Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Renumious"

Komentarze do portfela "Renumious"

Wyświetlaj:
needle / 2007-11-29 20:52 / Bez rangi
no kupiłem MSZ...
...staraciłem dziś...
ale...zarobię
dz za wpis
needle / 2007-11-29 20:55 / Bez rangi
nie kryje,że alternatywnie rozważałem MNI, tudzież MSX, a wcześniej (4 dni temu) Ampli
...
...sam rozumiesz
Renumious / 2007-11-30 11:30 / portfel / "GPW Kmiot"
...chyba ;)
MSX też mam na oku...Ampli nie znam, pare lat temu kupiłem a nast. sprzedałem tuż przed jakimś ostrym odpałem
needle / 2007-11-23 20:09 / Bez rangi
MSZ to jedna ze spółek , którym zacząłem się ponownie przyglądać (poprzednio w ubiegłej dekadzie)
po dobrych wynikach i takim spadku wydaje się jednym z kandydatów do czołówki wzrostów...
...tego Ci życzę...
...należy się zastanowić dlaczego przez kilka lat tylko traciła...
...czy tylko koniunktura?
Renumious / 2007-11-24 17:02 / portfel / "GPW Kmiot"
co rozumiesz pod pojęciem "traciła". Z wykresu wynika że walory podążały (podążają? ) na północ od połowy 2005 roku.
Z wykresu wynika też to co się działo na kilku ostatnich sesjach moze zwiastowac krótko-srednioterminowy przynajmniej wzrost...Ja tak to widzę jesli idzie o wykres.
Natomiast jesli chodzi o sytuację w spółce to jest to kolejna sprawa która mnie zmotywowała do zakupu tych walorów.
Kontrakty to jedno, Pan Opach i jego plany (potwierdzone skupowaniem akcji) to drugie, a wyniki - z kwartału na kwartał - lepsze, to trzecie.
Rok 2006 pokazał ze ta spółka moze zarabiać i tak się własnie dzieje. Prognoza wyników w górę. Ostatnio kontrakt z Vattenfallem na kwotę stanowiącą kilkanaście procent całosci rocznych przychodów...

Dobra, przyznam się też do tego że w szczegółach sytuacji MSZ nie znam, ale nadrobie niebawem zaległości.
Acha, już chyba domyślam się że pisząc traciła miałeś na myśli stratę brutto/netto...cóz trzeba poszperać w danych archiwalnych i wszystko bedzie jasne.
needle / 2007-11-27 19:07 / Bez rangi

"traciła".


i poczynania i kursy...
...mało kto się tak wybił i z jednym i z drugim
needle / 2007-11-27 19:12 / Bez rangi
i chciałbym, abyś się dopisał u mnie tzn swoje uwagi do moich uwag
Renumious / 2007-11-27 21:41 / portfel / "GPW Kmiot"
rozumiem że chodzi o Twoje "10 punktów Igielnych" ? :)
Renumious / 2007-11-29 12:13 / portfel / "GPW Kmiot"
Wpisu dokonałem wczoraj.
Jak to czytam dzisiaj to myślę że nic wiecej napisać w tej kwestii nie mogłem. Wszystko co bym napisał byłoby laniem wody...

Pzdr Forumowego Rozpylacza Wiedzy ;)
Renumious / 2007-11-12 10:22 / portfel / "GPW Kmiot"
GPW w tej chwili zachowuje się jak energetyczny wampir. Wycieńczony i rozregulowany uprawiam niskobudżetowe DT i wybieram się po zapisy na wezwanie magny. Nastrój mój jest zbieżny z nastrojami wielu graczy stąd można by się doszukiwac jakichś zapowiedzi końca spadków. Hmmm....Na razie jednak nie kupuję, ale trzymam ręke na pulsie, pro forma.
Niektóre spółki osiągneły pułapy cenowe o których kiedyś nie smiałem marzyć. Cóż....czas wzrostów jest przed nami, ale horyzont czasowy dla mnie nieznany.
needle / 2007-11-13 23:37 / Bez rangi
a wiesz, że fundów jeszcze nigdy nie kupowałem...
...a było kiedy...
Renumious / 2007-11-14 07:42 / portfel / "GPW Kmiot"
W fundy inwestuje za "delikatną" namową żony, która jakby to powiedzieć bardziej ufa zarzadzającym BZWBK niż mi...cóz, 3 lata doświadczenia na GPW jej nie przekonują, ale mnie też nie wiec nie cierpię specjalnie ;)

Do 9 listo nie robiłem konwersji i zrobiłem, a teraz wracam do akcji na fundach, trochę to okazuje się mało trafne było.
Wczorajszy wzrost w USA to zryw po info o dobrych inwestycjach w Chinanch banków które na rynku subprime dostały po du...
Czuje że nasz pokręcony rynek jednak ruszy szerszą formacją na północ, szerszy czyli z udziałem małych i średnich.
Za kilka godzin wszystko bedzie jasne...
Pzdr i zyczę mocno zapietych pasów (czytaj siedzenia w akcjach)
Brzeziński Inwestycje / 2007-11-12 19:07 / portfel
Horyzont jest bliżej nie określony na lata 2010-2011 jeżeli nic się nie wydaży to nie bedzie krachu do Euro 2012 ale do Euro w IVkw.2011 i w roku 2012 nie bedzie tego co teraz....tak zachowuje sie giełda kiedy zamienia się w balon spekulacyjny u nas jest to b.wyraźnie widoczne...inne giełdy nie maja takich spadków bo tylko nasz rynek w środk.Europie jest tak nie obliczalny i młody...pozdrawiam
Renumious / 2007-10-25 12:30 / portfel / "GPW Kmiot"
Wykres wartości portfela podąża na północ, ale tylko za sprawą precyzyjnego ustawienia korektora graficznego podkręconego 06-tkę. Nie od dzisiaj wiadomo, że dywersyfikacja portfela to nie wszystko, ważne są też niuanse ;)
needle / 2007-10-26 21:47 / Bez rangi
no nie wiem...
...Renomiusie...pilnuj transakcji i ...kapitału
Renumious / 2007-10-29 12:11 / portfel / "GPW Kmiot"
staram się, chociaż ostatnio ciężko mi się skupić na sytuacji na rynku...
Pzdr
rocco / 2007-11-07 21:07 / portfel / Tysiącznik na forum
chyba nikt nie daje rady
tym niemniej pozdrawiam
Renumious / 2007-11-08 10:29 / portfel / "GPW Kmiot"
Pozdrawiam w cięzkich czasach...
Renumious / 2007-10-18 15:12 / portfel / "GPW Kmiot"
Stopił się stop na Królu...Precz z Monarchią !
Renumious / 2007-10-15 10:22 / portfel / "GPW Kmiot"
Mowa jest srebrem, a milczenie złotem....
needle / 2007-10-16 11:08 / Bez rangi
ja milczeć nie potrafię...zbyt długo...
...zatem zagaję...

zauważyłem, że nakupowałeś, że ho, ho
Renumious / 2007-10-16 15:27 / portfel / "GPW Kmiot"
Nakupowałem...tak...nakupowałem. W ostatnim czasie przy braku mozliwości lepszej koncentracji na sytuacji na rynkach miast stanąć z boku dokonywałem zakupów...w większości nietrafionych. Przełknąłem gorzką pigułkę i postanowiłem ostrzej przysiąść i spróbować jednak wejść na longo/medio/shorta w skrócie lomes ;)
Stąd spore przetasowania w portfelu, wyleciał ecard na stopie, pnd też póki z Krauze sprawy nie ulegną wyciszeniu. Elek daje czadu ostatnio co przy spadającej GPW może potrwać jeszcze jakiś czas. Magna w sile największej bo tu duzo jeszcze może się dziać (wezwanie, dywidenda, nieznane losy dalsze). Próchno na dłużej zostaje...
To se popisałem...:)
Pozdrawiam,
Renumious / 2007-10-16 15:28 / portfel / "GPW Kmiot"
a, BBID bo w końcu poleciał powyżej 2 PLN...
Renumious / 2007-10-05 08:10 / portfel / "GPW Kmiot"
czasy wciąż niepewne, a ja wciąż z braku czasu podejmuje mało przemyślane transakcje.
GTC owszem na plus, Próchno też, ale niestety w tle mam fatalne w skutkach kombinacje na LCC, który raz dał ładnie zarobić, a za drugim razem wyleciał mi na stopie odbierając z nawiązką wczesniejszy zysk.
Teraz zamiast obserwowanego Lotosu i Magny "wlazłem" w GG...ech
Renumious / 2007-10-05 08:16 / portfel / "GPW Kmiot"
nie pozostaje mi nic innego jak wziąć się do roboty, bo zysk topnieje...
chłopie, albo zarabiasz albo wypad!
Renumious / 2007-10-03 08:25 / portfel / "GPW Kmiot"
Hoho, ale się porobiło.
GPW trzęsię nami jak wichura osikami...
Niby rośniemy, ale faktycznie mało kto moze cieszyć sie zyskami, tak to czuję.
Małe i średnie padają jak kawki, WIG20 broni honoru byków, ale też jakos mało przekonywująco.
Obroty poza wczorajszą sesją mizerne.
Fundusze mało aktywne, duzi indywidualni też. Ostatnio informacji o zwiększeniu udziału w akcjach spółek tyle co kot napłakał.
Wielu inwestorów - nałogowców, którzy nigdy się nie zniechęcają - w takiej sytuacji rzuca się na każde info (np wzrosty na WIG Karkosik).
No dobrze, co dalej?
Postanowiłem, że od października zaczynam budowę portfela na long. Poziom niepewności jednak wzrósł u mnie znacząco i teraz odczuwam jakiś opór przed tym. Konsekwencja w działaniu zawsze mnie wynagradzała, ale to było w okresie kiedy rosło wszystko, a to co spadało to były wyjątki potwierdzające, że mamy Wielką Hossę.
Ja jestem tylko dzieckiem tej hossy, czy mówiąc inaczej jestem dzieckiem z kurzą ślepotą, która przy braku wyraźnych sygnałów powoduje że po prostu tracę orientację. Tragedia? Nie, po prostu czas na dojrzewanie, czy czas na okulistę kontynuując optyczną konwencję.

Okej, LCC zostaje, stop loss ustawiony. GTC zostaje. Tutaj mamy podwójny atut. Jest to spółka z WIG20 (ciągnika GPW) oraz ma pozytywną rekomendację, no i już jestem na wyraźnym plusie po dwóch dniach. Stopprofit na 54 PLN. Jak LCC wyleci na stopie albo zacznie rosnąć i da zysk to środki uwolnione posłużą do budowy portfela na long...a co mi tam...
rocco / 2007-09-27 11:29 / portfel / Tysiącznik na forum
sprzedałeś Prokom, a mnie jeszcze 2 dych brakuje, nie wygląda to najlepiej
Renumious / 2007-09-27 12:22 / portfel / "GPW Kmiot"
konsekwentnie nastawiam się na shorta stąd przy braku obrotów i nijakim zachowaniu papierów wychodze bez sentymentów.... z resztą juz drugi raz, niestety.
needle / 2007-09-26 00:05 / Bez rangi
czas na Próchnik...
...też na "P"
pozdro
IGła
Renumious / 2007-09-27 12:18 / portfel / "GPW Kmiot"
albo Plastbox ;)
w koncu szykuja emisje z PP...

Pzdr
Renumious / 2007-09-25 07:28 / portfel / "GPW Kmiot"
GPW zamienia nam się powoli w dziwaczkę.
Jak to dziwaczka jest nieprzewidywalna. Na razie nie straszy dużymi wahaniami, ale i te mogą nadejść. Obserwując naszą dziwaczkę odczuwam niepokój, mam wrażenie że proces zdzwiaczenia postępuje i z na razie nieszkodliwej dziwaczki GPW zamienić się może w bestie która w perzyne obróci niejeden portfel...
Podtrzymuje - tradycyjnie - dużą ostrożność i skupiam się na DT (znowu troche wiecej czasu) i shortterm. Shortterm bardzo wybiórczo i na ograniczonej części kapitału, gdyz jedna silniej spadkowa sesja za oceanem i można się obudzić z ręką w nocniku...
A propos zaoceania, mamy niewielki spadek wczoraj co winno przełożyc się na...hmmm...nie wiem na co na GPW. Zagramy do melodii wygrywanej przez FTSE najpewniej.
Moje stadko wczoraj zachowało się na tle rynku pozytywnie a PND jest juz ładnie niebieski.
Straty częsciowo odrobił MSX i licze na kont. dzisiaj.
Wykorzystałem wiecej wolnego czasu na DT na FON'ie którym ładnie bujało.
Zakupiłem w końcu spadający Stormm i licze na chwilowe przynajmniej odbicie.
Kolastynka na razie markotna jest dziewczynka...

Dzisiaj znowu powinno byc chimerycznie na GPW, małe obroty, wybiórcze wzrosty...gra pod shorta na spółkach z "infami" i DT na śmieciach i tak do zaje.....
Renumious / 2007-09-24 15:12 / portfel / "GPW Kmiot"
ech, robie poprawki terminów zakupu i co? pokazuje mi ze papiery trzymam nie od ost. piątku tylko jakieś tam kwiatki...:/
warner / 2007-09-24 17:49 / portfel / "Wieczny optymista"
mam nadzieje, ze tak naprawde to zartowales, bo nie chcialem zebys poczul sie inwigilowany, mam nadzieje ze nie bedziesz ukrywal portfela, bo lubie do Ciebie zagladac, obserwowac Twoje ruchy i czytac Twoje komentarze, choc ostatnio jak sam mowisz nie masz na nie czasu, ale bardzo sobie cenie co robisz i ucze sie obserwujac
pozdrowienia od forumowego SW :)
Renumious / 2007-09-25 07:11 / portfel / "GPW Kmiot"
oczywiscie że żartowałem...

pzdr
su_up / 2007-09-24 12:42 / _
Hej, Prokomu nie było dziś tak drogo
Renumious / 2007-09-24 15:01 / portfel / "GPW Kmiot"
Hej,
czuje się inwigilowany...ale w naszym kraju to teraz norma ;)
rzeczywiście to piątkowe zakupy ale znowu czasu mi brakowało żeby synchronizować precyzyjnie portfel...
warner / 2007-09-24 13:04 / portfel / "Wieczny optymista"
o 7 rano raczej tez nie mogl kupic, wiec to chyba piatkowe zakupy
Renumious / 2007-09-24 15:03 / portfel / "GPW Kmiot"
piątkowe piątkowe :)

pzdr dla forumowego SW ;)
Renumious / 2007-09-24 07:44 / portfel / "GPW Kmiot"
Mam trudny okres gdyż ze względów zawodowych nie mam możliwości na bieżąco śledzić notowań w związku z tym z DT przeszedłem na shorta który na razie przynosi mizerne efekty. Sytuacja na GPW nadal taka że nie wiadomo jaka...
taszka / 2007-09-23 22:52 / "Krecik"
no chyba nas dobija wkrotce, ale przyszlosz nalezec bedzie do akcyjnych
Renumious / 2007-09-24 07:39 / portfel / "GPW Kmiot"
w dluższym terminie na pewno...

pzdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy