Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "synonim"

Komentarze do portfela "synonim"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2013-06-17 16:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
janlew / 2009-03-19 17:58 / portfel / Tysiącznik na forum.

usuń .

A u nas zwała. Spekuła w USA próbuje fałszywie zagrać pod 800 pkt na SP500, co by nabrać na jutro naiwnych na innych rynkach, ale coś to w tym momencie słabo im idzie, bo wskaźnik cały czas jak sprężyna spada w dół tam gdzie każe mu trend. Hossa głupców wyczerpuje już swój potencjał. Nie ma w sumie pod co grać, przecież nawet idiota wie, że tylko państwo bankrut drukuje pieniądze, bo nic więcej już mu nie zostało. No i te dzisiejsze kolejne 600 tysięcy bezrobotnych i spadek wskaźników wyprzedzających do -04. Recesja pogarsza się w zastraszającym tempie i nie ma już pod co podrzucać zdechłym kotem. Ale nie zdziwiłbym się jakby jeszcze dziś przy akompaniamencie łabędziego śpiewu ów kot podskoczył na chwilę ponad 800 pkt na SP. Taka zagrywka coś tam da na moment.

Na dolarjenie też już się kapnęli, że zdechły kot nie ma już jak podskakiwać. 93 to już dawno nie widziałem.

Idzie kolejna zwałka jak nic. tu ciekawie pisales a S&P500 juz 100% wyzej :)wcale sie nie dziwie ze uciekles od swojego nicka - od obecnego tez uciekniesz..
synonim / 2013-04-04 17:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrałem putów OW20R3200, OTM, long put, Strike 2000
Big Lebowski / 2013-06-09 11:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Im blizej wiedzm tym blizej zera , czytalem twoje wypociny na temat wyzszosci opcji nad kontraktami pomyslalem wowczas ze nastepny przemadrzaly buc ktory wie wszystko lepiej - rynek namydlil ci tylna czesc ciala i wypiescil i dalej to bedzie robili na wszystkim , opcjach obligach itp. jestes chlopczykiem w krotkich spodenkach na gieldzie duzo musisz sie uczyc - samo wstawianie zagranicznych wklejek nie wystarczy - juz lepiej Kenobiego wklejaj wowczas moze cos pojmiesz - przewiduje krotki twoj zywot pod nickiem synonim..
synonim / 2013-06-09 11:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

czytalem twoje wypociny na temat wyzszosci opcji nad kontraktami pomyslalem wowczas ze nastepny przemadrzaly buc ktory wie wszystko lepiej - rynek namydlil ci tylna czesc ciala i wypiescil i dalej to bedzie robili na wszystkim , opcjach obligach


Kłamiesz hossiarska maskotko moneya.pl

W zeszłym roku wziąłem na obligach polskich 15% zysku na prawie całym kapitale a na opcjach put serii marcowej wziąłem 80% zysku tylko w tym roku. Otwieranie pozycji jest poświadczone na bieżąco wpisami na forum

Na serii czerwcowej mam long strangle i tym razem niespecjalnie udało się zarobić ale cóż, nie zarabia się zawsze. Na szczęście w opcjach mam zaledwie 3% kapitału a reszta w funduszach pieniężnych i obligacji gdzie nie mam żadnych strat od lat. Wystarczy wejść w mój portfel

A czym ty się możesz pochwalić? Prawie same wtopy na akcjach, o srebrze i złocie nie wspominając, na które to aktywa nagoniłeś swoje owieczki wpędzając ich w straty

Big Lebowski / 2012-12-30 12:19 /
Zloto po mega hossie odpoczywa obecnie ale w przyszlym roku wzrosnie uwazam

Big Lebowski / 2012-04-10 20:06 /
Mjazga - srebro kupuj na longa
Big Lebowski / 2013-06-09 11:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na akcjach biore okolo 90% dywidendy od zainwestowanego kapitalu i tak co roku - na tym polega wyzszosc akcji nad innymi formami inwestowania - tak jak pisalem do tego musisz dorosnac aby zrozumiec ..
synonim / 2013-06-09 11:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Na akcjach biore okolo 90% dywidendy od zainwestowanego kapitalu i tak co roku


Typowe bredzenie wtopionych hossiarzy na krachu 2008, którym zostało odrabianie strat w nieskończoność na dywidendach

Pokaż mi fantasto spółkę, która wypłaca 90% dywidendy rocznie


na tym polega wyzszosc akcji nad innymi formami inwestowania


Zwykła lokata bije akcje w długim terminie, tak samo obligacje, no ale oczywiście ty jesteś wielkim inwestorem giełdowym

Wszyscy dobrze wiemy, że łykałeś akcje na samej górce w 2007 roku - wystarczy obejrzeć twoje popisy na forum

A teraz tylko odrabianie strat nie mówiąc o dodatkowych stratach na inflacji

Pokaż swoje wpisy przed faktem świadczące o zaerobkach na GPW (ja na bieżąco wpisuję co kupuje i sprzedaję, aktualizując tu portfel)
Big Lebowski / 2013-06-09 11:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mozesz w archiwum znalezc wpisy - kupowalem Synthos po 0,86 zl i namawialem wszystkich aby brali , kto szuka ten znajdzie , caly czas dokupuje czasem troche sprzedaje aby wiecej tej spolki dokupic i tak od lat..
synonim / 2013-06-09 12:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Mozesz w archiwum znalezc wpisy - kupowalem Synthos po 0,86 zl i namawialem wszystkich aby brali


Namawiałeś też na śmiecie, które potraciły (Boryszew i inne) ale oczywiście o tym cicho sza. W portfelu sama czerwień
Big Lebowski / 2013-06-09 12:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kto Boryszew kupowal razem ze mna nadal ma zysk - srednia po objeciu wszystkich emisji wynosi chyba 0,28 zl - kto pozniej kupowal ten nie ma zyskow . Pokaz mi wpisy gdzie na inne spolki namawiam - namawialem na PGNIG jeszcze oraz PKO BP i to by bylo na tyle - szkoda niedzieli dla glupiego buca ..
synonim / 2013-06-09 12:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

namawiam - namawialem na PGNIG jeszcze oraz PKO BP i to by bylo na tyle


Coś słaba pamięć, w 2008 roku namawiałeś choćby na Stalexport po 8 zeta (dziś po 1,70), ale owieczki już nie pamiętają
Big Lebowski / 2013-06-09 12:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W 2007r to bylo i cala polske ubralem w GDRy hehe.. jestem z tego dumny :)
Big Lebowski / 2013-06-09 11:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
0,76 zl dywidendy to sa okolice 90%, kto kupil KGHM po 20zl bral nawet 100% dywidendy i dalej w okolicach 50% bierze - tyle piszesz o gieldzie i nie wiesz ?
synonim / 2013-06-09 12:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

0,76 zl dywidendy to sa okolice 90%, kto kupil KGHM po 20zl bral nawet 100% dywidendy i dalej w okolicach 50% bierze - tyle piszesz o gieldzie i nie wiesz ?


Kolejny fantasta mądry po fakcie. Nikt nie trzyma kghm od 20 PLN i dobrze o tym wiesz. Sam nie trzymasz. Gdzie pisałeś żeby kupować kghm jak był po 20 PLN?


upowalem Synthos po 0,86 zl i namawialem wszystkich aby brali , kto szuka ten znajdzie


To znajdź
Big Lebowski / 2013-06-09 11:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Srebro dalej polecam na longa !!!
synonim / 2013-06-09 11:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Srebro dalej polecam na longa !!!


Srebro już prawie 60% od szczytów i tylko w tym roku straciło 30%, nieźle będą się musieli naczekać na odrobienie strat ci których nagoniłeś choćby w zeszłym roku

Tak jak niedługo będą musieli się naczekać ci których tak samo naganiasz teraz na górce na akcje

No ale ooczywiście potem wytłumaczysz swym owieczkom, że przecież jest coś takiego jak "długi termin". Mogą se poczekać 10 albo 20 lat na samo odrobienie strat, czemu nie. Ludzie żyją tyle co drzewa i mają przecież czas. Najważniejsze jest słuchanie reko mistrza
Big Lebowski / 2013-06-09 12:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zasada na gieldzie mowi jedno : nie ufaj nikomu !!!!
synonim / 2013-06-09 12:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprzedaj to swoim owieczkom
synonim / 2013-04-03 10:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wykorzystałem okazję i po taniości dołożyłem trochę opcji call do putów na tym spadku bo rynek wyprzedany

OW20F3265, OTM, long call

Tym samym stelaż na serii czerwcowej mam zrobiony choć na mega wzrosty nie liczę a jedynie na jakieś techniczne odbicie przed sell in May. Wydaje mi się, że ostra zwała w maju nie wystartuje na tych poziomach wig20 tylko zrobią ją gdzieś ciut wyżej. Trochę opcji call warto mieć

Jednocześnie trend jest dalej spadkowy więc puty są nadal bardziej preferowane i je trzymam
synonim / 2013-03-14 10:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj zamknąłem wszystkie opcje na serii marcowej

Czas zrolować się na serię czerwcową, na początek wziąłem trochę putów OTM OW20R3210

Opcji call na serii czerwcowej, jako zabezpieczenia dla opcji put, na razie nie przewiduję. USA wiecznie rekordów bić nie będzie i tam potencjał zwyżki jest już bardzo niewielki, za to potencjał silnej korekty jest ogromny

Wie o tym doskonale nasza giełda i dlatego nie rośnie razem z USA
synonim / 2013-03-08 18:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zamknąłem opcje call w stelażu, szanse na to, że pójdziemy do góry przed rozliczeniem serii marcowej są bliskie zeru

Zostawiam jeszcze tylko trochę putów OW20O3240 na starej serii bo prędzej zacznie się zjazd w USA niż u nas doganianie Dow Jonesa ale i tu na większy zysk nie ma co liczyć

Banki centralne skutecznie zayebały zmienność na rynkach więc to jest koszmar dla każdego kto próbuje tradeować na tych mikroskopijnych ruchach

Trzeba będzie się zacząć rozglądać nad opcjami na serii czerwcowej

Wygląda na to, że w tym roku tak jak w zeszłym zrobili szczyt w marcu a potem będą jechać w dół aż do czerwca
synonim / 2013-03-06 12:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zamknąłem wczoraj część putów w stelażu, opcje ITM OW20O3250 long put zamknięte po kursie 410 (nabyte po kursie 220,30), ze Strikem 2500

Opcje call OTM (long call) na razie zostawiam a z putów zostawiam jedynie opcje OTM long put OW20O3240 ze Strikem 2400, na które zamieniłem wcześniejsze long put OTM OW20O3230 ze Strikem 2300

Seria marcowa rozlicza się niedługo i trzeba się zrolować na serię czerwcową, nie ma rady
synonim / 2013-02-09 19:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak ktoś zauważył to mam w portfelu

FW20H13, krótka

To odpowiednik opcji put jakie mam w portfelu od początku stycznia

Jako, że money.pl nie umożliwia dostawienie opcji do portfela więc musiałem zastąpić tę pozycję jakimś odpowiednikiem

Tytułem wyjaśnienia
synonim / 2013-01-25 09:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zamknąłem dziś długą pozycję na MiSiach o jakiej niżej pisałem. Tam już najwyraźniej rynek też dostał zadyszki. Nawet jak jeszcze trochę wzrośnie to niewiele a ryzyko rośnie - w lutym bardzo często jest mocna wyprzedaż na rynku i zakładam, że w tym roku też będzie
Ciułacz / 2013-01-12 23:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Może i jestem trochę przeczulony
Co ty tak ciągle z tą prowizją

Bo jak sie człowiek naczyta że :
http://www.comperia.pl/ile-tfi-zarabia-na-twoim-funduszu-oplaty-za-zarzadzanie-w-funduszach-akcyjnych.html
synonim / 2013-01-13 17:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Bo jak sie człowiek naczyta że :


Nie czytaj tylko zarabiaj :-) Z twojego artykułu:

Biorąc pod uwagę fundusze akcji polskich, zdecydowana większość z nich obarczona jest roczną opłatą za zarządzanie w wysokości 4 procent wartości aktywów. To stosunkowo dużo w porównaniu do funduszy obligacji, gdzie opłata może być ponad 2 razy niższa

Czyli fundusze obligacji (z funduszy akcji praktycznie nie korzystam od lat) pobierają tylko 2% za zarządzanie. To jest nic, wziąwszy pod uwagę to, że przez rok można było średnio zarobić 16% na funduszu obligacji i to już po odliczeniu opłat za zarządzanie. Żadna lokata ci tyle nie da nawet bez opłat za zarządzanie

Coś kosztem czegoś

Ja tam nie narzekam
Ciułacz / 2013-01-13 19:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiadasz
Nie czytaj tylko zarabiaj

He.. he... staram się robić jedno i drugie ale nie wszystkie strzały sa celne po mimo wszystko podobnie jak Ty
Ja tam nie narzekam

Tak czy tak to samo życie nas rozliczy i po 40 latach dorosłego życia będziemy się oglądać za siebie, eh... już mi dużo nie brakuje ;- )) wiec się już nie szarpię, teraz bardziej się nastawiam na ochronę kapitału ale rozumie tych co dopiero startują w życie.
Ciułacz / 2013-01-12 18:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Pewnie już to przeliczałeś ale się zastanawiam czy przypadkiem nie lepiej na lokacie niż na funduszach walutowych ,bo po odliczeniu prowizji to cieniutko, no ale jeszcze te przeliczniki walutowe, ale w tym jest ryzyko.
synonim / 2013-04-09 10:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bo po odliczeniu prowizji to cieniutko


"opłaty manipulacyjne można w rzeczywistości obejść, inwestując w fundusze przez Internet"

http://www.parkiet.com/artykul/7,1315460-Inwestowanie-w-nowe-fundusze-oplaca-sie.html
synonim / 2013-01-12 19:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bo po odliczeniu prowizji to cieniutko

Co ty tak ciągle z tą prowizją. Ja fundusze kupuję i sprzedaje przez Internet w Multibanku gdzie masz 0% prowizji

http://multibank.pl/dla_ciebie/centrum_oszczedzania/fundusze_inwestycyjne/notowania_funduszy/?_fund=36692

a opłaty za zarządzanie są symboliczne

Uni Korona Obligacyjna dała zarobić 16% w nieco ponad rok. Żadna lokata ci tyle nie da nawet jak odejmiesz koszty zarządzania w funduszu plus prowizja, której ja i tak nie płacę
synonim / 2013-01-12 14:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na mwigu był wczoraj bardzo duży obrót a dziś i swig i mwig mocno urosły wbrew wig20

Chyba zaczynają pompować swiga i mwiga jak rok temu, jak się spodziewałem niedawno:

synonim / 2013-01-03 11:19 /
Prawie co roku w styczniu/lutym jest rajd na swig80 i w tym roku też może być

Takie spóźnione dorównywanie w górę do wig20

Można próbować zaryzykować i trochę kapitału tam podrzucić
----------------------------

Na indeksie cenowym całego rynku też ten ruch widać

http://stooq.pl/q/?s=c_&c=1m&t=l&a=lg&b=0

Fundusze inwestycyjne z nowym rokiem na nowo budują portfele i mamy efekt stycznia na MiSiach

W związku z tym w poniedziałek otwieram długą pozycję na swig80 i mwig40 poprzez niewielką ekspozycję na fundusz inwestycyjny z tego sektora
synonim / 2013-01-10 10:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wraz z nowym rokiem zrobiłem mocne przemeblowanie w portfelu. Dawno nie było tak radykalnych zmian. Zrealizowałem 16% zysku na funduszach polskich obligacji i ochroniłem te zyski przenosząc większość kapitału do funduszy rynku pieniężnego (które będą na razie mniej zarabiać bo spadają stopy procentowe - ale dostaję bezpieczeństwo kosztem tego) i funduszy euroobligacji oraz obligacji USA. Liczę na wzrost awersji do ryzyka im bliżej lutego będziemy (znów zaczną się batalie fiskalne w USA) stąd moja ucieczka do bezpieczeństwa. Polskie obligacje zbyt bezpieczne już nie są gdyż jest tam balon spekulacyjny zrobiony przez zagranicę i wolę mieć na razie euroobligacje i obligacje dolarowe gdzie była ostatnio mała wyprzedaż a rentowności podskoczyły. Gdy zaczną uciekać od ryzyka to znów tam wrócą podbijając ceny tych papierów a ponadto będą wyprzedawać złotówkę co da mi dodatkowy zysk na różnicach kursowych (dolar się umocni do wszystkich walut a euro umocni się do złotówki)

Polskie obligacje trzymałem 17 miesięcy i całkowicie z nich nie rezygnuję zostawiając w nich 15% kapitału. Obligacje dolarowe i euroobligacje będę trzymać do marca a potem zrealizuję planowany zysk i wsadzę go w fundusze rynku pieniężnego. Złotówka umocniła się mocniej do dolara niż do euro stąd większa część kapitału w obligacjach dolarowych niż w euroobligacjach

Co do rynku akcji to pozostaję z ekspozycją na spadki z opcjami put OTM OW20O3250, które zabezpieczam opcjami call OTM OW20C3280 w ramach strategii Long Strangle gdzie mam tradycyjnie zaangażowane 2% kapitału

Mam też małą ekspozycję na rynek akcji w postaci defensywnych papierów TPSA kupionych po wrześniowym krachu o 20% na papierach tej spółki, gdzie posiadam 1,35% kapitału. Pomysł ten wydaje się nie najgorszy gdyż tepsa zaczęła ostatnio rosnąć w opozycji do spadającego WIG20. Papier ten nie rósł w grudniu więc ma potencjał do wzrostu choć sama spółka nie jest niestety już taka dobra jak kiedyś. Ale traktuję ją trochę jak opcje put

Zobaczymy ile da zarobić tak skonstruowany portfel do marca - nie mam zamiaru zbytnio w niego ingerować, chyba że nastąpi jakiś duży niekorzystny ruch na obligacjach USA w związku z ostatnią chwiejną postawą FED i rysującymi się na horyzoncie problemami fiskalnymi w USA. Żeby było jasne: nie uważam obligacji USA za dobrą inwestycję gdyż emitent ten jest bankrutem z opóźnionym zapłonem a rynek obligacji w USA jest po prostu balonem. Ale można próbować zagrać na tym rynku w krótkoterminowej perspektywie, zwłaszcza, że złoty rekordowo umocnił się do dolara w 2012 roku i ruch powrotny na pewno tu będzie, co trzeba wykorzystać

Początkowo skonwertowałem większość kapitału do euroobligacji i obligacji dolarowych ale później uznałem to za zbyt ryzykowne. Stąd większość kapitału siedzi teraz w funduszach rynku pieniężnego. Jak widać po części portfela dotyczącej TFI jest on mocno rozczłonkowany. To dywersyfikacja mająca na celu uniknięcie ryzyka uzależnienia się od jednego funduszu. Największym zaufaniem darzę obecnie TFI PZU stąd tam najwięcej kapitału. Po ostatecznych modyfikacjach na dziś dzień w szczegółach mój portfel wygląda tak (w nawiasach procentowy skład portfela)

Akcje TPSA (1,35%)

Opcje put OTM OW20O3250 (1,5%)
Opcje call OTM OW20C3280 (0,5%)

PZU FIO Parasolowy subfundusz PZU Gotówkowy (44,54%)
PKO Światowy Fundusz Walutowy SFIO subfundusz Papierów Dłużnych USD (12,45%)
UniFundusze FIO subfundusz UniKorona Pieniężny (8,78%)
PZU FIO Parasolowy subfundusz PZU Papierów Dłużnych POLONEZ (6,22%)
UniFundusze FIO subfundusz UniKorona Obligacje (6,20%)
UniFundusze FIO subfundusz UniLokata (4,35%)
PKO Obligacji FIO (3,10%)
PKO Rynku Pieniężnego FIO (4,47%)
Amplico SFIO Parasol Światowy Amplico Subfundusz Obligacji Światowych (1,95%)
Gotówka 8,94%
Ciułacz / 2013-01-01 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim,wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok.
Od Ciułacza
Ps.To że inwestujesz asekuracyjnie to mnie nie dziwi a nawet masz w moich oczach pewnego rodzaju podziw za konsekwencję, ale że Ci brak cierpliwości do inno-wierców giełdowych to mnie dziwi.
synonim / 2013-01-02 13:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
synonim / 2012-11-14 09:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli ktoś zauważył to skupuję niewielkie ilości akcji tepsa i tvn na dłuższy termin. To dlatego, że są one na historycznych minimach a więc jakby już zaliczyły swe dno bessy wbrew indeksom GPW

Gdy kursy tych akcji spadną jeszcze mocniej, w przypadku załamania na GPW i światowych parkietów, dokupię znów niewielką ilość. Na wypadek mocniejszego załamania cały czas mam otwarte opcje put OTM OW20X2220 i OW20X2210, które zniwelują te spadki w moim portfelu

Szkoda, że wycofali opcje na same akcje bo można by w ten sposób dokonać hedgingu bezpośrednio na zakupionych akcjach

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-11-14 12:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Powiadasz :

skupuję niewielkie ilości akcji tepsa i tvn na dłuższy termin.

Chyba się już zmęczyłeś być niedźwiedziem, albo wiesz czego jeszcze inni nie wiedzą.

są one na historycznych minimach a więc jakby już zaliczyły swe dno bessy wbrew indeksom GPW

Jak będzie zwałka to wszystkim szarpnie.

Szkoda, że wycofali opcje na same akcje bo można by w ten sposób dokonać hedgingu bezpośrednio na zakupionych akcjach

Niby tak ale jak to powiadają : czym walczysz ,to od tego giniesz.
Bądź dalej ostrożny , pozdrawiam.
synonim / 2012-12-05 12:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Chyba się już zmęczyłeś być niedźwiedziem, albo wiesz czego jeszcze inni nie wiedzą

Jestem permanentnym niedźwiedziem i to się nie zmienia

Ale zdołowane kursy to okazja

Na TVN zarobiłem 30% w miesiąc i zainkasowałem zysk na czysto

Należy kupować na dnach i innej drogi nie ma

Nawet jak się jest niedźwiedziem

A na spadki mamy opcje put i S-ki

Pozdrawiam
gracz79 / 2012-09-08 20:01 / Bywalec forum
synonim -takie moje przemyślenia-skoro jest aż ta zle to moze czas zeby wreszcie było lepiej.potrzeba jeszcze porzadnego zjazdu na indeksie a potem tylko do góry...
synonim / 2012-09-13 18:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

skoro jest aż ta zle to moze czas zeby wreszcie było lepiej
Rzecz w tym, że rynki wcale nie uważają, że jest źle, tylko uważają, że teraz już będzie tylko super dzięki bankom centralnym
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy