Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "synonim"

Komentarze do portfela "synonim"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-08-31 01:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że fundy obligacji Cie obskubały i się wku...łeś, zresztą kiedyś też się na to dałem nabrać a na pieniężnych będzie to samo, to już wolę lokatę.
Tak to jest jak się ma stały co miesięczny przyrost kapitału, gdzieś to trzeba zapakować :-).
Zresztą i tak jest lepiej jak na prawie ujemnych niemieckich obligacjach.
Pozdrawiam
synonim / 2012-09-01 16:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Widzę że fundy obligacji Cie obskubały i się wku...łeś


No 10,06% zysku przez rok jaki mam na UniKoronie Obligacyjnej w żadnym wypadku mnie nie wqrwia - na pewno czegoś nie pomyliłeś?

Natomiast bardziej posegregowałem i zdywersyfikowałem portfel na więcej fundów pieniężnych i obligacyjnych z prostej przyczyny: po wpadce jaką zaliczył Idea TFI wolę nie wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka. Wprowadziłem więc do portfela PZU Pieniężny bo on nie ma ani jednej obligacji korporacyjnej budowlanki

Jeśli cokolwiek mnie wqrwiło to był to UniKorona Pieniężny, który zeżarł mi 2,3% zysku w jeden dzień. Co prawda już to odrobili ale niesmak pozostał i zmieniłem lidera jeśli chodzi o fund pieniężny na PZU Pieniężny


na pieniężnych będzie to samo, to już wolę lokatę


Lokata to tylko zabezpieczenie przed inflacją a fundusz pieniężny daje jednak zarobić więcej. No cóż - kto nie ryzykuje ten nic nie ma. Pomimo ostatnich wpadek UniKorony Pieniężnej i Idea TFI nadal uważam fundy pieniężne za lepsze od lokaty. UniKorona Pieniężna zresztą już bardzo ładnie odrobiła z nawiązką całą stratę po niedawnej wpadce z obligacjami korporacyjnymi PBG

http://stooq.pl/q/?s=unip.tfi&c=1y&t=l&a=lg&b=1


Zresztą i tak jest lepiej jak na prawie ujemnych niemieckich obligacjach


Na obligacjach europejskich (pomijam obligacje PIIGS) jest już niestety górka - nie oszukujmy się. Tam najlepsze zyski należą już do przeszłości

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-09-01 17:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Muszę przyznać że dogłębnie analizowałem twojego portfela , ale zobaczyłem że robiłeś anulacje na fundzie obligacji to pomyślałem co pomyślałem , a że to było głośne myślenie to mi wyjaśniłeś te roszady.
Powiem w stylu jak powyżej , czasy nie pewne i gdzieś to trzeba zapakować aby doczekać do lepszych czasów.
Pozdrawiam
synonim / 2012-09-01 18:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zobaczyłem że robiłeś anulacje na fundzie obligacji


Zlikwidowałem fund obligacji zagranicznych Amplico w którym miałem zaledwie 1,48% kapitału i skonwertowałem gotówkę z niego do funduszu obligacji Amplico Plus, tak więc trudno to nazwać rezygnacją z funduszy obligacji w ogóle


Powiem w stylu jak powyżej , czasy nie pewne i gdzieś to trzeba zapakować aby doczekać do lepszych czasów


Przyznam, że okres do inwestowania jest fatalny nie przez kryzys ale przez tragifarsę jaką robią banki centralne i na rynkach akcji jest albo bańka albo boczniak a na rynkach obligacji bańka albo bessa

Łamię sobie głowę w co wsadzić pieniądze i naprawdę widzę bardzo niewiele alternatyw poza funduszami pieniężnymi

Gdyby nie manipulanci z banków centralnych to rynki akcji byłyby już w ostrej bessie i można by już było sukcesywnie dobierać przecenione akcje do portfela. W międzyczasie człowiek mógłby zainkasować solidne zyski na krótkich pozycjach a obligacje nie byłyby tak przewartościowane i można by było tam alokować większość portfela

A tak to mamy chorą sytuację bo rynki akcji nie chcą spaść mamione nadziejami przez co są niebezpieczne i niewiarygodne

Kapitał chowa się więc w obligacjach dmuchając kolejny balon i przez to obligacje też są niebezpieczne

Na krótkich pozycjach też zarobić nie można bo rynki akcji spadać nie chcą w wyniku kabaretu jaki robią wspomniane banki centralne

Sytuacja jest chora i sztucznie podtrzymywana jest fikcja na rynkach kapitałowych, która uniemożliwia zarabianie

W tym samym czasie szaleje inflacja również będąca dziełem banków centralnych, która niszczy nasz kapitał

Sytuacja jest sztuczna i patologiczna a wszystko to dzięki panom z banków centralnych
Prosze o odpowiedż / 193.46.187.* / 2012-07-24 13:22
Jedno pytanie ( jeśli można):
Gdzie się nauczyć podstaw tych opcji i ile trzeba mieć pieniędzy żeby zacząć? Nie wiem czy są takie kursy.
Z góry dziękuję za odpowiedż.
synonim / 2012-07-25 11:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Gdzie się nauczyć podstaw tych opcji


http://bossa.pl/edukacja/opcje/strategie/


i ile trzeba mieć pieniędzy żeby zacząć?


Niewiele, opcje OTM kosztują już zaledwie kilka złotych. To tak jak z akcjami - są w bardzo różnych cenach


Nie wiem czy są takie kursy.


Nie płać nikomu za żadne kursy o giełdzie - strata pieniędzy. Wszystkiego możesz nauczyć się z książek, netu (szczególnie anglojęzycznego) i własnej praktyki. Ludzie, którzy uczą na kursach giełdowych nie będą wiedzieć nic czego Ty sam nie mógłbyś się dowiedzieć

Pozdrawiam i powodzenia
Ciułacz / 2012-07-24 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam gospodarza i resztę !
Do pytających : Synonim tu rzadko zagląda.
Zazwyczaj aby była rozmowa jak równy z równym to dobrze jak się jest zalogowanym bo wiesz z kim gadasz a nie do kogoś co tu był przelotnie i nigdy nie powróci.
jeden z gości pyta :
Gdzie się nauczyć podstaw tych opcji i ile trzeba mieć pieniędzy żeby zacząć? Nie wiem czy są takie kursy

Na temat opcji w necie jest sporo, ale jak zainteresowany nie jest w stanie sam ogarnąć podstaw opcji to lepiej niech to sobie odpuści, bo to może być oznaką że będzie miał same wtopy.
Inna sprawa jak ktoś zaczął praktykować i chce się wymieniać informacjami czy doświadczeniem
Jak gospodarz tu wpadnie to może coś doda od siebie.
synonim / 2012-07-25 11:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim tu rzadko zagląda.


To prawda

Po prostu nic się tu nie działo aż nie wszedłem ostatnio gdy trochę się rozruszało

Pozdrawiam Ciułacza
szacun dla Was / 193.46.187.* / 2012-07-10 13:51

. W bessie żadnych akcji i tylko opcje lub inne derywaty, jak ktoś woli

Dobre, ale trzeba się znać " z czym się to je". A akcje są proste. Widać jaka jest cena, jaka była wczoraj itd. A o opcjach nie mam pojęcia ani o innych derywatach.
Ale szacun dla ludzi, którzy to wszystko ogarniają i jeszcze chcą pomóc innym.
franco7 / 193.108.194.* / 2012-07-24 11:54
synonimie otwieraj bloga....taka moja rada
synonim / 2012-07-25 11:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Bloga mam tu :-))
synonim / 2012-07-24 10:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A akcje są proste


Opcje też, opcjami handluje się niemal tak samo jak akcjami tylko na opcjach można zarabiać również na spadkach

A akcji w bessie nie polecam
Dagma / 2012-07-10 12:34
A ja mam pytanie: czemu ma służyć upublicznianie portfela? dzielenia się swoimi zyskami, czy strategią czy czym? i czy faktycznie warto się w ten sposób upubliczniać?
Ciułacz / 2012-07-24 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dagma witaj !
Pytasz :
czemu ma służyć upublicznianie portfela?

Miedzy innymi do oceniania partnera w dyskusji na forum.
synonim / 2012-06-16 16:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zupełnie nie rozumiem o co ci chodzi

Mam napisać ile mam dokładnie pieniędzy? Po co? Potem może mam podać jeszcze swój PIN do konta?

Portfel jest upubliczniony i widać jak na dłoni w czym siedzi większość mojego kapitału. Bardzo żałuję, że money.pl zapomniało dodać możliwość dodawania pozycji z rynku opcji gdyż spekuluję na tych instrumentach i nie mogę tego wykazać w portfelu
Ciułacz / 2012-06-16 23:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonimie witaj !
Piszesz:
Zupełnie nie rozumiem o co ci chodzi

Rozumiem twoje zdziwienie bo myślisz że tu następny się czepia i chce dokopać .
A mnie to ani ziębi ani parzy.
Ale Ci wyjaśnię co miałem na myśli pisząc :

Czyli jak tu otworzyłeś własny wątek to można się spodziewać upublicznienia twojego portfela ?

w monecie jak to pisałem to widziałem wątek do twojego portfela ale samego portfela nie widziałem bo chyba Cie admin tymczasowo zawiesił czy coś takiego.
Dalej napisałem:
dasz nam pożywkę, bo nie ma jak to liczyć czyjeś pieniądze , a najczęściej samemu w życiu nic nie osiągnąć ;-)

Tu miałem na myśli nas szeroko pojętych forumowiczów co to lubią zaglądać komuś do portfela i wytykać jakieś tam słabsze ruchy a samemu nic w życiu nie osiągnąć.
Suma sumarum to miało być trochę jako komplement za udostępnienie portfela, ale ja już tak mam że często piszę na opak ;-))
Teraz jak już widzę twój portfel to widzę że ładnie odzwierciedla ochronę kapitału co polecam dla osób co mają wysokie dochody stałe znaczne nadwyżki kapitału, a jak przy tym gość posiada żyłkę do spekulacji to czemu nie, ale to powinno być wydzielonym małym kapitałem co może dać sporo osobistej satysfakcji, inaczej mówiąc można się dowartościować.
Nie odbieraj tego że Ci daje instrukcje, ja tylko od czasu do czasu lubię sobie po mamrotać pod nosem.
Pozdrawiam z Montrealu
synonim / 2012-06-17 09:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Suma sumarum to miało być trochę jako komplement za udostępnienie portfela, ale ja już tak mam że często piszę na opak ;-))


no to oki, przepraszam za niezrozumienie


Teraz jak już widzę twój portfel to widzę że ładnie odzwierciedla ochronę kapitału co polecam dla osób co mają wysokie dochody stałe znaczne nadwyżki kapitału, a jak przy tym gość posiada żyłkę do spekulacji to czemu nie, ale to powinno być wydzielonym małym kapitałem


Otóż to

Jest bessa a szeroki rynek jest w długoterminowym trendzie spadkowym więc teraz przede wszystkim ochrona kapitału

Jednak cały czas należy być w jakiś sposób na rynku żeby nie stracić możliwości zarabiania na ruchach więc w tej chwili preferuję jednoczesną spekulację zmiennością na rynku opcji za pomocą cząstki kapitału (u mnie to jakieś 1%-2% całości kapitału). W bessie żadnych akcji i tylko opcje lub inne derywaty, jak ktoś woli

W bessie zarówno wzrosty jak i spadki występują w dużo większej skali i należy to wykorzystywać. Jednakże nie preferuję akcji w bessie do spekulowania bo rynek jest wtedy w długoterminowym trendzie spadkowym i bardzo trudno na nich zarobić. Opcje są dużo lepsze i pozwalają zbudować strategie dwukierunkowe. W ostateczności dopuszczam wariant akcje zabezpieczone opcjami put ale na razie go nie stosuję bo po prostu nie lubię mieć akcji w długoterminowych trendach spadkowych bo to się zawsze źle kończy, co dobitnie pokazał 2008 rok i obecna sytuacja znów to potwierdza gdyż leszcze tracą kupując obecnie różne 'wynalazki'

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-05-30 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonimie witaj !
Czyli jak tu otworzyłeś własny wątek to można się spodziewać upublicznienia twojego portfela ?
Hm... dasz nam pożywkę, bo nie ma jak to liczyć czyjeś pieniądze , a najczęściej samemu w życiu nic nie osiągnąć ;-)
3 4 5 6 7 8
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy