Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "smooth"

Komentarze do portfela "smooth"

Wyświetlaj:
pietroo / 2009-07-30 11:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
widziałeś dzisiaj ten MOJ? znowu ładny wynik
szkoda, że nie kupilismy
smooth / 2009-07-30 11:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak, widziałem ale co zrobisz. Do takich strzałów trzeba mieć trochę szczęścia. Teraz na rynku jakas moda sie zrobiła na mało płynne spółki. Ludzie zaczynają wariować i pompują jak szaleni te spółki. Pamiętać trzeba jednak ze to działa podobnie jak piramida finansowa w przypadku większości takich wzrostów. Niestety pompują kolejnego balona a potem będzie płacz. Jak by sie trafiło to bym nie marudził ale gonic nie zamierzam bo łatwo można wsiąść jako ostatni.
pietroo / 2009-07-30 11:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jakby mi się trafiło to też bym nie płakał, ale też się boję wsiadać... łatwo mozna namoczyć.
aradeon / 2009-07-29 09:09 / portfel
Witam kolegów i gospodarza.
Vistula dogadała się z bankiem.
http://www.rp.pl/artykul/72960,341480.html
smooth / 2009-07-29 09:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

Niestety nie posiadam a może stety ;-). W ogóle jakoś nic z tej branży nie mam. Mam zasadę ze tam gdzie śmierdzi a nawet pachnie bankructwem to nie dotykam. Wiem ze można zarobić ale ryzko za duze jak dla mnie w stosunku do potencjalnych zysków
smooth / 2009-07-28 21:20 / portfel / Tysiącznik na forum
http://i25.tinypic.com/312e78x.jpg

Wsparcie o którym pisałem wcześniej na 2040 zostało dziś lekko naruszone. Nastąpiło to jednak przy mniejszym obrocie. Można wiec je jeszcze uznać za utrzymane o ile jutro nastąpi powrót. Niżej mamy psychologiczne 2000, które przydałoby się przetestować jutro, ale i tak myślę ze o wszystkim zadecydują podawane niedługo wyniki. Na rynku wiele się nie dzieje, trwa oczekiwanie na raporty. Z tą wyprzedażą przez tzw zagranicę bym jeszcze nie krakał. Jakoś mi za małe obroty i za mało latających koszy.
aradeon / 2009-07-28 11:56 / portfel
Witaj smooth,
Chciałbym zapytać o Bbicapnfi jak widzisz tą spółeczkę w najbliższym czasie. Mma ją w swoim portfeliku ale strasznie mi się kisi.
Pozdrawiam.
smooth / 2009-07-28 14:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

Już Adrian Ci w większości nakreślił sytuacje.
Dodam ze kurs wybił sie na sporym obrocie z długoterminowego trendu spadkowego. Moim zdaniem najtrudniejsze ma jednak przed sobą - srednia 200 sesyjna na około 2 zł. To bedzie poważny opór. To samo srednia 45 na tygodniowym i szczyty z kwietnia.
Ksiązkowo to kurs powinien przetestować linie trendu od góry czyli zejść gdzieś do połowy długiej białej siewcy lub SMA 45 na dziennym
Dobry sygnał to to wyjście z trendu.
adrianoo / 2009-07-28 13:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
BBC sie kisi? odswiez wykres:) ostatnie dni to piekny maraton ku gorze (z 1.44 - 1.80), opor okolo 1.85, jak przepusci to the sky is the limit, jak nie...wsparcie okolo 1.65, mysle ze mozemy w najblizszym czasie miec do czynienia z konsola i up
aradeon / 2009-07-28 13:15 / portfel
jeszcze mogę dodać że to był mój początek z giełdą
pozdrawiam
adrianoo / 2009-07-28 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie przejmuj sie, ja tez sie nabralem na wykres i kupowalem w tej samej cenie co Ty, nie spodziewajac sie takiego spadku jaki pozniej mielismny do czynienia, nadal obstaje przy tym ze powrotu do minimow nie powinno byc, poziomy jak wyzej
widze ze nerwy masz niezle jak na poczatki na gieldzie i trzymasz walor ale pomysl nad instalowaniem stopow - pomoga podjac czasem dobra decyzje
aradeon / 2009-07-28 13:08 / portfel
Witaj Adriano,
Masz racje 1.44 Bbic...był ale na samym dołkuuu. kupując w mniemaniu na dołku po 1.86 w kwietniu i wyrównując w lipcu po 1.47 to dla mnie caly czas sie kisi.( jestem na zero).
Ale dzięki za post.
Pozdrawiam.
smooth / 2009-07-28 10:01 / portfel / Tysiącznik na forum
KGHM poszedł do ludzi. Wiecznie nie może rosnąc, a zysk i tak przerósł moje najśmielsze oczekiwania.
smooth / 2009-07-27 20:00 / portfel / Tysiącznik na forum
http://i29.tinypic.com/b82t0g.jpg

Jak widać wspomniany poniżej poziom linii szyi dziś sie obronił. Myśle ze jutro konieczne jest zejście jeszcze niżej. Pierwsze wsparcie to szczyty czerwca czyli poziom 2040. Korekta jest nam bardzo potrzebna. Jedni sie muszą troszkę wystraszyć, a inni bardzo chcą kupić.
Ciułacz / 2009-07-26 22:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja przyszły tydzień ide na łatwizne i obstawiam Dudę.A nad Merkorem to odstawiam ekzorcyzmy, może soś wskuram.
smooth / 2009-07-26 22:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Typy podałem niżej jak nie czytałeś.
Mercor technicznie zbliża sie do konca trójkąta wiec musi wybić. Jakoś nie dopuszczam ze dołem. :-)
Ciułacz / 2009-07-27 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Merkorze liczyłem na dywidendę, ale sie przeliczyłem, więc teraz sie dobrze stara
Ciułacz / 2009-07-27 01:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jako liczba dodatkowa to Nowita, w tym tygodniu bedzie dzień dywidendy.
smooth / 2009-07-26 20:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Nigdy nie pokazywałem chyba moich kresek, debiut więc. Na poniższym nie ma nic odkrywczego ale czyż jego prostota nie jest wymowna? Na jedno natomiast chciałbym zwrócić Waszą uwagę. Mianowicie ta linia szyi w wielkiej formacji ORGR nie do końca jeszcze została sforsowana przez byki. Uważam ze możliwy jeszcze jest powrót do dolnego ograniczenia utworzonego trendu a przy okazji byłby to test na SMA 45 (niebieska). Do górnej bandy tez już niewiele brakuje, no chyba ze stanowczo zwolnimy tempo. Stanowczo trzeba pilnować wybicia dołem.

http://i25.tinypic.com/fsw1g.jpg
smooth / 2009-07-27 15:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak na razie, po wysokim otwarciu, poziom linii szyi (2065) dzielnie sie broni.
Skrzydlaty / 84.9.44.* / 2009-07-26 00:21
Witam cale grono forumowiczow a przede wszystkim gospodarza.
Co sadzicie o NewConnect? Czy moglby ktos spojrzec na Epigon, co sadzicie o wykresie i czy warto to nadal trzymac?
Pozdrawiam wszystkich
smooth / 2009-07-26 18:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

Nie znam spółki ale zakładam ze w fundamentach wszystko ok. Branża ciekawa. Nie wiem jak długo trzymasz ale jakby nie patrzeć po tych cenach nie ma sensu oddawać. Kurs jak wiele innych spółek walczy na ważnych średnich. W wielu przypadkach ostatnio takie własnie spółki dość sporo wybijają. Trzeba czekać na obroty a z tym jednak na NC cieżko. Jak kapitał zacznie szukac skarbów to takie groszówki bedą w cenie. To moze byc równie jutro jak i za rok. In minus ze C/WK jest mało atrakcyjny.
kwiatek... / 2009-07-26 20:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na New Connect nie ma co się sugerować C/WK.....Tak te wskaźniki o niczym nie świadczą:))
Skrzydlaty / 84.9.46.* / 2009-07-27 11:08
Dziekuje Wam za komentarz. Epigon mam juz rok z usrednianym kursem 0,30 zl i powoli trace juz cierpliwosc.
Pozdrawiam Was i do uslyszenia
Ciułacz / 2009-07-26 00:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu !
Tu chciałem przypomnieć co nam zaproponował w Kwietniu nasz Gospodarz.
Cytat:
2009-04-19 20:08:05 | smooth [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "smooth" [6]
Proponuje Wam zabawę, która może stać się pożyteczna. Takie przyjemne z pożytecznym.
Polega ona na typowaniu po 1 spółce na przyszły tydzień, która może przynieść powiedzmy
co najmniej 20% stopę zwrotu.Oczywiście im więcej tym lepiej. Fajnie by było jakby typ
był poparty krótkim uzasadnieniem. Typujemy po piątkowym zamknięciu, w weekend,
najpóźniej do poniedziałkowego otwarcia. Nagród poza zyskiem na razie nieprzewidziano.
Koniec cytatu.
Drodzy czytelnicy to tylko zabawa, wiec dajcie jakies typy na przyszły tydzień.Takie ćwiczenia pomagają w przyglądnieciu sie spółkom.
Ps. Mam nadzieje że Smooth mnie nie zruga za inicjatywę.
smooth / 2009-07-26 18:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Ciułaczu,

Oczywiście, że nie zrugam, bo niby za co? Jak widzisz nie ma wielu chętnych do zabawy. Myślę ze przez weekend nie ma wielu chętnych do siedzenia nad wykresami i spółkami. Może to dlatego. Może sa tez inne przyczyny, jednak mam nadzieje ze nie.

Co do typów to myśle, że Fam może wystrzelić na dniach. Przyglądam sie również Tritonowi ale tu czekam na 3 zł.

Serdecznie Pozdrawiam!
Ciułacz / 2009-07-25 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, witaj !
Tydzień już przeleciał, a był to łatwy tydzień , na co by nie postawił to wzrosty.Teraz już czas pomyśleć o następnym tygodniu.Zmian w moim portfelu nie planuję, ale w ramach ćwiczeń coś zapodam aby twojej tradycji stało sie zadość.Pozdrawiam
smooth / 2009-07-25 20:36 / portfel / Tysiącznik na forum
adrianno spojrzałem na ten myfund.pl. Wygląda ciekawie.....kwestia tylko jak długo to będzie działać. W sumie jest ok tylko wolałbym coś co "leżało" by na moim komputerze.
adrianoo / 2009-07-29 15:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
przyznam ze nie slyszalem o programiku tego typu...
smooth / 2009-07-29 15:54 / portfel / Tysiącznik na forum
kiedyś coś znalazłem ale jego obsługa była tak skomplikowana ze sobie dałem spokój
adrianoo / 2009-07-29 16:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak mi sie wydaje ze najlepszy to bylby poprostu arkusz w exelu
smooth / 2009-07-29 16:15 / portfel / Tysiącznik na forum
może, chciałbym jednak by cos tam pokazywał ....jest fajna luka na rynku w takim razie :-)
wyomi / 2009-07-29 15:11 / portfel
Zaciekawiło mnie to też i sprawdziłem... z zalet: można dodawać dywidendy, PP, konwertować np. PDA na akcje... Ma kilka ciekawych wykresów pokazujących zmiany w czasie... Nie sprawdzałem ale jest też opcja liczenia podatku (weryfikacja PIT8-C)...
Potencjalnie fajniejsze niż portfel money...
Ciułacz / 2009-07-19 19:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, witaj !
Mostostal Płock,tak stawiam na przyszły tydzień.
-------------
Zbliżamy sie do dnia dywidendy 7,23% ( 28-08-2009 ) to z powodu małej płynności kurs może powoli wzrastać, bo ci co chcą kupić juz sie nie cofną.Co ostatnio było widać na kilku spółkach , to że po odcieciu dywidendy, kurs powoli wracał na poprzedni poziom.Tam kontraktowców niema to mniej dziwnych zagrywek.Ta dywidenda może dać impuls do zakupu na longa.
Sa jeszcze inne w kolejce np. Merkor, Alchemia, Bank Zachodni, itd.
smooth / 2009-07-19 19:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć Ciułaczu.

Ja zworce uwagę na Congora. Sytuacja w spółce jest trochę pogmatwana. Jednak zauważyłem na tygodniowych świeczkach pro wzrostową formacje objęcia hossy. Do tego rosną obroty.

Mercor tez mi sie podoba. Ostatnio dobrałem nawet trochę. Prezio ujawnił ze zwiększył udziały. Kurs pokonał sma45 na duzych obrotach na ostatniej sesji. Jest spora szansa na wybicie. Dobra spółka a dalej na swoich minimach. Ma sporo do nadrobienia.
smooth / 2009-07-19 21:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Dodam jeszcze PPWK. Ostatnio wyraźnie handel sie ozywił. Kursy wybił się nad srednia 45 na dziennym. Na tygodniowym mamy przeciecie srednich na wzrosty oraz formacje objecia hossy.
Ciułacz / 2009-07-12 01:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja dalej obstawiam Hydro Budowę, ale bez entuzjazmu, może wpaść w konsolidacje na 2 tygodnie. Jeszcze Podobno GANT dobrz esprzedaje.Jutro sie zastanowie.
Ciułacz / 2009-07-12 01:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, witaj !
Lotos ! Lotos ! itd.....
Na ropie jeszcze bedzie jazda ale kiedy ?
Spekulacje na ropie to łatwy grosz dla grubasów,zaraz jakis tajfun zagrozi platformom wiertniczym, a oni tylko na to czekają.W najgorszym razie na jesieni zrobia panike że brak jest ropy opałowej.
smooth / 2009-07-12 22:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej,

Obawiam się o tego lotosa ze względu na spadającą cenę ropy a na niej mamy sygnał S jak diabli. Aczkolwiek dla naszych "ropnych" spółek powinno mieć to niewielkie znaczenie a jednak ma.

Optimuś zrobił w zeszłym tygodniu już pare % i myśle ze to nie koniec także przenoszę tego typa na nowy tydzień.
1zeus / 188.33.124.* / 2009-07-13 15:08
owszem ma znaczenie, ale bardziej psychologiczne, ropa spada wiec sprzedaja, bo kojarza LOTOS tylko z cenami ropy, pomiedzy cenami surowca na gieldzie a faktycznymi zyskami jest przepasc nie do zrozumienia dla zwyklego leszcza.. niech sprzedaja, dadza szanse do dokupienia tym ktorzy troche ogarniaja paliwa
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy