Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "TOMOK"

Komentarze do portfela "TOMOK"

Wyświetlaj:
pietroo / 2007-10-20 08:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Tomok,

trzymasz jeszcze Fasing? myslałem, że jak tylko wyjdziesz na nim na swoje sprzedasz...
z tym wyczuciem kiedy wyjść ze spółki też mam problem, takim przykładem jest ostatnio zakupiona Toora, chociaż za niewielkie pieniądze, ale jednak.....
Barabaszek dobrze napisał, cieszmy się każdą złotówką zarobioną i nie martwmy się, że nie zarobiliśmy więcej, bo dobre jest i 100 zł zysku.

Pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-22 12:26 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
może tak pietroo...
Z Fasingiem przyciałem się, że zarobię na nim......tak dla przekory troszkę...wytrzymałem tyle wytrzymam jeszcze...
Pozdrawiam
Pooh / 2007-10-23 00:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
FSG dla przekory????
A gdzie wiara w spółkę, że o rekomendującym nie wspomnę ;)...
TOMOK / 2007-10-23 08:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
dla przekory również...fakt źle się wyraziłem...
w sumie gdyby wiary we mnie nie było wywaliłbym już dawno...no i rekomendującemu trza pokazać żem Inwestor hih
Masz rację Q-buś
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-19 16:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Kolejna sesja...raczej obserwowałem
Mam problem...widzę to i czuję
Kiedy realizować zyski?
W przypadku mewy, którą niedawno pogrywałem zrobiłem to stanowczo za wcześnie...
W przypadku PPWK...mam wrażenie, że coś mi przeleciało koło nosa...choć końcówka cieszy / jeju jak to się stało w dogrywce chyba 5 % up...nie pojmuję.../
Ale najbardziej cieszą Interferie ponad 1 % up
Pozdrawiam
barabaszek / 2007-10-19 21:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Tomok...postanowiłem zaglądnąć tu do Ciebie po tym jak u Biga napisałeś,że nie wiesz kiedy realizować zyski...i nie będziesz wiedział ;-))) tak będzie zawsze jak za wcześnie sprzedasz albo za późno a uwierz mi,że tak dzieje się zawsze he he he ...Powiem ci jak ja sobie z tym poradziłem....jak zrealizuję zyski to się cieszę,że zarobiłem chodź 100zł nawet jak poszły w górę o kolejnych x100 ...spytasz dlaczego? Odpowiem....bo zarobiłem ;-) a mogło się zdarzyć,że przy tym poziomie wiedzy czekanie oznaczałoby stratę ( i to i tak nie do końca ...ponieważ strata jest wtedy jak sprzedaż taniej niż kupiłeś a do czasu jak nie sprzedałeś to jeszcze może się wiele zdarzyć ...choć na takie myślenie trzeba uważać bo jest określane jako ...życzeniowe) Reasumując trzeba pamiętać,że jeden z najlepszych graczy giełdowych na świecie powiedział kiedyś złotą zasadę ...Swojego majątku na giełdzie dorobiłem się dlatego,że jak najszybciej wycofywałem się z nietrafionych inwestycji... Jestem bardzo młodym graczem ale mam zamiar tą zasadę wprowadzić w życie...powiem Ci za niedługo jak się ona sprawdziła...a na spółkach "lotnych" które uwielbiam i najczęściej na nich robię DT nauczyłem się jednego ...ponieważ są lotne trzeba realizować zyski w tym samym dniu jak się już je osiągnie... i wbrew pozorom wymagają dużego wyczucia i czasu aby na nich zarabiać a nie tracić majątek.Pozdrawiam serdecznie
Karoklos Leszczynkowaty / 2007-10-20 09:12
Witam
Dobrze mieć takie żelazne zasady. Mój znajomy myśli podobnie: "jest zysk, wychodzę, i nie oglądam się co będzie, nie przeżywam". Ja dopiero się uczę, ale ostatnie bolesne moje doświadczenie to zakup Torry po 4,51 w tym dniu, kiedy poszły dwa infa, gdy kurs zakończył na 5,40.. a ja nie potrafiłem tego sprzedać, i za kilka dni sprzedałem po 4,56. Byłbym wdzięczny za komentarze do moich leszczowatych operacji ;)
Dziękuję i pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-19 22:21 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
oki...jutro przeczytam ze zrozuminiem.....
Pozdro
Gajor / 2007-10-20 02:33 / portfel / Bywalec forum
Witam
Zobacze co tam u ciebie.
Wiesz kiedyś myślałem że te texty, te bez mydła (pamiętasz na pewno)
To ty tak na serio.
Ale czytając twoje posty zrozumiałem, zresztą już dawno.
Że zabawny z ciebie gość, i dlatego takie piszesz.
Jeszcze raz sorki...i pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-20 09:58 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
haha to Ty mi tak pojechałeś kiedyś...na samym początku...pamiętam
Spoko...pamiętam tylko dobre rzeczy i słowa
A wiesz... tak szczerze to codzienne też zaglądam do Twojego pamiętnika w portfelu i poczytuję sobie
Pozdrawiam
Gajor / 2007-10-20 15:41 / portfel / Bywalec forum
To się ciesze że klimat siępoprawił i załagodził.

MIło mi że zaglądasz do mojego portwela,
jeszcze trochę zapełnie portwel publiczny, szczeże mówiąc dopiero wczoraj, zainteresowałem się nim.
pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-20 10:05 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
aha i dzięki wszystkim za odwiedziny...to bardzo miłe...
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-18 15:53 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
No tak sesja kończy się...dzisiaj gorszy dzień...ale jestem pełen spokoju...
Im bardziej świadomi jesteśmy tego co widzimy...tym bardziej możemy zapanować nad emocjami...
To tak jak wypadek samochodwy...są ofiary...jeśli wiemy co robić..jest spokojnie...jeśli nie...pojawiają się nerwy...
Ciut łatwiej obserwuje się stratę zysków...niż stratę...może dlatego tak to odczuwam.
A tak se napisałem...miałem ochotę...u siebie jestem...hihih
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-10-18 19:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj,
bardzo dziękuję - już Ty wiesz za co ;)

Masz rację pisząc jak powyżej ale ja dodam jeszcze jedno spostrzeżenie - między obserwacją straty zysków a obserwacją straty kapitału jest bardzo cienka granica. Świadoma polityka ustawiania stopów przy jednoczesnym poświęcaniu czasu na bieżącą obserwację trendu zapobiegnie stratom (nawet zysków).

Krótko mówiąc - inwestujesz kupując dany papier i jednocześnie ustawiasz stopa na wyznaczonym przez siebie poziomie. Jeśli kurs wzrośnie ponad "szum" (jak to kiedyś określił Pedro) ustawiasz nowego stopa, tym razem zabezpieczającego część zysku. Zwróć uwagę, że przy takiej polityce w najgorszym wypadku odkupisz blisko poziomu sprzedaży więc wiele nie stracisz.
Oczywiście tylko jeśli masz czas na obserwację.

Pozdrowienia (to słowo nabiera w tym czasie nowego, bardziej cielesnego wymiaru...)
P.
TOMOK / 2007-10-18 21:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
"Świadoma polityka ustawiania stopów przy jednoczesnym poświęcaniu czasu na bieżącą obserwację trendu zapobiegnie stratom (nawet zysków)."

A wiesz...dziś złapałem się na tym, że wlaśnie tego nie umiem...
Zaszumiało mi w głowie chyba...wczoraj...
Nauczę się jeszcze...
Ciepło Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-10-22 12:13 / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,496160.html

Tak, wiem, że nie masz ścisłego umysłu i matury z matematyki byś nie zdał.
Ja też.
W liceum umówiłem się (na prośbę nauczycielki) z matematyczką, że nie będę zdawał matury z matematyki ani nie pójdę na żadne studia techniczne i że nie opuszczę żadnej lekcji, siedząc w pierwszej ławce. W zamian za to nie musiałem robić zadań domowych ani pisać sprawdzianów. No i odpowiadać przy tablicy. A na koniec dostałem 3...

Mimo tego polecam tą książkę (sam też czytam na tronie ;)
Jeśli przeczytasz całość a ostatni rozdział ze dwa razy (oczywiście z pełnym zrozumieniem) to zobaczysz gdzie popełniasz błąd!

Cofnij się do problemów zasadniczych zamiast rozpamiętywać dlaczego akurat teraz podjąłem decyzję, która powinna nastąpić parę dni wcześniej lub później...
TOMOK / 2007-10-22 12:25 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
hihi to ja obiecałem Pani od matematyki w klasie maturalnej już na poczatku, że będe zdawał maturę z historii...i też dała mi spokój...
Co do książek....zamówiłem sobie "Sukces na giełdzie 24 lekcje skutecznego inwestowania"...autora nie pamietam w tej chwili...pewnie znasz...i też czytam na tronie...
Może to miejsce mi nie służy i skupiam się nie na książce a na czymś inny...hi..żarcik
A poważnie...

"Pan raczy żartować, panie Feynman!"
Dobrze widzę?
Rozumiem, że tematyka nie jest giełdowa...ale pomoże rozruszać być może...mój mózg?
Faktycznie, może tego mi własnie potrzeba jeśli dobrze Cię zrozumiałem
Jak tylko zrealizuję jakiś zysk...pewnie sobie zamówię...pytanie...czy zrealizuję...?
Miło Cie widzieć...
Pozdrawiam ciepło
ppprzemo / 2007-10-22 12:52 / Uznany Gracz Giełdowy
TOMOKU,
naprawdę polecam Ci zrozumienie ostatniego rodziału tej książki (efekt uboczny - chęć zakupu innych pozycji Feynmana :)
Z giełdą nie ma to nic wspólnego (na pierwszy rzut oka) ale warto ją przeczytać dla rozruszania. Nic bowiem nie zastąpi własnej nauki, która w ciekawy sposób została podsumowana w cytowanym przez Brydzię poście o etapach rozwoju...

P.
ps - ciepłe pozdrowienia w tych dniach: bezcenne
:D
Pooh / 2007-10-18 16:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witaj, koleżko ;).
Przemaglowałem nieco portfel. /Jeszcze nie aktualizowałem/. Uzupełniłem też go o pewną spółkę, o której wspominał Igła. Dam znać na maila. Pewnie co-nieco jeszcze ruszę, ale ogólne założenie: na ciężkie czasy. W zasadzie mogę go nie ruszać do Świąt. /dowolnego roku ;)/.
Pozdrawiam. Q
TOMOK / 2007-10-18 21:43 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
pQ-buś...sponiewierałem się ciut piwem dziś...ale o pewnym variancie pomyślę...
strasznie Cię
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-18 09:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Tomok,
realizujesz dzisiaj jakieś zyski? cos kupujesz?
ostatnio idzie Ci tak dobrze, że chyba zacznę Ciebie podpatrywać

pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-18 09:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
kupiłem ciut Mostostalu Płock...
ze sprzedażą czekam...na razie..
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-18 09:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
da zarobić? masz jakieś info?
TOMOK / 2007-10-18 09:55 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Mostostal Płock podpisał z PKN Orlen umowę o wartości 46,5 mln złotych.
Przedmiotem umowy jest kompleksowe wykonanie robót w branży mechaniczno-montażowej oraz zabezpieczenie antykorozyjne rurociągów w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa instalacji do produkcji Paraksylenu (PX) - Instalacja podstawowa Pole B".
Tyle wiem...
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-18 10:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
poobserwuję tę spółkę :-)
trzymam kciuki
needle / 2007-10-17 22:50 / Bez rangi
miało być ...miłego
wynik meczu przewidziałeś (czytałem weekendowe, nie pisałem) - to raz;
...i dobrze dla nas i niełatwo było ogdadnąć wynik ze słabszym przeciwnikiem
większość nas głosował na POPIS, tylko Ty napisałeś (i mądrze i prawdę) - to dwa
...i być może rozumiesz co się dzieje lepiej niż inni,
...albo nie rozumiesz tak jak inni, ale nie udajesz że rozumiesz
o tak jak ja mówisz im DOŚĆ
needle / 2007-10-17 22:51 / Bez rangi
tylu komplementów to chyba od dziecka nie dostałeś, a i to przez miesiąc;-)))
TOMOK / 2007-10-17 22:58 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
nigdy nie robilem i nie lubiłem tych znaczków raczej pisałem słowa...ale...
sekunda...
)
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-17 08:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przy PPWk- ś to wiem kto to jest. Ja zasugerowałem się jej sugestią i kupiłem Próchnik. :-))
TOMOK / 2007-10-16 17:10 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a dziś mały komentarz...
jako, że jestem na 4 dniowym zwolnieniu na synka, żona jest na szkoleniu...mam chwilę czasu to na spokojnie pozwolę sobie o czymś napisać...
Zapewne wielu z nas...sugeruje się...tym co czyta na forum
Ja również...nigdy tego nie ukrywałem
A więc kim/czym sugeowałem się przy zakupie moich walorów / i tu wymienię tylko pierwsze literki nicków osób...nie chcę całych niców pisać bo być może osoby te nie życzą sobie tego / Zapewne zaintersowane osoby będą wiedziały o kogo chodzi...
Interferie-T
Fasing-n
PPWK-s
06magna-w
Armatura-B
Budvarcent-p
Fam-K

To co napisałem to moje podziękowanie
Pozdrawiam
needle / 2007-10-17 22:39 / Bez rangi
ładnie to rozegrałeś...
n.
TOMOK / 2007-10-17 22:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
szczery jestem...
Nie ukrywam, że gdyby nie to forum i ludzie, którzy Tu piszą...byłbym w sumie nikim...w sensie inwestowania...dziś wiem już troszkę więcej...więcej czytam...
ale... nadal jestem pionek...
chciałbym byś choć koniem...ale droga do tego daleka jeszcze
Pozdrawiam Cię ciepło
TOMOK / 2007-10-16 17:52 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
oj mały błąd...
PPWK-ś
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-16 17:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja też się czasem sugeruję podpowiedziami z forów. Raz mi wychodzi to na dobre, raz na złe. Ale lubię słuchac podpowiedzi.
pietroo / 2007-10-16 16:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

jak Ci minęłą dzisiejsza sesja? ja od wczzoraj jakoś nie mogę wyjść z dołka

pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-16 16:52 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
dla mnie ok...
spoglądałem w Twój portfel wcześniej...chyba miałeś już zysk na torze...
mam wrażenie, że w przypadku tak "latających" spółek...trzeba brać co jest i w nogi...
ale może źle spojrzałem...
Będzie ok...
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-16 16:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrze spojrzałeś, ale wczoraj miałem strasznie zajęty dzien i nie zdązyłem tutaj zajrzeć. Wieczorem było juz za późno.
Czekam na jakies info, aż troszkę odbije.
Ponar mnie wkurza spada mocno. Pytałem Biga co robić, pisał, żeby poczekać, więc czekam.
chief100 / 2007-10-12 22:30 / portfel
Pozdrawiam
TOMOk mam pytanie dotyczace spolki Interferi. Widze ze masz ja chyba w portfelu
Obecnie wg mnie ma ona bardzo dobry wykres MACd wygenerowal dla niej sygnal Kupna.
Uwazasz ze warto teraz w nia wejsc
pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-16 16:53 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ale w sumie miałeś nosa...oj miałeś
Pozdrawiam
referencina / 2007-10-15 12:59 / portfel
Tomok, ale Ci Interferie up-uje, chyba zaeaz wyjdziesz z dołka...
PZdr
TOMOK / 2007-10-15 13:11 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
sie wbiłeś widzę
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-12 22:35 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wybacz...nie wiem..naprawdę...kisi się już dłuższy czas...ja bym nie wchodził...ale ja się nie znam...naprawdę...
Ale to co napisałeś...optymistycznie zabrzmiało
Zapewne wiesz więcej ode mnie...nie pomogę...wybacz
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-12 11:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
czaiłem się wczoraj na armaturę jak była po 1.80, dzisiaj ładnie poszła
gratuluję
TOMOK / 2007-10-12 12:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
przyjdzie i na Ciebie czas...tego życzę
pozdrawiam
Pooh / 2007-10-12 12:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Normalnie słowa dobrego, dojrzałego inwestora :).
A marudził, jak go pochwaliłem, że wiedza rośnie ;).
Pozdrawiam ciepło. Q
TOMOK / 2007-10-12 12:26 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć Q-buś
miły dzień dziś nie tylko za sprawą giełdy ale głównie za sprawą portfelowych wizyt
Pozdrawiam ciepło
pietroo / 2007-10-12 12:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj zarobiłem na dt na Transinturze pp. Na browarek zarobiłem.
Z mojego portfela najbardziej martwi mnie BBID. Mam na niej dużą stratę. A wzrostów na tym papierze nie widać.
ppprzemo / 2007-10-12 10:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj TOMOK :)
nieźle ostatnio działasz. Gratki!

Jeśli mogę Ci jakoś jaśniej wytłumaczyć problem (jeśli potrzebujesz) to śmiało pisz. W gruncie rzeczy sprawa jest bardzo prosta. Przyjmij założenie, że w naszym kraju podatki z grupy dochodowych dzielą się na:
1) ryczałtowe
2) zyskowe
Te pierwsze to np. podatek od zysków z lokat bankowych. Nie ma znaczenia, że w banku płacisz za obsługę konta, że masz koszty łączenia się ze stroną dostępową, że płacisz za poszczególne operacje - skoro bank ma Ci wypłacić odsetki to od całej ich kwoty ryczałtem pobierze w Twoim imieniu podatek i przekaże go do US. Tak samo przy dywidendzie - tu również podatek jest ryczałtowy, dlatego otrzymasz kwotę netto.
Te drugie to np. podatek ze sprzedaży akcji na giełdzie. Tutaj możesz odliczyć koszty, którymi są m.in. wydatki na nabycie tych akcji. W takim przypadku rozliczasz się z US sam i sam też musisz pamiętać o zapłacie podatku (a wcześniej o odłożeniu kasy na ten podatek). Tutaj też możesz rozliczyć stratę z lat wcześniejszych (jeśli ją poniosłeś).

Skup akcji celem ich umorzenia jest specyficzną transakcją, która podatkowo została uregulowana dopiero dwa lata temu. Wcześniej nie było możliwości odliczania kosztów ponieważ operacja "łapała się" na definicję przychodu podpadającą pod podatek ryczałtowy (a więc jak napisałem wcześniej - bez kosztów).
Teraz takie koszty możesz wykazać i otrzymać zapłatę tak, jakbyś sprzedał te akcje na giełdzie, pomniejszone o podatek od różnicy.

Mam nadzieję, że pomogłem...
TOMOK / 2007-10-12 11:29 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witaj
Dzięki za wizytę...miło, że zaglądasz
Ja w sumie wziąłem udział w tej dyskusji o wezwaniu...ale mam zamiar chyba się pozbyć Magny ok 30.09...
A moje "sukcesy" ?
Oceniam to tak
90% zasługa ludzi, którzy piszą na forum
10% moje decyzje
Chciałbym tym ludziom jakoś podziękować..ale brak koncepcji
Tobie też dzięki
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-10-12 11:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Zaglądam, zaglądam, dodałem sobie Twój portfel do ulubionych ;)

Dyskusja o wezwaniu - jako pokazanie jednej z dróg jest ciekawa, szczególnie przedstawiony wczoraj pomysł na zakup i refinansowanie spadku z zysku z dywidendy i wezwania... Czysto teoretycznie, przy sensownej polityce firmy możesz refinansować koszt nabycia czekając na wybicie po upublicznieniu info o ew. sprzedaży... A tak przy okazji - co masz na myśli pisząc o pozbyciu się ok 30.09 bo albo coś przegapiłem albo nie myślę zbyt jasno?

A na koniec - największym podziękowaniem dla człowieka nastawionego na rozwój jest przekazywanie wiedzy przez tych, którzy tą wiedzę od niego nabyli. W wersji cynicznej brzmi to mniej więcej tak: im więcej aktywistów w moich bojówkach tym bardziej się tatuś ucieszy...

A już tak zupełnie na koniec - dzisiaj piątek i znów ciekawy dzień. Warto obserwować KGH, który być może w drodze do 170 a być może znowu na 108, przepięknie też zachowuje się BDV zbierając się do wybicia z boczniaka. I tylko ZUK się nie może obudzić ;)
TOMOK / 2007-10-12 12:16 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Co do 30.09 to 31.09 łapiemy się już na dywidendę / 3 dni robocze przed 05.11 /
Myśle, że wtedy będzie najwyższy...a całej tej historii z dywidendą i wykupem nie chce mi się chyba przerabiac...ale decyzja nie została jeszcze podjeta...
I na koniec propozycja
odpal też portfel...niekoniecznie z walorami
bedzie można popisac...a zobaczysz to miłe jak ktoś pisze..to tak jak z dostawaniem listów
pozdrawiam
ppprzemo / 2007-10-12 13:44 / Uznany Gracz Giełdowy
ale... to chyba chodzi o 30.10... jeśli tak to już rozumiem.
rozumiem Twój opór, bo trzeba czekać, bo mogą zablokować wypłatę (vide KGH) ale ja akurat jestem zawziętym dywidendowcem ;DDD
a skup chcę przećwiczyć ;)

Portfel - faktycznie to miłe i jak będę miał dłuższą chwilkę to odpalę...
TOMOK / 2007-10-12 13:56 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
sorki błąd oczywiście chodzi o październik a nie wrzesień...
Pozdrawiam
Zachęciłeś mnie...pomysle jeszcze nad tym...
Pooh / 2007-10-05 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
1. FSG.
Sprzedałem 1/4, te kupione taniej. Gdy przejdzie /zamknie się/ przez 30, być może jeszcze raz dokupię.
Jak spadnie - to znowu dokupię. ;). Przez ostatnie 2 dni gapiłem się w wykresy.
Netia nadal ubija dno /miejmy nadzieję/.
Wierzę w Odlewnie. /mam, nie chce mi się upgradować portfela, niech świeci czerwono ku przestrodze ;)/
Z resztą kombinuję, jak koń pod górkę, ale kończy się na czekaniu.
Tyle rozważań o giełdzie, o której mam na razie małe pojęcie...
2. Jeździłem i przez Sochaczew i normalną trasą. "2" jest cholernie niebezpieczna.
Płońska nie promuję, chociaż wiem, że ludzie ze stolycy też kupują tu mieszkania - łatwiej na Żoliborz dojechać z Pł. niż z Piaseczna. Żeby było śmieszniej, nie pracuję w mieście, które rzekomo promuję ;).
Pozdrawiam.
TOMOK / 2007-10-06 17:56 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
1. FSG - dobrze, że nie wywaliłem wcześniej...z racji posiadania...obserwuję i żałuję, że kilka dni temu nie dokupiłem...może jeszcze warto.
2. Interferie - tu to czekam na cud...
3. Magna - mam zamiar wywalić 30 09. / może ciut wcześniej / licząc, że kurs podskoczy - to ostatni dzień...bo 31 już kurs poleci bo wtedy łapiemy się na dywidendę...o wezwaniu nawet nie myślę, bo podatek przy wykupie zapłaci się przecież od 17 zeta a nie od zysku...chyba dobrze myslę...
4. PPWK...sam nie wiem...jest opór...póki nie mam większych strat potrzymam
5. Makarony ...wzięte 2 dni za późno..ale może coś z tego będzie...ładny wykres..albo mi się tylko wydaje...spójrz...
http://bossa.pl/notowania/wykresy/?nazwa=MAKARONPL&data_type=day
Oto moja..." analiza" hihihi
zanalizuj ją...jeśli masz chwilkę
Pozdrawiam
Pooh / 2007-10-07 22:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam.
Trochę nie podoba mi się c/z w makaronach. Z punktu widzenia AT ciekawy wykres. Muszę zobaczyć, co w spółce słychać i czy istnieje szansa na poprawę wskaźników fundamentalnych... Dziś nie, bo "leczę się" po weselu kumpeli. :)
Aha, PPWK mam i też myślę. Miałem 2 pakieciki po 3,9x i 4,98. /Ten drugi to latający nóż :(/ Aktualnie mam 1.
Zgodnie z moją "wiedzą", sensownie będzie kupić, po prawdziwym wybiciu powyżej ok..5,05
Magna - nie wiem, niby pewny biznes, ale jakoś mnie nie kręci. Nie łapię tej spółki...
Pozdrawiam.
TOMOK / 2007-10-06 18:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
aha... i żeby szczerym być ostatnio do obserwacji spółek inspiruje mnie Krzych
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-10-05 10:23 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj TOMOK!
dzisiaj będzie ważny dzień. Zbliża się wybicie na trzech ciekawych walorach. Niby nic, niby szaro, w mediach nic nie mówią a tu...


Pozdrawiam cieplutko w mokry ranek!
TOMOK / 2007-10-05 11:03 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
zaintrygowałeś mnie...a niedługo muszę odejść od komputerka na jakiś czas...
Pozdrawiam
ppprzemo / 2007-10-05 16:18 / Uznany Gracz Giełdowy
więc najważniejszy cel osiągnąłem...
ja nie muszę się spieszyć - mój horyzont to ładnych parę lat...
o przynajmniej dwóch spółkach sam pisałeś!
warto stać i patrzeć nie rozpamiętując strat - w skali wykresu AT powiedzmy 4 lat drobne wahnięcia nie mają znaczenia ale... pamiętaj o stop loss!
TOMOK / 2007-10-05 16:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
coraz bardziej intrygujesz...
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-05 10:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć,

a nie zdradzisz co to za walory?
pozdr
TOMOK / 2007-10-05 10:24 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a tu...
skrobinij dalej jak chwilkę znajdziesz
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-10-04 07:57 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
2007-10-03 23:12:35 | *.*.*.* | Life [ Bywalec forum ]
Re: WIG20 ponownie znalazł się pod kreską [7]
Przeglądałem archiwa ipn czytaj money
i widziałem że kidyś to sie tu pisało ...
a teraz co?
gwiazdy znikają....
np: Tomok mało pisze i szybko chodzi spać
Warren - uprawia ....duo core i nie ma czasu....
Moja ulubiona księgowa - zagląda od czasu do czasu
Bywali też inni ...jakiś Igła i Orzeł ....
Dobra że choć w nocy mamauś Józia sie odezwie bo w przeciwnym wypadku....
Tylkoi Bankier hehe :))

Musiałem to wkleić sobie na pamiątkę
Life dzieki ale jam nie gwiazda
Pozdrawiam
Pooh / 2007-10-04 16:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Już nie bądź taki skromny ;).
Po postach widać, że wiedza, którą operujesz, weszła w trend rosnący...
Pozdr. Q
P.s. Ładnie zamknięcie na FSG... :) może pójdzie powyżej oporu...
TOMOK / 2007-10-04 22:37 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a idź Ty...żartowniś...
"wiedza, którą operujesz"...hihihi
Fasing ładnie...obserwuję go co dzień ze znajomych powodów...i gdybym nie miał go na 100% kupiłbym jakiś czas temu...może nawet dziś...
I jeszcze jedno....
jakiś miły człowiek wziął mnie za gogoś kim nie jestem...
może lepiej wcale nie pisać?
Pozdrawiam
Pooh / 2007-10-05 01:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Nie nabijam się. Zauważyłem, że odpowiedziałeś, z sensem. komuś na forum na zadane pytanie dotyczące giełdy.
Pozdrawiam. Q
TOMOK / 2007-10-05 08:08 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ja?
poważnie?
hihi..żartownik jednak z Ciebie...
Pozdrawiam
Pooh / 2007-10-05 09:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
No nie, demencję mi zarzuca ;)....
Pozdrawiam.
ślicznooka / 2007-10-03 20:21 / Uznany gracz giełdowy
Tomok, a gdzie masz próchnika? widziałam go tu jeszcze kilka dni temu....
TOMOK / 2007-10-03 20:24 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć Gośka
wywaliłem i to ze stratą jak widziesz....taki ze mnie inwestor
ech...
Pozdrawiam ciepło idzięki za wizytę
ślicznooka / 2007-10-03 20:34 / Uznany gracz giełdowy
zrobiłam tak ostatnio z optimusem... sprzedałam ze stratą na 5 min przed wybiciem:-)))
ładna z nas para, hehe.
TOMOK / 2007-10-03 20:37 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
hihihi
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy