Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-01-04 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla Polnordowców:

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/polnord;zarobil;w;ubieglym;roku;60;milionow;zlotych,215,0,572631.html
amelian / 2010-01-04 13:08 / portfel / Tysiączniczka na forum
podana strona nie istnie lub zmieniła lokalizację... ;)
dodge / 2010-01-04 13:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Amelcia

Teraz odczytasz

http://tnij.org/fffc
amelian / 2010-01-04 13:51 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Dodge :)

dziękuję Dobry Człowieku, przeczytałam już ;)))
pietroo / 2010-01-04 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a teraz da się przeczytać?

http://www.tinyurl.pl?ju1rj0oe
Kambodza / 2010-01-04 09:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasdaq już +0,8%
pietroo / 2010-01-04 09:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Atonek znowu powyżej 5 zł :)
amelian / 2010-01-04 09:04 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
a mnie bardzo miło wrócić do pracy ;) ileż można się wylegiwać i nic nie robić.....
Kambodza / 2010-01-04 09:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Amelko:)
pietroo / 2010-01-04 09:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć :))
mi jakoś się tak bardzo do pracy nie spieszyło, miłe były te dni lenistwa :)
Kambodza / 2010-01-04 08:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
futury pięknie w góre:) już ponad 0,6%
pietroo / 2010-01-04 08:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam w Nowym Roku :)
cięzko dzisiaj było wstać spod ciepłej kołdry, a w dodatku jak się człowiek przyzwyczaił do spania przed te kilka dni

udanego dnia i pozdrawiam serdecznie
Kambodza / 2010-01-04 08:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Również witam serdecznie w Nowym Roku:)
Mi się nie chce dzisiaj pracować masakrycznie a ciężki dzień przede mną niestety.
Ale zaczynamy pierwszą sesje w tym roku:) Wczoraj Izrael ładny plusik, futury ponad 0,5% na plusie więc powinniśmy podjechać:)
Piotrek sprzedaje jednak dzisiaj Borka, nie czekam na pipki.

Pozdrówka
pietroo / 2010-01-04 08:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hej.
Dzisiaj może kurs wzrosnąć pod te pp. Ja jednak poczekam, może coś się uda na tym przyciąć. Zobaczę jak się będzie zachowywał kurs.
Kambodza / 2010-01-04 08:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też tak uważam, że może wzrosnąć więc też czekam na dobry moment:) ale nie zmienia to faktu, że dzisiaj sprzedaje
pietroo / 2010-01-04 08:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a co Cię skłoniło ku temu?
Kambodza / 2010-01-04 08:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
chęć kupna Polnordu i posiadania jednak wolnej gotówki na sytuacje w celu uśredniania przy korektach.
Borek zobacze jak się będzie zachowywał po pipkach i wtedy może go podobieram.
Tak sobie to wykombinowałem:)
Kambodza / 2010-01-03 16:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Chciałbym przedstawić swoje przemyślenie i obserwacje co do transakcji pakietowych.
Nie wiem czy zauważyliście ale w ostatnim czasie widziałem kilka przypadków, że poszły transakcje pakietowe powyżej w tamtym czasie kursu danej spółki i w krótkim terminie nie przekładało się w żaden sposób na wzrostg cen akcji spółki a nwet przeciwnie. W dłuższym okresie zobaczymy - bo trza jeszcze poczekać by ocenić:)
Nie wiem czy to przypadek czy mylenie i mamienie drobnych inwestorów
amelian / 2010-01-03 16:09 / portfel / Tysiączniczka na forum

mylenie i mamienie drobnych inwestorów

myślę ze to właśnie...jakoś transakcje pakietowe do mnie wogóle nie przemawiają...
Kambodza / 2010-01-03 16:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na obecną chwile również tylko taki powód wydaje się być racjonalny
pietroo / 2010-01-04 08:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mówisz o transakcjach na Borku, prawda?
tam przeszły podobno z jednej kieszeni Karkosika do drugiej, a cena w tym wypadku nie gra roli
Kambodza / 2010-01-04 08:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Też ale nie tylko. Widziałem jeszcze wcześniej na IDM po 3,3 i na innych spólkach
pietroo / 2010-01-04 08:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeśli tak, to pewnie jeakieś fundusze, a wiadomo, że im się nie spieszy i mogą poczekać na wzrosty.
Kambodza nielogo / 77.113.65.* / 2010-01-03 14:59
Ja mimo wszystko podtrzymuje swoje i mam zamiar kupić Polnord i IDM ( z tym, że tą część IDM-u którą teraz kupie będe próbował grać na krótko) i za zarobek (jeśli będzie) dokupować z NC:)
amelian / 2010-01-03 15:02 / portfel / Tysiączniczka na forum
i słusznie :) to oboje będziemy mieć Polnord ;) znając życie Ty "troszkę" więcej hehe
Kambodza / 2010-01-03 15:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Może jeszcze Piotrek się skusi;)
amelian / 2010-01-03 16:04 / portfel / Tysiączniczka na forum
a jak nie to Go zmusimy hehe ;)
Kambodza / 2010-01-03 16:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ofkors:)
pietroo / 2010-01-04 08:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Polnord pooglądam :) kusi mnie bardziej Getin :)
pietroo / 2010-01-04 08:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
I coś z medycznych: Cormay, Swissmed....
Kambodza nielogo / 77.113.65.* / 2010-01-03 15:15
Jeśli więcej to pewnie ze ździebełko więcej:) he he
Polnord powinien dać ładnie zarobić
Kambodza nielogo / 77.113.65.* / 2010-01-03 14:54

Nieraz trzeba powyłączać wszystko, oderwać się i zając zupełnie czym innym. Szczególnie w chwilach euforii i
strachu


Święte słowa!!!
Kambodza nielogo / 77.114.145.* / 2010-01-03 10:27

dokupie troche IDM pod wyniki - jeśli kurs nie wyskoczy w góre do i pare dni po
wymikach rzucam badziew na rynek
Darku to wogóle kupy się nie klei, kupisz żeby sprzedać ze stratą ? Ok może wyniki będzie miał rewelacyjne i wtedy
wielkie gratki ale już i tak masz papiera sporo,skąd ta wiara niezachwiana ? U mnie sprawdzało się coś takiego - to co
sobie pomyślałam to tak było...tylko że zupełnie odwrotnie....hehe


Amelko IDM ma coraz lepsze wyniki, IDEA TFI jest w pierwszej trójce najlepszych w Polsce, poza tym spółka na chwile obecną jest niedowartościowana ponieważ c/wk jest 3 z groszami.
Myśle, że IDM oraz może Polnord dadzą pięknie zarobić:)
Wycofuje się z GrupyPSW

kupisz żeby sprzedać ze stratą ?

Może troche źle się wyraźiłem:) Ze stratą na pewno nie. Chodziło mi o to, że jak się będzie wlukł tak dalej to wtedy go pogonie ale oczywiście jak już będe na swoim bądź plusie:)

Ps. Później przeczytam co napisałaś niżej, bo niestety teraz musze wyjść.
Pozdrówka serdeczna:)
amelian / 2010-01-03 14:59 / portfel / Tysiączniczka na forum

c/wk jest 3 z
groszami.

Hej Kam :))) ja wskaźniki sprawdzam na www.stockwatch.pl, tutaj wiem ,że było wiele pomyłek a nie są one uaktualniane...

http://www.stockwatch.pl/gpw/idmsa,wykres-swiece,wskazniki.aspx
Kambodza nielogo / 77.113.65.* / 2010-01-03 15:17
Witaj Amelko:)
Kurcze na moneyu też jest 0,79 c/wk:) Ale gdzieś po sylwestrze czytałem o 3 z groszamic - hmm - pijany nie byłem:)
amelian / 2010-01-03 15:27 / portfel / Tysiączniczka na forum
Mój Drogi 3 z hakiem to średni wskaźnik dla branży ;) no...coś dzwoniło....
Kambodza / 2010-01-03 15:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A no dzwoniło:)
Tak czy siak niedowartościowany jest ten IDM - nawet na tym stock watchu napisali, że niedowartościowany.
Tylko dla całego rynku napisali, że przewartościowany ale przy c/wk ten wskaźnik rozpatruje się dla branży, bo dla całego rynku obraz jest mylący i nieprawdziwy...
amelian / 2010-01-03 15:44 / portfel / Tysiączniczka na forum
jasne że tak, zawsze porównuje się w indeksach branżowych ;)))
amelian / 2010-01-02 15:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
A teraz czas na moje wypociny ;))) tak jak mowiłam spisałam wnioski dotyczące inwestycji na GPW strategii wogle i róznych takich przemyśleń...Będzie to przydługie wypracowanie ale cóż do dwóch zdań nie da się tego skondensować
amelian / 2010-01-02 15:43 / portfel / Tysiączniczka na forum
1) Najważniejsze to ustawiać zawsze stopy i nie zmieniać ich w dół ale kiedy akcje rosną to w górę ( to pozwoli zachować zysk, ewentualnie odkupić niżej, wiadomo, realizując zysk powiększam kapitał do inwestycji )

2) Podzielę kapitał na taki, za który kupuję akcje na longa ( i nie jest to "long przymusowy").
będzie to część defensywna mojego portfela, i część za która będę kupować akcje na krótsze okresy, nazwę to częścią spekulacyjną.
Za część defensywną kupię bank ( jeszcze się zastanawiam jaki) i spółkę developerska Polnord.
Część spekulacyjną dzielę jeszcze na drobniejszą i tutaj muszę się zastanowić; mam na mysli Skotan, Hutmen, Orco ( z dużym prawdopodobieństwem kupię po 15.01 gdyż 18.01 jest NWZA ). Chciałabym mieć również coś z NC i będzie to albo Aton albo Ekoeksport. Muszę do maksimum wyeliminowac emocjonalne zachowania np. kupienie Skotana za 20k...bzdura, niepotrzebne nerwy, zbyt wysoka kwota inwestycji.

3) Apropos emocji - koniec z kupowanie trupów,walką o akcje ( Swarzędz ) w przypadku gdy GPW zawiesza obrót i to nie jeden dzień...najgorsze w tym wszystkim to moje zlecenie kupno PKC.... 17 gr. W tym przypadku będę próbowała ( jeśli kiedyś urośnie ) sprzedać go 2,3 grosze drożej i później odkupić...Lecz jeden z bardzo doświadczonych i bardzo majętnych graczy powiedzial mi tak : Trzeba było sprzedać jak "urósł" drugi raz i miał cene 15 gr ( przeważnie jest druga fala trochę niższa niż pierwsza) i kupić coś innego. Powiedział, że wielu inwestorów robi błąd twierdząc, że muszą się odegrać właśnie na tym walorze, na którym stracili, zamrażając kapitał i czekając na cud hehe...
Może kiedyś kupię jakiegoś śmiecia ale będzie to za maks. 1 tys zł
amelian / 2010-01-02 15:56 / portfel / Tysiączniczka na forum
4) Zapisy na akcje. Zamrażanie kapitału i tyle. Lepiej kupić normalnie np. po paru dniach obserwacji co się na papierze dzieje. Więcej koło tych zapisów szumu niz to wszystko warte...

5) Zbagatelizowałm zupełnie znaczenie AT, przyznaje był to błąd. Zamierzam sukcesywnie i po trochę uczyć się "czytania z wykresów" :) AT moim zdaniem jest doskonałym argumentem potwierdzającym ostatecznie - Tak , kupuję - lub dającym ostrzeżenie że coś tutaj jest nie tak. Co do gry na GPW wszystko jest potrzebne fundamenty, technika, nie można opierać swojej decyzji o jeden wskaźnik.

6) Wiara w spółkę. Wieleu inwestorów kupuje papier w myślą, że firma wypuści info i "będzie dzida", bądź ma takie mocne fundamenty, że nic tylko rosnąć...nie biorą po uwagę, że te informacje mogą już być wliczone w cenę kursu, przykładem mogą być dwie świetna firmy Asseco Polska i HTL Strefa.
Aha, a co jeśli jakaś firma infa nie wypuści lub będzie ono niekorzystne, wbrew naszym oczekiwaniom ? Znowu kisimy kasę wmawiając otoczeniu i co gorsze sobie, że "trzymam na longa".....
amelian / 2010-01-02 16:01 / portfel / Tysiączniczka na forum
7) Żeby Was już więcej nie zanudzać. Psychologia.
"Tłum ma tysiąc głów ale jeden rozum" większośc nie ma racji. Najlepiej jak sobie spiszę wnioski na papierze i ważne dlaczego tak robię i czego oczekuję, i tego będzę się trzymać .Z każdym doradcą chętnie porozmawiam , ale mam swoją strategię.
Nieraz trzeba powyłączać wszystko, oderwać się i zając zupełnie czym innym. Szczególnie w chwilach euforii i strachu
adrianoo / 2010-01-03 15:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
zacne wnioski:) wiedze ze inwestor z Ciebie bedzie niezly a z tym tempem nabierania swiadomosci gieldowej i nauki to nastapi to dosyc szybko:)
pozdrowienia:)

PS. Jakbym mial sie do czegos przyczepic to pkt. 4, zapisy warto robic, tylko realizowac zyski trzeba na fali ogolnego hurraoptymizmu, kupowac w dolku i grac jeszcze raz (PGE pokazal kilka ladnych fal) poza tym na takich tuzach obrot jest znakomity i ulatwia wchodzenie i wychodzenie sporymi pakietami
amelian / 2010-01-04 09:11 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dziękuję Adrian :)))
amelian / 2010-01-02 15:11 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kam tak jak mówiłam dziś napiszę jak widzę Twoją strategię... :)

Borka niestety kupiłeś bardzo wysoko,po objęciu pp i nowej serii akcji cuda mogą się dziać myślę dobrze że sprzedajesz. Miedziak opór na 108 już całkeim niedaleko więc słuszna decyzja.
Polnord - sama go kupię :))) natomist nie moge zrozumieć decyzji co do IDM...
dokupie troche IDM pod wyniki - jeśli kurs nie wyskoczy w góre do i pare dni po
wymikach rzucam badziew na rynek
Darku to wogóle kupy się nie klei, kupisz żeby sprzedać ze stratą ? Ok może wyniki będzie miał rewelacyjne i wtedy wielkie gratki ale już i tak masz papiera sporo,skąd ta wiara niezachwiana ? U mnie sprawdzało się coś takiego - to co sobie pomyślałam to tak było...tylko że zupełnie odwrotnie....hehe.
NC jak najbardziej sama coś dla siebie wybiorę.
Jest to moje zdanie oczywiście nie wszyscy musimy się zgadzać i głaskać po głowach... ;)))
amelian / 2010-01-01 22:00 / portfel / Tysiączniczka na forum
Moi Drodzy,
zyczę Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku, duzo zdrowia i cierpliwości do prozy życia codziennego oraz dalszych kroków w kierunku doskonałości :)))
Posyłam buziaczki
Kambodza / 2010-01-01 22:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziękuje Amelko:)
Tobie również przesyłam buziaki oraz życzenia wszystkiego dobrego:)
Pozdrówka serdeczna
amelian / 2010-01-01 22:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
Cześć Kam ;) jak sylwek i urodziny ? jutro odniosę się do Twoich przemyśleń bo dziś już siły brak .... ;)
Kambodza / 2010-01-01 23:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej Amelko:)
Wszystko bardzo udane:) he he
A Twój wypad do Krakowa jak się udał?:)
Ok, czekam na Twoją opinie jutro.

Kolorowych snów:)
amelian / 2010-01-02 14:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej :)))
wypad się udał a jak ;) Kraków coraz bardziej podoba mi się imprezowo...
Kambodza / 2010-01-01 20:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie w Nowym Roku:)
Jesteśta?:)

Podjąłem wstępne decyzje co do poczynań na straganie od poniedziałku. Jeszcze musze się z tym przespać, bo pisze na gorąco:) Więc tak:
a) sprzedaje Borka ze stratą przed pp (miała być kilku procentowa przygoda - wyszło jak wyszło - trza się pogodzić ze stratą)
b) wkrótce również miedziaka także sprzedam
c) będe podkupował małymi partiami Polnorda ( w czwartek podpisali umowę wartą 500 mln)
d) dokupie troche IDM pod wyniki - jeśli kurs nie wyskoczy w góre do i pare dni po wymikach rzucam badziew na rynek
e) z NC jednak będe małymi partiami w raz jak kurs będzie szedł w góre GrupaPSW

Pozdrówka

Ps. Oczywiście poustawiam stopy:)
Ciułacz / 2010-01-01 00:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, Zdrowia Ci życze w tym Nowym Roku, a o zieloność to juz napewno sam potrafisz zadbać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy