Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-01-05 18:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla Darka:

http://www.czasnazysk.pl/wykres/ipx
pietroo / 2010-01-05 18:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Omówienie sesji przez analityków:

Dzisiejsza sesja była nie tyle zaskakująca (we wczorajszej analizie ostrzegałem przed fałszywym wybiciem), co trudna do przewidzenia. Zwłaszcza jej druga część. Ale zacznijmy od początku - otwarcie zgodnie z przewidywaniami było neutralne, później indeksy podążały w górę naśladując zagraniczne parkiety z tą różnicą, że starano się wykorzystywać każdy impuls wzrostowy, a ignorować spadkowy. Było to duże zaskoczenie, ponieważ dotychczas bywało całkiem na odwrót, ale zbyt długo nie cieszyliśmy się tą korelacją, ponieważ po godzinie 14, a głównie przed fixingiem wszystko wróciło do normy - na impuls spadkowy z Europy nasz rynek zareagował znaczniej gwałtowniej, negując praktycznie cały poranny wzrost (mowa o kontraktach). Przyczyną takiego zachowanie było powstanie (na dużych obrotach) silnie pro spadkowej świecy z wydłużonym górnym cieniem, która dodatkowo tworzy formację spadającej gwiazdy - silnie negatywna. Wspomniane czynniki są na tyle silne, że nawet pozytywne położenie wskaźników może nie powstrzymać kontynuacji spadków, która się zapowiada. Ale to nie koniec negatywnych informacji, warto teraz przejść do aspektów fundamentalnych i tu od razu rzuca się w oczy słabość naszej waluty. Aby wzrosty były wiarygodne, złoty powinien się umacniać, co sugeruje, że inwestorzy zagraniczni również kupują akcje, a z dzisiejszego zachowania rynku walutowego, można wywnioskować, że to właśnie zagraniczne instytucje były odpowiedzialne za spadkową część sesji - jest to bardzo negatywna informacja, ponieważ krajowy kapitał jest tak mały, że sam nie zdoła utrzymać wzrostów.

Na interwale godzinowym sytuacja również znacznie się skomplikowała, ale jeszcze nie jest tak źle. Zacznę od tego, że dzisiejsze wzrosty idealnie zatrzymały się na górnym ograniczeniu krótkoterminowego kanału wzrostowego, tak więc analogicznie obecne spadki powinny zakończyć się na dolnym ograniczeniu, lecz tutaj będą małe problemu. Po pierwsze, mocno wykupione wskaźniki, które lada chwila wygenerują sygnał sprzedaży, a ich potencjał spadkowy będzie znacznie większy, po drugie (to specjalnie dla fanów Elliotta) na wykresie wyrysowałem prowizoryczny układ fal obecnego trendu wzrostowego, z którego wynika, że ostatni impuls wzrostowy był ostatnią 5 falą, po której powinny nastąpić większe spadki. Osobiście nie stosuję zbyt często tej teorii, ale w tym wypadku wydaje się mieć duże znaczenie, zobaczymy po fakcie jak to się sprawdzi. Niemniej obecna sytuacja wygląda źle, zwłaszcza z perspektywy obrotów, które podczas spadków, zamiast zmaleć to wzrosły. Najbliższym oporem nadal pozostaje rejon 2540 pkt, a najbliższym wsparciem są okolice 2450 pkt.

Podsumowując, niestety technicznie jutro powinna nastąpić kontynuacja spadków, jedynym ratunkiem będzie udane zakończenie sesji w Stanach (na mocnych plusach), co jak na razie się nie zapowiada.


Co o tym sądzicie? Jak myślicie będzie jutro?
pietroo / 2010-01-05 17:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sesja dla mnie udana, bo urosły Atonek i Borek. Szczególnie cieszy ten drugi. Reszta słabo i kiepsko. Liczę, że Karkosik pociągnie jeszcze wyżej Borka, aby jak najwięcej zarobić na tych PP.
Kambodza / 2010-01-05 17:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Gratki Stary serdeczne. Moje wczorajsze podwójne życzenia żebyś zarobił na Borku pomogły;) he he
Ja sprzedałem miedziaka więc praktycznie siedze na kasie teraz, bo mam IDM no i IPX symbolicznie
Sesyjka nawet, nawet ale szału nie ma.
Wychodze z pracy więc do później:)
pietroo / 2010-01-05 18:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki. Załuję tylko, że nie jesteś ze mną na Borku.
Mam nadzieję, że sprzedałeś dzisiaj miedziaka na górce? Chodził po 108 zł.
amelian / 2010-01-05 10:18 / portfel / Tysiączniczka na forum
Nierozumiem tej ceny Borkaktórą mam w arkuszu 1,65 ?
pietroo / 2010-01-05 10:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To jest cena akcji po odcięciu PP, czyli praw poboru
pietroo / 2010-01-05 10:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tutaj jest to wytłumaczone

http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=181&gclid=CLSfyo_4jJ8CFYGDzAodZyvhNQ
amelian / 2010-01-05 10:34 / portfel / Tysiączniczka na forum
dzięuję :))) zaćmiło mnie... ;)
pietroo / 2010-01-05 10:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
poczytałaś sobie? tam są podane przykłady i jest pokazane jak liczyć
amelian / 2010-01-05 10:44 / portfel / Tysiączniczka na forum
tak to juz kiedyś czytałam :)
pietroo / 2010-01-05 09:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Atonek też pięknie w górę. Czekam na 6 zł :))
Kambodza / 2010-01-05 10:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
gratki:)
Kambodza / 2010-01-05 09:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotrek gratki za Borka:)
pietroo / 2010-01-05 09:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki. Szkoda, że nie wytrzymałeś ciśnienia. Odrobiłbyś stratę.
Kambodza / 2010-01-05 10:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No niestety - zbyt byłem wkurzony na ta spółke i chciałem jak najszybciej się jej pozbyć.
A by się odrobiło straty:)
pietroo / 2010-01-05 09:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek widziałeś Borka po odcięciu PP?
Kambodza / 2010-01-05 09:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
widziałem, pięknie poszedł:) gratki Stary:)
pietroo / 2010-01-05 07:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie serdecznie
Dzisiaj przydałaby się nam tak sama dobra sesja jak wczoraj :) Tego sobie I wam życzę :)
Udanego dnia
amelian / 2010-01-05 07:55 / portfel / Tysiączniczka na forum
Cześć Piotrek :)
widzę humor dopisuje ;) Dzisiaj to mi cięzko było się zwlec...Tobie również dobrego dnia życzę i zieloności :)))
Kambodza / 2010-01-05 08:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Oj przydałaby się powtórka:) Futury neutralnie ale może odpalą:)


Dobranoc Kam :) chyba się starzejesz hehe że chodzisz spać z kurami ;)))


Zmęczenie i stres Amelko związane z zamknięciem roku:) Musze wszystko podopinać żeby żadne babole się nie pojawiły i audyt mi nie wyłapał...

Udanej sesji życze:)
amelian / 2010-01-05 08:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
no przeciez żartuję a Ty się od razu tłumaczysz... ;)
amelian / 2010-01-05 08:30 / portfel / Tysiączniczka na forum
patrz...a końcu mam rangę tysiącznik a nie pan forumowicz hehe
Kambodza / 2010-01-05 08:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
gratki Amelko:)
Kambodza / 2010-01-04 21:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Uciekam spać:)
Dobrej i spokojnej nocy życze
Papa
amelian / 2010-01-04 22:00 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dobranoc Kam :) chyba się starzejesz hehe że chodzisz spać z kurami ;)))
pietroo / 2010-01-04 23:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Stresy, stresy, stresy...:))
Ja też idę dzisiaj wcześniej spać, bo jutro wcześnie muszę wstawać.
Dobranoc
Kambodza / 2010-01-04 21:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
usaje się trzymają ładnie:) Jeszcze jutro futury ziellone i powinno być ok
pietroo / 2010-01-04 21:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widzę właśnie, może się uda dobrze rok zacząć :))
czego sobie i Wam życzę
amelian / 2010-01-04 22:03 / portfel / Tysiączniczka na forum
uważam że rok 2010 będzie bardzo dobry ;)))
pietroo / 2010-01-04 22:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelko musi taki być, inaczej ja się wypisuję z takiego interesu :))
amelian / 2010-01-04 22:36 / portfel / Tysiączniczka na forum
a co Ty Piotrek... teraz jak najgorsze masz za sobą ? ;) i czym byś się martwił hehe....
pietroo / 2010-01-04 22:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chcę w końcu mocno zarabiać :)) A Ty nie?
pietroo / 2010-01-04 18:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla mnie sesja taka sobie. Ani zła, ani dobra. Zostawiłem soebie tego Borka. Liczę na wybicie i na zarobek na tych pp. A jak będzie czas pokaże.
Kambodza / 2010-01-04 20:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla mnie ładiutka:) Ale i wogóle grajdoł dzisiaj ładnie poszedł.
Borka sprzedałem ze stratą - nauka żeby nie czekać jak się źle trafiło to ciąć straty czyli ustawić stopa.
amelian / 2010-01-04 20:20 / portfel / Tysiączniczka na forum
Cześć Kam :)
Kambodza / 2010-01-04 20:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej Amelko:)
pietroo / 2010-01-04 20:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A ja jednak liczę na to, że na tych PP zarobię. Teraz mogą podciągnąć kurs. Miejmy nadzieję, że w górę :))
Kambodza / 2010-01-04 20:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
I tego Piotrku serdecznie Ci życze
Kambodza / 2010-01-04 20:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
I tego Piotrku serdecznie Ci życze
pietroo / 2010-01-04 21:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki wielkie. Podwójne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
amelian / 2010-01-04 20:24 / portfel / Tysiączniczka na forum
widać że serdecznie bo wkleiło się dwa razy :)
Kambodza / 2010-01-04 20:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokładnie:)
amelian / 2010-01-04 20:09 / portfel / Tysiączniczka na forum
Ja sie przyglądam nadal... w tym tygodniu podejmę ostateczne decyzje dotycząca składu portfela ;)
Jutro wybieram się na szkolenie z Pawłem Szczepanikiem i liczę na oświecenie hehe ;)))
pietroo / 2010-01-04 20:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O proszę, to teraz będziemy się Ciebie wypytywać o wszelkie zawiłości na giełdzie. :))
Idź i powiedz jak było. Trzeba się uczyć.
amelian / 2010-01-04 20:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe Piotrusiu mnie do doradzania to jak ode mnie do Was do Stolycy ;) popytam napewno o wiele rzeczy :)
Kambodza / 2010-01-04 20:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To podpytaj się go Amelko o to i o tamto:)
Fajna sprawa takie szkolenie
amelian / 2010-01-04 20:27 / portfel / Tysiączniczka na forum
szkolenie w ramach akcji ogólnopolskiej. w DI BRE...Rzeszów jest takim dziwnym miastem,ze wszyscy już wszystko "wiedzo i nie muszo" chodzić na jakieś tam szkolenia więc pewnie niewiele osób będzie ale to tym lepiej dla mnie ;)
pietroo / 2010-01-04 21:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Warto posłuchać mądrego człowieka. Wypytaj się go też o spółki. W jakie wierzy? Na jakie stawia w tym roku? W jakie warto zainwestować.
Kambodza / 2010-01-04 21:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
o właśnie jak będzie taka możliwość to dobre pytania. Ciekawe jakie wskaże
pietroo / 2010-01-04 18:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tutaj może być ciekawie na tej spólce. Może warto jej się bliżej przyjrzeć:

http://www.czasnazysk.pl/wykres/dre
pietroo / 2010-01-04 18:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiejsza sesja wg analityków:

Dzisiejsza sesja była bardzo zaskakująca, ponieważ po ostatniej wyprzedaży w USA, w najlepszym wypadku spodziewano się neutralnego otwarcia, a tu jednak mała niespodzianka, nie dość, że otwarcie było dodatnie, to dodatkowo dzień zakończył się na prawie 2,5% plusach ustanawiając nowy lokalny szczyt (dla kontraktów). Notowania były bardzo spokojne - przez cały dzień obserwowaliśmy stabilne wzrosty, a w końcówce, tradycyjnie indeksy zostały wyciągnięte, skutkiem czego było powstanie silnie pro wzrostowej białej świecy marobuzu zamknięcia. Bardzo cieszy ogromny wzrost obrotów, najwidoczniej inwestorzy powrócili z urlopów i od razy rozpoczęli zakup akcji, jest to kolejny pozytywny czynnik, ponieważ z początkiem roku bardziej prawdopodobna wydawała się realizacja całorocznych zysków, ale jak widać, giełda wcale nie musi być logiczna. Najchętniej kupowaną spółką był po raz kolejny PKNORLEN - wystarczy spojrzeć na wykres, aby dojść do wniosku, że takie "windowanie" kursu źle się skończy, ale jak na razie nikt się tym nie przejmuje - najwidoczniej mamy do czynienia z typową euforią, czyli efektem stycznia i to najprawdopodobniej będzie ostatnia fala wzrostowa przed głębszą korektą. Tylko gdzie ona się zakończy? Technicznie wybiliśmy się górą z trójkąta prostokątnego, książkowo jego zasięg to okolice 2700 pkt, lecz wcześniej znajduje się górne ograniczenie głównego kanału wzrostowego (okolice 2530-2550 pkt), które teoretycznie powinno powstrzymać obecny impuls wzrostowy i na dzień dzisiejszy taki scenariusz należy przyjąć.

Na interwale godzinowym sytuacja zmieniła się o 180 stopni, czwartkowe wybicie dołem z krótkoterminowego kanału wzrostowego było tylko formacją powrotu do wcześniej przebitego oporu (górne ograniczenie wolniejszego kanału), a obecnie wyrysował się nowy (już znaczniej stabilniejszy) kanał wzrostowy, którego górne ograniczenie powinno być najbliższym oporem i prawdopodobnie zbiegnie się ze wspomnianym poziomem 2540 pkt. Więc, jak na razie wszystko wskazuje na kontynuację wzrostów, nawet wskaźniki, którym udało się szybko zanegować ostatnie sygnały sprzedaży i średnie, które utrzymały się w pro wzrostowym układzie (15 dniowa odbiła się od 45 dniowej).

Podsumowując, technicznie wszystko wygląda bardzo ładnie, aż za ładnie, dlatego też zalecałbym dużą ostrożność, ponieważ potencjał wzrostów wcale nie jest taki duży (główny kanał wzrostowy), a niewykluczone, że obecne wybicie będzie tylko pułapką, lecz na ostateczny werdykt należy się wstrzymać do zakończenia sesji w Stanach. Na koniec warto dodać, że na rynku walutowym złoty wcale tak bardzo nie zyskiwał, inaczej mówiąc, w obecnych wzrostach zagranica ma coraz mniejszy udział - wygląda to podejrzanie
Kambodza / 2010-01-04 16:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pogoniłem Borka dzisiaj całego w ciągu dnia. póki co nic nie dokupiłem.
IDM-ik mój idzie ładnie:)
Zastanawiam się czy coś zrobić już dziś z miedziakiem:)
amelian nielogo / 91.208.10.* / 2010-01-04 16:37
i jak tam ? miedziak się ostał ?
Kambodza / 2010-01-04 17:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze się ostał:)
pietroo / 2010-01-04 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Uciekam teraz. Będę wieczorem, po sesji.
Udanego popołudnia.
amelian / 2010-01-04 13:22 / portfel / Tysiączniczka na forum
do zobaczonka :)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy