Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "TOMOK"

Komentarze do portfela "TOMOK"

Wyświetlaj:
EMR100 / 2007-12-20 20:47 / portfel / Walczący z wilkami
Witam po raz pierwszy, pytanko mam czy kupowałes ostatnio RHD,dostali kredyt na 24mln, szukam pini jak to sie moze odbic na kursie, widze ze ubrałes sie w magna tez miałem,steraciłem na niej zdrowie iduzo peniedzy. Mysle ze jutro jest jej sadny dzien jezeli nie odbije nastepny przystanek to 2,5
Pozdro
TOMOK / 2007-12-21 16:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
sorki ale słabo się znam
RHD nie kupowałem nigdy
Pozdrawiam
Pooh / 2007-12-19 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
"Pytanie:
Kto więc ostatnio pogrywa na giełdzie?"

Ja pogrywam, ino limit kredytowy na koncie mi się kończy :)...

Fajnie, że wróciłeś.
A "ciśnienie podniesione" przez FSG???
Nie wiem, czy czytałeś moją późniejszą ripostę...
Pozdr. Q
Krzych / 2007-12-19 20:44 / Płoteczka na forum
czerwono , dużo czerwieni ale u mnie również:)))
Renumious / 2007-12-19 08:49 / portfel / "GPW Kmiot"
Witam Pana,
po wczorajszym Twoim poście w moim portfelu ostatecznie doszedłem do wniosku że brakuje Ci wiary w siebie, a dodatkowo co gorsze zacząłeś się na sobą użalać. Zrozumiałe jest to że tak jak wielu (ja też) oberwałeś ostro od rynku. Musisz sobie jednakowoś uświadomić że właśnie doszedłeś do kluczowego momentu w "karierze" inwestora, momentu który następuje prędzej czy później. Większość daje się w tym momencie "odleszczyć" i nigdy już nie wraca na parkiet głosząc latami wszem i wobec że akcje są fuj i takie tam.
Jeśli teraz podniesiesz się z ziemi, bedziesz nadal zgłębiał tajniki inwestowania, to po takim doświadczeniu będziesz silny jak nigdy dotąd. Jeśli tylko rynek da mozliwość zarobku skorzystasz z tego w przyszłości na pewno. Po prostu zaciśnij zęby, przestań liczyc straty. Skup się na tym co masz. Poszerzaj wiedzę. Jest kilka osób łącznie ze mną które chętnie idą wspólną ścieżką...
Pozdro
Cool Renu
wrota wyobrażni / 2007-12-18 22:23 / portfel / Poznań na +
No Tomek jeszcze będzie w tym roku uśmiech na twarzy i to nie jeden .Warto bigowi ufać .Ja równierz oberwałem ale powoli wychodzę na swoje ty chyba też więc do następnego razu . Co nas nie zabije to nas zmocni tylko trzeba słuchać Biga bo ma wiedza ma za mała a bigu uczciwy gość
koza2 / 83.23.238.* / 2007-12-18 20:44
Czesc!
Nie myslales zeby dokupic magny zeby obnizyc cene zakupu
gdy już spadki beda niewielkie rzędu 1-1,5% lub maly plusik
a obroty beda dużo wieksze - wtedy
powinno być conajmniej odbicie lub poczatek wzrostów

czekaj na sytuacje na rynkach światowych
Renumious / 2007-12-18 20:43 / portfel / "GPW Kmiot"
Tom, chłopie, żyjesz jeszcze?
Zaczynam się martwić...i mówię to całkiem poważnie...
TOMOK / 2007-12-12 20:00 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
To chyba najlepsze wyjście...
strasznie mi nie idzie...
i strasznie opadłem z sił...
Pozdrawiam szalenie ciepło zaglądających i piszących :-)
Dużo dobrego znalazłem w Was
Do zobaczenia w lepszych czasach :-)
Pozdrawiam
wrota wyobrażni / 2007-12-14 19:24 / portfel / Poznań na +
TOMOK jesteś nam potrzeby nie jesteś sam
nowicjusz1982 / 2007-12-13 21:42 / Dzieciak *€* forum
ejjj co ty gadasz
od jutra chce cie widziec na forum i bez takich bzdor wypisywania :))))
pzdr
pietroo / 2007-12-13 09:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
WITAJ,
No nie mów, że się poddałeś. Trzeba walczyć i starać się wyjść na swoje. A później będzie już tylko lepiej.
Tomek może jesteś zbyt niecierpliwy i za dużo oczekujesz.
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-12-13 09:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gospodarzu.
Marność widzę mimo, że nastroje winny dopisywać.
Czego chcesz + 50% dziennie na wszystkich Twoich walorach up?
A czy ktoś obiecywał, że będzie łatwo?

Weź się w garść i wykorzystuj wolne chwilę na naukę. Zgłębianie wiedzy, poczynając od ogółu na szczególe kończąc, za parę chwil zamieni się w realne zyski.
Ot tak po prostu paru ludzi pozdrawia Cię widząc. Paru też wpada do Ciebie dzieląc się swoją wiedzą. Przed chwilą rozpocząłeś publiczną edukację wszystkich chętnych. I co - podziemie? Ja wiem, dzisiaj rocznica. Ale bez przesady.

Pozdrawiam,
P.
ps - lepsze czasy są teraz. Później zawsze może być gorzej.
Pooh / 2007-12-12 23:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wyjrzyj czasami z tego twojego "undergroundu"...
Zresztą, maila napiszę...
Q
TOMOK / 2007-12-15 23:30 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
http://tnij.org/aj4u
jutro:-(

a pojutrze... :-)
http://tnij.org/aj4r

Pozdrawiam :-)
TOMOK / 2007-12-11 15:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witam...analizy wiczorkiem bo chałupkę porządkujemy dziś :-)
A Renuś...kurcze...mądra głowa jak czytam
Pozdrawiam
Renumious / 2007-12-12 08:22 / portfel / "GPW Kmiot"
Tom, proszę o uwagi krytyczne, a tak w ogóle to czuję się oszukany...
Miało być AT-owo w miłym towarzystwie a na razie to ja się naprodukowałem i tyle.
Jestem zawiedziony...Mam nadzieję że nastąpi rehabilitacja ;)
Pooh / 2007-12-11 15:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć, Koleżko.
Wróciłem z Litwy.
Jakoś ciężko ogarnąć notowania - głowa ciężka ;).
Staram się wbić w rytm...
Pozdr.
TOMOK / 2007-12-11 17:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Q-buś napisz Ty mi co Ty tam porabiasz...Możejki ? czy co?
I nie tak wyobrażałem sobie rajd...mówiono mi o nim...łudziłem się...ale chyba nic z tego :-(
Trzymaj się
Pozdrawiam
Pooh / 2007-12-11 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Banalne picie wódy ze znajomymi ;).
Pzdr. Q
Ps. Właśnie obejrzałem zanończenie sesji w U.S.
Znowu mordęga będzie ? :(
ppprzemo / 2007-12-11 10:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Że tak przerwę na chwilę AT - Gospodarzu - fiutki!
Renumious / 2007-12-10 21:07 / portfel / "GPW Kmiot"
MNI
Kanał spadkowy (możliwości wyznaczenia jest kilka conajmniej, sesja od której można sie pobawic to 5 lipca) został przebity. Najbliższe opory to 4,50 oraz kluczowy 4,60 (4,63?).
Następnie oporów doszukiwałbym się na poziomie 5,00 oraz 5,30 i 6,45.
Pierwszego wsparcia doszukiwałbym się na 3,92.
Wykres wygląda obiecująco, ale rynek zdecyduje.
Renumious / 2007-12-11 08:19 / portfel / "GPW Kmiot"
Czy mam przedstawić metodologię? :)
W Twoim poście poniżej wypisałeś to co interesuje nas w AT, podstawowe wskaźniki i parametry. Czy każdorazowo mamy opisywać które części wykresy posłużyły nam do ustalenia kanałów, na jakiej podstawie określilismy poziom wsparć i oporów?
Dla osób które się uczą i są na początku drogi możemy się o to pokusić. Ja też nie jestem oblatany w AT, ale podstawowe parametry jestem w stanie określić.
Od jakiegoś czasu rzucam okiem na czat BZWBK, czytam pytania, nast. sam dokonuję AT i czytam odp. Pana Jeżyka. To świetna nauka poprzez zabawę :) Polecam.
Jeśli ktoś nie ma dostępu do tych czatów mogę zrzucać zapis czata do kącika Toma, czy swojego. Czekam na odpowiedzi...
ppprzemo / 2007-12-11 09:43 / Uznany Gracz Giełdowy
2007-12-11 08:19:31 | *.*.*.* | Renumious [ Portfel ] [ "GPW Kmiot" ]
Czy mam przedstawić metodologię? :)


Odpowiem za Gospodarza: _tak_!
O to właśnie chodzi w nauce, nie o suche wyniki. Te można zapamiętać i zastosować. Metodologia pozwoli na rozwój.

Pozdrawiam,
P.
Renumious / 2007-12-11 11:20 / portfel / "GPW Kmiot"
Okej, to pokrótce metodologia:
Zacząłem od wyznaczenia kanałów. Jest kilka możliwości. Można wyznaczyć na wykresie liniowym, ale precyzyjniejszą metodą jest wyznaczanie na wykresie świecowym. Oczywiście za punkty kluczowe mogą posłużyć zamknięcia, lub końce knotów świec (górne przy wyznaczaniu ograniczenia górnego kanału i analogicznie dolne).
W przypadku AT MNI której efekty zamieściłem powyżej wyznaczyłem kanał spadkowy:
Dolne ograniczenie poprowadziłem po lokalnych minimach, z zamknięcia sesji: 16.08.07 oraz 21.11.07, górne po maksimach z zamknięcia 03.09.07 oraz 29.10.07. Tak poprowadzony kanał spadkowy został opuszczony przez wykres 05.12.07 (nastąpiło wybicie z kanału). Oczywiście utworzone zostało wsparcie na linii górnego ograniczenia tego kanału na poziomie 4,20, ale wydaje się że ma ono mniejsze znaczenie niż wsparcie znajdujące się na linii wsparcia którą wyznaczyłem ze szczytu knota świecy z sesji 06.07.07 oraz 07.11.07 (to wsparcie leży na dłuższym przedziale czasowy i uwzględnia średnioterminowe szczyty notowań ). Jeśliby miało dojść do przebicia tej linii to na teraz wsparcie jest na poziomie 3,92.
Jeśli chodzi o opory i wsparcia to należy pamiętać że przebity opór staje się automat. wsparciem i na odwrót.
Opory w dłuższym horyzoncie czasowym otrzymałem poprzez poprowadzenie linii tworzącego się trendu wzrostowego po maksimach lokalnych, zamknięcie 23.11.07 oraz 29.11.07 i utworzenie linii wsparcia trendu wzrostowego (przebitego dołem 09.08.07) po minimach, zamknięcie 21.09.2006 i 17.05.07. Skrzyżowania tak wyzanczonych trendów pokazują opory w dłuższym horyzoncie czasowym. To moja interpretacja wykresów i jesli ktoś zada sobie trud sprawdzenia tej analizy wdzięczny będę za krytyczne komentarze...
barabaszek / 2007-12-10 20:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Wezmę Dude pod lupkę i dam Ci znać kiedy warto byłoby zakupić ....oczywiście to tylko sugestie i sprawdzić się nie muszą...ale spróbować można...a powiem Ci ,że po tylu godzinkach spędzonych nad Hawikiem analogie są widoczne (ale szczerze mówiąc kosztowało mnie to bardzo dużo wysiłku i spędzania kilkuset h prawie bez odrywania oczu od ekranu...zobaczymy czy warto było)...potrzebowałbym tylko historycznych notowań Dudy tak dzień po dniu z 10 wstecz ...wiesz gdzie mogę takie znaleźć? najlepiej aby z wykresami były ja wzrokowcem jestem :-)...Pozdrawiam
barabaszek / 2007-12-12 13:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Wycofuję się z mojej wcześniejszej opinii w związku ze zniesieniem embarga naszego mięska do Rosji ...już dzisiaj Duda urosła i wg wszelkich znaków na niebie rosnąć powinna ...może też wsiądę..hmmm :-))).Pozdrawiam
barabaszek / 2007-12-10 22:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Powiem tak ja to do 7,00 zł to bym nawet jednej akcji nie kupił ale to tylko moje skromne zdanie i trzeba być czujnym.Pozdrawiam
bohdan77 / 2007-12-10 22:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tu masz taki dzien po dniu może POmoże http://stooq.pl/q/?s=dud&c=10d&t=l&a=lg&b=0
pozdrawiam Gospodarza i Was wszystkich
Big Lebowski / 2007-12-10 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku - vel Analityku gieldowy.. hm.. skoro juz chcesz zajmowac wykresami , swiecami to moze zacznij od utworku zapal swieczke Dzem..Pozdrowka..
bohdan77 / 2007-12-10 22:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ten kawałek ma zdecydowanie wymowę pesymistyczną ..... ale Andrzejki za nami wiec nie ma co tak wróżyc
Ja bym proponował kawałek Tilt nie pamiętam tytułu ale w refrenie był tekst
jeszcze bedzie wspaniale jeszcze bedzie przepięknie....:)
TOMOK / 2007-12-10 20:05 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
analizuję...hmm...nie jest łatwo licząc na własne...zdrowe oczy i ciężko wchodzący na wysokie obtory umysł :-)
ogólnie przy ok 1000 obr/ minutę umysł mój czuje się najepiej... :-) wolne obroty to jest to :-)
Pozdrawiam
P.S. to nie koniec i nie żarty
Renumious / 2007-12-10 21:11 / portfel / "GPW Kmiot"
Czyli uzywając motoryzacyjnego porównania jesteś jak dwusuw, a na pewno nie jesteś jak hondowski VTEC ;)
TOMOK / 2007-12-10 21:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
o tak...a i z paliwem do syrenki trudno :-)
A jakbym chciał...cztery zawory na cylinder...co tam cztery pięć...pneumatyczne popychacze...zmienne fazy rozrządu... chłodnica powietrza... dwie sprężarki...marzenia... :-)
Jednak bardziej widzę się jako Trabant..góra Wartburg ...o tak z silnikiem 1,4 Golfa..tak to ja..:-)
Pozdrawiam
Renumious / 2007-12-11 08:05 / portfel / "GPW Kmiot"
Tom, znowu wyczuwam jakieś kompleksy, tym razem psychomotoryzacyjne ;)
TOMOK / 2007-12-10 19:12 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Za czas obserwacji i mojej "analizy" przyjmuję sobie okres od dnia zakupu do dnia dzisiejszego...nie wiem czy to poprawne...skorygujecie mnie zapewne Panowie :-)
21.06.2007 - 10.12.2007... prawie pół roku...mozna coś chyba w tym czasie zaobserwować :-)
Koniec sesji 21.06.07 ...na koniec sesji - 2,72 %...kurs...35,7
Co dalej...
widzę...wsparcie widzę na poziomie 20 zł...dwa razy w tym czasie wartość akcji spółki otarła się o nie...popatrzmy na wolumen w tym czasie...dość duży...przy dochodzeniu do pierwszego...rzekłbym bardzo duży...
opór...na 30 i 35 zł
Pewnie masakra :-) ale część 3 i kolejne nastąpią
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy