Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Renumious"

Komentarze do portfela "Renumious"

Wyświetlaj:
taszka / 2007-08-09 11:32 / "Krecik"
ale takie ruchu na procent lub dwa to na sol od sledzi nie zarobisz
Renumious / 2007-08-09 11:38 / portfel / "GPW Kmiot"
witam,
gram głownie DT...te kilka % dziennie to wynik wystarczający nie tylko na sól ale i na śledzie ;)
taszka / 2007-08-09 16:30 / "Krecik"
jak to na wsi mowia bedzie wodka beda sledzie i potrzymac za co bedzie
Renumious / 2007-08-09 23:20 / portfel / "GPW Kmiot"
hmmm...skoro tak mówią...
Renumious / 2007-08-08 18:58 / portfel / "GPW Kmiot"
Kolejna sesja za nami.
Sesja z niewielkimi spadkami na głównych indeksach poza sWigiem80 który zanotował symboliczne zielone pół procenta.
Co ciekawe zaczeliśmy wzrostami przy tradycyjnie już niewielkim obrocie, ale od południa zaczeliśmy powolne osuwanie się. Osuwanie trwało nawet mimo tego iż inwestorzy za oceanem wybrali się w marsz w kierunku północnym.
W tej chwili zaoceaniczny marsz nadal podąża w tym kierunku.
cdn...
Renumious / 2007-08-09 08:16 / portfel / "GPW Kmiot"
Z osuwaniem od południa przesadziłem. Osuwalismy się w zasadzie szybko, a później nastąpiło odbicie tyle, że strat nie odrobliśmy. Przez całą sesje gapiłem sie na mWIG i wszystko pokiełbasiłem.

Swoją drogą nie robi to wielkiej różnicy gdyż stany zamkneły na zielono i dzisiaj znowu niedźwiedzie bedą miały dylemat. Przewiduje że byki nie bedą garnąc się do zakupów i wszystko w rękach (łapach?) niedźwiadków.
Renumious / 2007-08-08 22:00 / portfel / "GPW Kmiot"
Krajowi gracze wykazywali wybiórczy popyt i mieliśmy dzisiaj kilka silnie wzrostających walorów (MSX, FAM).
Spadki mimo wzrostów za oceanem i wybiórczy popyt potwierdzają wysoki pesymizm, ale także to iż rynek "zdrowieje". Posługując się okresleniem typowo forumowym, trwa "odleszczanie" parkietu...dla mnie, dziecka hossy to wielkie i nowe doswiadczenie.
Zanotowałem dobre rezultaty DT na eCardzie, który całkiem mnie zaskoczył na zamknięciu.
lisekchgo / 68.248.253.* / 2007-08-08 15:25
witam
jezeli urlopowicze nie zaczna robic zakupow to zgadazam sie calkowicie ,pojdziemy w dol .co do fundow one maja jeszcze czas ogolacac i wtedy pozwola rosnac gieldzie ...msz zmartwil wczoraj dzis proba odbicia i ....powrot na zamkniecie .ehh
pozdro
Renumious / 2007-08-08 15:54 / portfel / "GPW Kmiot"
MSZ zachował się podręcznikowo. Rano zakupy po "niespodziewanym" silnym spadku, a później kontynuacja rozpoczetego wczoraj wyprzedawania po dobrym info.
Pzdr
krzyniek / 2007-08-07 22:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
pamiętnik, no to ja będę sobie czytał
wszystkiego dobrego i niech się rozszerza codzień
needle / 2007-08-08 01:14 / Bez rangi
i ja też chętnie
pisz, bo urzeka mnie Twój język, widzę, że nie tylko mnie
będziemy z Tobą, Renumious:-)))
Renumious / 2007-08-08 08:03 / portfel / "GPW Kmiot"
Dziękuję za miłe słowa.
Urzekający język...moja żona musi to zobaczyć ;)
kalot / 2007-08-08 10:19 / portfel / Tysiącznik na forum
ja nie poczytam, bo wyjeżdzam, ale pomysł ciekawszy od tych pustych, smutnych portfeli, które podają nieprawdziwe dane (nierzadko trudno coś ustalić z zaszłości, nie można wprowadzić splitów)
ale odczytam po powrocie
powodzenia
Renumious / 2007-08-08 18:45 / portfel / "GPW Kmiot"
Dziękuję i życze udanej podróży...
Renumious / 2007-08-07 18:56 / portfel / "GPW Kmiot"
Po wczorajszych wzrostach za oceanem sesja dla "siedzących na akcjach " GPW powinna była zakonczyć się na plusie i i tak tez się stało, chociaż wzrost przy małym obrocie i głownie na duzych spółkach sugeruje że korekty nie koniec.
Stany na razie odrobiły poranny spadek, ale jesli zakonćzą na minusie to krajowe niedzwiedzie odetchna z ulga i przystąpią jutro do kolejnej wyprzedaży.
Zostałem na akcjach PEP'u i BBiD. Na krótki termin pokładam w nich wiarę. Na PEP'ie spodziewany po dobrym info ruch w góre został z powodzeniem powstrzymany, obstawiam bombkę z opóźnionym zapalnikiem. BBiD daje sygnał wyprzedania na coraz szerszej grupie oscylatorów i ruch w górę powinien sie pojawić w końcu, dzisiaj podaż równała się z popytem.
Nadal uważam, że do wielkich zakupów po bardzo promocyjnych cenach zostało półtora miesiąca.
Na razie shortterm i DT dla sportu...
Big Lebowski / 2007-08-07 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Gospodarza.. dobra strategia w sumie zgadzam sie z nia - niemniej mysle ze jeszcze w sierpniu nastapia wzrosty..
Renumious / 2007-08-08 08:07 / portfel / "GPW Kmiot"
rozumiem, że masz na myśli silniejszy i dłuzszy ruch w górę?
na jakiej podstawie tak myslisz? czyżby stany?
Big Lebowski / 2007-08-08 09:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wedlug mojej oceny - obecnie beda powroty inwestorow z urlopw - przewazajaca wiekszosc pozbyla sie akcji przed wyjazdem - teraz mamy czas aby tym spragnionym dostarczyc akcji do portfeli..
Renumious / 2007-08-08 09:29 / portfel / "GPW Kmiot"
Przemawia do mnie to, że powracajacy z urlopów, częśc z nich przynajmniej, zabiorą sie za zakupy. W takiej sytuacji zastanawiam tylko jaki bedzie rozkład sił i nastrojów.
Czy tych urlopujacych rzeczywiście jest tak dużo i duzo takich którzy postanowią rzucic się w wir zakupów. Mysle ze jest część osób które widząc straty w portfelach (tez funduszy) podejmie decyzję o sprzedazy "resztek", przeniesieniu środków z fudnuszy akcyjnych ( inwestujacych w papiery krajowe), które silnie odczuły korektę, w celu ratowania zredukowaych korektą zysków. W moim odczuciu może to wywołać po kilkudniowym wzroscie zapoczatkowanym wczoraj,wyraźną, IIga faze korekty.
Cóż, czas pokaże...naturalnie wszystkim siedzącym w akcjach (czyli Tobie też ) życzę wzrostów :)
Renumious / 2007-08-07 12:14 / portfel / "GPW Kmiot"
FON planuje emisję ( w zasadzie kilka) i chce pozyskać 140 mln. Ciekaw jestem co na to rynek...tym bardziej że planuja także split. Dwa posuniecia których zapowiedzi jeszcze 2 m-ce temu powodały eksplozję kursu teraz moga przejść bez szerszego echa.
W ciągu ost. półrocza nabrałem dużego dystansu do spółek tego typu i postanowiłem trzymać się od nich z daleka (wykluczam DT, bo nie przepadam za "grosikami" )
Renumious / 2007-08-06 23:11 / portfel / "GPW Kmiot"
Sesja na czerwono, ale stany konczą na wysokich plusach stad jutro szansa na odreagowanie.
Jeśli nastąpią wzrosty to bedzie okazja do wyjscia z akcji dla tych którzy tego jeszcze nie zrobili. Zakupy odradzam, chyba ze krótkoterminowo lub pod DT. Zakupiłem BBiD własnie pod szybką sprzedaż, chociaż nurkuje dość ostro licze na wybicie w dniu jutrzejszym.
PEP obublikował raport który pokazuje ze spółka spełnia nadzieje w niej pokładane. Na długi termin myślę że mozną juz powoli kupować, pod warunkiem ze jutro nie zacznie z wysokosci. Osobiscie postanowiłem nie kupować az do połowy-końca września.
Renumious / 2007-08-07 11:44 / portfel / "GPW Kmiot"
...nie kupować z myślą o dłuzszym terminie chyba że bedzie taki dzień..taki dzień w którym komus puszczą nerwy i posypie jakims walorem...
needle / 2007-08-06 23:41 / Bez rangi
ja już zapakowany jestem na maxa...
...jeszcze tylko wykupię akcje na przysługujące pp Varianta...
...i czekam i odpoczywam i na giełdę nawet nie za często popatrzę
Renumious / 2007-08-07 11:46 / portfel / "GPW Kmiot"
to czyn odważny w moim odczuciu, a odwaga na parkiecie już wielokrotnie była wynagradzana.
Dzisiaj jest dobry dzień dla tych co siedzą w akcjach kupionych w dniach panicznej wyprzedaży. Ja jednak namawiałbym tych własnie do realizacji zysków, powoli bo stany mogą podtrzymać jeszcze wzrosty u nas na dzien, dwa...
needle / 2007-08-07 19:29 / Bez rangi
z pewnością masz dużo racji...sam uważam podobnie
jednak mnie pieniądze parzą i w dłuższym horyzoncie nie stracę
a uwiarzysz, że nie sprawdziłem kursu akcji od 10:00
po co?
mam nadzieję, że Fasing będzie mknąć
ale nie wiem czy zajrze też jutro...
...nie muszę i muszę się przyzwyczajać, bo wkrótce odcinam się od netu
Renumious / 2007-08-08 08:11 / portfel / "GPW Kmiot"
odcinasz się? czyżby net był twoim nałogiem? ;)

Fasing, fasing...musze się jej przyjrzeć póki nie bedzie za późno...
krzyniek / 2007-08-04 13:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wszystkie akcje już sprzedane, a nic nie dokupione no to pospadamy zapewne jeszcze
taszka / 2007-08-06 13:00 / "Krecik"
widziesz, juz dokupione, na razie nie ma co pekac
kalot / 2007-08-03 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum
przedstawiacie ciekawe poglądy zatem i ja się dołączę;
prawdopodobnie mamy do czynienia z drugą fazą korekty
z zakupami nie musimy się spieszyć, ale dobrych (rosnących) i tanich (wycena) spółek nie powinniśmy przegapić
Renumious / 2007-08-03 14:31 / portfel / "GPW Kmiot"
otóż to...
korekta pieknie dokazuje i rzeczywiście wygląda to jak IIga faza, troche to przypomina korekte sprzed roku (tam też widac na wykresie dwie fazy spadków). W tej chwili nie podejmuje sie oceny czy dana spółka jest już tania na longterm czy tania bo własnie komuś pekła zyłka i posypał na panice tworzac dołek.
Nie podejmuje się chociaż skłaniam się ku twierdzeniu że Wielka Wyprz - posługujmąc się reklamowym sloganem - dopiero przed nami.
Sytuacja jak dla mnie klarowna pod DT ale tutaj pułapek co niemiara. Swoją droga ciekaw jestem w jaki sposób gracie na DT Jak i kiedy i dlaczego wybieracie daną spółke pod DT...itp..., ja oczywiście tez cos napisze w wolniejszej chwili.
taszka / 2007-08-05 13:00 / "Krecik"
masz ciekawe spostrzezenia, ale czemu nie piszesz na forum ogolnym
Renumious / 2007-08-05 22:10 / portfel / "GPW Kmiot"
...dzieki
na forum nie pisze, bo...nie musze :)
pisze bardziej dla siebie, taki "pamietnik"
a ze ktoś tu zaglada...to dla mnie miłe zaskoczenie
lisekchgo / 68.248.253.* / 2007-08-06 15:01
zaglada ,zaglada ...nie pisze bo czasu brak ,wracam do polski na Boze Narodzenie to czesciej bede sie udzielal i mam nadzieje ,ze wymienimy czasami uwagi na temat spolek....
tez zostalem z czescia akcji,nie sprzedalem bbv bralem po 2.24 (a mialo byc tak nisko:-() zostawilm pep .idm msz pemug ,wlasnie sie zbieram w traske ,trza grzac trocka i poszedl....
pozdrawiam i do uslyszenia
Renumious / 2007-08-06 15:08 / portfel / "GPW Kmiot"
Pozdrawiam...i do usłyszenia...
lisekchgo / 68.248.253.* / 2007-08-06 15:08
indy: jak wczsniej pisalem wracam do polski na swieta,chce spubowac zyc z gieldy ...na razie siedze w qpw od wiosny tamtego roku na razie na + ,mam nadzieje bedzie dobrze bo jak nie to szukaj mnie w nekroolgach;-))....na razie mam dyzurny alarm w postaci ojca ...jak ja to kocham telefon o 3 rano ....pozdro
needle / 2007-08-02 03:22 / Bez rangi
tylko jedna spółka Ci została...
i fundy???
jak przewidujesz spadki to lepiej sprzedać jednostki i kupić akcje po końcu korekty...
...może za miesiąc?
Renumious / 2007-08-02 09:46 / portfel / "GPW Kmiot"
na pewno nie sprzedam jednostek. Fundusze Lukasa to małe fundusze i jesli spojrzec na wyniki radzą sobie nieźle w trakcie korekty i tracą na razie kosmetycznie. Zastanawiam sie tylko czy czesciowo nie przenieść na stabilnego. Na razie staram sie grać DT bo bujawka az prosi żeby z niej skorzystać :)
rzeczywiście do akcji wróce przed końcem wakacji, to chyb a w tej chwili najrozsądniejsze posunięcie.
needle / 2007-08-02 19:02 / Bez rangi
bujawka -jak piszesz- będzie zawsze...
...a ja Ci napiszę, że dt to nienajlepsza strategia
needle / 2007-08-02 19:03 / Bez rangi
6% w pół roku to uważasz że jest dobrze...
...a jak pogłębi się korekta (a może) to wyjdziesz na minus, chociaż to podobno bezpieczne...
Renumious / 2007-08-03 09:08 / portfel / "GPW Kmiot"
te 6% wynika z tego iż jednostki były zakupowane w dwóch transzach, pierwsze w Iszym kwartale, II-ga w czerwcu i wartośc zakupowa usredniła się. Stąd marny wynik, pomimo jak pisałem przyzwoitych wyników tych fundów. NIe boje się korekty gdyż fundy podkupowac bedę jeszcze długo i nawet dobrze by było gdyby coś jeszcze staniały. Traktuje to jako inwestycje długoterminową z horyzontem przynajmniej 8-letnim.
Gram DT gdyż w tej chwili tylko DT uważam za szanse na zarobek i tak się w tej chwili dzieje. Indeksy przez ost. dwa tyogdnie w dół, a ja zbliżam się powoli do szczytu wartości portfela na rach. maklerskim. Naturalnie jestem "cool" i wiem że szczęscie nie trwa wiecznie, ale mam już w DT niemałe doswiadczenie.
Napisałeś ze DT to nienajlepsza strategia. Bede wdzięczny za rozwinięcie tego watku tzn. dlaczego nie DT i jaka twoim zdaniem strategia w tej chwili jest warta uwagi?
Indy / 2007-08-03 11:30 / Bywalec forum
witam;
powiem szczerze ,że w tym momencie całkowicie zgadzam się z Reunumiousem ...
ja też wyszedłem z akcji i tylko co jakiś czas próbuję dt jeśli zauważę mocny dołek ...
ostatnio bywało i plus i minus ale u mnie jest to spowodowane tym ,że nie mogę pilnować cały czas :(
jeśli ktoś ma czas i może obserwować notowania bez przerw to w tym momencie polecam dt bo trzymając akcje można stracić sporo z zysków... że tak się wyrażę ludzie zaczynają już panikować po p********** Dowa...
Renumious / 2007-08-03 18:55 / portfel / "GPW Kmiot"
bez notowań nonstop online DT jest...hmmm jazda pod prąd...moze byc spektakularny przejazd albo..."czołówka" ;)
dzisiaj dla DT'owców mógł byc ciezki dzień, dla siedzących na akcjach jeszcze cieższy, tutaj trup siał sie gęsto...
Korekta jest i bedzie...Wielka Wyprz tyogdnie przed nami...
Indy / 2007-08-03 20:23 / Bywalec forum
nie zrozumieliśmy się ;) mam notowania ciągłe non stop ale czasem muszę wyjść albo wyjechać i wtedy ... sell all ;)
Renumious / 2007-08-05 20:53 / portfel / "GPW Kmiot"
no tak,
kilka dni temu miałem w kluczoewym momencie dac zlecenie S na centka po 13.50 i zacięły mi sie notowania, zostałem z akcjami na nastepny dzien i znowu zacieły mi sie notowania tuz przed otwarciem, zamiast sprzedac po 13.44 sprzedałem po około 13.05. Zysk by ale o 50% nizszy niz mógł byc...DT bez stabilnego neta i duzo wolnego czasu na 100% bywa irytujące...;)

Pzdr
Indy / 2007-08-05 21:17 / Bywalec forum
dokładnie przy dt trzeba dobrze pilnować pieniążków bo straty też mogą być ... ja z giełdy nie żyję ... chociaż kiedyś kto wie ... ;)
pozdrawiam
Indy / 2007-08-03 11:30 / Bywalec forum
to nie było nic wulgarnego ;) p i e r d n i ę c i u ;)
Renumious / 2007-08-03 18:58 / portfel / "GPW Kmiot"
DOW dołuje ;)
w pon beda kolejne okazje pod DT...
gVarek / 2007-08-06 18:01 / "zGÓRnikt"
ale się pospieszyłeś
Indy / 2007-08-06 20:54 / Bywalec forum
nie pośpieszył się okazje były ...
Renumious / 2007-07-31 17:03 / portfel / "GPW Kmiot"
Za rynkiem w stanach idziemy w górę. Mam wrażenie ze wzrosty potrwaja tyle ile za oceanem, ale spadki najpewniej powrócą dlatego wciąż ograniczam się do DT lub paraDT (zostaję z akcjami na noc) które na razie przynosi bardzo pozytywne efekty.
Obserwuję sytuację na spółkach do których powrócę po wakacjach (przy kolejnej fali wakacyjnych spadków zacznę podkupować małymi partiami).
Stx, PEP, Ciech, IDMSA, BBIC i BBID, Centek, Advadis i pare innych w nieustalonej konfiguracji pojawi w moim portfelu po wakacjach, a na razie zostaje na PPWK i PPWK pda (nie ma na liście portfela).
Renumious / 2007-07-25 17:01 / portfel / "GPW Kmiot"
Na razie sprawy na GPW przebiegają jednym scenariuszem stąd nie produkuje się na jakieś dłuzsze komentarze.
Mamy korekte i to całą gębą. Nikt juz chyba nie ma watpliwosci co do tego iż w najbliszych tyogdniach mozna zanotować tylko straty, i tylko udane DT moze delikatnie uratować sytuację.
Planowałem siedziec w akcjach do 70% kapitału ale w tej chwili redukcja siega 75%.
Postanowiłem wyjsć z akcji. Został tylko Ciech.
Do konca sierpnia nastawie się na DT i to sporadycznie.
Oszczedzam w ten sposób niewielki zysk z akcji który na razie wynosi 5% po prawie 3 m-cach.
kalot / 2007-07-26 12:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciech to spółka perspektywiczna, ale wzrosła 3 krotnie i zapewne czeka ją korekta
Renumious / 2007-07-27 07:46 / portfel / "GPW Kmiot"
Na razie Ciech zachowuje się bardzo dobrze na tle rynku stąd został w portfelu.
Co masz na mysli ze wzrosła 3krotnie ? :)
su_up / 2007-07-24 20:34 / _
needle dziś wklejał wykresy MCi..widzę, że się nie przestraszyłeś tego pionowego co wygląda jakby się (cutuję Warrena) miał na plecy przewrócić
Renumious / 2007-07-25 12:54 / portfel / "GPW Kmiot"
to nie tak,
w momencie zakupu wykres sugerował wzrost, moment ten zinterpretowałem podobnie jak choćby analityk jednego z domów maklerskich. Był to zakup pod spekulacje techniczną (to moje określenie). Nie wyszło, tyle.
Dzięki za odwiedziny :)

Pzdr
Renumious / 2007-07-19 12:16 / portfel / "GPW Kmiot"
Dodałem do portfela informacje o funduszach dla pełnego przeglądu swoich inwestycji.
kalot / 2007-07-20 19:16 / portfel / Tysiącznik na forum
po cichutku grzybki-perełki zbierane, zobaczyumy co z tego będzie?
Renumious / 2007-07-21 13:38 / portfel / "GPW Kmiot"
Witam...grzybki owszem, perełki mam nadzieje...ale na razie zamiast ozywczego deszczyku szykuje sie gradobicie wiec grzybki moga byc chwilowo w tarapatach ;)

Pzdr
needle / 2007-07-22 12:23 / Bez rangi
jeszcze tu nie zaglądałem, ale zostawię ślad:
Ciech i IDM za późno brane, zapewne MNI chyba też za późno, ale z pewnością nie masz w portfelu byle czego...
...jak potrafisz potrzymać ...choćby rok to zapewne wszystko na niebiesko będzie i nie sądzę, aby to były zyski 10% tylko wyższe:-)
Renumious / 2007-07-22 19:29 / portfel / "GPW Kmiot"
witam,
dzieki za komentarz.
Własnie tak po restarcie portfela widze jego dalsze losy.
Tylko longterm.
Ciech to moja ulubiona spólka którą "brałem" juz wielokrotnie...;)

Pzdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy