Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

KOMENTARZE po sesji 26 września 2006

KOMENTARZE po sesji 26 września 2006

gabrik / 2006-09-26 20:21
no i nie wiem jak innych ale mnie częściowo sesja zaskoczyła.Luka z rana potem jeszcze troszeczkę do góry a potem jednak w dół i zakończenie na lekkim plusie.
Byłem przekonany że jednak łatwiej będzie utrzymać ten ranny wzrost (liczyłem na koniec nawet na 2980) Nie wiem czy słusznie ale jednak ta słabość raczej potwierdza nasze przypuszczenia o wybiciu jednak w dół.Moim zdaniem jak zwykle zadecyduje jakieś info i jeśli rynek dostanie coś pozytywnego (lub tak to odbierze) to wyjście w górę też jest możliwe (dzisiejsze w USA odebrano pozytywnie bo były nie tak złe jak oczekiwano)
Technicznie jesteśmy 100 punktów nad 2860 które jest sierpniowym dołkiem i jak wielu twierdzi przebicie tego poziomu dopiero będzie wiarygodnym sygnałem na spadki.
Mimo wszystko i tak jest wielu graczy mówiących że dalsze wzrosty są jak najbardzie możliwe a nawet pewne......
Wyświetlaj:
strokuś / 2006-09-26 21:55 / Uznany Bywalec forum i giełdy
z mojej strony dzisiaj krótko
w średnim terminie jakoś lepiej widzę trójkąt prostokątny tworzony od końca czerwca:
dolna linia (horyzontalna) na ~2860, górna łączy szczyty z 1.VIII i 5.IX - aktualnie przebiega w okolicach 3040-3050
wg teorii wybicie z takiej formacji może być w dowolną stronę i zwykle ma miejsce w 1/2 do 2/3 całego trójkąta (tj. początek pod koniec czerwca, a końcowe złączenie linii pod koniec listopada): 1/2 to ok. połowa września, a 2/3 to ok. 8-10 października
zakres ruchu po wybiciu to wysokość trójkąta czyli ok 360 punktów
w dół to będzie ok. 2500, w górę 3350-3400
wyznaczając datę i kierunek wybicia biorę pod uwagę następujące kalendarium ICBC:
"Final pricing for the shares will likely happen Oct. 20, ahead of the bank's dual listing the following week, a person familiar with the deal told Dow Jones Newswires.[...]
The roadshow for the IPO will start Oct. 9, when the offering's indicative price range will also be given, Dow Jones Newswires quoted the source as saying. "

z uwagi na to nie wierzę w żadne wybicie w górę
na 1-2 tygodnie przed zapisami, czyli właśnie w okolicach 1-10.X z giełd będzie wyciągana kasa
i nie ma znaczenia, że zmalał udział zagranicy u nas - IMHO na chwilę poleci cały świat, bo mówimy o ofercie na 20 mld USD z prawdopodobną dużą redukcją
sądzę, że do 20.X z rynków zniknie 100-200 mld USD
a obecne wysokie loty djia czy nasdaq tylko uproszczą grubym rybom decyzję o wycofaniu części kasy
póki ciepło to zostaję w szortach, a długie zostawiam na zimę
strokuś / 2006-09-26 22:13 / Uznany Bywalec forum i giełdy
z drugiej strony jakby tak W20 zaczął od jutra rosnąć w tempie z przełomu czerwca/lipca to te 3350 zrobiłby chyba jeszcze przed zapisami na ICBC i to byłby jeszcze lepszy deal dla grubasów, a ja bym był wtedy golas bez szortów :-)
ale to chyba nie możliwe... a może? ;-)
mari / 2006-09-26 22:47 / Achi
nie wiem jaki masz potencjał i może nie przystoi mi zwracać Tobie uwagę bo napewno wiesz co robisz ale pamiętasz Batmana?jak potem pisał nie starczyło mu kasy na uzupełnianie depozytu bo nie przewidział właśnie tego ostatniego podciągania.No Ludzie jakby są gotowi do zakupów w celu szybkiego zbicia majątków co było widać dziś na forum
więc dlaczego nie mieliby tego wykorzystać?
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-26 22:25
ale gdybys byl grubasem to to jest wersja optymalna - i czasowo i Midwigowo a mozna przyjac zalozenie ze chodzi o kase i LOP na zmianie U na Z cos mowi i obrona przed spadkami W20 ponizej 2900? Gabrik wczuj sie w role motorniczego ...
gabrik / 2006-09-26 22:16 / portfel / Wierny Forumowicz
to STROKUŚ zabawne jest co napisałeś :-) fakt wtedy to mieliśmy dopalacze ale zagranica (nie lubię tego zwrotu) wiadomo większy kapitał i nas wywindowali zawodowo ale i zawodowo spuścili
mari / 2006-09-26 22:34 / Achi
ja myślę że wywindowanie było w celu wyjścia dużego kapitału (wychodzili głównie w trakcie ostatniej fali wzrostu )a potem normalnie przestali się nami interesować.O ile pamiętam to przed tym dziwnym dniem było chyba 9 sesji opadania.Tak więc wszystko co strokuś wyżej napisał spokojnie może się zdażyć .Jak się chce wyprowadzić pieniądze to trzeba mieć komu oddać akcje w przyzwoitej cenie a do tego trzeba wywołać euforię żeby oddać dużo wielu malutkim na wzrostach .To tak na chłopski rozum.
gabrik / 2006-09-26 22:03 / portfel / Wierny Forumowicz
jeśli chodzi o spadek to fakt że 2500 powinno być bardzo umocnionym poziomem i bronionym duzą ilością "wojsk". Ale generalnie jeśli będzie tak że wejdziemy w rynek niedżwiedzia to moje 2200 też nie jest kosmicznym poziomem (to wyszło jeśli zakładamy diament max.)
brydzia / 2006-09-26 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
widać ewidentnie że nasze fundusze wychodzą z wig 20 na małe i średnie spółki
na nich mogą ciągnąć hosse jeszcze długo
te pieniądze które koszykami w lipcu rządziły kontraktami teraz przeszły na midwig i wirr
jak na pko bp jest 20 mln obrotu a na nfj kwiatkowski 32 mln
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-26 22:44
http://akcje.net/q/?s=fw20&c=5y&t=l&a=lg&b=0
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-26 22:44
http://akcje.net/q/?s=fw20&c=5y&t=l&a=lg&b=0
warren buffet / 2006-09-26 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja to mowilem dawno. popatrz na arke akcji. obserwuje 3 lata fundusze akcji ( 15 roznych ). arka teraz dopiero dobija do innych po wpadce majowej. uswiadomili sobie ze wig20 i turcyja to nie najlepszy poziom......... ruszyli...... a co teraz rozhustac mala spółke moze ?? glupie 0,5 mln :-)
strokuś / 2006-09-26 21:34 / Uznany Bywalec forum i giełdy
długo? i tak, i nie
tak, jeśli chodzi o ofe
nie, jeśli chodzi o tfi
tfi to w końcu tak na prawdę drobnica, tyle że posłusznie poruszająca się w pewnej formacji
do czasu uderzenia rekina - wtedy posłuszeństwo się kończy i rybki uciekają gdzie się da
IMHO jeżeli niebawem walnie W20 to polecą również i maluczcy
gabrik / 2006-09-26 21:42 / portfel / Wierny Forumowicz
STROKUŚ czy też masz takie odczucie że jak na mimo wszystko dobry wpływ zachodnich giełd u nas sesja była dość słaba?
strokuś / 2006-09-26 22:02 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wg mnie to normalne - w końcu wczoraj W20 zachowywał się lepiej, więc dzisiaj trochę gorzej
jutro już się wyrówna :-)
a w czwartek-piątek 3030 jak nic
gabrik / 2006-09-26 22:08 / portfel / Wierny Forumowicz
dziś jak zawsze na koniec dnia bez pozycji (oczywiście nie zarabiam na lukach ale noce spokojne)
slaw / 2006-09-26 21:45 / Uznany Gracz Giełdowy
my w ogole nie mamy siły to nie tylko patrząc na usa ale i na inne rynki wschodzace. Kręcimy sie we własnym sosie i tak bedzie chyba d grudnia tylko żeby wcześniej nie doszło do naglego oslabienia
gabrik / 2006-09-26 21:52 / portfel / Wierny Forumowicz
sław stawiam wróbla i jajko że do grudnia konsolidacja nie ma szans trwać :-) straszny optymista jesteś jak tak obstawiasz.
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-26 22:34
a moze ma szanse trwac po skoku w gore i dol jako poziom optymalny :-)
slaw / 2006-09-26 21:06 / Uznany Gracz Giełdowy
wszystko zgoda ja e nie nam tylk powiedzcie mi skad ten nasdaq kuczynski mówł dzis że on zachwuje sie najlepiej. dlaczego nie porównujecie wigu do dow a do mnij istotngo indeksu.
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-26 21:20
bo Nasdaq jest bardziej czuly na zmiany a wlasciwie na przyszle zmiany DJI to slon czas posluchac STROKUSIA ... posluchac wymienic poglady i wnioski wyciagnac wlasne pozdr SLAW
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-26 20:43
wzrosty tak ale do konca tyg sa mozliwe pozniej IPO zawisnie nad rynkami i kwartal sie skonczy a Nasdaq sprawia wrazenie jakby ulegal konsolidacji zaczekamy na Profesora ... ja cenie sobie jego opinie w termine krotkim-srednim a z takim mamy do czynienia teraz jak sadzisz na ile procentowo polityka bedzie tu wykorzystana co ty Gabrik zroblbys jako glowny motorniczy na GPW? gdybys Ty rozdawal KARTY?
gabrik / 2006-09-26 21:40 / portfel / Wierny Forumowicz
futurek na ostatnie pytanie nie mogę odpowiedzieć bo to jak sam wiesz składowa wielu czynników ale mając wiele milionów do dyspozycji i wiedzę oraz doświadczenie zdobyte na GPW do tej pory oraz większy i szybszy dostęp do informacji zapewne sporo giełdowych graczy byłbym w stanie zaskoczyć.
to co wiem obecnie napewno grałbym na dystrybucję akcji z zyskiem oczywiście.
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-26 21:57
czyli zrobilbys to co kazdy czyli gral z trendem bo gra w przeciwnym kierunku sie nie oplaca - czyli wypada na powtorke z rozrywki maj/czer bo nie ma kto dzwignac rynku bo komu na tym dzis zalezy? OFE , TFI patrz co Prof pisze :-)
gabrik / 2006-09-26 20:25 / portfel / Wierny Forumowicz
no i oczywiście te wariacje na rynku średnich spółek...........................to też dziwnie wygląda to ewidentny sygnał wzmożonej aktywności typowych spekulantów
gabrik / 2006-09-26 20:37 / portfel / Wierny Forumowicz
jak w USA tak skończą to DJI będzie miał rekord jak dobrze widzę
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-26 20:46
USA tak nie skoncza tam tez wyciagaja w czAsie sesji a koniec realizuja zyski
gabrik / 2006-09-26 21:56 / portfel / Wierny Forumowicz
wygląda że skończą na nowych szczytach więc drugi dzień dobry sygnał ze stanów więc jeszcze u nas powinni to dobrze rozegrać (oby tylko nie było tak że właśnie to będzie jako zaskoczenie do wyjścia bo nawet ja spodziewam się jednak że jeszcze indeks wig20 wzrośnie choć dziś nie było wielu chętnych do kupna)
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-26 22:11
ok na Nasdaq to raczej jutro wyglada ze kierunek bedzie bardziej czytelny tak mysle ze nie czas na leginsy bo jesien/zima idzie :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy