Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "synonim"

Komentarze do portfela "synonim"

Wyświetlaj:
synonim / 2013-12-02 17:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wywaliło mi przesuwanego wcześniej kilka razy w górę stop lossa (10,22 PLN) na resztkach akcji tepsy, na której już wcześniej zrealizowałem większość zysków. Razem z dywidendami miałem ok. 10% zysku na tym walorze

Czas pożegnać się z tym papierem i kupić coś innego za te pieniądze

Na celowniku mam kredytinkaso ale nie wiem jeszcze kiedy kupię
synonim / 2013-11-28 08:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przesuwam stop lossa na Amicę o kolejne 10% wyżej - 105,15

Na tym papierze mam już 50% zysku
synonim / 2013-11-25 11:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zrealizowałem część zysków na TPSA i za odessaną z tej spółki kasę kupiłem dziś Workservice, Kęty i CCC (tu odkupiłem)

Ceny zakupu w portfelu

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html

Na wszystkich trzech spółkach ustawiłem tradycyjnie stop loss 10% niżej od ceny zakupu
synonim / 2013-11-20 13:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wywaliłem Almę z portfela, na której nic się od dłuższego czasu nie dzieje, i wymieniłem ją na Kruka

Cena zakupu widoczna w portfelu, stop loss tradycyjnie 10% niżej

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html
synonim / 2013-11-18 15:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wywaliło mi przesuniętego w górę stop lossa na Action, zysk 5%

Za tę kasę wymieniłem go na Stomil Sanok, stop loss ustawiony tradycyjnie 10% niżej

Na tepsie przesunąłem stop lossa o 10% w górę do 10.20 - nawet jak go teraz wywali to razem z dywidendami będę i tak na plus na tym papierze
synonim / 2013-11-07 15:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pzedwczoraj, 5 listopada 2013 wywaliło mi stop lossa na CCC, Atm Grupa i Trakcji

6 listopada 2013 (wczoraj) wziąłem Budimex i Apator, ceny nabycia widać w moim portfelu
synonim / 2013-11-01 13:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
29 października 2013 dobrałem do portfela Neuca, MWTrade, Almę, ATM Grupę, Trakcję

Na wszystkim stop lossy o 10% poniżej ceny zakupu

Ceny zakupu widać w portfelu

Dołożyłem też proporcjonalnie więcej putów tytułem zabezpieczenia portfela

Budowa portfela zakończona, kolejne zmiany dopiero w grudniu
synonim / 2013-10-23 14:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Otworzyłem Horizontal Bull Spread na opcjach na serii grudniowej

OW20X3250 short put
OW20X3220 long put

Premia otrzymana na short put 57, premia wpłacona na long put 6,5
synonim / 2013-10-18 12:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrałem jeszcze ZPUE do portfela i proporcjonalnie do tego jeszcze trochę putów, tytułem zabezpieczenia

Zostawiam portfel w tej postaci do grudnia, męczy mnie już mocno to ciągłe udoskonalanie go

Kilka słów wyjaśnień co do mojego nastawienia

To, że dołożyłem trochę akcji do portfela nie oznacza, że nagle zostałem bykiem. Mam tylko 17% kapitału w akcjach - jestem krótkoterminowym spekulantem i gram kwartałami czy bardziej sezonami, do czerwca grałem na spadki na put, potem grałem na wzrosty call pod summer rally, potem grałem znów put pod OFE we wrześniu a teraz gram akcjami pod najlepszy sezonowo dla rynków ostatni kwartał roku. Wszystkie pozycje raportowałem na bieżąco a nie po fakcie, jak większość tutejszych mądralińskich

Natomiast moje długoterminowe niedźwiedzie nastawienie nie zmienia się i uważam, że cykliczny rynek byka w USA i na DAX jest bliski końca, tak samo uważam, że recesja w USA jest bardzo blisko a to oznacza kolejną bessę, której wyczekuję od stycznia 2014

A na razie instytucjonalni będą rozgrywać jak zwykle strojenie okienek do grudnia i o spadkach lepiej zapomnijcie. Widać to choćby już teraz jak każdy dołek na wig20 jest natychmiast wykorzystywany do dobierania akcji, nawet dziś to było widać a także po tąpnięciu wig20 we wrześniu też było to widać. Jak zwykle patrzycie i nic nie widzicie albo widzicie co chcecie

Choć w tym kasynie nigdy nic nie wiadomo i dlatego trzymam puty jako zabezpieczenie a także zalecam to innym
synonim / 2013-10-17 21:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dołożyłem do portfela Intercars i CCC

Stop Lossy po 10% niżej od kursu zakupu i będą przesuwane proporcjonalnie do góry po każdym wzroście o 10%, jak to robię na innych papierach
synonim / 2013-10-12 00:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurs wig20 już chwieje się i pokazuje niestabilność pod oporem, dołożyłem jeszcze trochę putów, które traktuję jednocześnie jako zabezpieczenie pod akcje z wig20, w kierunku których przesunąłem kilka procent kapitału z obligacji

Jestem na razie trochę zmęczony ciągłym doprowadzaniem portfela do perfekcji i zostawiam go w tej postaci aż do grudnia

Do końca roku powinni kombinować ze zrobieniem rajdu wzrostowego na wszystkich ryzykownych aktywach w ramach strojenia okienek, w tym na obligacjach, więc eksponuję jeszcze więcej portfela na te aktywa

Jednocześnie zabezpieczam się opcjami put na wypadek jakiegoś tąpnięcia

Gospodarki są w rynku niedźwiedzia a giełda ma niewiele wspólnego z gospodarką, jednak trzeba uważać
synonim / 2013-10-08 16:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dołożyłem opcje call do putów i tym samym otworzyłem stelaż opcyjny na serii grudniowej

OW20X3230
OW20L3240

Zobaczymy co z tego wyjdzie bo kierunek rynku nie sposób przewidzieć na tej serii
synonim / 2013-09-18 12:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrałem dziś Mennicę do portfela

Przecena na złocie po oczekiwaniu na ograniczenie QE wywiera presję na kurs mennicy i stanowi jednocześnie okazję inwestycyjną
synonim / 2013-09-18 12:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrałem puty OW20U3250 i jeszcze trochę OW20U3230

Wziąłem też kontrolnie trochę call OW20I3240

Zawsze buja po FED i trzeba się pod to ustawić

A u nas jak zwykle wywindowali wig20 w panice wysoko bo pewnie chcą na rozliczeniu serii skosić szybki zysk na S
synonim / 2013-09-13 13:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli chodzi o opcje to na najbliższy tydzień strategię mam taką:

- trzymam na razie niewielką ilość put OTM U 2200 w ramach "pakietu kontrolnego", aby być cały czas na rynku i nie stracić potencjalnych dużych ruchów

- monitoruję też ceny put OTM U 2300, mam zamiar wziąć ich też trochę po cenach otwarcia w poniedziałek lub wtorek, ale tu jeszcze zobaczę - im bliższy jest Strike w stosunku do kursu referencyjnego tym potencjalny zysk na opcji większy, stąd warto monitorować puty U 2300

- docelowo poluję na puty ITM U 2500. Te ładuję w dniu posiedzenia FED, chyba, że wcześniej rynek zacznie spadać to wtedy nie będzie wyjścia wziąć je szybciej

- myślałem o wzięciu jakiejś ilości call OTM I 2500 w dniu posiedzenia FED ale raczej nie widzę szans na wzrosty, nawet gdyby FED nie ograniczył QE. Tu się jeszcze zastanawiam czy nie wziąć call

Co do dalszych perspektyw to na serii grudniowej mam zamiar być raczej call niż put (końcówki roku są raczej wzrostowe niż spadkowe) ale prawdopodobnie wrócę do stelaża

Jeśli we wrześniu rynki tapną to końcówka roku powinna być wzrostowa i na odwrót

Nie ustawiam się jednak na żaden konkretny kierunek i jak zwykle rynek rozstrzygnie. A więc najprędzej stelaż na serii grudniowej bo tak robię zawsze wtedy gdy kierunek jest niejasny

Czas pokaże co będzie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy