Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Z_Montrealu"

Komentarze do portfela "Z_Montrealu"

Wyświetlaj:
Z_Montrealu / 2012-08-18 15:49 / portfel / Bywalec forum
Już dzisiaj dopisałem sobie gotówkę co to ma jutro wpłynąć z dywidendy na KGHM, 340zł niby nie dużo ale zawsze .
jeszcze Hydrotor sypnie w : 14-08-2012 oraz Dębica 19-12-2012 .
Troszkę się uzbierało gotówki więc muszę sobie coś wybrać , a że to portfel dywidendowy więc ....
Może jakieś sugestie ?
W tym portfelu nie płacę podatku od dywidendy więc bardziej powinienem zwracać uwagę na zyski z dywidendy niż zyski z różnicy kursów. W zasadzie to powinien być portfel spekulacyjny bo tak czy tak jeśli nie wyprowadzam gotówki z portfela to nie płacę podatku bo jest prowadzony w ramach IKE.
jednak mam tu opory do spekulacji bo jak to ma być emerytalny to sie nie powinno spekulować tylko trzymać i trzymać ale co roku dokładać odpowiedni kapitał dozwolony przez fiskusa, co też chce uczynić.
Z_Montrealu / 2012-07-25 13:43 / portfel / Bywalec forum
Już tu dawno nie zaglądałem do tego mojego portfela w ramach konta IKE.
W tym roku powinienem zgarnąć 989,25 zł dywidendy co daje około 10% portfela.
Mam trochę gotówki bo musiałem sprzedać Świecie ale to postaram sie zainwestować pod koniec Sierpnia lub we Wrześniu.
Dla przypomnienia że to jest mój Ciułacza portfel ale tylko w ramach IKE i bez spekulacji .
Pozdrawiam,Ciułacz
Z_Montrealu / 2012-04-20 13:45 / portfel / Bywalec forum
Swiecie sprzedane i coś muszę kupić ale to dopiero w w Maju albo dalej .
Ciułacz / 2012-04-01 02:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W tym portfelu bez żadnych sztuczek i spekulacji i jakoś się to leniwie toczy byle tak dalej. Pierwszy kwartał zaliczony i jeszcze z 40 kwartałów przy tym uzupełniając na maksa w ramach limitu IKE i zobaczymy co z tym zrobić, Hm... pewnie zapisać komuś w spadku.
ketiw / 83.7.91.* / 2012-03-11 20:06
Witaj Ciułaczu . Prosze napisz czy w tym portfelu masz mimo wszystko ustawione SL w razie zwały?
Z_Montrealu / 2012-03-11 20:46 / portfel / Bywalec forum
Ketiw witaj !Pytasz :
napisz czy w tym portfelu masz mimo wszystko ustawione SL w razie zwały?

Hmm... zwały ? a co to jest ? bo jak masz na myśli spadki poniżej 2000 czy 1500 to raczej tego nie widzę a na korekty w czasie wzrostów to normalne.
W tym portfelu nie ustawiłem stopów i to powinno tak być przez następne 7 lat tłustych ;-)).
Na tym portfelu jest za mała płynność aby się bawić w odkupowanie potraconych akcji.
W Następnym roku za nową pulę na IKE coś nowego dokupię, ale jeszcze nie wiem co.
Pozdrawiam
Ps . kiedyś tu pisałem że w tym portfelu będzie wiało nudą.
ketiw / 83.7.91.* / 2012-03-11 21:05
Tak myslałem o spadku poniżej 2000.Dzieki .Obyś byl dobrym prorokiem.Oczywiscie wiem zadnych wojen i kataklizmów.Pozdrawiam .
Z_Montrealu / 2012-02-24 23:46 / portfel / Bywalec forum
Coś o dywidendach:
Żniwa w dywidendach, kolejne spółki dopieszczą akcjonariuszy, dalej czytam :Cały czas jest szansa dołączyć do grona uprawnionych. Zestawiliśmy spółki, które nie pożałują grosza swoim akcjonariuszom.
Jak tak dalej pójdzie, to w tym roku zamiast zaciskania pasa czeka nas kontynuacja dobrej passy.
http://wiadomosci.stockwatch.pl/zniwa-w-dywidendach-kolejne-spolki-dopieszcza-akcjonariuszy,akcje,14674
.................................................................................................
Ps. Jak by ktoś nie wiedział to ja Stary Ciułacz z moim portfelem na IKE.Prowadzę go oddzielnie aby dać dobry przykład ciułania na emeryturę.
Z_Montrealu / 2012-01-09 13:13 / portfel / Bywalec forum
Te spółki co chcę sobie kopic to:
1.SWIECIE (MSC)
2.ŻYWIEC
3.DEBICA
4.HYDROTOR
5.KGHM
Jak na razie to sobie dałem niezły orzech do zgryzienia bo sprawa rozbija się o płynność.
Na takich spółkach to jak się chce wyjąć z większym kapitałem to trzeba się modlić o zamieszanie na parkiecie, lub czekać na okres dywidendy.
Jeden z forumowiczów poniżej napisał :
Należy rozumieć, że tu masz konto IKE. Jeżeli miałeś konto IKE wcześniej założone w BM to dobrze byłoby wprowadzić walory z poprzednich lat, te które masz na koncie( lub gotówka, jak sprzedałeś i czekasz).

Tak zgadza sie , tu postanowiłem prowadzić moje konto IKE.
Moje konto IKE założyłem dopiero w 2009 i nie traktowałem je poważnie bo przy moich inwestycjach spekulacyjnych ze znacznym kapitałem to mi było zawracanie du...
Ale z nowym rokiem postanowiłem dać przykład ciułaczom.
Z_Montrealu / 2012-01-09 00:34 / portfel / Bywalec forum
Tu będzie nuda , ale od czasu do czasu zrobię jakis wpis.Horyzont czasowy?
10 lat.Teoretycznie to na czas recesji powinienem uciekać w lokaty, ale za to nie ręczę.
Normalnie to będę pisywał w portfelu Ciułacz.
Pozdrawiam
Czytam Twoje wpisy / 78.133.214.* / 2012-01-09 06:43
Należy rozumieć, że tu masz konto IKE. Jeżeli miałeś konto IKE wcześniej założone w BM to dobrze byłoby wprowadzić walory z poprzednich lat, te które masz na koncie( lub gotówka, jak sprzedałeś i czekasz).
Pozdrawiam serdecznie. Często czytam Twoje wpisy. Życze Wszystkiego Dobrego w 2012 roku.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy