Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2007-10-24 16:04 / Tysiącznik na forum
spoko w piątek bez obniży o 0,5% i jazda będzie bez trzymanki....
caabi / 2007-10-24 16:09 / Tysiącznik na forum
brydziu.... obniżą stopy... jeśli to nie nakręci inflacji to będzie dobrze... a może nie nakręci bo sam rynek domów w usa już będzie odpowiednio ostrożny ...... ale problerm jest.. zobaczymy co z nim zrobią
caabi / 2007-10-24 16:23 / Tysiącznik na forum
ale mediana... czyli średnia cena spadła.... a to już martwi

TO DLA SAMURAJA,ZBIGA i innych propisowców

caabi / 2007-10-25 08:43 / Tysiącznik na forum
Agenci CBA: mamy już dość polityki - Kamiński do dymisji?
"Super Express": Mariusz Kamiński może stracić stanowisko, bo złamał ustawę o centralnym biurze antykorupcyjnym.
Według gazety, w służbach specjalnych panuje popłoch. Szykuje się wielka ucieczka agentów CBA z powrotem do policji. - Mamy dosyć wikłania nas w politykę, chcemy normalnie pracować - mówią "SE" dawni policjanci, dziś agenci CBA. Kilkunastu funkcjonariuszy CBA, którzy przyszli do biura z policji, ma w szufladach przygotowane raporty z prośbą o powrót do macierzystej służby.

Czarę goryczy przepełniła zorganizowana tuż przed wyborami sławna konferencja prasowa szefa CBA na temat posłanki Sawickiej. Zdaniem rozmówców gazety, szef CBA tą właśnie konferencją podpisał na siebie wyrok. Politycy PO zastanawiają się, jak usunąć szefa CBA. Chcą go urlopować, zmienić ustawę, a następnie usunąć. - Nie przeczytali dokładnie naszej ustawy - mówi wysokiego szczebla funkcjonariusz CBA. - Wystarczy zastosować art. 7 ust. 4 - podsuwa oficer. Przepis ten zabrania szefowi CBA działania na rzecz partii politycznej.

Panikują też w ABW. Tamtejsi szefowie też przygotowali sobie raporty o odejście ze służby. Bogdan Święczkowski, pupil ministra Zbigniewa Ziobry, według informatorów gazety znajdzie sobie ciepłą posadkę w Prokuraturze Krajowej. Jego zastępca Grzegorz Ocieczek chce wrócić do Prokuratury Wojskowej. Kolejny z zastępców - Tomasz Klimek - pewnie wróci do policji. Wszystkim uciekinierom zostało ostatnich kilkanaście dni na realizację zamiarów - wylicza "Super Express".
caabi / 2007-10-25 09:16 / Tysiącznik na forum
Netia - dziś pojdzie z uwagi na dobry wynik tepsy....
Mosty zabrzańskie.... no wkoncu musza sie wybic z tego boczniaka (ostatnio 2 dobre kontrakty)
no i ostatnio wchodze w HTL mocniej...... jak będzie info o przejęciu (a będzie na dniach) czytaj maile od firmy umieszczone na forum bankiera w watkach o htl. wiec powinno być dobrze.... ponadto kurs na historycznym minimum...
caabi / 2007-10-25 09:24 / Tysiącznik na forum
nie ken... spadek przychodu w przypadku tepsy jest spowodowany tym że netia im podbiera klientów... których ma już ponad 200 tys. więc wiadomo że wynik netii będzie dobry... a zyski tepsy spadły ale są i tak wyższe od prognoz a więc dobrze to rokuje dla branzy a wiec dla głównego konkurenta czyli dla netii. niby to takie oczywiste ale zobaczysz dziś po kursie netii że taka oczywista oczywistość podziała na wycenę.
ps. netia ma wartość księgową niższą od rynkowej... mogę w to wejść całym kapitałem bez żadnego stresu rynek wycenia tą spółke poniżej jej faktycznej wartości likwidacyjnej... a zobacz jaki akcjonariat :))))))
caabi / 2007-10-25 09:28 / Tysiącznik na forum
jen też ;)

JESTTTTTT jak dobrze ze wczoraj dobierałem :))))

caabi / 2007-10-25 09:29 / Tysiącznik na forum
HTL-STREFA S.A.
Temat
Nabycie aktywów o znacznej wartości - przejęcie zagranicznego konkurenta
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieøπce i okresowe

Treść raportu:

Zarząd HTL-STREFA S.A. informuje, że zawarł 24 października 2007 roku umowę kupna 100 proc. akcji europejskiej spółki będącej konkurentem HTL-STREFA S.A., producentem nakłuwaczy bezpiecznych, za 23 miliony euro (ok. 84,08 mln zł według średniego kursu NBP z 24 października 2007 roku).

Zarząd jednocześnie opóźnia przekazanie do publicznej wiadomości informacji o nazwie nabytej spółki oraz nazwie drugiej strony umowy, na podstawie art. 57 “ustawy o ofercie publicznej...", ponieważ ich natychmiastowe przekazanie naruszyłoby słuszny interes Spółki. Zarząd przekaże te informacje do publicznej wiadomości 31 października 2007 roku.

W wyniku transakcji HTL-STREFA S.A. nabyła zdolności produkcyjne, know-how, własność intelektualną oraz prawo do sprzedaży nakłuwaczy bezpiecznych produkowanych przez nabytą spółkę jej dotychczasowym klientom.

Sprzedaż nabytej spółki w 2007 roku wyniesie około 160 mln sztuk nakłuwaczy bezpiecznych, co zapewni jej ok. 12,5 proc. udziału w światowym rynku nakłuwaczy bezpiecznych. Zarząd szacuje, że w 2008 roku łączny udział w światowym rynku nakłuwaczy bezpiecznych HTL-STREFA S.A. i przejmowanej firmy osiągnie około 50 proc.

Zarząd HTL-STREFA przekaże szczegółowe informacje na temat skutków przejęcia konkurenta, w tym dane finansowe przejmowanego biznesu w ciągu 14 dni od daty niniejszego raportu.

Transakcja została sfinansowana przez emisję pięcioletnich obligacji, o której Zarząd informował w raporcie bieżącym nr 38 z 20 czerwca 2007 roku. Nadwyżka środków z emisji obligacji zostanie wykorzystana na zakończenie procesu przejęcia (m.in. ujednolicenie technologiczne) oraz na bieżące potrzeby inwestycyjne (w szczególności rozbudowę szlifierni igieł oraz wzrost zdolności produkcyjnych).

Umowa nabycia akcji spółki jest znacząca oraz stanowi nabycie aktywów o znacznej wielkości w rozumieniu przepisów prawa, ponieważ wartość jej przedmiotu przekracza 10 proc. kapitału własnego HTL-STREFA S.A.. oraz przekracza 20 proc. kapitału zakładowego jednostki, której akcje stanowią przedmiot aktywów.

Przed zawarciem umowy nie istniały powiązania pomiędzy HTL-STREFA S.A., osobami nią zarządzającymi i ją nadzorującymi a nabywaną spółką oraz drugą stroną transakcji.
caabi / 2007-10-25 09:31 / Tysiącznik na forum
PKC PKC PKC oleeeee. hehehe sam chyba dokupie :)))
caabi / 2007-10-25 09:33 / Tysiącznik na forum
gio widzisz pisałem rano :)))
caabi / 2007-10-25 09:41 / Tysiącznik na forum
kiedys sprzedałem ganta po 44 jak mnie brydzia nastraszuyła.... 3 miesiace pozniej był po 110

Re: Nie ma czego zazdrościć bykom

caabi / 2007-10-25 10:06 / Tysiącznik na forum
rusz htl.... może teraz widły
caabi / 2007-10-25 10:24 / Tysiącznik na forum
brydziu.... zobacz info.... zobacz kurs i powiedz czy jest to w cenie ?? odrazu odpowiem... oczywiście że nie kurs dziś był na minimum to będzie wybicie na 15 zł. wiesz że htl to dobra spółka... nie wiem więc czemu tak atakujesz??? moze dlatego że nie zdążyłaś kupić.... choć moim zdaniem jest jeszcze na to czas... ja jeszcze dokupuje.... i spokojnie poczekam na całościowy komunikat jaka firma itp....
caabi / 2007-10-25 11:19 / Tysiącznik na forum
samuraju napisałem Ci dziś co robią teraz agencji CBA jawnie oskarżają swojego szefa (kamińskiego) o upolitycznienie tej jednostki... po chce to zmienić i "władzę" nad CBA chce zabrać premierowi i oddać parlamentowi... aby nie było CBA wykorzystywane w kękach partii rządzącej.... to chyba swiadczy o dobrej woli.... jeśli by jej nie było tusk by teraz CBA użył przeciwko pisowi i tak wkoło... samuraju pomyśl czasem ....
caabi / 2007-10-25 11:38 / Tysiącznik na forum
dalej nie rozumiesz....... idea walki z korupcją jest popierana przez wszystkie partie w parlamencie (PO też poparło ustawę o CBA) problem tylko w tym że ta instutucja przez pis została wciągnięta w kampanię wyborczą i zbieranie haków.... a żeby to nie miało miejsca w przyszłości to trzeba oddać CBA w ręce parlamentu który jest reprezentowany przez wszystkie partie polityczne... przeciez to takie logiczne... a zwieksze uprawnien dotyczy tematu wgladu w dokumenty zgromadzone w skarbówce itp... przecież nie złapią cię za pranie pieniędzy jak nie będą mogli zobaczyć jaki zapłaciłeś podatek od wygenerowanego przychodu no nie ?? ja nie wiem czy na siłę kombinujesz aby nie przyznać że chcą i będą robić dobrze ........

Najnowsze wpisy