Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "YoungNed"

Komentarze do portfela "YoungNed"

Wyświetlaj:
taszka / 2007-08-08 12:22 / "Krecik"
dlugo masz zamiar trzymac bakaland
gVarek / 2007-10-08 11:39 / "zGÓRnikt"
chyba się nie doczekasz odzewu, taszka
needle / 2007-08-04 12:12 / Bez rangi
i jak nastoje YoungNed?
zawsze możesz coś u mnie wpisać:-)
kalot / 2007-08-02 10:04 / portfel / Tysiącznik na forum
split na Famurze, szkoda, że nie można tego uwzględniać w portfelu
su_up / 2007-07-25 00:01 / _
a Ty znowu na zielono..to znaczy na niebiesko , koleżko
co tu gadać, dobrze jest!!
YoungNed / 2007-07-29 18:55 / portfel
Dzięki, choć jak widać trudny czas nastał :) Ja myślę że z naszej giełdy jeszcze trochę mozna wyciągnąć.
su_up / 2007-09-20 20:51 / _
ale wlazłeś na NC, no niepotrezebnie jkak sądzę, choć tam i odegrać siuę szybciej można, pilnuj się
YoungNed / 2007-09-28 19:25 / portfel
To prawda że może trochę za szybko. Akurat niefortunny moment na giełdzie do startu NC. Ale wszedłem minimalnym kapitałem zupełnie kontrolnie tak żeby zobaczyć co się będzie działo. Niestety akurat poszło w drugą stronę tym razem... Założenie było że mi się nie spieszy - mogą poleżeć pół roku i rok. Myślę, że te spółeczki mają przyszłość. Zobaczymy.
Na marginesie Twój komentarz z końca czerwca dot. realizacji zysków był idealnym strzałem. Ale kto wiedział?? :))
kalot / 2007-10-17 21:01 / portfel / Tysiącznik na forum
co tam moment; po co kupujesz spółki nie przynoszące zysku?
gVarek / 2007-07-20 18:30 / "zGÓRnikt"
też pobrałem Bakalland, zdaje się, że coś przebąkiwali o przejęciach
jak jeszcze się nie narósł to zarobimy za jakiś czas
kalot / 2007-07-20 19:04 / portfel / Tysiącznik na forum
jak chcesz wziąść więcej to może być problem z upłynnieniem
musisz czekać, aż stanie się modna
YoungNed / 2007-07-29 20:06 / portfel
Modna nie modna. W czasach kiedy gospodarka się rozwija warto poszukać gałęzi, które też mają szanse na rozwój. Ludzie mają coraz więcej pieniędzy więc coraz bardziej sobie dogadzają, świętują, a Bakalland robi własnie różnego rodzaje dodatki do słodkości. Popatrzcie też co się dzieje naokoło - coraz więcej róznego rodzaju cukierni robiących coraz smaczniejsze torty i ciasta (własnie m.in. dzięki dodatkom!). Przed kupieniem zasięgnąłem tak z ciekawości języka u "znawców" kuchni :) na temat tego jakie firmy robią bakalie i co nich myślą. No i Bakalland robi stosunkowo drogie ale najlepsze się okazało. Poczytałem też trochę sobie na stronie tej firmy jaką mają strategię rozwoju i podejścia do biznesu. Zdobyli mnie poza tym, że wdrożyli Lean'a o którym mało kto słyszał jeszcze w Polsce.
Reasumując jestem przekonany, że to dobra spółka i na pewno prędzej czy później udowodni to wynikami. Co mnie zresztą zaskoczyło ostatnio DM Millenium wydał dla niej pozytywną rekomendację, potwierdzając moje wnioskowanie. Myślę, że zapowiadane przejęcia to tylko kwestia czasu. Zresztą patrząc na ostatnie komunikaty wygląda na to, że robią porządek w strukturze własności, co może być właśnie przygotowaniem do rzeczonych przejęć.
Pozdrawiam!
kalot / 2007-07-31 16:44 / portfel / Tysiącznik na forum
spółek dobrych jest sporo, sęk w tym, że nie wszystkie rosną w tym momencie, w którym my je mamy stąd również ujemne wartości u mnie choć długo gram, a analizy zakupów robię dość uważnie
Bakkaland ma dobre wyroby, a wiem to z tej racji , że z mich korzystam mając inne na rynku, rzeczywiście droższe, ale tamtych najtańszych to i zjeść się czasami nie da, napisałem jedynie dwie linijki, które nie podważają Twojego wyboru, ani rozważania
Pozdrawiam
gVarek / 2007-07-29 10:36 / "zGÓRnikt"
ale przyznasz, że 300% tak krótko robi wrażenie
needle / 2007-07-03 13:20 / Bez rangi
żurawie drożse raczej nie będą,a napewno są spółki, które wyskoczą w górę mocniej
YoungNed / 2007-07-09 23:10 / portfel
Żurawie są kupine experymentalnie jeszcze w ramach zapisów. Niech sobie leżą. To jest test jak długo wytrzymam łykając tylko nowe emisje z PP :) I czy za 10 lat jedna akcja będzie warta 1000PLN? :))) (tak jak w kolebce parkietowego szaleństwa na przykład Cisco... :)
Dzięki za komentarz!
needle / 2007-07-10 18:25 / Bez rangi
trzymaj się zatem i wpadaj czasami na forum czy gdzie się coś dzieje
YoungNed / 2007-07-29 19:07 / portfel
Wpadam dość często ale się nie odzywam tylko czytam. No i .. staram się nie mieć tego co wszyscy :))) Choć ostatnio Redakcja podzieliła forum na kawałki więc dużo trudniej się czyta nie mówiąc już o poszukaniu wpisów dot. jakichś spółek w jednym wątku.
A co do ptaków to faktem jest że zaliczane sa do sektoru budowlanki, której w mojej ocenie powoli widać schyłek. Choc może nie tyle schyłek co przyhamowanie raczej, dlatego wyszedłem z tego już jakieś 3 misiące temu. Natomiast zastój/spowolnienie/schłodzenie (czy cokolwiek) będzie dotyczył mieszkaniówki, bo ludzi już od jakiegoś czasu nie stac na tekredyty, które pobrali - wielu niestety na styk. To co będzie się działo jak stopy zaczną rosnąć bardziej? A większość z nas oczekuje, że będą.. Zatem budownictwo przerzuci się na przemysłowe i usługowe bo tu jest ogromny potencjał jeszcze. Wiele firm zaczyna lokować się w Polsce, budować siedziby, etc. No a do tego wszystkiego będą potrzebne żurawie.. No i pozostaje jeszcze oczekiwanie na rozwinięcie dodatkowej gałęzi działalności przez tą firmę (zgodnie z zasadami dobrego prowadzenia firmy). Pytanie tylko czy jest dobrze prowadzona? Czytałem o niej przed debiutem w Forbesie i miałem lekkie wątpliwości co to źródeł wypracowania sukcesów. Czas pokaże.
3manko.
su_up / 2007-06-23 14:14 / _
nie jest wykluczone,że tu i ówdzie można poszukać zrealizowanioa zysku:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy