Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Renumious"

Komentarze do portfela "Renumious"

Wyświetlaj:
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-01-24 11:36
witaj....biotek zagoscil w portfelu...przez wielu wysmiewany ,sam mam pakiecik ...
niedlugo wejda zyski indaru ,$ w koncu odbije to biot da sporo radosci ...pozdr.
Renumious / 2008-01-24 12:21 / portfel / "GPW Kmiot"
o to to...dodatkowo niesamowicie podobało mi się zachowanie kursu podczas ost. "zwał"...
pzdr
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-01-25 09:57
widac,ze biot jest mocny,obseruj synthos ,zbierany caly czas,pamietasz jak stal po 170zeta i wiecej,nic go nie ruszalo,dopierosplit....wczoraj zakupilem spory pakiecik po 1.13 pozdr.
Renumious / 2008-01-29 15:22 / portfel / "GPW Kmiot"
Synthos zgodnie z Twoimi przypuszczeniami dzisiaj potwierdził duży pot. wzrostowy.
Zawitał w moim portfelu. Lepiej później niż wcale :)

Pzdr
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-01-30 17:15
tom Ci doradzil:-(ale bedzie dobrze...
Renumious / 2008-01-30 17:19 / portfel / "GPW Kmiot"
obserwowałem notowania przez ost. kilka dni. Bedzie dobrze :) a nawet jak nie będzie to moja decyzja, moje akcje, moja strata...i moja odpowiedzialność. Jeszcze raz dzięki za ciekawą "reckę"
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-01-30 18:05
hmm ...to jeszcze z innej beczki...widze brak perelki w portfelu,za taka uwarzam,ferrum...
Renumious / 2008-01-31 12:11 / portfel / "GPW Kmiot"
mówisz? od jakiegoś czasu mam ją na liście obserwowanych. Przyjrze jej się dzisiaj dokładniej.
Synthos mi się w portfelu rozrósł. Doczytałem co w spółce słychać i wyglada naprawdę ciekawie. Może to byc jeden z rumaków którym na półnco daleką będzie można popędzić :)

Pzdr,
Renumious / 2008-01-26 11:14 / portfel / "GPW Kmiot"
Dodałem do obserwowanych i poczytałem trochę. Wygląda ciekawie.
Bioton na razie cieszy...
Renumious / 2008-01-22 08:17 / portfel / "GPW Kmiot"
Nareszcie spokój...poza GPW i w ogóle rynkami bo tu wre.
Na łamach czasopism branżowych i ost. też tych które na codzień piszą o kosmetykach, celebrytkach i wydarzeniach politycznych analitycy, felietoniści i róznej maści pismacy zastanawiają się czy już bessa czy wciąż tylko korekta.
Osobiście uważam, że cykl koniukturalny zmienił swój kierunek i wieloletniej tradycji staje się zadość.
Wkroczyliśmy w bessę i zadaję sobie pytanie ile może ona potrwać.
Biorąc pod uwagę fakt że większość inwestorów w naszym kraju to dzieci minionej hossy dobijanie ostatnich optymistów może trochę potrwać, chociaż z drugiej strony mówiąc brutalnie dzieci powinno dobijać się łatwiej.
Bessa zakończy się w momencie kiedy na parkiecie nie zostanie ślad po ostatnim byku. Siadam sobie spokojnie na tarasie widokowym i zaczynam obserwować...
needle / 2008-01-22 16:58 / Bez rangi
pddałem MSZ - strata...
...przyszłość pokaże, czy dobrze
z drugiej strony nigdy nie realizowałem tylu strat co w ostatnim okresie
...przyszłość pokaże, czy dobrze
Renumious / 2008-01-23 16:15 / portfel / "GPW Kmiot"
też oddaje, też notuje rekordowe straty...
cóż, żeby notować kiedys rekordowe zyski trzeba kiedys zanotować rekordowe straty...tak buduje się doświadczenie...
needle / 2008-01-07 12:56 / Bez rangi
dwie kwestie:
jest tekst makro u mnie - to raz
w piątek o 19:30 impreza u mnie w portfelu - to dwa
nie piszesz zawyczaj na głównym forum, zatem indywidualne zaproszenie przy okazji, niejako zostawiam
na aktywność w obu przypadkach liczę
Renumious / 2008-01-07 14:49 / portfel / "GPW Kmiot"
Tekst wieczorem ogarnę.
Za zaproszenie dziękuję.
Do zobaczenia.
needle / 2008-01-10 12:15 / Bez rangi
a jeszcze napisz co sądzisz o MSZ, w miarę dokładnie
Renumious / 2008-01-02 09:45 / portfel / "GPW Kmiot"
Witam w Nowym Roku. Zaczynamy zabawę.
ppprzemo / 2008-01-04 13:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj w Nowym Roku.
Wracamy. W poniedziałek.
:-)
needle / 2008-01-04 21:48 / Bez rangi
może już nie być do czego;-)
ppprzemo / 2008-01-06 14:23 / Uznany Gracz Giełdowy
IGło,
ponieważ ja Ciebie z wypiekami (na twarzy) a Ty mimo pogróżek nadal tu więc jeśli nie będzie do czego to przynajmniej będę miał do kogo...
needle / 2008-01-07 12:54 / Bez rangi
bardzo miłe...
...ja wczorej znów deprecha, to jest się od czego odbić:-))
Renumious / 2007-12-27 11:09 / portfel / "GPW Kmiot"
Wracamy po świątecznym wypoczynku i w nastrojach wypoczynkowych co nikogo dziwić nie może. Wzrosty mogą cieszyć, ale znaczenie ich niewielkie.
Nowy Rok przed nami...czas przygotować się na jazdę w nieznane :)
Renumious / 2007-12-13 12:23 / portfel / "GPW Kmiot"
...w dniu wczorajszym popełniłem błąd i zamiast złożyć zlecenie stop loss na Magne, złożyłem zlecenie sprzedaży. Stąd z Magną się pożegnałem.
W portfelu witam Dude...
needle / 2007-12-18 21:24 / Bez rangi
zrozumiałem, żę chodzi o wpis Dude...w komentarzach...
Renumious / 2007-12-18 21:28 / portfel / "GPW Kmiot"
oj tam...no...co ja zrobię że spółka jest mniej znana niz niejaki Dude
poza tym widzę że nie zwalniasz tempa...chłopie...czas brode zapuścić białą, czerwony strój odkurzyć z szafy, buty odświerzyć, worek zacerować...oj, chyba pomyliłem adresata ;)
needle / 2007-12-18 21:37 / Bez rangi
brodę mam od świerć wieku...
...jesienią zgoliłem dla odmiany i wstyd mi było na forum się pokazać...
...zresztą nikt by mnie nie poznał
Renumious / 2007-12-18 22:18 / portfel / "GPW Kmiot"
ja bym poznał...staruszka bez brody...łatwizna ;)
TOMOK / 2007-12-18 21:30 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
nie gniewaj się za tą AT...nie umiem...naprawdę...próbowałem...masakraj jakaś...ze mnie
Pozdrawiam ciepło
Renumious / 2007-12-18 22:16 / portfel / "GPW Kmiot"
Tom, powiem tak,
masz szczęście że dzieli nas matrix forum bo bym Ci przylał...
do jutra
musimy poważnie pogadać widzę :)
Renumious / 2007-12-18 18:11 / portfel / "GPW Kmiot"
jak widać po zachowaniu kursu Magny dobrze się stało że przypadkowo jej się pozbyłem. Interes na Magnie zrobiłem ze hej...cóż...człowiek uczy się na błędach...
Renumious / 2007-12-12 08:19 / portfel / "GPW Kmiot"
Decyzja FED za nami. Spodziewana, mimo tego co stało się na giełdzie za oceanem tuż po jej ogłoszeniu.
Wielu zadaje sobie pytanie jak to jest ze następuja takie spadki po spodziewanej decyzji kiedy kilka dni z rzędu przed decyzja rynek rósł sobie w najlepsze. Osobiście nie mam zdania, to znaczy wolę sobie tym głowy nie zaprzątać, ale tak mi przyszło do głowy że Panowie z Cygarami wiedzieli co robią i przed i po decyzji, to znaczy zakładam że wiedzieli i wiedzą. Wzrosty odbywały się kilka dni, spadek przez część jednej tylko sesji. To oznaczać może że wzrostów nie koniec. Dlatego nadal obstawiam wzrosty.
Otwarcie u nas powinno nastąpić tuż pod kreską, być może przez chwilę nastapi panika, ale obstawiam że zakonczymy blisko zera ale powyżej kreski. Ryzykowne? Nie, z nikim nie założyłem się o pieniądze. Nie dokonam tez zadnej transakcji. Mogę obstawiać co mi się żywnie podoba...
Renumious / 2007-12-10 08:24 / portfel / "GPW Kmiot"
Kolejny tydzień za nami, kolejny właśnie się rozpoczyna.
Piątkowa sesja pokazała, że rzeczywiście jest spora grupa "poturbowanych" niedowiarków. Rynek staje się też wybredny. Część spółek jest pomijana we wzrostach.
Ten tydzień winien być zbieżny z poprzednim. Obstawiam przewagę sesji wzrostowych.

W portfelu pojawił się Petrol. Kupiony, jak się okazało jeszcze jako spadający nożyk, ale myślę że gleba tuż tuż. Fundamenty spółki powoli są wylewane, a grunt pod nie wydaje się...hmmm..."zaropiały" chociaż to słowo raczej o negatywnej konotacji ;) Dodatkowo uniewinnienie Pana Krauze... Zobaczymy.

LCC, MNI i MSZ zostają na longa. W kwestii Magny liczę na odbicie, chociaż kokosów się nie spodziewam. Sprzedam jak wejdzie powyżej 6 PLN, albo wcześniej strace cierpliwość...
Renumious / 2007-12-07 08:36 / portfel / "GPW Kmiot"
Za oceanem inwestorzy wczoraj urządzili sobie zakupy, co winno przełożyć się na intensywne zakupy także na rynkach w Europie. GPW nie powinno być wyjątkiem.
Sytuacja jest w tej chwili taka, że mamy jeszcze spore towarzystwo stojące z boku, z rękami na temblakach, nogami w gipsie, z bandarzami na głowach. W miarę regeneracji tych poważnych ran przystępować będą owi rekonwalescenci do zakupów, w szczególności maluczkich i średniaków. Popyt na Misiach winien ulegać intensyfikacji, obroty będą rosnąć, usmiechy rozchodzić się w piekne półksiężyce...
Jest jednak ważka kwestia o której pisałem wcześniej i co zaznaczyło się już na wczorajszej sesji. Wzrosty ominą część walorów...Pisałem też wcześniej, w październiku chyba, wizję snułem o rynku gdzie badziew omijany jest szerokim łukiem, gdzie leszcze leżą po cichutku na stosiku gotowe do wypatroszenia, gdzieś na marginesie rynku. Coś sie zaczyna spełniać...a dobrym tego prologiem niech bedzie zniknięcie Króla z GPW...

Środki po sprzedaży Magny już są gotowe. Na razie ta inwestycja to generator sporej straty. Liczę jednak na BBIC. Zobaczymy.
Ktoś kiedyś powiedział, że inwestor musi byc gotowy na poniesienie strat, nawet kilkudziesięcioprocentowych.
Popełniać błędy i wyciągać wnioski to kwestia kluczowa w nauce "wszystkiego"...
TOMOK / 2007-12-05 20:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
For you :-)
http://tnij.org/ai0t
Pozdrawiam
Renumious / 2007-12-05 22:12 / portfel / "GPW Kmiot"
Thank You...
sen milszy bedzie :)

Dobranoc
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-05 13:42
witaj..dzieki za wyrarzenie opinii,obserwuje spolke ,wyniki coraz lepsze ale chyba masz racje
trzeba poczekac na wybicie....pozdrawiam i zycze samych wzrostow...
Renumious / 2007-12-05 08:35 / portfel / "GPW Kmiot"
Ktoś gdzieś zarzucił mi, że opuszczam się w pisaniu ;)
Coś w tym jest, ale sytuacja na rynkach nie zachęcała.
Jak są spadki i to oczekiwane to o czym tu pisać? ;)
Teraz rośnie, ale o oczekiwanych wzrostach pisać już wypada. Przynajmniej ja tak mam...
Dodam, że w zyciu prywatnym o którym na forum publicznym pisać nie wypada też dzieją się rzeczy o których "nie śniło się...". Napiszę tylko, że niebawem pojawi się ktoś komu kiedyś będę mógł przekazać gromadzoną latami wiedzę o rynkach, akcjach itp itd.

Ostatnie półrocze to była sroga nauczka (ja wole słowo "nauka") dla tych wszystkich którzy zapomnieli, że rynki kiedyś muszą spadać...a spadek tym większy i bardziej dotkliwy im wyższe poprzedzające go wzrosty.

Rynek szykuję się do rajdu Santa Klausa że pozwolę sobie użyc tego obcojezycznego okreslenia i życzę wszystkim którzy jeszcze w na GPW zostali aby nie był to "Bad Santa" ;)
ppprzemo / 2007-12-05 14:05 / Uznany Gracz Giełdowy
No to jeszcze nie gratuluję co by nie zapeszać :-)
Dołączysz wreszcie do elitarnego grona, któremu przewodzi... pewna śliczna dziewczyna co to aktualnie pojechała wypocząć.

Pozdrówki ;-)
Renumious / 2007-12-05 19:25 / portfel / "GPW Kmiot"
A ja nie dziekuję tych nie-gratulacji ;)

Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-12-05 20:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Napisz chociaż kiedy opijamy (choć u mnie był z tym dość duży rozrzut)?
Renumious / 2007-12-05 22:12 / portfel / "GPW Kmiot"
Połowa marca 2008...i mam nadzieje że tak bedzie :)
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-03 10:43
dzien dobry renu....chcialbym Cie zapytac o spolke cash flow,czy kiedys sie nia interesowales?pozdr.wciarz czytajacy...
Renumious / 2007-12-03 22:38 / portfel / "GPW Kmiot"
Witaj,
jutro rano coś napiszę...
"dzisiaj już się skończyło" ;)

Pzdr
Renumious / 2007-12-04 15:50 / portfel / "GPW Kmiot"
Nie rano a popołudniu spiesze z odpowiedzią...
CashFlow to lider branzy windykacji korporacyjnej. Wyniki regularnie co roku sa poprawiane. Ten rok nie będzie wyjątkiem i tez będzie rekordowy.
Co nieco o tej branży troche sie pisało tu i tam...np w Forbesie, nie pamiętam w którym numerze.
Ta branża w moim odczuciu jest trudna. Proponuje Ci poszukać informacji w prasie. Mam na myśli sytuację w branzy ogólnie.
Miałem kiedyś "oko" na tej spółce kiedy pojawiła się na GPW i mozna było sporo zarobić.
Akcjonariat na razie bez Panów z Cygarami. Obroty na spółce raczej nie zdradzają oznak ze ktoś coś kupuje.
Jeśli miałbym odpowiedzieć na pytanie czy kupić to bym odpowiedział że nie teraz. Sytuacja techniczna na wykresie sugeruje dużą ostrożność. Brakuje wyraźnego sygnału że spadki na spółce się zakończyły. Ważne opory na wysokości tuż ponad 10- PLN i dopóki kurs nie przebije wyraźnie tej granicy to kupowanie byłoby zbednym ryzykiem...
Renumious / 2007-12-02 16:04 / portfel / "GPW Kmiot"
Czas na małe podsumowanie ost. dwóch tygodni bo jest w koncu temat wart krótkiego komentarza.
Druga fala spadkowa, masakrująca małe i srednie, dotarła do brzegu. Nastapiło odbicie które wysmienicie widać na wykresie świecowym indeksów sWIG i mWIG, a szczególnie na wykresie tygodniowym. Dodatkowo szereg wskaźników sygnalizuje poczatek wzrostów...
Te dwa tygodnie można by nazwać "Misie: Zmartwychwstanie".
Zmartwychwstali także -sądzac po obrotach i "odpałach" na "smieciach"- drobni ciułacze, (czyt. spekulanci) oraz uaktywnyli drobni inwestorzy. Nastepowało to stopniowo, żeby na ost. sesji tej dwutygodniówki huknąć grubo ponad 2 mld w skali całości rynku.
Wzrosty cieszą, wzrosty oddają to co zabrały spadki, ale do wyrównania rachunków daleka droga i osobiscie nie wierzę, że w krókim czasie zostaną wyrównane. Teraz jest czas na regeneracje portfeli, ale o prawdziwych zyskach moim zdaniem mogą myśleć tylko Ci którzy kupując walory kierować się będą czyms wiecej niż tylko układaniem tarota tudzież zakupami tego wszystkiego co kosztuje poniżej 1 PLN. To wystarczyło na suty zarobek rok, dwa temu.
Teraz mozna zadać sobie pytania: ile potrwają wzrosty oraz co kupic by zyskiwać...i kiedy sprzedać, innymi słowy ile czasu potrwają wzrosty?
Wydaje mi się że solidne spółki, które nie oparły się masakrze dadzą zarobic najwięcej w średnim i długim terminie. Dla inwestorów krótkoterminowych smieci też jeszcze powinny byc atrakcyjne, ale obstawiam, że rynek został juz w duzym procencie odleszczony i wiele spółek juz na wzrosty sie nie załapie.
Osobiscie obstawiam trend boczny w średnim terminie, wzrostowy w długim i krótkim.
Ja z dwumiesiecznym poslizgiem tworzę portfel na długi termin. Czekam jeszcze na środki po sprzedaży Magny...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy