Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-01-13 09:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aton w promocji.
Longterm / 2010-01-13 09:05 / Mostek Zwyciężymy!
witam, mój blog bierze udział w konkursie Blog Roku 2009 w kategorii Moje zainteresowania
i pasje (blogi tematyczne).
Jeśli chcesz oddać na niego głos, wyślij SMS o treści H00453 na numer 7144. Koszt SMS, to
1,22 zł brutto (kasa idzie na cele charytatywne). Uwaga: w treści są zera a nie litery
O.

Głosowanie trwa do 21 stycznia do godz. 12 00.

http://www.blogroku.pl/longterm,gw7wx,blog.html

dzięki wielkie

Pozdrawiam
pietroo / 2010-01-13 09:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć
Ok. Wyślę sms-a.
Pozdrawiam
Longterm / 2010-01-13 10:33 / Mostek Zwyciężymy!
dzięki pietro
pietroo / 2010-01-13 08:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy o EEX

W ostatnich dniach akcjonariusze Ekoexport z pewnością byli wniebowzięci. Wszystko za sprawą wybicia w zeszłym tygodniu z poziomu konsolidacji 1,70-1,85. Było jasne, że kurs powinien dążyć do pierwszego silnego oporu 2 zł. Po przebiciu utworzyło się przez ostatnie kilkanaście sesji coś na kształt kanału wzrostowego, którego górne ograniczenie zostało przebite w poniedziałek. Zatem czy spółka dalej będzie rosła? Czy da jeszcze zarobić? Spółka jest z pewnością ciekawa, jednak już dwukrotnie w ostatnich dniach był testowany opór psychologiczny 2,5. Niestety nie został przebity i nadomiar złego utworzyły się czarne świece pro spadkowe, które zapowiadają zbliżającą się korekte. Ponadto proszę spojrzeć na malejący wolumen i wskaźnik RSI, który również sugeruje wykupienie. Reasumując..spółka jest bardzo ciekawa i godna polecenie. Moim zdaniem można zastosować dwie strategie kupna.. Pierwsza to poczekać na korekte, która może nadejść w najbliższych dniach. Pierwsze silne wsparcie dopiero przy 2,33 (SK45 i górne ograniczenie kanału)..Druga strategia to wyczekanie do momentu trwałego przekroczenia 2,5 (na koniec sesji na wysokich obrotach) i wtedy jest zasięg 3,9 (jednodniowy szczyt 16.07.2009).
pietroo / 2010-01-13 08:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzień dobry :))
witajcie, ale mi się dobrze dzisiaj wstawało :)) wczoraj byłem wypiłem kilka toastów i taka forma :) aż się sam sobie dziwię :)
pozdrawiam i udanego dnia życzę
Kambodza / 2010-01-13 08:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Mi tez się dobrze wstało. Jestem ciekawy dzisiejszej sesji:)

Pozdrówka serdeczna
pietroo / 2010-01-12 23:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widzę, że poszliście spać...
dobranoc
do rana:)
amelian / 2010-01-12 21:46 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie i dobranoc zarazem :)
I na mnie przyszła pora ze o tej godzinie chodzę spać ;) nie mam nawet siły czytać anali Piotrek ;)))
pietroo / 2010-01-12 19:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj wychodzę na urodziny do znajomego. Pewnie będę później.
Pozdrawiam i życzę udanego wieczoru :)
Kambodza / 2010-01-12 19:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja dopiero wróciłem z pracy.
To miłego wieczorku Piotrek:)
pietroo / 2010-01-12 18:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sesja analitycznie:

Dzisiejsza sesja była już bardziej przewidywalna - wczoraj pisałem, że teoretycznie niedźwiedzie mają przewagę i niestety teoria się sprawdziła. Ogólny przebieg notowań był stabilny, lecz mało optymistyczny - praktycznie przez cała sesję obserwowaliśmy powolne osuwanie się indeksów. Skutkiem takiego zachowania było powstanie czwartej z kolei pro spadkowej czarnej świecy na lekko zwiększonym obrocie, co niestety ma wymowę negatywną, ale nie ma powodów do paniki, jak na razie obecne spadki można zaliczyć do odreagowania wzrostów. Niemniej, sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna i każdy inwestor powinien wziąć pod uwagę nawet najbardziej pro spadkowy wariant. Z spółek wchodzących w skład WIG20, najgorzej zachowywał się PKNORLEN, ale nie ma się co dziwić, skoro spółka wciągu ostatnich dwóch tygodni wzrosła o ponad 15%. Informacją dnia było podniesienia stóp procentowych przez chiński bank centralny, co prawda podwyżka stosunkowo niewiele zmienia, lecz jest to pierwszy sygnał zacieśniania polityki monetarnej - być może niedługo zrobi to FED, co byłoby negatywną informacją z punktu widzenia giełd. Niestety oprócz chińskiej "nowiny", negatywny wpływ na globalne rynki, ma słaby początek raportów kwartalnych, które na razie nie zachwycają, ale wszystko się może zmienić, dlatego też obecny tydzień będzie należał do jednych z najciekawszych.

Na interwale godzinowym wszystko uległo zmianie o 180 stopni. Dzisiaj damy spokój "Elliottowcom", ponieważ trochę się u nich pomieszało - potwierdza to tezę, że teoria nie należy do najskuteczniejszych, aczkolwiek nie raz jest bardzo pomocna. Zacznę od kanału wzrostowego, a właściwie formacji bardzo podobnej do trójkąta, która dzisiaj ostatecznie nam się uformowała jak i zakończyła. Jeszcze wczoraj można było spekulować nad przebiciem górnego ograniczenia trójkąta, lecz wszystko się zmieniło i ostatecznie kurs zamknął się poniżej dolnego ograniczenia, co jest pierwszym sygnałem sprzedaży. Kolejnymi mało optymistycznymi sygnałami są wskaźniki, które również całkowicie zmieniły swój dotychczasowy kierunek, niestety na gorsze. Dodając do tego wzrost obrotów podczas ostatnich spadków oraz niewielki przyrost LOPu, można śmiało wysnuć wnioski, że jutro spadki powinny być kontynuowane, co najmniej w okolice dolnego ograniczenia kanału - 2440 pkt. Najbliższy opór to 2474 pkt, a najbliższe wsparcie to wspomniany poziom 2440 pkt.

Podsumowując, technicznie spadki powinny być kontynuowane, ale proszę pamiętać, że jest to tylko teoria - w praktyce dużo będzie zależeć od zakończenia sesji w USA, oraz od parkietów zachodnich (tutaj raczej nie ma co liczyć na pomoc, patrząc na DAX - duża czarna świeca - spadki są bardzo prawdopodobne, przynajmniej na początku sesji).
Kambodza / 2010-01-12 16:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na IDM brak mi słów - chyba niedługo zostaną tylko najwytrwalsi i może pójdą wzrosty w końcu do chol... Może po 25 stycznia albo po wynikach coś się w końcu ruszy, bo to jest masakra jakaś z tymi dziadami
pietroo / 2010-01-12 16:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ostatnio porządne spółki pikują w dół.... moje wszystkie z głównego lecą jak szalone...
pietroo / 2010-01-12 16:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ucieszyło mnie na koniec ten INDEXCOP, ustawiłem się na poczatku po 0.48, ale się nie udało i łyknąłem po 0.53, myślałem, że to górka, ale na koniec jeszcze poszybował...
mam nadzieję, że będzie to spólka na miarę EEX lub GrupaPSW...czekam na dalsze na niej wzrosty
pozostałe spólki to marnie dzisiaj wszystkie prawie spadły.... szczególnie matrwią mnie te na których jestem najbardziej umoczony...
Kambodza / 2010-01-12 16:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
U mnie to samo czyli tam gdzie mam dużo to lipa - mam na myśli oczywiście jakże dobrze nam znaną spółke IDM
Kambodza / 2010-01-12 16:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zakupie jutro może troche tego INDEXCOP, zoabczymy co będzie, bo jesli jest na początku wzrostów to mogło by nasz czekać ładny up jeśli by poszedł drogą EEX.
Także warto potrzymać i powoli jak kurs będzie rósł dobierać i można jakby zrobił ze 100% ładny pakiet wyciągnąć:)
pietroo / 2010-01-12 16:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam nadzieję, że nie robisz tego pod wpływem mojego naganiania. Jakby coś nawaliło, to nie chcę mieć z tym nic wspólnego.
Kambodza / 2010-01-12 17:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No co Ty Piotrek, każdy sam podejmuje decyzje i to jest jasne dla wszystkich nas
pietroo / 2010-01-12 17:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Małymi kwotami można wchodzić :) I próbować.
Ja od jakiegoś czasu spoglądam na takie coś jak BLUETAX.
Kambodza / 2010-01-12 17:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie zaczynać małymi kwotami a jesli spółka będzie szła w góre to dokupować ale też nie szaleć, bo jednak trzeba pamiętać, że to NC:)
pietroo / 2010-01-12 17:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jakby było 1-1.5 tys zł miesięcznie z NC byłoby super
jeśli coś wynajdziesz fajnego dawaj znać :))
Kambodza / 2010-01-12 19:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To byłyby fajne pieniądze naprawde:)
Kambodza / 2010-01-12 16:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak widać po Piotrjka portfelu w tym momencie najlepiej daje zarobić NC:)
Jutro wchodze bardzie w te spółeczki z NC i już
pietroo / 2010-01-12 16:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobrałeś dzisiaj EEX?
Kambodza / 2010-01-12 16:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie zdążyłem dzisiaj jednak, bo musiałem wyjść a żałuje.
pietroo / 2010-01-12 16:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mało spadł, miejmy nadzieję, ze na tym skończą się na nim spadki
Kambodza / 2010-01-12 16:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokupujecie EEX?
pietroo / 2010-01-12 16:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja na razie nie mam za co
ale jeśli masz to można po trochę siorbać...
Kambodza / 2010-01-12 16:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zastanawiam się właśnie czsy by nie siorbnąć, bo może jutro być znowu odpał na EEX tak jak dzisiaj na PSW:)
Z 500szt można by spróbować
pietroo / 2010-01-12 16:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PSW od kilku dni robi ponad 10% dziennie.
pietroo / 2010-01-12 16:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
I jutro pewnie też tak będzie
pietroo / 2010-01-12 16:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nabyłem troszkę INDEXCOP. Może da coś zarobić :)
Kambodza / 2010-01-12 16:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
3 sekundy róznicy we wpisie:)
Czekam aż mi się uda z kimś w tej samej sekundzie:)
pietroo / 2010-01-12 16:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mi się wiele razy udawało, wtedy wywala Cię z forum
pietroo / 2010-01-12 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/deutsche;bank;podniosl;rekomendacje;dla;kghm,105,0,575849.html
pietroo / 2010-01-12 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z NC popatrzcie na INDEXCOP... Albo cosik kupcie jeśli Wam się spodoba.
amelian / 2010-01-12 13:31 / portfel / Tysiączniczka na forum
nie kupię spółki jak cena jest poniżej złotego ;)
pietroo / 2010-01-12 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja nie naganiam :)
tylko pokazuję jakieś typy....
a powiedz mi dlaczego masz taką zasadę? skąd ona się wzięła?
amelian / 2010-01-12 13:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
myslę ze nie mam jeszcze wystarczających umiejętności żeby grać na groszowych spółkach....po SWD mi została taka trauma ;))) tak jak pisałm wczoraj ze Photon -NC warty uwagi to dziś go obserwuję i odwołuję - obrót 2 900 to chyba mówi samo za siebie....
pietroo / 2010-01-12 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co do obrotów na NC, to tylko niektóre spółki nowtują duży, z EEX było tak samo, kisił się ze trzy miesiące na małym obrocie, a potem jak ruszył... to z kopyta..
amelian / 2010-01-12 14:12 / portfel / Tysiączniczka na forum
hmm...a więc to tak ? musze bardziej poprzygladac się tej "małej giełdzie" ;)
pietroo / 2010-01-12 14:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ta spółka o której Ci pisałem, w ciągu godzinki poszła 4% w górę
amelian / 2010-01-12 14:23 / portfel / Tysiączniczka na forum
tam to jest masakra Piotrek :) wszystko lata jak chce ;)))
pietroo / 2010-01-12 14:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak trafisz na dobrą spólkę to można szybko zarobić
amelian / 2010-01-12 14:35 / portfel / Tysiączniczka na forum
niedawno się o tym przekonałam ;)
pietroo / 2010-01-12 14:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja się kiszę strasznie na Budopolu, EFH i Ronsonie... dobijają mnie te spólki
amelian / 2010-01-12 14:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
nie wiem dlaczego ale miałam wrazenie ze sprzedałeś juz Budka...a dlaczego nie pogonisz EFH i Ronsona ? tym bardziej że nie masz straty a kasa niezła na inne by była
pietroo / 2010-01-12 15:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sprzedałem Bioton. Budka dobrałem, aby uśrednić. Czekam niech skoczy 5 groszy i gonię dziada. EFH sprzedam powyżej 1.4, a Ronsona powyżej 1.8
Kambodza / 2010-01-12 13:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie pisze tego przez złośliwośc amelko absolutnie ale domyślam się, że może chodzić o Swarzędza
Kambodza / 2010-01-12 13:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
amelko = Amelko oczywiście - przeprazszam
amelian / 2010-01-12 13:56 / portfel / Tysiączniczka na forum
widzisz Kam jak się rozumiemy :))) od dawna domyslam się ze czytasz mi w mózgu ;)
Kambodza / 2010-01-12 13:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czytam, czytam:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy