Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "TOMOK"

Komentarze do portfela "TOMOK"

Wyświetlaj:
TOMOK / 2007-11-29 11:12 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Fasing i Variant...odnajduję analogię - obrót
Obserwuję je od dawna...
O czym świadczy tak niski obrót?
Może nie jestem fachowcem...ale nie przekonam sie raczej do spółki, która pół dnia nie może sie nieraz otworzyć.
Moge mieć własne zdanie prawda? :-)
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-11-30 11:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gospodarzu,
ufff, namęczyłem się ze znalezieniem miejsca i rejestracją ale przynajmniej czegoś się
nauczyłem :-)

Specjalnie dla Ciebie: http://ppprzemo.fotosik.pl/

Popatrz proszę na wolumen pod kątem skali i siły spadku, czasu, w którym nastąpił i odbicia. To powinno nieco rozjaśnić.

Pozdrówki!
TOMOK / 2007-11-30 13:28 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
oki
albo sie nade mną zlitujesz, albo przestaniesz Tu przychodzić albo jeszcze nie wiem co...ale ja wydrukowałem sobie te wykresy...patrzę na nie i naprawdę mało widzę.
Jedno co widzę to mały obrót na VRT i to, ze zsadniczo to w okresie 6 m-cy cały czas spadał...a teraz jakby się podnosił, zaś FSG falowanie - wyrost-spadek
zabij mnie...ale nic wicej nie widzę :-(
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-11-30 14:46 / Uznany Gracz Giełdowy
1) Litości nie ma bo to graniczy z pychą
2) Współczucie to i owszem ale co to da?
3) Jedyne co jestem w stanie zabić to... każde mięso, które da się później usmażyć na krwisto i zjeść
4) Wreszcie się przestałeś lenić. To _bardzo_ pozytywny objaw
5) Sam już doszedłeś do wniosku, że humaniści też mogą... :-) Więc dlaczego do k**** nędzy nie przeczytałeś jeszcze Feynmanna??????????????
6) Wykresy:
FSG: po połowie września zmienia trend przy dużych obrotach (warunek aby uznać taką zmianę jako cokolwiek znaczącą). Lokalne piki wolumenu na przyspieszeniu wzrostu i na szczycie. Spadek z małymi obrotami. Wybicie z wolumenem na poziomie lokalnego piku.

VRT: prawie bez obrotu do drugiej dekady października. Spadek bez obrotu. Wybicie z bardzo przyzwoitymi (jak na tą spółkę) obrotami.

Wykresy nałożone: spółki zaczynają z tego samego poziomu. Trawestując słynnych moneypisarzy FSG zalicza "zaniżanie przed odpałem" a jak odpala to do nieba. Spadek nie jest tak bolesny.

Klucz do zagadki: nałóż sobie na poszczególne wykresy w osi x infa ze spółek http://tnij.org/aih1 http://tnij.org/aih2 i sytuację na rynku. Na wolumen patrz przez pryzmat FF (znajdziesz w tych samych miejscach).



7) Jeśli mam przestać przychodzić to powiedz - nie obrażę się...
TOMOK / 2007-11-30 14:54 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Wszystko przyjmuję...wszystko
Ale skąd Ci do "łepetyny" przyszedł do k**** nędzy punkt 7 ???
Na razie tyle potem więcej
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-11-30 15:07 / Uznany Gracz Giełdowy
z czytania Twoich postów?
:-)
TOMOK / 2007-11-30 15:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Słowa, których używam nie zawsze mają taki dosłowny sens w moim wykonaniu :-)
więc to, że się boję, że ktoś przyjdzie wcale tego nie oznacza, bardziej boję się wtedy siebie :-) Boję się czy zrozumiem:-)
Aha...znasz się może na żeglarstwie?
A jeśli się nasz to nie ma tematu, jeśli nic a nic...mam pewną propozycję :-)
Pozdrawiam ciepło
ppprzemo / 2007-11-30 15:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Znam się tylko o tyle, że pływałem przez parę dni omegą w doborowym towarzystwie i takim jakimś maleństwie z jednym małym żaglem (klasy nie pamiętam), w którym nie dałem rady nawet usiąść - musiałem leżeć.
Więc nie znam się nic a nic...

aaa - wiem jeszcze, że jak się holuje siatkę z butelkami to można je sympatycznie schłodzić ;-)
TOMOK / 2007-11-30 16:12 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
To ja pomogę Ci pojąc zjawiska z tym związane ok ? :-)
Zaraz pomyslę od czego zacząć...hmmm...
Może...kursy jachtu względem wiatru na poczatek : bajdewin, półwiatr, baksztag, fordewind...
No i podtsawowa sprawa...ostrzymy do wiatru...odpadamy od wiatru...ster od siebie gdy ostrzymy...gdy odpadamy do siebie...
I zasadniczo do tej nauki pamietaj nie mozna uzywać internetu...to trzeba poczuć :-)
Wiem to strasznie przekorne...ale chcę przez to tylko pokazać...jak mi ciężko
Pozdrawiam ciepło
ppprzemo / 2007-11-30 16:24 / Uznany Gracz Giełdowy
:-)
Wiem, że ciężko ale lenistwem i oglądaniem się na innych jeszcze nikt się niczego nie nauczył... A oglądanie wykresu i zadawanie (może nawet głupich) pytań wynikających z własnych przemyśleń jest dowodem na prawdziwą chęć.
A swoją drogą ciekaw jestem ilu z ludków, którzy ostatnio obkupili się w KGH zrozumiało (lub zrozumie za chwilę), że info o odblokowaniu dywidendy to nie jest zapowiedź nowych dywidend a tylko wyrównanie tego, co miało być we wrześniu...


Co do wiatrów - jak na razie rozumiem wszystko nie znając jednak ich kierunku względem łódki (domyślam się, że można je określić korzystając z róży). Ale to trochę nie fair bo zapodałeś bardzo malutko, bardzo podstawowych info.

A co do papieru tooaletowego - Ty naprawdę chcesz je sobie zostawić? Kiedyś widziałem taki śmieszny filmik z Chevy Chasem (tym od "nazywam się Chavy Case a wy nie), w którym krupier w kasynie zaproponował: niech mi pan odda połowę z tego co zamierzał pan przegrać, pójdziemy na zaplecze i kopnę pana w jaja...
TOMOK / 2007-11-30 16:39 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Co do wiatrów...wiatr jest jeden a tylko jacht porusza się wzgledem niego :-)
Ale ok...kończmy temat żeglarstwo :-) choć zawsze do usług jestem gdybyś miał pytania
Co do papieru toaletowego...na razie potrzymam ale jak dostane sraczki na pewno wywalę :-)
Aha...weekend...bedę dziś żłopał piwo :-)
I wolę jak się też usmiechasz :-)
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-11-30 17:11 / Uznany Gracz Giełdowy
A myślałem, że wiatr może wiać z różnych kierunków. Poważnie. Ale nie będę się kłócił, bo się nie znam.

Papier tooaletowy - a po ch*** chcesz trzymać? Liczysz na odbicie? To może naprawdę niech (ktoś najbliżej stojący) kopnie Cię w przyrodzenie a połowę kasy możesz przelać do mnie ;-))) A tak na poważnie - jak tu do Ciebie zajrzałem to miałeś (kwotowo) -75,- Teraz masz -93,- więc ubyło ze 2 dychy na papierze, który niedawno zrobił ze dwa maleńkie ząbki w staczającym się w przepaść wykresie... W razie sraczki też nie masz na niego co liczyć, bo wtedy się okaże, że pierwsza warstwa jest już zużyta a druga, owszem, kupiona ale nie przyjechała nigdy do sklepu.

A co do żłopania - ja jak zwykle amerykańską kukurydzę...
I na koniec szczery i szeroki :-)))) dla Ciebie.
P.
TOMOK / 2007-11-30 16:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
aha...jeszcze chwilka...
a jak wsiadasz na łajbę...obcykany w teorii i bierzesz wjedną rekę ster a w druga talię / takie linki / to wyczucie tego zabiera troszke czasu.
No wiem...teraz powiesz, że mozna sie nauczyć... :-)
Nie ma we mnie zgryźliwości pamietaj :-)
Pozdrawiam ciepło
ppprzemo / 2007-11-30 17:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Masz rację - wyczucie jest niezbędne. To tak jak zastanawiając się nad wejściem (przy DT) w dany papier powinieneś wyczuć jak go bujają i czy lokalne fale niosą go chwilowo w górę czy nie. Do tego może Ci się przydać baczna obserwacja zleceń:
1 500 200 1
1 500 500 1
6 2453 1756 4

P.
Pooh / 2007-11-30 13:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Doceń chłopaka, zrobił kawał dobrej roboty, a nie prosisz o litość i dobicie :).

Na moje oko papier przeszedł od tych, którzy interesują się kursem do tych, których interesuje spółka i tanio jej nie oddadzą.
Przemo, jeżeli się mylę, to popraw mnie.
Ja jestem jeszcze mocno niepewny w swoich obserwacjach...

Pozdrawiam obu.. Q-buś
ppprzemo / 2007-11-30 15:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Pewnie też chociaż nie zauważyłem, żeby ujawniły się jakieś "silne ręce".
Dla mnie raczej jest to przykład chwilowej mody i wpływu informacji bo ff nie różni się aż tak bardzo VRT 26,73% FSG 23,06% (w końcu to nie Stąporków :-)
Ale mogę się mylić...
Pooh / 2007-11-30 17:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Nie tyle ujawniły... Mam wrażenie, że to te same ręce, które trzymają większość akcji.
Moje ogólne wrażenie - w akcjonariacie obu spółek jest mało "sypaczy" i panikarzy.
A zebranie na FSG wszystkiego pon. 20 zł - o czymś świadczy.
I to, że nawet jeżeli ktoś kupował VRT po 30 /przed pp/, to nie straci...
Wystarczy porównać z DPL...
Pozdr.
ppprzemo / 2007-11-30 17:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Możesz mieć rację. A zjazd drozdka? Chyba po prostu miał pecha. Średnie wyniki nałożyły się na sytuację więc poleciał strasznie... Ale ale, przecież on i tak ma szansę na 16,- na koniec roku :-)
Zawsze, absolutnie zawsze warto popatrzeć na wykres spółki w skali max. Oczywiście decyzje zakupowe trzeba podejmować tak aby kupić w lokalnych dołkach ale do ogólnej oceny porównanie maxa jest najkorzystniejsze.
P.
TOMOK / 2007-11-30 14:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Doceniam Q-buś...ale poziom mojej percepcji niestety jest jaki jest :-)
Pozdrawiam
Pooh / 2007-11-29 12:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Silne rączki, kolego sympatyczny :)...
Popatrz na VRT, jak rozwiązali problem spadku kursu z powodu notowań pp...

Cóż, głupi byłem kupując przed notowaniem pp...
/Które nabyłem.../ :)

Aha, nieco zmianiam strategię /głównie pod wpływem niektórych wypowiedzi, które przypominają mi sens inwestowania/. Większy nacisk na spółkę i jej perspektywy, nie na aktualny kurs.

Pozdro. Q
TOMOK / 2007-11-29 13:06 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Q-buś póki nie zobacze nie uwierzę...
i dziwne skojarzenia z Fasingiem mam
I nie pomyśl, że to pretensje do kogoś...bo nie mam do nikogo...ale jak sie już prawie pół roku morduję...to sam nie wiem co mysleć...choć w sumie...drogo kupiłem a potem te korekty czy jak to zwał...nie wiem...
a co ja tam wiem :-)
Ale ogólnie jestem na nie
Pozdrawiam
Pooh / 2007-11-29 13:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ja niczego nie polecam! Nie mogę polecać, bo nie mam doświadczenia. Pewne rzeczy widzę, ale czasem nie wiem, " z czym to jeść" i nie wyciągam właściwych wniosków.
A moje decyzje są podszyte sporą niepewnością, właśnie z powodu braku doświadczenia.
A VRT spodobało mi od kiedy braciak kupił podnośnik do samochodu w pewnej małej miejscowości... Czyli części tanie i z szeroką siecią dystrybucji :).
Pozdro.
TOMOK / 2007-11-29 14:12 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
nie pisalem, że polecasz Q-buś... :-)
własnie stop mi sprzedał akcje...za późno odkryłem coś takiego
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-28 18:38 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
A może jednak trochę radochy jest:-)
Ta część zdania z portfela Big-a ciut mnie do pionu sprowadziła
"bessa lub mocna korekta zmoczy tylek kazdemu"
Dlaczego nie miała by mi nie zmoczyć?
Kiedyś przeglądałem nawet raporty...zaniechałem...wracam do tego :-)
Już mi lepiej
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-28 18:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
aha...i przesiadam się na autobusy...taxi precz :-)
ale kosztować będę nadal :-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-28 16:49 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Kolejna sesja i zero radochy...zerooo
Pozdrawiam
pietroo / 2007-11-28 17:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A zimne piwko w lodówce masz? Pomyśl, że meczyk sobie dzisiaj obejrzysz... Jutro też jest kolejna sesja i będzie git. :-))
pietroo / 2007-11-27 16:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie przejmuj się, ja też jestem ostro w plecy, dużo większą kwotę straciłem
Pooh / 2007-11-27 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Jeżeli do tej pory nie sprzedałeś /tak mówi Twój portfel/ - strata czysto wirtualna, więc...

Co do pocieszania kogoś własnymi stratami... nie lubię. Kwoty mają różne znaczenie dla różnych ludzi. Ja dobrałem celowo kwoty, żeby albo bardzo cieszyło, albo bardzo bolało - żeby lepiej zapamiętać i czegoś się nauczyć /Nawet tego, że ta zabawa może nie być dla mnie./
Pozdrawiam.
ppprzemo / 2007-11-27 18:43 / Uznany Gracz Giełdowy
jeśli straciłeś to bez sensu - zajmij się może czymś innym...

jeśli ta większa kwota przełożyła się na _dużo_ większą wiedzę i doświadczenie to... cóż edukacja kosztuje. a dobra edukacja kosztuje sporo.
pietroo / 2007-11-28 09:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chłopaki wyluzujcie!!!!!!!!!!!!
ppprzemo / 2007-11-28 10:32 / Uznany Gracz Giełdowy
ależ my jesteśmy wyluzowani. zupełnie jak ten wilk w locie koszącym...
Pooh / 2007-11-28 14:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Dobrze przemo gada... Jesteśmy wyluzowani...
A w zasadzie to emocje wyłączyłem, teraz tylko myślę...

Pozdrawiam.
TOMOK / 2007-11-28 08:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
chłopaki pietroo miał dobre intencje:-)
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-11-28 09:21 / Uznany Gracz Giełdowy
no i? sam nie wiem co jest fajnego w cieszeniu się (i pocieszaniu innych) stratami...
napisałem komentarz bardzo szczerze i wcale nie twierdzę, że giełda to nie miejsce dla niego. Ważniejsze jest, czy się czegoś nauczył?

pozdrawiam :-)
Pooh / 2007-11-28 14:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Otóż to.

Pietroo - żaden z nas nie chce Cię dołować, ani krytykować - po prostu trafiłeś swoim postem na chwilę szczerości dwóch ludzi, którzy powiedzieli, co myślą.

Pozdrawiam szczerze. Q
TOMOK / 2007-11-27 14:33 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ostatnio omjam portfel z daleka...wybaczcie
Powód zapewne znany :-(
Pozdrawiam
broker / 2007-11-27 16:39 / Szejk
nie przejmuj się kiedyś bedzie lepiej
nie jesteś sam ja ok 50% całego porfela mam w plecy
ppprzemo / 2007-11-27 16:35 / Uznany Gracz Giełdowy
?
no bo ja na przykład nie znam...
no chyba, że 7
TOMOK / 2007-11-27 16:47 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
7...7...7....nie wiem :-(
umysł sparaliżowany mam albo po prostu tak marny, że nie po prostu nie wiem
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-11-27 18:44 / Uznany Gracz Giełdowy
no dobra, poszukaj może w spisie tego co wyliczane jest do siedmiu... ;-)
TOMOK / 2007-11-27 19:03 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jednak nie dam rady
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-28 09:00 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
nie leń tylko tłumok :-)
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-11-28 09:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty już przestań żłopać to piwo i przestań się lenić...
Siódmy grzech główny!
Po dziewiętnastu minutach (a pewnie mniej) odpowiedziałeś, że jednak nie dam rady...
Krótko mówiąc - przeczytaj wreszcie książki, które polecał needle i ja a później zrób trochę samodzielnej roboty - choćby przeglądając źródła.
Pozdrawiam,
na Varianta też nie zareagowałeś, mimo, że też dwóch różnych ludzi (i to wcale nie spekulantów) go polecało...
Pooh / 2007-11-28 14:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
No, w przypadku VRT to akurat dobrze zrobił. Teraz jest lepszy moment na wejście.
Pozdrawiam.
ppprzemo / 2007-11-28 15:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiście. zwróć jednak uwagę, że ja starałem się zwrócić uwagę (:-) Tomoka na tą spółkę 30.10.2007. Przepiękna konsolidacja i możliwość przepięknego wybicia. Zwała na rynku (stopy, stopy!) zapobiega katastrofie finansowej a wybicie...

Gospodarz jeździ solarisem ale lubi taksówki. Gdzieś po drodze gubi informacje, że to dość drogi środek lokomocji i nie zawsze znajdą się kumple, którzy zaproszą do wspólnego kursu bo... no cóż, może sami lubią jeździć? Bodajże wczoraj trafiłem na przepiękny opis pary Ślicznookiej i Pedro (he, he - że niby para co ;-), którzy mądrze podsumowali - Gosia, że każdy inwestor ma prawo zmienić zdanie a Pedro, że mnogość różnych osób ubogaca wiedzę nawet anonimowego "czytacza".

Reasumując: kilka miesięcy na giełdzie zobowiązuje. Przynajmniej do chęci sięgnięcia po dodatkowe informacje, niekoniecznie podane na tacy. Dlatego m.in. lubię Ciebie, bo jak słusznie zauważyłeś, teraz jest lepszy moment niż miesiąc temu. Informacja: zdobycie - przetworzenie - przekazanie.

Pozdrawiam cieplutko Was wszystkich.
ps - Gospodarzu - leń
:-)
TOMOK / 2007-11-28 18:42 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
poprawię się...obaczysz :-)
Pozdrawiam kolegów
TOMOK / 2007-11-28 12:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
to chyba u mnie nieuleczalne...to piwo i to lenistwo :-(
Pozdrawiam
pietroo / 2007-11-25 16:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Serdecznie pozdrawiamy wszystkich celników", oraz "Tęsknimy za wami" - takie słowa przeczytali celnicy z Gołdapi na widokówce, którą dostali z Irlandii. I nie było by pewnie w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że autorami tych ciepłych słów byli przemytnicy.
W Gołdapi jest niewielkie przejście graniczne z Obwodem Kaliningradzkim.

- Pod pozdrowieniami podpisało się pięć osób. By odświeżyć pamięć celników, przy swoich nazwiskach dopisali markę samochodu, którym jeździli przez granicę. Wszyscy pracują teraz legalnie w Irlandii, nieźle zarabiają i są zadowoleni z życia - opowiada Ryszard Chudy, rzecznik prasowy Izby Celnej w Olsztynie.

Rzecznik przyznaje, że korespondencja sprawiła wiele przyjemności funkcjonariuszom z Gołdapi. - Okazało się bowiem, że celnicy nie są skazani na wieczną niechęć ze strony przemytników. Wystarczy by ci znaleźli legalny sposób zarabiania na życie, a wiele spraw zaczynają widzieć w zupełnie innym świetle - mówi Chudy.

Celnicy mają nadzieję, że coraz więcej osób, wiążących dotąd swój los z przemytem, w niedługim czasie dostanie szansę wyjścia z szarej strefy. - I wtedy na pewno inaczej będą oceniać pracę administracji celnej - spodziewa się Ryszard Chudy. - A że nie są to nadzieję niemożliwe do spełnienia - kartka z Irlandii jest najlepszym dowodem.
pietroo / 2007-11-24 15:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tom,

mamy weened, więc jak najbardziej na miejscu będzie maly trening stalego elementu sobotnich powrotów do domu

życze powodzenia na "najwyższym" poziomie !


http://relax.tlt.ru/%7Epricol/flash/mera.swf
TOMOK / 2007-11-24 18:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Wsadziłem kluczyk ale ciężko było :-)
Fajne dzięki :-)
Pozdrawiam
pietroo / 2007-11-24 20:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gratulacje!!!!!!!! dobry trening
TOMOK / 2007-11-24 20:34 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
http://pl.youtube.com/watch?v=7Jdrp1QGKr8&feature=related
Na pamiątkę:-)
Wklejam sobie ulubione kawałki
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-24 20:36 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
I oryginał :-) 25 lat wcześniej
http://pl.youtube.com/watch?v=-h1fYhuM8AA&feature=related
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-24 20:48 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
really, really, really ReAlLy COOL!
Pozdro
TOMOK / 2007-11-24 21:38 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
http://pl.youtube.com/watch?v=u6FwEJwwYcQ
ciary :-)
Pozdrawiam
pietroo / 2007-11-25 10:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niezłe, niezłe... :-)
pietroo / 2007-11-24 11:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Tom,
jak Twoje samopoczucie? mam nadzieję, że lepsze, ja też ustawiłem się po Midasa w piątek, ale się nie dopchałem, zaczaję się na niego w poniedziałek,
od jakiegos czasu staram się przebudować swój portfel, sprzedałem kilka spółek ze stratą, ale jeszcze przed największymi spadkami.....
sprzedałem wczoraj ABG i małym zyskiem, zrobiłem dt na MSZ, też z małym zyskiem, bo wchodziłem w nie małymi kwotami,
obkupiłem się trochę IBS i czekam na wzrost, kupie też Midasa, jest chyba w największym dołku, może wyskoczy i da się coś zarobić.... zresztą święta idą i trzeba mieć za co choinkę kupić....
pozdrawiam serdecznie
Pooh / 2007-11-22 23:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Pokój temu kącikowi.
To ja - zbłąkany wędrowiec, w szatach potarganych wichrami korekty.
Odwiedzam Twe domostwo, czytając w Księdze wpisy wędrowców przeróżnych, jeno się nie ujawniam.
Powiem tylko - z rynku nas nie wywieje. :)

Pozdrawiam.
TOMOK / 2007-11-23 21:29 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Pokój Q-buś
wędrowcy rozbijają moją psyche...szczególnie jeden...
Nie wiem skąd się wziął...i dlaczego...i dlaczego ja...
I nie wiem też dlaczego nie chcę Go słuchać
Zanaczy się chcę a nie robię tego...
Nawet to o tych piątkach wzrostowych, spadkowych, constans...nie dałem rady
Sprzedałem OCTAVIE i nakupiem MIDASA...desperado nic więcej
Nawet mi się nie chce w portfelu zrobić
Wędrowcze wiesz przecież, żeś także adresatem tej wieści
Ale siłe we mnie mało
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-11-25 17:42 / Uznany Gracz Giełdowy
1) Znowu mi przykro...
2) 7
TOMOK / 2007-11-25 17:52 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
czuję...nawet nie wiesz jak
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-11-26 13:05 / Uznany Gracz Giełdowy
śpisz... ale może to i lepiej?
wiesz już co to 7?
Gajor / 2007-11-24 13:43 / portfel / Bywalec forum
witam
Sponiewierane interferie, piątek +8%.
Naprawde mnie to cieszy, że Ci się ruszyły.

pozdrawiam
Pooh / 2007-11-24 01:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witaj.
To ile było w piątki tych sesji - liczyłem, że sam nie będę musiał szukać ;).
A serio - to proporcje znam z samej obserwacji giełdy.

Nie próbuj udowodnić sobie, że "jednak mam rację" i, najlepiej, - nie oceniaj siebie jako inwestora - czy słabego, czy dobrego - jesteś uczniem - możesz popełniać błędy, ale musisz wyciągać wnioski. A emocjonalnie zdystansować się do swoich decyzji i zainwestowanych pieniędzy.
Masz za krótki staż i zbyt małą wiedzę. / Ja zresztą też - odpisałem jakiemuś tam, że będziemy rozmawiać o inwestowaniu za kilka lat./.
Nie obrażaj się - ja piszę na podstawie swojego fachu.

A powyższe przemyślenia docierają do mnie po tej korekcie.
Bardzo bolesnej - zapamiętam na długo...
Myślę o zmianie strategii - żadnych noży i spekuły /No, może troszeczkę :)/.
Pozdrawiam ciepło. Q
TOMOK / 2007-11-22 18:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
:-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-22 20:28 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Uśmiechnąłem się bo portfel ciut straty odrobił
Aleś oczy zrobił :-)
A w zasadzie to wczoraj przy spadkach miałem lepszy humor niż dziś przy wzrostach.
I nadal nie wiem co o tym eszystkim mysleć.
I nie mam humoru bo kiłbasę dziś zjadłem i mnie zemdliła.
Ale potem żona mi dała biały barszcz i jest mi lepiej.
A potem jeszcze ładnie się przytuliła.
I znowu lepiej.
I teraz to w zasadzie nie najgorzej się czuję.
Nawet tradycyjne piwo mi smakuje.
Ale się kończy.
I znowu mi gorzej będzie:-)
Ale będzie lepiej.
Głupstwa piszę :-)
Pozdrawiam ciepło
ppprzemo / 2007-11-22 20:57 / Uznany Gracz Giełdowy
bo to dzień na ewakuację dobry był. i na dt.
choć wierzysz - a to ponoć cuda czyni...

nie porzucaj żony bo najbliższą Ci osobą ale zdecyduj się - chcesz być samodzielny (na giełdzie) czy czekasz tylko aż ktoś Cię do taksówki zaprosi?
na początek (skoro za żaden raport nie chcesz się wziąć) polecam zamiast piwa krótkie zadanie domowe: w ile piątków na gpw był wzrost, w ile spadek a w ile zostało bez zmian. dane są do wzięcia z wielu miejsc więc nie powinieneś mieć problemu. sprawdź - jak się sprawdzisz to...
pozdrawiam. cieplej. :-)
TOMOK / 2007-11-22 21:26 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ze mną to tak troszkę "perły przed wieprze"
gratuluję wytrwałości :-)
Matko...jak my się różnimy od siebie
To jest naprawdę ciekawe
Szczerze wolałbym taxi
Wydrukowałem dobie jeden raport to chyba się wziałem za niego...i wydrukowałem do niego komentarz-instrukcję.
Może to się wydać nieprawdopodobne...ale nawet nie wiesz jak wiel pojęć jest mi tam obcych...a wcoraj to nawet miałem problem ułozyć zwykłą proporcję jak sobie straty liczyłem.
Mam dużą świadomość siebie.
i zmartwiłbym się gdyby zamek mój przestali odwiedzać
Pozdrawiam ciepło
ppprzemo / 2007-11-23 10:57 / Uznany Gracz Giełdowy
gdyby wszyscy byli tacy sami to jeno zwymiotować by pozostało ;-)
a prawdziwe wartości buduje się tylko na różnicach. moje doświadczenia z biznesu poza giełdowego są jednoznaczne - tylko porządna kłótnia na najwyższych szczeblach jest w stanie popchnąć firmę do przodu...

za pracę się weź i brakiem wiedzy nie przejmuj. masz forum, google, książki wszelakie - pomocy sporo i o definicje martwić się nie trzeba. z czasem będziesz po nich śmigał i nauczysz się najważniejszego - wyczytać z raportu to, czego tam nie ma...

pamiętaj też, że lenistwo zabija (co najlepiej opisał to flugo).

:-)
ps - sprawdziłeś ilość sesji?
pietroo / 2007-11-21 17:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Tomok,
Ostatnio nam nie idzie. Może w końcu się karta odwróci i my też zaczniemy coś zarabiać. Trzymaj kciuki za naszą reprezentację dzisiaj. Wypij ze trzy browarki pod te swoje goloneczki.
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-21 19:01 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Już po golonce :-))
a przed browarkami
Meczyk będzie pewnie średni bo najlepsi pojechali już di klubów ale z przyjemnością obejże.
Co do akcji...ja nie wysiadam :-)
Pozdrawiam
pietroo / 2007-11-22 09:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
wczoraj nawet nieźle zagrali, warto czasem wpuścić zmienników...
ja tez się jeszcze trzymam w akcji, chociaż część akcji srzedałem z dużą stratą
pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-21 14:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
"skoro tak uważnie wszystko czytasz :)"
Nieuważnym byłem i wojsk nie oszczędziłem :-(
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-20 18:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Po kolejnej sesji nastrój niepewny we mnie nadal jest.
Do wniosku też dochodzę, że upartym nie warto być.
I tak mnie to wku-rza, że nie chce mi się do portfela zaglądać.
Gdyby nie to ech gdyby nie to...
Poczytuję też ciut raporty a w sumie jeden...próbująć cusik pojąć.
O efektach mej twórczej pracy nie omieszkam zawiadomić dworu :-)
Szkoda, że na dzień dzisiejszy nie mają one chyba nic do kursu...ale chcę choć ciut być przygotowanym na ten moment w którym będą miały.
Nastrój w skali 0-10 jaki we mnie aktualnie jest to 4
Pozdrawiam
Gajor / 2007-11-20 22:41 / portfel / Bywalec forum
Witam
Jak zdrowie, polepsza się, mam nadzieje że tak.
Usa na zielono, coś z tego powinno być dobrego.
Ładnie latało w dwie strony.

Widzę iskrę zieloniutką u ciebie w portwelu.
Pierwszą partię zakupów dziś poczyniłem, tylko muszę uzupełnić portwel.
Zobacze na jak długo, te zakupy.

pozdrawiam
decathlonpionki / 2007-11-20 22:21 / portfel / "Bohater ostatniej AKCJI"
Witaj:)
Ja czytam książki bo może one pomogą zrozumieć...
A raporty?? Czy warto?? Zanim ja się do niego dobiorę to pewnie będę ostatni, a jak już coś zrozumie to pewnie i tak bedzie to już w cenie:)
hehe pzdr
ppprzemo / 2007-11-18 13:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gospodarzu,
pijesz, imprezujesz, cieszysz się z wczorajszego wyniku (jak by było z czego ;(
nawet piszesz, że nie śpię...czytam...niżej też....thanks..... Chyba niedokładnie ;) A przynajmniej nie odpisujesz ;)))
Króciutko bo mi się znowu rodzinka rozłożyła:
- mecz był do bani, jak to jest wszystko co mogliśmy pokazać to już lepiej w przyszłym roku nigdzie nie jedźmy...
- niby jutro powinno być lepiej ale... pamiętaj o realizacji zysków,
- pisał Ci to już needle - przyłóż się bardziej do poszukiwania informacji zamiast szlajać się gdzieś po necie. Jak posłuchasz to niedługo (BARDZO niedługo) będziesz zadowolony :)

pozdrawiam i czekam na odpowiedź skoro tak uważnie wszystko czytasz :)
P.
TOMOK / 2007-11-19 19:34 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
oj czytam :-)
"nie śpię...czytam...niżej też....thanks..... "
Tym zdaniem chciałem zaznaczyć, że właśnie czytam...na nic więcej nie było mnie stać w tamtej chwili...dopiero dziś wróciłem do żywych:-) ciężko przechodzę "tą chorobę" :-)
Jakoś się trzymam...giełdowo...
Pozdrawiam ciepło
Gajor / 2007-11-19 19:43 / portfel / Bywalec forum
Witam
Spoglądam na portwel.
Widze że coś namieszałeś z interferiami.
Ale nadal są. I znów idą w tym samym kierunku.
Uparte skubane. :):)

Pozdrawiam
TOMOK / 2007-11-19 19:56 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Sprzedałem i zaraz odkupilem...stratkę chcialem wykazać
Do manewru przymierzałem się już...
Ale i tak lipa :-(
Dobrze, że mam czas...może kiedyś...kierunek zmieni się :-)
Pozdrawiam
bollullos / 2007-11-18 05:06 / portfel / Uznany Muł Pancerny

Jako niepoprawny optymista z dużą stratą...

same zyski Tomok realizujesz
TOMOK / 2007-11-19 19:58 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
mierność we mnie....mierność :-(
Pozdrawiam
Gajor / 2007-11-19 20:14 / portfel / Bywalec forum
Skubane przebiły, debiut na Gpw.
Wsparć brak.
Ale faktycznie spółka bez dna.
Ja osobiście bym się już do niej zniechęcił.
Ale wiem można pomyśleć, pozytywniej. Skoro tyle spadła, czas na odbicie.
Ale rynek jest, że codziennie krwawy sport.
Dużo spadliśmy, musimy niedługo się odbić.
Trzeba się czyms pocieszyć (przyszłością)(zieloną). :):)

Właśnie dochodzę do siebie. Bez anybiotyków 2 tygodnie walki.
Pozdrawiam i zdrowia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy