było powstanie silnie pro spadkowej czarnej świecy z wydłużonym górnym cieniem przy dużym (ale nie zwiększonym) obrocie. Niestety technicznie nie wróży to niczego dobrego i pod tym względem należałoby się spodziewać kontynuacji spadków, co również potwierdzają wskaźniki, które od jakiegoś czasu są w negatywnym położeniu. Lecz najbardziej pro spadkową informację jest przebicie linii średnioterminowe trendu wzrostowego w cenach zamknięcia, co całkowicie przekreśliło jedną z większych szans byków na powrót do wzrostów. Dzisiaj chciałbym jeszcze poruszyć temat złotego, a dokładnie pary USD/PLN, która wygląda dość atrakcyjnie, ponieważ na interwale dziennym wyrysowała się idealna formacja odwróconej głowy z ramionami, która wróży wzrosty co najmniej do okolic 3,15 zł, oczywiście do potwierdzenia tego układu będzie potrzebne nam pokonanie linii szyi, co stanie się po przebiciu poziomu 2,95 zł, ale już teraz można powiedzieć, że jest to scenariusz bardzo prawdopodobny. Niestety, jeśli się spełni, to będzie miał negatywny wpływ na GPW, inaczej mówiąc, potwierdza moje przypuszczenia, że obecna korekta może być głębsza i dłuższa.

Na interwale godzinowym, sytuacja prezentuje się podobnie. Kurs zgodnie z przypuszczeniami, porusza się w płaskiej korekcie, której na razie nie udało się pokonać górnego ograniczenia kanału spadkowego i pewnie się nie uda, biorąc pod uwagę pozostałe narzędzia analizy technicznej (wzrost obrotów podczas spadków oraz powstanie pro spadkowych czarnych świeczek). Jedyne pocieszenie jest we wskaźnikach, które są już dosyć mocno wyprzedane i generują sygnały kupna, ale trzeba powiedzieć, że podczas silniejszych trendów, wskaźniki często dają mylne sygnały. Na koniec warto powiedzieć jeszcze parę słów o "Elliottowcach" u których wykres również nie wygląda dobrze. Wszystko wskazuje na to, że właśnie wykończyliśmy korekcyjną falę nr 2 w postaci zygzaka a-b-c i teraz czas na falę nr 3, które przeważnie jest najdłuższa. Najbliższy opór nadal pozostaje taki jak wczoraj - 2415 pkt (dzisiaj idealnie się sprawdził), natomiast najbliższego wsparcia dopatrywałbym się w okolicach 2350 pkt.

Podsumowując, technicznie nadal przewagę mają niedźwiedzie. Lecz jeśli USA dzisiaj zakończy dzień w miarę pozytywnie to korekta może się trochę przedłużyć, aczkolwiek nie spodziewałbym się wzrostów wyżej niż 2435 pkt i jeśli nastąpią to wykorzystałbym je pod zajęcie pozycji S.
pietroo / 2010-01-27 16:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sesja dla mnie niezła. Nie miałem jakiś większych spadków. CIeszy natomiast NC. Dzisiaj zaszalały EEX i TSC :)) Ponad 10% w górę.
Kambodza / 2010-01-27 16:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej:)
U mnie Cegła i EEX cieszą bardzo.
A na IDM-ik spokojnie czekam:) I dobieram małymi partiami na korektach:)
Miedziaka nie diobrałem dzisiaj a coś mi się wydaje, że od jutra będzie up na straganie
pietroo / 2010-01-27 17:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz takie przeczucie? Fajnie by było. Notowania główne na razie są pod psem.
Kambodza / 2010-01-27 18:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam takie przeczucie:) Ale niestety nie tak mocne jak ostatnio kiedy się sprawdziło...
amelian / 2010-01-27 18:01 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Kam nie wiem czy wiesz ale Ci odpisałam :) wczoraj jeszcze :)
Dzis wybywam Avatar oglądać...słyszałam ze mega film
Kambodza / 2010-01-27 18:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem Amelko, czytałem dzisiaj rano:) Ale nie miałęm czasu nic odpisać, taki dzień tragiczny...
To co piszesz jest jak najbardziej możliwe aczkolwiek ja zaryzykuje:)
Avtor podobno na kozaku film także miłego oglądania życze:)
pietroo / 2010-01-27 18:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam nadzieję, że w razie czego nie uśniesz :)))
Kambodza / 2010-01-27 14:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotrek EEX rules:)
Cegła też w końcu odbiła:) Dobrałeś?
Miedziak własnie widze, że jest juz ładny kursik ale jeszcze spokojnie czekam:) Ale na końcu sesji może zakupie jakiś mały pakiecik...
pietroo / 2010-01-27 14:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cegły wczoraj nie kupiłem. Trochę załuję, ale nie miałem czasu pilnować.
Myślałem, że puściłeś dzisiaj cegłę.
EEX pięknie rośnie
Kambodza / 2010-01-27 14:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też dopiero tak naprawde mam czas obserwować i nic nie puściłem...
A EEX Piotrek to jest perła prawdziwa:)
pietroo / 2010-01-27 14:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
szkoda, że mam tak mało, na początku było 6k, a teraz. połowa, ale i tak się cieszę
Kambodza / 2010-01-27 15:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A to sprzedałeś część wcześnmiej. Ja powoli dokupowałem jak się udawało:) Ta spółka będzie nas cieszyć pięknie mam nadzieje
pietroo / 2010-01-27 15:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jest u mnie na dłużej
amelian / 2010-01-27 10:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
WIG20 właśnie testuje EMA55 i dopóki mu się to udaje to nie ma zagrożenia dla hossy. To co się wydarzyło w ostatnich
kilku dniach to efekt ciężaru konsolidacji pod szczytem z 5 stycznia. Wyjście górą 19 i zakończyło się quasi formacją
wieczornej gwiazdy, czego konsekwencją były dwie luki bessy. Wczoraj indeks zamknął grudniową lukę hossy, ale na
szczęście utworzył się młot doji. Jego dno (2367pkt.) to wsparcie na najbliższe dni, a zejście poniżej niego oznacza atak
na dolne ograniczenie klina. Jeżeli wyjdziemy z klina dołem to strona podażowa nie odpuści i zapewne zaatakuje 2170. A
jest to możliwe zważywszy na to, że formacje klina są strukturami kończącymi falę. Patrząc przez pryzmat Elliotta na
GPW to trudno jest wysnuć ostateczny wniosek co do układu fal: Albo rynek od marca 2009 jest w rosnącej korekcie i
przed nami stanie się armagedon (w co wątpię) albo ostatnie miesiące to trójkąt końcowy 3-3-3-3-3 a po nim nastąpi
zejście poniżej 2200 punktów. A jest to możliwe biorąc pod uwagę fakt, że DJIA jest w pierwszej fazie korekty a-b-c i po
najbliższej odbitce do góry powinien co najmniej jeszcze raz zejść na południe.

Kiedys ja będę takie eleganckie analizy robić ;)))
pietroo / 2010-01-27 10:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analiza elegancka, ale dla nas nie jest za wesoła.
amelian / 2010-01-27 11:04 / portfel / Tysiączniczka na forum
no nie...trzeba się ppoamłu przygotowywać na spadki....
pietroo / 2010-01-27 10:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek widzisz miedziaka?
Spadł poniżej 100 zł
pietroo / 2010-01-27 09:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrze, że wczoraj nie nabyłem drogą zakupu cegły. Spadnie pewnie poniżej 0.30 zł
Kambodza / 2010-01-27 09:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Niestety tak może być, mogłem dziada sprzedać z pięknym zarobkiem a tu teraz znowu czekanie mnie czeka
pietroo / 2010-01-27 09:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mówiłem CI, żebyś sprzedał jak był po 0.40...
to jest gorący kartofel i z czymś takim trzeba krótko i szybko
amelian / 2010-01-27 10:33 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
od trzech dni obserwuję Nicogames...jak jeszcze troche spadnie to kupię pewnie na spróbowanie
pietroo / 2010-01-27 10:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
wyspana? jak Ci się zaczął dzień?
amelian / 2010-01-27 10:49 / portfel / Tysiączniczka na forum

wyspana?

nie bardzo...
dziękuję humor mam dobry jak zwykle :)))
Kambodza / 2010-01-27 08:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Udany dzień może dzisiaj będzie mimo wszystko:)
Usaje jednak wczoraj skończyli w czerwieni, futury na minimalnej czerwieni ale jeśli będą ją powiększać to lecimy dalej w dół...
Pozdrowionka

Ps. Piotrek where are you?
pietroo / 2010-01-27 08:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wielkie dzięki za maila :))
może rzeczywiście coś z tego byc, co piszesz
Kambodza / 2010-01-27 08:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam taką nadzieje Piotrek, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce:)
pietroo / 2010-01-27 08:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witajcie :))
wczoraj byłem na wyjeździe, a wieczorem skoczyłem z koegami na małe co nie co :))
ale się wnerwiłem na tego dziada Ronsona, miałem z rana wystawione zlecenie sprzedaży na 1.72, a ten tak spadł....
szkoda nerwów, pół roku i praktycznie żadnego zarobku
pozdrawiam serdecznie
Kambodza / 2010-01-27 08:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja wczoraj w domku całe popołudnie.
Ronson faktycznie słabo póki co
Pozdrówka Piotrek:)
pietroo / 2010-01-27 08:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wpienia mnie okropnie, nie wiem po co go trzymam, ale teraz szkoda go sprzedać praktycznie bez zarobku
amelian / 2010-01-26 22:57 / portfel / Tysiączniczka na forum
Skończyłam jedną pracę...ehhh
Kam ostatnio rzeczywiście czasu nie mam bo sesja ;) a jak wszystko zaliczę to zabieram się ostro za analize na licencjat bo już mi wstyd przed promotorką a nie chcę urlopu brać w pracy żeby się uczyć
aqua vitae / 2010-01-26 22:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Uciekam, pozdrawiam.

do wtedy:)
amelian / 2010-01-26 22:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
oj szkoda... nie pogadli my...

Pozdrowionka serdeczne
aqua vitae / 2010-01-26 21:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
uff cóż za emocje, jesteśmy w półfinale.
Kambodza / 2010-01-26 21:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokładnie, te ostatnie kilka sekund miałem palpitacje:)
Ale Czesi ładnie grają ale Polacy - Biało-Czerwoni są super w ręczną i trener Wenta naprawde super stworzył drużyne pod względem chociażby team spirit...
aqua vitae / 2010-01-26 22:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
o tak, facet zdecydowanie wie co robi. Niech trenuje jak najdłużej.

A potem zrobi licencję na kopaną:))
Kambodza / 2010-01-26 22:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
he he, może i kopaną by wyciągnął wtedy z bagna:)
aqua vitae / 2010-01-26 21:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli można to ja znów troszkę o EEX,
krótko mówiąc:
dzisiaj dzwoniłem do PUP w Bielsku, nie ma żadnej oferty pracy z EEX, co świadczy, że załogę mają skompletowaną-w grudniu poszukiwali jeszcze operatorów wózków widłowych. Pracują na trzy zmiany, -jest robota, jest zarobek.
Odbiorcą produktu w Europie są dwie spółki z NIemiec- Cofermin- produkują rurki wykorzystywane w przemyśle spożywczym- lizaki-higieninicznym, chorągiewki, rurki do spryskiwaczy, szpatułki i inne p******** tego typu.
Drugim odbiorcą jest Omega Minerals-produkują mikrosfery i izosfery.
Aktualnie w produkt EEX zaopatruje się na Ukrainie- spółka Entek- w której 40% ma PKE z grupy Tauron, nie powinno być problemów z zaopatrzeniem.

No i najważniejsze- ostatnie wejście do spółki Adama, wg mnie ma bezpośredni związek z innego rodzaju wykorzystaniem mikrosfery, której zastosowanie nadal mnie zaskakuje- okazuje się, że jest doskonałym, środkiem gaśniczym ale przede wszystkim
jest idealnym sorbentem do usuwania zanieczyszczeń, np produktów ropopochodnych w powierzchni wód:))- ropa i ekologia, ZEA i EEX- czyżby piękne połączenie:))

dokupić czy nie dokupić? oto jest pytanie........:)
Kambodza / 2010-01-26 21:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ogólnie wygląda to pięknie, aż strach bo zbyt pięknie:)
Podoba mi się jedna rzecz amianowicie wszystkie spółki lecą na pysk a EEX stoi co świadczy o tym, że ma stabilny akcjonariat póki co i brak słabych rąk przy tym poziomie...
Ja chyba dokupie jeszcze troche tak do 7k żeby mieć ale mówie, że za pięknie:) Żeby tylko nie uchwalili jakiejś nowej eemisji a jeśli już to z dobrą ceną
aqua vitae / 2010-01-26 20:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brywieczór:)

dziękuję za IDM.... smacznie to wygląda:)
Kambodza / 2010-01-26 21:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Bry Aquo:)

Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce ale ogólnie tak jak pisałem:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy