Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-01-20 20:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelko Skoti dostał reko

http://www.czasnazysk.pl/wykres/skt
amelian / 2010-01-20 20:36 / portfel / Tysiączniczka na forum
Cześć :)))
ja też nie miałam czasu w ciągu dnia....jutro pewnie też tak bedzie ehhh...Skotkiego odpuszczam ;)
pietroo / 2010-01-20 20:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja też jutro poza parkietem. Szkoda, dzień bez giełdy, to dzień stracony :(
kwiatek... / 2010-01-20 21:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
pietroo myslisz o skotim?
pietroo / 2010-01-20 21:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wiem. Nie obserwuję. Dla mnie raczej to nie jest fajny papierek. Warfamę bym łyknął trochę. Swiss też.
kwiatek... / 2010-01-20 21:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja dzisiaj Kreyziego dobrałem:)
pietroo / 2010-01-20 21:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie lubię papierków Romana. Są nieprzewidywalne i mułowate.
Dawno nie widziałem pozytywnej rekomendacji dla nich.
kwiatek... / 2010-01-20 21:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Robisz duży błąd pietroo...Zobacz wskażnikowo Krezusa....
pietroo / 2010-01-20 22:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może masz i rację, ale jakoś do nich nie mam przekonania. Ja CI życzę, aby urosło.
kwiatek... / 2010-01-20 22:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Myśle ze cena jest ciekawa dlatego warto się zainteresować:)Karkosiki maja w sobie to piękno że są płynnymi papierkami:)
amelian / 2010-01-20 20:40 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe rzucić to wszystko w cholere i siedzieć na giełdzie tylko... ;)))
pietroo / 2010-01-20 20:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak też się nie da, trzeba coś robić oprócz tego :)
amelian / 2010-01-20 20:52 / portfel / Tysiączniczka na forum
no trzeba się przyznać że z GPW bym się nie utrzymała ;) pod presją "inwestycje" wyszłyby jeszcze gorzej ;)
pietroo / 2010-01-20 21:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Idzie Ci naprawdę dobrze :) nie od razu Kraków zbudowano
amelian / 2010-01-20 21:11 / portfel / Tysiączniczka na forum
tak mnie pocieszaj...co nie kupie to spada :( nic wyczucia nie mam ostatnio
pietroo / 2010-01-20 21:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ej tam, nie przesadzaj... to chwilowe
amelian / 2010-01-20 22:24 / portfel / Tysiączniczka na forum
wiem ;) to wszystko przez brak słońca i opalania ;)
pietroo / 2010-01-20 20:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sesja wg analityków

Dzisiejsza sesja była bardzo zaskakująca, co prawda dzień zakończyliśmy neutralnie, ale był to wynik znacznie lepszy od parkietów zachodnich, gdzie spadki wyniosły ponad 2%. Jest to bardzo dziwne, zwłaszcza, że złoty zachowywał się tragicznie (eur/pln wzrósł o 5 gr). Na myśl mogą przychodzić tylko dwie kwestie, albo ktoś większy "na siłę" wyciągał rynek kasowy, a na terminowym wystawiał pozycje S, albo po prostu krajowi inwestorzy są bardzo byczo nastawieni (z notowań złotego wynika, że to na pewno nie była zagranica) i to oni kupowali akcje. Podstaw fundamentalnych do tak mocnego zachowania nie było - dane makroekonomiczne oraz wyniki kwartalne spółek amerykańskich raczej rozczarowały - dlatego też skupmy się na analizie technicznej. Ogólny przebieg notowań był w miarę stabilny, więc na wykresie powstał niewielki czarny korpus z wydłużonym górnym cieniem o charakterze lekko pro spadkowym, ale praktycznie po tego typu świeczce mogą nastąpić zarówno spadki jak i wzrosty - niestety nie ma reguły. Teoretycznie po wczorajszym wybiciu z konsolidacji, wzrosty powinny być kontynuowane, a dzisiejszą świeczkę można potraktować jako zwykłą korektę, zwłaszcza, że obrót był mniejszy. Ale przed nami jest bardzo silny opór w postaci górnego ograniczenia głównego kanału wzrostowego, a co za tym idzie, potencjał wzrostów jest bardzo mały, a nawet można zaryzykować stwierdzenie, że właśnie jesteśmy w fazie dystrybucji i w najbliższym czasie należałoby się spodziewać głębszej korekty. Jak widać, nawet z analizy technicznej każda ze stron znalazłaby coś dla siebie, inaczej mówiąc sytuacja jest mocno "pomieszana" i przewidzenie jutrzejszych notowań graniczy z cudem.

Na interwale godzinowym sytuacja przedstawia się bardziej optymistycznie. Tak jak już pisałem, korekta przybrała formę trójkąta, z którego wczoraj się wybiliśmy, a dzisiejsze spadki można potraktować jako powrót do wcześniej przełamanego oporu, co książkowo oznaczałoby kontynuację wzrostów, zwłaszcza, że podczas spadków obroty były malejące. Ale to jeszcze nic pewnego, ponieważ wskaźniki powoli sugerują wyczerpanie wzrostów. Dzisiejsze spadki idealnie zatrzymały się na górnym ramieniu trójkąta, które pokryło się ze średnią 15 dniową i to właśnie ten poziom będzie najbliższym wsparciem (2492 pkt), natomiast najbliższym oporem będzie poziom 2517 pkt - ostatni szczyt.

Podsumowując, sytuacja jest tak skomplikowana, że tylko dobre zakończenie sesji w USA pozwoli rozwiązać problem, ponieważ jak na razie nasza giełda nie reaguje na zagraniczne spadki, ale za to chętnie wykorzystuje wzrosty. Niemniej nadal trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ ewentualne przebicie poziomu 2492 może wywołać atak podaży.
pietroo / 2010-01-20 20:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek gratki za cegłę :) Super poleciała.
Kambodza / 2010-01-20 20:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Piotrek:)
Dzięki:) Ja czaje się na EEX jeszcze:) A Cegłe teraz kupić to problem he he,bo bym dokupił:)
pietroo / 2010-01-20 20:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ale trzymasz dalej cegiełkę?
Kambodza / 2010-01-20 19:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Sesyjka całkiem, całkiem:) Zawiódł mimo pięknego początku Kopernik ale reszta się spisała:)
IDM pod walne się podnosi więc do 25 może być ciekawie:) Co po walnym też zobaczymy
pietroo / 2010-01-20 20:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć :)
dzisiaj nie obserwowałem sesji i teraz patrzę, rzeczywiście ładnie Kopernik zaczął, liczę, że i tak niedługo zaobaczymy tam 1 zł
widzę, że cegła zaszalała
pozdrawiam
amelian / 2010-01-20 10:44 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)
Piotrek pewie ma szkolenie, Km udaneo dia zyczę :)
amelian / 2010-01-20 10:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kam :) tak to jest ak się śpieszę ;)
Kambodza / 2010-01-20 11:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Amelko:)
Zjadasz i zjadasz he he, ale psoko ja mam tak smao:)
Miłego dzionka:)
Kambodza / 2010-01-20 11:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja dałem przykład jak się spiesze jak się po czesku pisze he he
amelian / 2010-01-20 11:13 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe najwazniejsze że się rozumiemy ;)))
Kambodza / 2010-01-20 09:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kupiłem 1k Kopernika i jeszcze chyba dokupie EEX:)
pietroo / 2010-01-20 07:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla Amelki o PXM:

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/polimex-mostostal;zapowiada;wzrost;zyskow;i;przejecie;spolek;zaleznych,197,0,578245.html
pietroo / 2010-01-20 07:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Was serdecznie
Dzisiaj mnie pewnie nie będzie podczas sesji, więc trzymajcie stragan mocno. Niech zieleń będzie z nami :))
Pozdrawiam
Kambodza / 2010-01-20 08:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Cześć Piotrek:)
Szkoda, że Cię nie będzie ale postaramy się podtrzymać strgan jak tak sami...

Pozdrówka
pietroo / 2010-01-19 23:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobranoc :) Do rana:)
Kambodza / 2010-01-19 20:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Uciekam na siłke:)
Do później
smooth / 2010-01-19 20:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Piotrek na ICI cena utrzyma. lekki spadek ale przy dużo mniejszych obrotach niż na wzrostach. Lepiej niech sie pokonsoliduje na tych poziomach pare dni i wtedy niech atakują dośc mocny opór na 1 zł. Co potem to nawet nie chce myśleć.
WDM ma na 76gr górne ograniczenie kanału wzrostowego. Może wiec byc korekta. Trend jednak jest to dla mnie czytelny.
pietroo / 2010-01-19 20:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak korekta to może to WDM puścić i dokupić taniej? Mam tego malutko, ale zawsze na jakieś piwo starczy.
ICI widać ma siłę iść wyżej. Może będę spokojniejszy niż na GRUPAPSW. Tak puściłem po 81 gr i już nie zdązyłem dobrać.
pietroo / 2010-01-19 20:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A co myślisz o LTG? Oglądam go od ceny 0.70. Kisi się od dłuższego czasu. Straszak co chwilę i wymiana batoników.
smooth / 2010-01-19 20:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Technicznie wygląda na coś większego.
Ogólnie zaznaczę że moim zdaniem na NC sprawdza sie wyczucie i znajomośc psychologi rynków a potem AT.
pietroo / 2010-01-19 20:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę, że mamy podobne zdanie.
Może kupię jak spadnie trochę.
pietroo / 2010-01-19 19:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kiedyś Amelko chciałaś kupić PKO, już Ci przeszła ochota?
amelian / 2010-01-19 20:00 / portfel / Tysiączniczka na forum
mam jeszcze jakieś zaskórniaki i leżą nieefektywnie na rachunku.... z PKO to mętlik i tyle
pietroo / 2010-01-19 20:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czasem się tak zdarza :)
zaskórniaki zostaw na dobieranie :)
pietroo / 2010-01-19 19:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla Amelki o PKO:

http://www.czasnazysk.pl/wykres/pko
amelian / 2010-01-19 19:54 / portfel / Tysiączniczka na forum
dziękuję Piotrusiu :)
PKO...puściłam w nerwach ehhh żal mi teraz
pietroo / 2010-01-19 19:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobra spółka, tak samo jak PXM
pietroo / 2010-01-19 19:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
o LCC:

Generalnie spółka znajduje się w krótkoterminowej konsolidacji na poziomie 1,5 – 1,62 i dopiero przekroczenie jednego z tych poziomów powinno dać silny sygnał kupna bądź sprzedaży. Zatem rozpatrzmy dwie możliwe sytuacje.

Zajmijmy się najpierw wybiciem. W momencie gdy kurs przekroczy trwale 1,62 powinien nastąpić atak na 1,67 (33,3% zniesienia) i ewentualnie w dalszej perspektywie 1,75 (50% zniesienia). Na ten scenariusz wpływają przede wszystkim wskazniki MACD i STS, które wygenerowały sygnał kupna. Ponadto dzisiejsza biała świeca (mimo, ze nie osiagnieta na bardzo wysokich obrotach) jest pro wzrostowa.

Z drugiej strony, należy również wziąć pod uwage wariant 2 i przekroczenie 1,5 trwale (czyt. na wysokich obrotach. Wtedy kurs może osiągnąć 1,42 gdzie jest pierwszy silny opór, następnie ewentualnie 1,35.

Reasumując..sytuacja spółki wydaje się klarowna. Przekroczenie 1,62 da sygnal kupna, a 1,5 syg sprzedaży. Trzeba pamiętać, mimo wszystko ze spółka w dalszym ciągu porusza się nad bezpieczna linią SK200 (obecnie 1,5_ wiec tym bardziej jej przekroczenie będzie można traktować jako bardzo negatywna informacje, która może nawet doprowadzić do zmiany trendu. Inwestorom lubiącym ryzyko ( DT), proponuje ustawiać kupno w okolicach dolnego poziomu konsolidacji, ze stopem w okolicach wsparcia.
pietroo / 2010-01-19 19:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiejsza sesja była bardzo emocjonująca. Rozpoczęła się typowo, czyli fałszywe ruchy w górę i w dół jak to bywa w konsolidacji. Ale wszystko się zmieniło po godzinie 14, kiedy to Citigroup opublikował raport kwartalny, który okazał się lekko gorszy od oczekiwań (oczywiście spółka wykręca się, mówiąc, że w tamtym roku było znacznie gorzej), co o dziwo spowodowało atak popytu na zachodnich parkietach, a co za tym idzie, wzrost GPW, który trwał aż do zamknięcia - chociaż nasz parkiet i tak zachowywał się specyficznie, ponieważ skutecznie ignorował spadki, a wykorzystywał wzrosty na zachodzie - czyżby ktoś już wcześniej znał końcówkę dzisiejszych notowań? Skutkiem takiego "wybryku" było powstanie silnie pro wzrostowej białej świeczki marobuzu zamknięcia, która dodatkowo przebiła górne ograniczenie konsolidacji na zwiększonym obrocie - lepszego scenariusza dla posiadaczy pozycji L nie mogło być. Chyba nie muszę pisać, że technicznie taki układ sugeruje otwarcie z luką w górę. Jedyną przeszkodą jest bliskość górnego ograniczenia głównego kanału wzrostowego, które znajduje się w okolicach 2525 pkt, lecz póki co, sprawdza się mój wczorajszy scenariusz o fałszywym wybiciu (pułapka) w rejony 2580 pkt (50% Fibonacciego) - i jak na razie, do tego poziomu przywiązywałbym większą wagę. Kolejnym pro wzrostowym aspektem jest dzisiejsza dynamika wzrostów, która spowodowała to, że cześć posiadaczy S po prostu nie zdążyła zamknąć stratnych pozycji i jutro będzie ku temu szukać okazji, co paradoksalnie doprowadzi do kontynuacji wzrostów. Bardzo ciekawie wyglądają wskaźniki, TRIX w ostatniej chwili wybronił się przed wygenerowaniem sygnału sprzedaży, a MACD wygenerował sygnał kupna. Tak wiele pozytywnych sygnałów już dawno nie było, więc albo rośniemy w tym tygodniu do 2580 pkt, albo... (to pole pozostawmy jasnowidzom). Warto jeszcze wspomnieć o dzisiejszej spółce dnia, którą jest PKOBP. Kurs tej spółki zachował się bardzo dobrze i zamknął się na 40 zł, co może sugerować wzrosty nawet w okolice 45 zł, a jak dobrze wiemy, PKO ma największy udział w indeksie wig20.

Na interwale godzinowym sytuacja wygląda bardzo klarownie (nareszcie). Kurs wybił się na ogromnym obrocie z konsolidacji, która przybrała kształt większego trójkąta, co jest silnie pro wzrostowym sygnałem, oznaczającym kontynuację wzrostów. Wskaźniki również prezentują się doskonale i wszystko wskazuje na to, że spełni się wariant "Elliottowców", mówiący o ostatniej fali nr 5 (rysunek pod wczorajszą analizą). Ale do pełni szczęście potrzebna będzie nam jeszcze pozytywne zakończenie sesji w Stanach (na razie prezentują się doskonale), co całkowicie zapieczętuje wybicie z konsolidacji.

Podsumowując, byki w końcu doczekały się swojego wybicia górą. Technicznie GPW wygląda bardzo dobrze, aż za dobrze, dlatego też proszę być szczególnie ostrożnym, ponieważ wszystko zapowiada na to, że jest to ostatnia fala wzrostowa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy