Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Pooh"

Komentarze do portfela "Pooh"

Money.pl / 2007-07-29 12:13
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-12-23 18:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zdrowych i Wesolych Swiat tycze..
pietroo / 2010-12-23 18:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia życzę Gospodarzowi i Kącikowiczom.
flugo / 2010-12-15 13:42 / portfel / Dziecko hossy
Qba
co to jest zapalenie wielorzęstne?
flugo / 2010-12-15 13:49 / portfel / Dziecko hossy
wielochrzęstne
juz znalazłem:(
TOMOK / 2010-10-15 22:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Zło chyba znowu chce dopaść mnie...pośrednio
HELP
Pooh / 2010-10-16 00:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Dawaj na priva.
Pzdr. Q
smooth / 2010-05-12 13:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej...

Maila wysłałem na prw.

pozdro..
Pooh / 2010-05-12 13:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ok. Ale na razie nie odbiore.
Pzdr. Q
Pooh / 2010-05-12 13:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Nieaktualne. Odpisalem. Pzdr. Q
bebe / 2010-05-09 23:28 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj Pooh...
wprawdzie nie mam nic Tobie za bardzo do zakomunikowania, aleee....
Thai wpisała się u Ciebie, .... a i Ty sam mi poleciłeś wiedze tajemną Thai, ... więc
wpisuję się z podziękowaniami , dla Ciebie....ale przede wszystkim dla Thai...;-)
jestem pod wielkim wrazeniem tejże wiedzy...;-)
Thai odpisała mi ....i po kilku rozmowach ,... już mam odpowiedź na "co dalej"...;-)
Thai...moje Ukłony i Buziaki... istotę Twego opracowania przesłałam zainteresowanej...;-)
życzę Ci dużo zdrowia i sukcesów.....a i szczęscia na każdej płaszczyźnie...;-)
Pooh...
ukłony...;-)
Thai / 2010-05-11 12:19 / Bez rangi
:)

Bebe...
Zyczenia zdrowia przede wszystkim przesylam "Zainteresowanej" :)))
Wzajemnie zycze szczescia w kazdej zyciowej przestrzeni i mocne kciuki trzymam...

Pozdrowiam serdeczne Bebe :) Gospodarza Pooh'atka rowniez :)
bebe / 2010-05-12 21:29 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dziękuję Thai...
napisałam Ci dziś w mailu ostatnie nowości......- bardzo pocieszające...;-)
pozdrawiam serdecznie i dziękuje...
-------
Pooh...również pozdrawiam ;-)
Thai / 2010-05-09 12:09 / Bez rangi
Powitania Pooh :)

Przegladajac portal forsal natknelam sie na artykul o spolce, ktora posiadasz a mnie interesuje ze wzgledu na profil :)

Pozdrawiam serdecznie :)))

Sukces spółki Krynicki Recykling, czyli jak zbić fortunę na tłuczeniu szkła
Nie w każdej branży w ciągu 12 lat można od niczego dojść do pozycji wicelidera. Odzysk odpadów szklanych daje takie możliwości. Dzięki dobremu pomysłowi i pieniądzom z unijnych dotacji udało się to spółce Krynicki Recykling.

Adam Krynicki, właściciel Krynicki Recykling, firmy zajmującej się uszlachetnianiem stłuczki szklanej, podczas studiów mieszkał w akademiku. Co jakiś czas przywoził przygotowane przez mamę gotowe posiłki. A wszystko oczywiście w szklanych słoikach. – W campusie na śmietniku lądowało ich pełno. Do tego stosy butelek. Zacząłem się zastanawiać, dlaczego nikt tego nie zbiera. Zrodził się pomysł, by coś z tym zrobić – mówi Adam Krynicki.

Zdecydował się zadzwonić do huty szkła. Okazało się, że nie ma nikogo, kto dostarczałby do zakładu zużyte opakowania. I tak w roku 1998 Adam Krynicki rozpoczynał swój pierwszy biznes w branży recyklingu odpadów szklanych.

Nie od razu zdobywa się jednak pozycję liderów rynku. – Na początku była to zupełna manufaktura. Pracowałem sam, potem pomagały mi dwie, trzy osoby. Zaczęło się od jednego samochodu. Później pojawiały się kolejne – opowiada założyciel Krynicki Recykling.

Łowca dotacji
Aby móc jednak osiągnąć coś w branży, potrzebne były duże pieniądze. Szansę na rozwój dała Krynickiemu Unia Europejska. Nauczył się korzystać z dotacji. Dziś może się pochwalić 100-proc. skutecznością w zdobywaniu dofinansowania.

– Gdy tylko możemy, korzystamy z dotacji. W zależności od programu dofinansowanie wynosi bowiem od 30 proc. do 80 proc. zainwestowanych środków. Wartościowo najwięcej można dostać na inwestycje. Najwięcej, jeśli chodzi o udział dotacji w wartości projektu, na szkolenie pracowników. W ciągu ostatnich pięciu lat zdobyliśmy kilkanaście mln zł – mówi Adam Krynicki.

Atak na lidera
Dzięki temu w Wyszkowie powstała bardzo nowoczesna linia przetwarzająca odpady szklane na wysokiej jakości stłuczkę poszukiwaną przez producentów szkła.

Dziś Krynicki Recykling w swojej branży zajmuje silną drugą pozycję za Recyklingiem Centrum. Planuje jednak kolejny skok na głęboką wodę, który ma doprowadzić do zmian na pozycji lidera.

W wakacje spółka przechodzi bowiem z NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych, a poprzedzi to emisja akcji, z której firma chce pozyskać kilkanaście milionów. Środki te są potrzebne, gdyż spółka tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku otrzymała ponad 4 mln zł dotacji na inwestycje. Nadal potrzebny jest jednak wkład własny. Pierwszym celem emisyjnym jest rozbudowa Wyszkowa.

– Linia w Wyszkowie kosztowała kilkanaście mln zł i jest to bardzo nowoczesna instalacja, ale nadal generuje odpady. 8 kwietnia podpisaliśmy umowę z NFOŚiGW w Warszawie na prawie 2,8 mln zł – 30 proc. inwestycji – właśnie na stworzenie linii, która zagospodaruje wszystkie odpady poprodukcyjne – tłumaczy Adam Krynicki.

Po zakończeniu prac Adam Krynicki stanie się współwłaścicielem trzeciej firmy w Europie i pierwszej w Europie Środkowej i Wschodniej dysponującej taką technologią.

Europejskie plany
Spółka w ciągu ostatnich trzech lat wydała na inwestycje 43 mln zł. Nic więc dziwnego, że Krynicki ma w planach umocnienie swojej pozycji w Polsce. Coraz częściej myśli jednak o szkle w całej Europie Środkowej i Wschodniej. – Na Litwie mamy spółkę zależną, w której mamy 50 proc. udziałów. Kolejnym naszym celem będzie Rumunia – mówi Adam Krynicki.

Inwestowanie za granicą to konieczność. Chodzi o to, że w Polsce po prostu brakuje stłuczki szklanej. Samego szkła i opakowań szklanych jest pod dostatkiem, ale przez bardzo kiepski system segregacji odpadów i marną edukację ekologiczną nie odzyskuje się wystarczająco dużo surowca. Instalacja w Wyszkowie nie pracuje na pełnych mocach produkcyjnych, bo brakuje szkła.
A rynek musi się więc rozwijać. Wymuszają to normy unijne związane z gospodarką odpadami, które dokładnie określają, o ile musi się zmniejszyć ilość odpadów składowanych na wysypiskach oraz jaki powinien być poziom recyklingu. Do 2014 roku recyklingowi musi być poddanych 60 proc. odpadów szklanych. To dla Krynickiego gwarancja rozwoju.

http://urlik.pl/11202/
needle / 2010-05-12 18:14 / Bez rangi
o każdej spółce , gdy czytamy prospekt, wywód pezesa, materiał PR-owski czy opowieść po latach można coś ładnego napisać/powiedzieć
ktoś powie/napisze, ze gdyby mogła byc droższa to by była,
ktoś inny nadmieni, ze najważniejsze jest to, abe wejść wzglednie nisko a wyjść względnie wysoko
niby to dość proste, ale ludziom w większości się nie udaje
Thai / 2010-05-13 13:44 / Bez rangi
Witaj Needle :-)

Wszystko co napisales ma sens...

o każdej spółce , gdy czytamy prospekt, wywód pezesa, materiał PR-owski czy opowieść po latach można coś ładnego napisać/powiedzieć

Spolkami z rynku NC interesuje sie od jesieni 2009 i dla mnie jest to niewiele czasu... Patrzac z perspektywy roku 2006 i mojego zaangazowania na rynku glownym od tamtego czasu tak to wlasnie oceniam... Tak jak napisalam powyzej - interesuje mnie KRC ze wzgledu na profil... Gdy na portalu, ktory uwazam za dosc ciekawy pod wzgledem pojawiajacych sie informacji, napotykam artykul o spolce - nie omijam a zglebiam temat :-)

Nie wiem czy spolka bedzie drozsza, wiem natomiast, ze bede przygladac sie:
- temu, jak przebiegac bedzie emisja akcji
- zachowaniu kursu po przejsciu z NC na glowny parkiet
- inwestycji na stworzenie linii w nowoczesnej intalacji
- w jakim kierunku beda rozwijac sie "europejskie plany"

Wowczas podejme decyzje... Czy wzglednie nisko uda mi sie ja nabyc - nie wiem... Czas pokaze...

Serdecznie pozdrawiam :-)
Pooh / 2010-05-09 22:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cóż mogę powiedzieć...
Zbieram badziewie od 2 lat, w zasadzie prawie na wszystkich poziomach spodka, który zrobił. Akcjonariat w miarę porządny.
Jakoś spokojnie patrzę na tę spółkę... /Stąd wielkość pozycji w portfelu/.
Niskie obroty, trudno wejść i wyjść bez machania kursem, nawet w przypadku średniego zaangażowania.
Pozdrawiam.Q
needle / 2010-04-26 12:22 / Bez rangi
wywala mnie
nie bedę jeszcze raz pisał analizy bo niewiem czy i to wejdzie
PKO, BORYSZEW, LCC do upłynnienia
Pooh / 2010-04-26 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ww uplynnione w1/3.
Reszta, kiedy moja at pokaze.
Pzdr. Q
adrianoo / 2010-04-26 14:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja jednak bede dociekliwy w aspekcie brs, dlaczego sadzisz ze warto sie pozbyc?
pietroo / 2010-04-26 20:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja też dołączam się do pytania
pozdrawiam
needle / 2010-05-05 11:05 / Bez rangi
ostatnie dni pokazują trend
zarobek jest olbrzymi
a rzecz w głębszym kontekście, ...ale wywala i nie mogę wstawić

to tyle
bebe / 2010-04-02 23:24 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Q-ba....
z okazji świąt WielkiejNocy....życzę dla Ciebie i Twej Rodziki wszystkiego
Naj..
smaczniejsze.....radośniejsze.....zdrowsze...;-)))
po swiętach także.../przeczytałam, iż tak życzysz/...;-)))))
Ciułacz / 2010-04-04 23:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba, Życzę Ci na te Świeta przedew szystkim zdrowia , żeby sie nie okazało że szewć chodzi w dziurawych butach , :-) !
Co do parkietu to masz dobre wyczucie , czyli aby nie było gorzej !
Big Lebowski / 2010-04-02 17:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Qba - zycze Ci zdrowych i wesolych Swiat Wielkanocnych..
al_capponi / 89.228.45.* / 2010-04-02 14:22
Qubus:-) ...Wszystkiego najlepszego z okazji Swiat,zdrowka oraz radosci ...
pozdrawiam
acha.skotan na 500cet?:-)
Jarg / 2010-04-02 14:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Kubo , składam Ci serdeczne życzenia spokoju, zdrowia i refleksji w Święta Wielkanocne... Niech będą okazją do zadumy nad marnością naszego świata i odskocznią od wiecznej pogoni za pieniądzem...

I oczywiście wszystkim Bywalcom również...
Kambodza / 2010-04-02 12:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Qba Tobie oraz wszystkim Kącikowiczom życze Wesołych Świąt oraz mokrego Dyngusa:)
pietroo / 2010-04-02 12:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i pełnych radości Świąt Wielkiej Nocy :))))
dodge / 2010-04-02 10:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Q-buś

Życzę Tobie i Twojej Rodzince pełnych miłości, radości i zdrowia Świąt Wielkiej Nocy oraz bogatego zajączka.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy