Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Vorg"

Komentarze do portfela "Vorg"

Money.pl / 2010-06-12 17:48
Wyświetlaj:
Vorg / 2010-06-22 09:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Otwarcie pozycji długiej po kursie 2400.
Poziom stop: 2381.
Poziom sprzedaży (otwarcie krótkiej pozycji): 2370.
Vorg / 2010-06-22 12:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Pozycja zamknięta na stopie (2381).

Aktualna pozycja: poza rynkiem

Zamkniętych pozycji: 1
Zyskownych: 0
Stratnych: 1
Końcowy zysk: -21 punktów (w tym 2 prowizji)
rafcio55 / 2010-06-22 08:52 / Tysiącznik na forum
No Vorg zaraz wchodzisz na rynek :) Twój czas nadchodzi ;)
rafcio55 / 2010-06-22 09:54 / Tysiącznik na forum
Vorg na rynku! nareszcie :)

ps. już czuje Twój oddech za plecami ;)
Vorg / 2010-06-22 08:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam,

Na otwarciu bez pozycji, poziomy na dzisiaj:

- kupno na 2400
- sprzedaż na 2370

Proszę nie sugerować się tym w rzeczywistej grze - to tylko zabawa. :)
rafcio55 / 2010-06-22 08:40 / Tysiącznik na forum
Witaj Vorg!

to tylko zabawa

Zabawa z nagrodą główną 100zł! :)
Vorg / 2010-06-22 08:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Po prostu nie ufam jeszcze tej strategii i nie chcę, żeby ktokolwiek się nią sugerował. Upchnąłem w nią kilka niespodzianek, których w praktyce jeszcze nie stosowałem.
Vorg / 2010-06-22 08:43 / portfel / Tysiącznik na forum

Zabawa z nagrodą główną 100zł! :)

Na Twoje życzenie - czemu nie. :)
rafcio55 / 2010-06-22 08:46 / Tysiącznik na forum
Chciałem Ciebie jakoś zmotywować do aktywniejszej zabawy ;)
rafcio55 / 2010-06-22 08:31 / Tysiącznik na forum
System "Super Trader"

Aktualna pozycja: L 2366

sygnał systemu: odwróć na S przy 2355
rafcio55 / 2010-06-22 08:27 / Tysiącznik na forum
tak na wszelki wypadek pisze że wczorajsze sygnały już nie obowiązują, za chwile podam nowe :)
rafcio55 / 2010-06-21 19:09 / Tysiącznik na forum
I Vorg znowu poza rynkiem :)
Vorg / 2010-06-21 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Ktoś mnie już kiedyś zapytał na forum o "styl gry" moich strategii - średnio jestem na rynku przez około 30% czasu i nie czuję potrzeby zmieniania czegokolwiek. :) Ale system stworzony do celów konkursowych powinien generować gęstsze sygnały.
rafcio55 / 2010-06-21 22:38 / Tysiącznik na forum
30% czasu...... to wnioskuje z tego że wtedy kiedy są duże wahania na rynku, dużo się wtedy zarabia :)
Vorg / 2010-06-21 08:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam,

Bez pozycji na otwarciu, moje poziomy sygnałów na dziś:

- kupno przy przejściu przez 2434
- sprzedaż przy przejściu przez 2386

Stopy podam po ewentualnym wystąpieniu sygnałów.

Uwaga - w rzeczywistości gram obecnie inną strategią, a tą, którą zamierzam prezentować w ramach zabawy uważam za dość ryzykowną. Proszę mnie w żadnym wypadku nie naśladować.
rafcio55 / 2010-06-21 08:32 / Tysiącznik na forum
System "Super Trader"

Aktualna pozycja: L 2366

sygnał systemu: odwróć na S przy 2380
rafcio55 / 2010-06-18 16:22 / Tysiącznik na forum
aktualna pozycja: L 2366
rafcio55 / 2010-06-18 15:49 / Tysiącznik na forum
Dobra zaczynamy :)

L na fixingu
Vorg / 2010-06-18 16:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Bez pozycji na zamknięciu.
rafcio55 / 2010-06-18 15:39 / Tysiącznik na forum
No to Vorg możliwe że dzisiaj na fixingu zaczynamy :)
Vorg / 2010-06-18 15:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie możliwe tylko ustalone. :)
Vorg / 2010-06-17 21:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobra Rafek, trzeba jakiś spójny regulamin napisać.

- zabawa polega na publikowaniu sygnałów mechanicznych systemów transakcyjnych na FW20 (konkretnie na serii FW20U10)
- okres zabawy - 18.06.2010 godzina 16:20 (na życzenie Rafcia) do momentu wygaśnięcia serii FW20U10 - trzymiesięczny okres gry, moim zdaniem zdecydowanie za krótki na porównanie, a nawet wykazanie użyteczności systemu (chociaż to akurat zależy jakiego), ale spierał się nie będę, to tylko zabawa :)
- kryterium zwycięstwa - końcowy zysk (liczony w punktach)
- każdy uczestnik zabawy publikuje jednocześnie sygnały tylko jednego systemu
- zysk liczony jest dla gry jednym kontraktem (pomijamy zupełnie kapitał początkowy, zabawy z wielkością pozycji i tym podobne kwestie)
- koszt zawarcia każdej transakcji przybliżamy do jednego punktu (przykład - pozycja długa otwarta po kursie 2000 i zamknięta po 2010 daje w praktyce 8 punktów zysku, pozycja krótka na tych samych kursach daje 12 punktów straty), pomijamy ewentualne poślizgi cenowe - skupiamy się na przydatności sygnałów
- zdecydowanie najmilej widziane jest publikowanie sygnałów przed faktem (podawanie konkretnych poziomów realizacji transakcji przed ich zawarciem) - oczywiście nie jest to możliwe w każdym przypadku (nie w każdej strategii), dlatego przyjmujemy granicę 5 minut, po których można poinformować na forum o wystąpieniu sygnału i zawarciu transakcji (brana pod uwagę będzie godzina pojawienia się wpisu - chociaż nie wydaje mi się, żeby były tutaj jakieś problemy) - dobrze by też było uprzedzić chwilę wcześniej, że jest szansa pojawienia się sygnału
- w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym nie ma żadnego obowiązku publikowania sygnałów przez cały czas trwania zabawy (zresztą poza wyjazdami powodów może być mnóstwo) - ale oczywiście sygnały nieopublikowane na forum nie liczą się
- na życzenie Rafcia dla zwycięzcy została przewidziana nagroda w postaci przelewu w wysokości 100 zł od przegranego - "na butelkę Jacka Danielsa" (chociaż doszedłem do wniosku, że cel spożytkowania tej nagrody mógłby być znacznie lepszy, więc zostawmy tę kwestię otwartą)

Jeżeli o czymś zapomniałem to dopisuj.
Vorg / 2010-07-02 23:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Drobna modyfikacja (właściwie uzupełnienie) regulaminu.

- zabawa polega na publikowaniu sygnałów mechanicznych systemów transakcyjnych na FW20 (konkretnie na serii FW20U10)

Zmiany (nowe punkty):

- dopuszczalne są modyfikacje oraz zmiany systemów w czasie trwania zabawy
- dopuszczalne jest stosowanie metod i technik uznaniowych (a zatem zabawa nie dotyczy tylko i wyłącznie systemów mechanicznych)

- przy stosowaniu zleceń kupna / sprzedaży z limitem realizacji (bez limitu aktywacji) uznajemy, że zlecenie zostało zrealizowane, jeżeli po podaniu poziomu zawarta zostanie (w rzeczywistości) przynajmniej jedna transakcja o kursie odpowiednio wyższym (dla zleceń sprzedaży) lub niższym (dla zleceń kupna) od podanego limitu realizacji
Vorg / 2010-07-05 08:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Po wspólnym ustaleniu wykreślamy punkt z możliwym pięciominutowym opóźnieniem w podawaniu sygnałów (obaj nie zamierzamy z tego korzystać) - poziomy mają być podawane przed faktem.
rafcio55 / 2010-06-17 23:18 / Tysiącznik na forum

dobrze by też było uprzedzić chwilę wcześniej, że jest szansa
pojawienia się sygnału

po przemyśleniu może zróbmy tak że to będzie warunek konieczny bo 5 minut to dużo czasu i rynek może spokojnie zjechać 20pkt i z wpisem się zdąży, myśle że taki warunek rozwieje wątpliwości :)
Vorg / 2010-06-17 23:24 / portfel / Tysiącznik na forum
W porządku.
rafcio55 / 2010-06-17 23:25 / Tysiącznik na forum
To z mojej strony póki co tyle :)

powodzenia
Vorg / 2010-06-17 23:29 / portfel / Tysiącznik na forum
I wzajemnie. :)
Vorg / 2010-06-17 22:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Proponuję też robić prostą statystykę swojego systemu po każdym zamknięciu / odwróceniu pozycji - dla porównań i uniknięcia ewentualnych pomyłek.
rafcio55 / 2010-06-17 23:11 / Tysiącznik na forum
o dobrze że takie coś napisałeś

jeżeli chodzi o publikowane sygnały to tak jak pisałem u mnie będzie to zawsze rano i to do końca gry się nie zmieni :) dodam jeszcze że sygnały z poprzedniego dnia tracą ważność jeżeli publikuje nowe ale to chyba oczywiste :)

po prostu wychodze z założenia że ostatni sygnał napisany na forum jest cały czas w mocy dopóki któryś z nas nie napisze nowego :)

pozdro
Vorg / 2010-06-17 23:16 / portfel / Tysiącznik na forum

po prostu wychodze z założenia że ostatni sygnał napisany na forum jest cały czas w mocy dopóki któryś z nas nie napisze nowego :)

Jasne. Utrzymywanie pozycji jest w domyśle, zamknięcie / odwrócenie należy zasygnalizować. Moje sygnały w większości będą miały ważność do końca sesji (chyba, że napiszę inaczej).
błękitny ocean / 2010-06-17 19:01 / Bywalec forum

Miałem nadzieję, że w przyszłości taką zabawę uda się
powtórzyć w większym gronie. :) No ale jak chcesz.

Witam
ze zniecierpliwieniem czekam na Wasze zawody
w przyszłości chętnie się przyłączę...
pozdr
rafcio55 / 2010-06-17 20:39 / Tysiącznik na forum
zaczynamy jutro na fixingu :)
pozdro
rafcio55 / 2010-06-14 17:49 / Tysiącznik na forum
hej Vorg!

System którego użyje do testu ma już swoją nazwe, tą nazwą jest "Super Trader" :)

pozdro
rafcio55 / 2010-06-15 08:52 / Tysiącznik na forum
ech nic mi na maila nie odpisałeś czyli będe musiał sam poszukać czegoś :/
Vorg / 2010-06-15 09:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie dostałem żadnego maila od dwóch dni.
rafcio55 / 2010-06-15 10:03 / Tysiącznik na forum
a to dziwne :) pytałem w nim o BossaAPI a mianowicie czy nie wiesz gdzie mógłbym znaleźć aplikacje, jakiś algorytm który pozwoliłby mi stosować trailing stopa :) nie znam obecnie żadnego biura maklerskiego które pozwoliłoby mi stosować takiego stopa a to co wprowadzili w bossie to manna z nieba tylko trzeba mieć aplikacje która by to umiała :)

pozdro
Vorg / 2010-06-15 10:14 / portfel / Tysiącznik na forum

BossaAPI

aplikacje, jakiś algorytm który pozwoliłby mi stosować trailing stopa :)

Nowa oferta Bossy ma w tej chwili może tydzień - nie wydaje mi się, żeby ktoś już publikował swoje kody (na razie mało kto zorientował się o istnieniu tej oferty, i jeżeli już coś pisze to dla własnego użytku). Nie znam niczego takiego.

nie znam obecnie żadnego biura maklerskiego które pozwoliłoby mi stosować takiego stopa

Warset nie ma takiej możliwości to i biura nic pod tym kątem nie zrobią.

to co wprowadzili w bossie to manna z nieba

Owszem, dla mnie jak najbardziej. :)
Vorg / 2010-06-15 10:16 / portfel / Tysiącznik na forum
A mail na epf.pl ma to do siebie, że czasem się "obraża" i dostarcza wiadomości z kilkudniowym opóźnieniem - nie pierwszy raz.
rafcio55 / 2010-06-15 10:24 / Tysiącznik na forum
No nic najwyżej poczekam jeszcze, taki stop jest niezbędny do mojego drugiego systemu który już nazwałem "Graal" :)
Vorg / 2010-06-15 10:29 / portfel / Tysiącznik na forum

mojego drugiego systemu

Zaczyna się. :)

2010-06-11 23:52:13 | | rafcio55
(...)system już mam i nie zamierzam go zmieniać

:)

Kombinuj, jeszcze parę dni. :)
rafcio55 / 2010-06-15 10:34 / Tysiącznik na forum
Źle mnie zrozumiałeś, system "Super trader" już jest i nie zamierzam nic w nim zmieniać, do testów na forum wystawie właśnie ten, "Graal" to system który będzie bazował na trailing stopie ale tego potestuje już prywatnie :)

pozdro
Vorg / 2010-06-15 10:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Ok, powodzenia. :)

Pozdrawiam.
rafcio55 / 2010-06-15 14:28 / Tysiącznik na forum
Dzieki wzajemnie :)
Vorg / 2010-06-12 17:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Raz, dwa, raz...
rafcio55 / 2010-06-12 19:02 / Tysiącznik na forum
wszystko działa :) to będzie ciekawe doświadczenie :)

obecnie mam pozycje na rynku także proponuje abyśmy zaczęli od momentu fixingu 18.06 w piątek, wtedy będe odnawiał kontrakty na nowej serii także testy zaczęlibyśmy o 16:20 w piątek, ewentualne zajęcie pozycji na fix będzie sie już wtedy liczyło :)

ps. tak gramy na fw20u10 i szykuj już kaske na butelke Danielsa ;)

pozdro
Vorg / 2010-06-12 22:02 / portfel / Tysiącznik na forum

testy zaczęlibyśmy o 16:20 w piątek, ewentualne zajęcie pozycji na fix będzie sie już wtedy liczyło :)

Wszystko mi jedno, może być. :)
rafcio55 / 2010-06-12 22:20 / Tysiącznik na forum
No to elegancko, będzie to dla mnie okazja do sprawdzenia się z najlepszymi :)

Liczę że dasz z siebie wszystko i nie będzie żadnych forów.

Jakieś jeszcze sprawy do wyjaśnienia to pisz będziemy je konsultować

Powodzenia i niech wygra lepszy system :)
Vorg / 2010-06-12 22:54 / portfel / Tysiącznik na forum

będzie to dla mnie okazja do sprawdzenia się z najlepszymi :)

Przeceniasz mnie. :)

niech wygra lepszy system :)

Do tego potrzebny byłby dłuższy okres gry. :) W ciągu trzech miesięcy wszystko się może zdarzyć. Dlatego jestem przynajmniej za sześcioma.

Pisałem już - zdarzył mi się ponad pięciomiesięczny okres pod kreską na naprawdę dobrym systemie (potem oczywiście odrobił i wyszedł na plus) - to samo może zdarzyć się i tutaj. :)
rafcio55 / 2010-06-12 23:14 / Tysiącznik na forum
To za długi czas 6 miesiecy :) nie pękaj damy rade w 3 się wyrobić :)
Vorg / 2010-06-12 23:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Za długi do czego? Bo do prezentacji możliwości systemu zdecydowanie za krótki. :) Ale to tylko zabawa - na razie jeszcze nie wiem, co w ogóle wystawię, ani czy kiedyś w ogóle użyję tego w praktyce. :)
rafcio55 / 2010-06-13 00:10 / Tysiącznik na forum

na razie jeszcze nie wiem, co w
ogóle wystawię

wystaw najlepsze konie, chciałbym mieć dobrego "rywala"

ani czy kiedyś w ogóle użyję tego w praktyce

ja tam będe testował także na żywej gotówce :) lepsza frajda będzie :)
Vorg / 2010-06-13 00:21 / portfel / Tysiącznik na forum

wystaw najlepsze konie, chciałbym mieć dobrego "rywala"

Nie wszystkie moje pomysły zamierzam publicznie prezentować... ale postaram się złożyć coś ciekawego. :) Myślę w tej chwili nad trzema koncepcjami - przez ten tydzień na coś się zdecyduję. Ale w ciągu trzech miesięcy to ciężko będzie pokazać, że to w ogóle zarabia.
rafcio55 / 2010-06-13 00:29 / Tysiącznik na forum

Nie wszystkie moje pomysły zamierzam publicznie prezentować...

To ja wiem że masz niejednego asa w rękawie :) zresztą nikt nie pozna szczegółów piszesz sygnał i tyle.

ps. jak chcesz to możemy testy przenieść na maila i tak będziemy się porozumiewać to wykluczy publiczność co Ty na to?
Vorg / 2010-06-13 00:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie ma potrzeby. Ale możemy się umówić, że jeżeli przegram, to na następny "wyścig" wystawię wszystkie moje siły. :) Tylko wtedy już nie będzie mowy o okresie krótszym niż pół roku - nawet najlepsza statystyka musi dostać trochę czasu, żeby "zadziałać".

Zresztą to jest jeden z dwóch powodów, dla których jestem przeciwnikiem konkursów forexowych - zwykle jest zbyt mało czasu, żeby się wykazać. Drugi to możliwość grania z takim lewarem, że byle idiota z odrobiną szczęścia jest w stanie jedną transakcją przegonić dziesiątki dobrych, rozsądnych graczy, walczących ze sobą miesiącami.

Na forum jest sporo osób uznających kontrakty, systemy, analizę techniczną i jeszcze kilka innych fajnych rzeczy za hazard, abstrakcję i tak dalej - taki wątek może być ciekawą pamiątką w przyszłych dyskusjach. :) Nie wykluczam, że po zakończeniu zabawy będę jeszcze przez jakiś czas publikował sygnały - aż uznam, że pokazałem to, co chciałem.
rafcio55 / 2010-06-13 00:53 / Tysiącznik na forum

to na następny "wyścig" wystawię wszystkie
moje siły.

Vorg nie będzie następnej próby :) to taki sprawdzian dla mnie, nie ukrywam że jak się powiedzie to zmieni moje podejście do inwestowania w przyszłości :)

dobranoc
Vorg / 2010-06-13 01:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Miałem nadzieję, że w przyszłości taką zabawę uda się powtórzyć w większym gronie. :) No ale jak chcesz.

nie ukrywam że jak się powiedzie to zmieni moje podejście do inwestowania w przyszłości :)

Jeżeli upierasz się przy tych trzech miesiącach to nie traktuj tego zbyt poważnie - w kolejnych trzech wynik może być całkowicie odwrotny i zaręczam, że nie będzie w tym nic niezwykłego. :) W takiej sytuacji to zabawa i nic więcej - i ja to tak traktuję.

Dobranoc. :)
11 12 13 14 15 16
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy