Forum

Komentarze użytkownika "adrianoo"

Komentarze użytkownika: adrianoo

adrianoo / 2010-04-29 09:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak, wprowadzeniem spolek na gielde zajmuja sie biura maklerskie - zwykle wyspecjalizowane w tego typu przedsiewzieciach (NC obsluguje czesto WDM - skontaktuj sie i podpytaj o szczegoly). Zwykle pozyskanie klientow odbywa sie w formie private placement a nie publicznej emisji znanej z duzych spolek z rynku glownego.
Jesli zas chodzi o drugie Twoje pytanie to nie uczestniczylem w tego typu IPO ale zdaje sie ze musisz zalozyc rachunek maklerski w danym biurze - to pewnie najprostsze i nie ma co komplikowac a przenosic moze sie nie oplacac przy kwotach potrzebnych do uczestnictwa w private placement, chyba ze jest to regulowane w inny sposob - musisz sie dopytac w DM.
adrianoo / 2010-04-29 08:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
bez przesady, przeciez 2 dni wczesniej podali info.:)
adrianoo / 2010-04-29 08:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
nizej jest zamieszczona informacja

Re: Inwestowanie w newconnect

adrianoo / 2010-04-29 08:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
trzeba szukac, nie ma lekko:) tu znajdziesz wiekszosc interesujacych informacji dot. NC:
http://www.newconnect.pl/
adrianoo / 2010-04-29 08:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
witam inwestorow

Re: czy zmiana stop procentowych wplywa na moje obligacje

adrianoo / 2010-04-28 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
oprocentowanie 5.25% dotyczy tylko pierwszego okresu odsetkowego, w nastepnych okresach jest to suma stopy wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych (przyjmowanej dla 12 miesięcy i ogłaszanej przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w miesiącu poprzedzającym pierwszy miesiąc danego okresu odsetkowego) powiększonej o stałą marżę w wysokości 3,00%, szczegoly obliczenia oprocentowania sa w zalaczniku 1 do listu emisyjnego
adrianoo / 2010-04-28 23:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
popularnie takie zachowanie nazywa sie "restrukturyzacja" i od dluzszego czasu o tym wiadomo, rowniez nie jest tajemnica ze wyniki grupy PZU w najblizszym czasie nie beda rozpieszczac ale z drugiej strony mamy calkiem dobrego rozgrywajacego w osobie Andrzeja Klesyka, ktory ma pomysl na biznes i go realizuje, wynik inwestycji zweryfikuje czas i akcjonariat
adrianoo / 2010-04-28 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
mi rozniez sie podoba, tyle ze jak smooth slusznie zauwazyl wycena jest dosyc spora i trudno ocenic dyskonowanie dosyc ciekawego biznesu

PS trzeba bedzie z Redakcja chyba porozmawiac bo klopotow wczesniej nie bylo a teraz cos nie do konca jest ok.
adrianoo / 2010-04-28 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
jedni nerwy na handlu kwitami traca a drudzy... w poszukiwaniu trendu oddaja sie medytacji;)
http://www.youtube.com/watch?v=9LrCzs0zZDM&feature=related
The Lake
adrianoo / 2010-04-28 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Axima, ja mam calkowite zaufanie do CRM i to ze dzis nie mam spolki w portfelu nie oznacza ze jutro jej nie odkupie, po prostu chce miec czysta sytuacje zwiazana z dzisiejszym wysypem i jutrzejszymi wynikami. Jest to tez zwiazane z moja strategia, nie trzymam spolek do upadlego wierzac w ich wzrosty - zero emocji, czysta kalkulacja ryzyka i porownania z innymi mozliwosciami zysku, ot tak w skrocie;)
adrianoo / 2010-04-28 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
rzucilem... strasznie dlugo buja sie w stosunkowo waskim kanale, jak sie wydostanie to i 8zl mozliwe
adrianoo / 2010-04-28 16:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak sie zamknie powyzej 3.80 to bedzie b. ladnie z zasiegiem na opor ok. 4.00-4.10

Re: Komentarze do portfela "kloszard"

adrianoo / 2010-04-28 15:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
wpadlo hbp
adrianoo / 2010-04-28 15:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
jedno to Twoja subiektywan interpretacja wykresu, dwa to czasem widac to co ktos chce Tobie pokazac, warto brac poprawke na te dwa czynniki:)
adrianoo / 2010-04-28 15:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
16.49

Najnowsze wpisy