Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Renumious"

Komentarze do portfela "Renumious"

Wyświetlaj:
Renumious / 2007-08-28 21:54 / portfel / "GPW Kmiot"
Patrze daleko ponad wielką wodą...horyzont płonie czerwienią piekielną...drżyjcie inwestorzy krajowi i nie tylko bo IIga fala spadków przed nami, chociaż przypuszczam iż to nie fala ale tsunami bedzie...nareszcie...
DT dzisiaj do połowy dnia było bardzo udane, ale niestety rozum mój zmącony został "trefnym" wybiciem wig20, o godzinie jakos po południu, dokładnie to nie pamietam, a wykresu nie chce mi sie juz sprawdzać.
W efekcie portfel wartosci nie zmienił. Wszystkie operacje są jak zawsze zapisane w portfelu.
Jutro czekać nas może z wielkim prawdopodobieństwem silne natarcie niedźwiedzi, co oznacza że "ludzie na kasie" bedą mieć szeroki usmiech, a ludzie na akcjach szeroką rozpacz....o ile istnieje cos takiego...

Miłych snów Dzieci Hossy, jutro kolejny seans psychoanalizy z przerwą na elektrowstrzasy.
NJ (tak ten slawny) / 212.76.49.* / 2007-08-28 22:05
Dobrze, Dobrze ja tez juz tylko czekam, zeby wgryzc sie w te soczyste czerwone kreski zwiastujace porazki dla plebsu ktory siedzi w akcjach w niepewnych czasach kredytujacego sie na zabój US and A. Pozdro Pozdro sprzedawco Renumiousie
Renumious / 2007-08-28 22:10 / portfel / "GPW Kmiot"
Pozdro obserwatorze NJ ;)

Jutro runą wieżowce, a piekielna pożoga zmieni oblicza niepokornych ;)
Renumious / 2007-08-25 23:28 / portfel / "GPW Kmiot"
Za nami tydzień kolejny wahań nastrojów. Raz spadamy, raz rosniemy.
Stany zaskoczyły w końcówce danymi z rynku nieruchomości co przełożyło sie na wzrosty. Oczekiwałem spadków, ale pozostawałem aktywny.
Obrana strategia czyli głownie DT oraz w sporadycznie shorterm dała pozytywne efekty.
W tej chwili podejmuje ryzyko i zostaje z akcjami do nast. tygodnia. Shortterm wydaje sie potencjalnie atrakcyjny.
Wybór spółek to mix fundamentów, AT oraz szczypta spekuli...
needle / 2007-08-24 19:58 / Bez rangi
mnie właściwie niema...
...ale zaglądam;-))
Renumious / 2007-08-24 08:45 / portfel / "GPW Kmiot"
Stany - nareszcie - zakończyły notowania spadkami co winno przełożyć się na zwyzkę formy niedźwiedzi i przejście strony kupujacej shorttermowców na strone futrzastych.
Okazji do DT będzie bez liku, nerwowość na pewno da sie odczuć na większości walorów, ale wybiórczo spodziewać się mozna wzrostów.
Tym razem DT winno rozpocząć się po obserwacji rynku. Bardzo niskie, paniczne otwarcie może być w moim odczuciu sygnałem kupna, ale połączonego z szybką sprzedażą, gdyż rynek jest rozchwiany i niewykluczony jest silniejszy ruch w dół.
Renumious / 2007-08-23 08:16 / portfel / "GPW Kmiot"
Rynek nie przestaje nas zaskakiwać.
Za oceanem wyraźne wzrosty, tym razem nawet bujania nie było.
Na GPW zmiany indeksów znowu największe w Europie i tym razem na plus przy wyższym wolumenie.
Rynek wciąż nie nabrał "ogłady", nabrać jej w koncu powinien do czego potrzebne są spadki, które w moim mniemaniu są tuż za rogiem.

DT postrzegam jako strategię najbliższą memu sercu w tej chwili, do tego shortterm na wybranych spółkach ale tutaj to loteria (np BBID i np TUP...kto trafił a kto nie? ).
Obserwacja otwarcia winna dac sygnału kupna lub wstrzymania. Wszystko poza silnie wysokim otwarciem winno skutkować kupnem.
Big Lebowski / 2007-08-23 08:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam i powodzenia w lowach zycze.. Pozdr..
Renumious / 2007-08-22 08:23 / portfel / "GPW Kmiot"
Stany znowu w trakcie sesji "wyciągają"...scenariusz sie powtarza i przypomina mi troche początki korekty na naszym rynku...
jest to w moim odczuciu podciąganie akcji w celu ich dystrybucji...i jest to...jak najbardziej normalne.
Dzień wczorajszy na GPW przebiegał pod dyktando niskiego wolumenu i mało aktywnych byków szczególnie w przypadku średniaków i maluchów. Wystarczyło to do zauważalnych spadków indeksów.
Sytuacja sprzyja i sprzyjać będzie grze DT...
Renumious / 2007-08-20 09:01 / portfel / "GPW Kmiot"
Krótko...mamy odreagowanie.
Dzisiaj zapowiada się wysokie otwarcie, ale jeśli zwyżki beda silne juz dzisiaj mogą nadejść spadki stąd wciąż i pozostaje przy DT...
Renumious / 2007-08-17 08:42 / portfel / "GPW Kmiot"
Sesja wczorajsza na GPW (i nie tylko) była konsekwencją akt. sytuacji na rynkach w ogóle. Stany emanują negatywnymi informacjami o rynku nieruchomości i zw. z nim rynku kredytów a my "sobie" spadamy a w zasadzie lecimy na łeb.
Prawde mówiąc to spodziewam sie jeszcze podobnych sesji w ciagu najbliższych 4-6 tygodni.
Stany wycieły małego psikusa odrabiając wczoraj ale to tylko odreagowanie które możemy mieć tez dzisiaj na GPW.
Podtrzymuję że każdy wzrost to okazja do sprzedaży. Każdy ostry spadek jak wczoraj można wykorzystywać do gry pod DT lub krótkoterminowej, chociaż wiąże sie to też z duzym ryzykiem.
Wczoraj wykonałem sporo transakcji (część udanych, część nie), ale skala spadków przekroczyła moje oczekiwania o 3-4% stąd tyle gotówki z portfela wyparowało.

Dzisiaj powinniśmy mieć sesję odreagowującą ale na fajerwerki bym nie liczył. Korekta jest i bedzie...
Renumious / 2007-08-16 08:27 / portfel / "GPW Kmiot"
Zapiąć pasy...przygotować się do lądowania...
Renumious / 2007-08-13 20:51 / portfel / "GPW Kmiot"
tak mi po głowie chodzi pewna wizja...
jest październik, spółki uchodzace za perspektywiczne lub znane z dobrych fundamentów ponownie, lub po raz pierwszy zaczynają pochód na północ...na rynku rzadkoscia są wzrosty na tuzinie spółek powyżej 10% w ciagu jednego dnia...
spekula jest słaba i niepewna...czeka na "lepsze" czasy...spółki takie jak FON czy PCGuard są omijane szerokim łukiem...
wizja jest pociągająca i kto wie...moze na jakiś czas stanie sie rzeczywistością...
Big Lebowski / 2007-08-13 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Taki dzien przyjdzie i takie smieciowe firmy beda - zmiecione z rynku.. Pozdr..
Renumious / 2007-08-16 08:32 / portfel / "GPW Kmiot"
Na razie zmiatane bedą wszystkie...;)
lisekchgo / 70.195.104.* / 2007-08-16 12:57
no stary dzis to dali popalic...k...a_(((
sam nie wiem co robic ,wszystko wysprzedales?
cos mi mowi ,ze na dzisiaj sie nie skonczy.....
Renumious / 2007-08-16 13:35 / portfel / "GPW Kmiot"
wszystko zależy od sytuacji w stanach
jeśli stany beda spadać to polecimy jeszcze bardziej z małym odreagowaniem być moze po drodze...
ale proponowałbym każdy drobny wzrost wykorzystać do sprzedaży
Renumious / 2007-08-13 20:34 / portfel / "GPW Kmiot"
Po "przegietych" spadkach mamy "przegiete" wzrosty.
Takie mam odczucia i bedąc "cool" redukuję zaangazowanie realizując niezły % na FAM'ie, wychodząc na min. plusiku na LCCorp i częsciowo realizując zauważalny plusik na GTC.
Rynek jeszcze nie raz nami zatrzesie. Kilku analitykow w TV ogłosiło ze korekte mamy za sobą...hmmm...
Po dzisiejszej sesji 30% w akcjach BBiD i GTC, reszta to żywa gotówka gotowa do uzycia na wypadek powrotu futrzastych, którzy po piątkowym wypstrykaniu dzisiaj postanowili wstrzymać sie od mocniejszych ruchów...
W tym momencie GPW to zbiorowisko "nerwusów", raz euforyczne zakupy innym razem paniczne wyprzedaże...rynek jakby niechcacy doprowadza do odstrzału tych nerwowo najsłabszych, ale uczy pokory i dystansu tych którzy zawsze gotowi są ta nauke przyjmować...
W tym i kolejnych tygodniach sugeruję z gotówką konczyc każdą sesję...bo kolejna jazda w dół tuz tuż....
Renumious / 2007-08-10 20:37 / portfel / "GPW Kmiot"
Sesja spłyneła krwią. Wczorajszy spadek za oceanem i spadki poranne na giełdach na zachodzie nie mogły wygenerować innego scenariusz na GPW.
Wolna gotówkę z wczoraj użyłem do usredniania na spadkach, licząc na choćby dobne odreagowanie w trakcie spadkowej sesji. Spadki jednak utrzymywały się do konća gdzie dopiero na zamknieciu, co już tradycyjne, mieliśmy odbicie.
Próchno wyleciało na stopie, prawde mówiac wczoraj nie spodziewałem sie że to nastapi i to tak szybko. Tym bardziej ze wyniki sprzedazy próchniaka wysmienite, ale cóż, dzisiaj nawet PEP spadał momentami równo z resztą...
Do portfela wpadł FAM bo ostro leciał. Usredniłem GTC i nie wiem jak to sie stało, nie wnikam ale średnia cena zakupu GTC w moim realnym portfelu jest nizsza o złotówkę.
Zakupiłem LCCorp z myślą o szybkiej odsprzedazy, ale został oczywisciem, bo nie było żadnej korekty wzrostowej w trakcie sesji.
Dzisiaj moze poza Agorą i paroma niskowolumenowymi spółkami poleciało wszystko. Prawdę mówiąc to cieszy mnie to...cieszy mnie dlatego że bedziemy - o ile nie nastanie bessa w co wątpię - mieli okazję do kupowania spółek naprawdę tanio, na całkiem c/z'etkowo rozsądnych poziomach. Dodatkowo co pisałem już wczesniej takie sesje uczą pokory dzieci hossy, do których sie zaliczam.
Stany były dzisiaj tylko przez chwile na plusie i zapowiada sie ze na nim nie skonczą, ale trudno mi uwierzyć w to żeby w poniedziałek było takie sypanie jak dzisiaj. Stawiam niskie obroty i wybiórczo spadki/wzrosty bez fajerwerków...a wtorek, sroda silniejsze odbicie na plus. Oczywiscie stany maja szanse skonczyc na plusie i wtedy jest szansa odbicia już na pocz. tygodnia i to odbicie zapewni zyski tym którzy kupowali dzisiaj...
rocco / 2007-08-10 11:22 / portfel / Tysiącznik na forum
witam pamiętnikarza:)
współczując w nieszczęściu zabraszam z rewizytą,a mnie niewiele ciekawego, ale mimo to
do zobaczenia
Renumious / 2007-08-09 23:15 / portfel / "GPW Kmiot"
Statek o dźwiecznej nazwie "Nasdaq" podobna utonał u wybrzezy USA...to informacja która może mieć niebagatelny wpływ na jutrzejsze notowania GPW...
Renumious / 2007-08-09 20:33 / portfel / "GPW Kmiot"
Tak, tak, tak! mógłbym zakrzyknąc bo BBID i PEP dał ładnie zarobić i jeszcze przed koncem sesji BBiD wrócił do portfela po cenie niewiele wyższej niż wczesniejszy zakup. Niestety na tym koncza sie pozytywne wieści z wnetrznosci mojego portfela.
Sesja dała popalić siedzacym na akcjach, dała popalic tym którzy liczyli na DT pod odbicie w trakcie sesji. Nic z tego. Nurkowanie było konsekwentne od początku do końca, nie licząc "batonów" na zamknieciu, które troche zredukowały twardy upadek.
Niedżwiedzie rozdają karty którymi dzisiaj było większośc spółek na rynku za wyjątkiem min. wspomnianego PEP'a, który odstrzelił się na stop proficie przy otwarciu, 2% powyzej moich shorttermowych oczekiwań, a zatrzymał sie 47 groszy wyżej na zamknieciu.
Pisałem wczesniej że niedźwiadki odetchna z ulga po spadkach w stanach, ale posypały obficie mimo wzrostów a przy spadkach raczej na odwrotna sytuacje nie ma co liczyć, a stany dzisiaj własnie notuja spadki.
Do jutra przynajmniej zostaje z Próchnem który w okolicach 1.31 ma swoje srendioterminowe minimum i dopiero po zejsciu nizej pozbede sie go. Na wykresie dzieją się ciekawe rzeczy stad krótki zakup.
BBiD to spółka która moze odbic ponownie, widać tutaj coraz smielej poczynający sobie popyt. Zamkniecie na plusie przy 1.60 chociaż w trakcie sesji było nawet 1.70 PLN (tu poszedł stop profit).
Wejscie w GTC tez z zamiarem krótkoterminowym. Liczę na ponowne podazanie wbrew spadającemu rynkowi, dzisiaj po wzrostach korygował.
Nadal podtrzymuję, ze silniejszych i dłuzszych wzrostów w sierpniu oraz we wrześniu nie zanotujemy. Gdybym jednak się mylił obrana strategia czyli DT oraz przede wszystkim shortterm nie powinien pozbawic mnie potencjalnych zysków.
Długoterminowy portfel przygotuję w październiku...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy