Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Komentarze do sesji 3.11.2006

Komentarze do sesji 3.11.2006

strokuś / 2006-11-03 09:39
kupiłem els
Wyświetlaj:
strokuś / 2006-11-04 11:23 / Uznany Bywalec forum i giełdy
patrząc na AT eur/pln z dużym przymrużeniem oka ;-) wychodzi mi, że gdzieś na przełomie 2008/2009 r. euro będzie po 5.3 zł, z czego można wywnioskować, że obecna koalicja w takiej czy innej postaci jednak przetrwa do następnych wyborów i dopiero perspektywa wygranej mniej populistycznej partii czy koalicji rozpocznie falę umocnienia złotego w 2009, która potrwa do 2011 kiedy to, również szacując z AT ;-), Polska wejdzie do strefy euro przy kursie rzędu 4.3
;-)
Morfeusz / 2006-11-03 22:50 / Tysiącznik na forum
Parę dni temu polecałem polski program STATICA do analizy AT jako godny uwagi i zainteresowania.Po głębszym zapoznaniu się z programem i jego możliwościami niestety muszę zweryfikować swój pogląd. Nadal uważam że jest to fajna alternatywa dla innych programów tego typu w pracy off-line, natomiast jeślili chodzi o wykorzystanie programu on-line do DT to jest to niestety klapa.
Morfeusz / 2006-11-03 22:40 / Tysiącznik na forum
Na otwarciu w poniedziałek pewnie zdyskontujemy medialnie nagłośniony spadek Dow Jones poniżej 12.000 efekt się zapewne nasili jesli kontrakty w USA będą na czerwono. z rana.
Myślę że jedyna nadzieja w KGH-emie jesli wyniki będą nie tak kiepskie jak to dzisiaj wróżono w PAP-ie. Pocieszeniem z drugiej strony jest to że giełdy w Argentynie i Brazyli
zakończyły się wieczorem na sporych plusach a z moich empirycznych obserwacji wynika że nasz region jest w pewnym stopniu skorelowany z tymi dla nas egzotycznymi rynkami.
strokuś / 2006-11-03 23:23 / Uznany Bywalec forum i giełdy
USA idzie na zasłużony odpoczynek a W20 dostaje swoje miesięczne "5 minut"
3570-3600 w pierwszym kroku (?)
eur/pln wydaje mi się 3.81 na dniach (i niżej już chyba nie będzie przez najbliższe parę lat)
Big Lebowski / 2006-11-04 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
eur/pln bedzie nizej...
strokuś / 2006-11-04 22:23 / Uznany Bywalec forum i giełdy
ile niżej?
w tych okolicach jest silny opór w postaci linii łączącej dołki z VI.2001 i II.2006 (dolne ograniczenie wieloletniego wzrostowego kanału trendowego eur/pln)
jej krótkotrwałe przebicie jest oczywiście możliwe, ale byłoby raczej fałszywe - nie widać za bardzo możliwości znacznego poprawienia sytuacji fundamentalnej, co uzasadniałoby wyjście z ww. kanału
jak sądzisz?
Big Lebowski / 2006-11-04 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Osobiscie licze na 2,76 i moim zdaniem nie ma to nic wspolnego z analiza techniczna ,co roku jest ta sama melodia, pod koniec roku zloty sie umacnia poneiwaz koncerny zagraniczne dzialajace na naszym rynku transferuja ogromne zyski ,oczywiscie w dewizach ale to jest tylko moje zdanie...
strokuś / 2006-11-04 23:21 / Uznany Bywalec forum i giełdy
chodziło ci pewnie o 3.76
faktem jest, że 4 kw. to prawie zawsze spadek eur/pln
ale uzasadnienie chyba jednak błędne, bo jeżeli transferują zyski to sprzedają złotówki - nie tak? gdzie tu więc podstawa do umocnienia
Big Lebowski / 2006-11-04 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie 3,76,nasz rynek jest rynkiem plytkim i moga nim sterowac.Chca za swoje zlotowki jak najwiecej dewiz przetransferowac ale powtarzam to jest moje zdanie...
strokuś / 2006-11-04 23:35 / Uznany Bywalec forum i giełdy
czegoś nie rozumiem
koncern zagraniczny w Polsce osiąga zysk w złotówkach
chce ten zysk przetransferować do centrali poza Polską
sprzedaje więc złotówki i kupuje odpowiednią walutę
taki schemat osłabia pln
zgadzam się co do prawdopodobieństwa silnego złotego do końca roku, ale nadal nie rozumiem Twojego toku myślenia, który ma to uzasadnić
Big Lebowski / 2006-11-04 23:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powiedzmy po chlopsku ustalaja cene, tak jak pisalem nasz rynek jest rynkiem plytkim...
strokuś / 2006-11-03 21:47 / Uznany Bywalec forum i giełdy
amiczka wreszcie pokazała na co ją stać
co najważniejsze w kraju wzrosła lepiej niż i tak dynamicznie rosnący rynek (do tej pory traciła udziały w rynku krajowym)
a w przyszłym roku przy euro po 4.3-4.5 pln pokaże jeszcze więcej
strokuś / 2006-11-03 21:08 / Uznany Bywalec forum i giełdy
niektórzy obawiają się o w20 w kontekście poniedziałkowego uwolnienia handlu akcjami pracowniczymi pkobp
imho nie ma się specjalnie czego obawiać, bo info znane przecież od dawna a kurs mimo to zachowuje się do tej pory całkiem nieźle względem W20
siła relatywna do w20 w ciągu ostatnich 3 sesji przy konkretnych obrotach ładnie wybiła z lekkiego miesięcznego trendu spadkowego
część pracowników pewnie sprzeda akcje i te chętnie od nich odbiorą fundusze
spora część jednak przy obecnej modzie na akcje pewnie je sobie zostawi
gabrik / 2006-11-04 20:28 / portfel / Wierny Forumowicz
STROKUŚ zaczynam na FOREX obstawiłem spadek euro i umocnienie dolara już w czwartek ale co Ty mi tu wypisujesz? na żarty z walutami Ci się zebrało ;-) 3,80 a 4,3 do konkretny zarobek ;-)
warren buffet / 2006-11-03 17:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
obserwuje tą spolke rowniez
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy