Forum

Komentarze użytkownika "dante666"

Komentarze użytkownika: dante666

Re: Emerytury nauczycieli - Polacy nie chcą zmian

dante666 / 2008-09-01 09:52
Nie wiem czy to manipulacja, pomyłka czy brak umiejętności liczenia powoduje takie podsumowania : "Przeciwnego zdania jest co czwarty Polak" - jak widać na wykresie jest to 40% !

Re: Kryzys uderzył w superbogaczy

dante666 / 2008-09-19 13:52
Jak to jest szanowna redakcjo? Piszecie na głównej stronie:
"Z powodu turbulencji na giełdach najbogatszy człowiek świata stał się uboższy o dwa miliardy dolarów."
Po czym w artykule jest
a) lista najbogatszych Amerykanów
b) link do artykułu: Mukesh Ambani jest bogatszy od Billa Gatesa
dante666 / 2008-09-29 09:57
Polityka UE jest lewicowa więc o opozycji mówi się używając określeń nacechowanych pejoratywnie, a często kłamliwych. Prawdziwa prawica w Polsce jest nazywana oszołomami - aby wybić ludziom z głowy jakiś inny model rządzenia państwem niż opiekuńczy - straszy się, że bez ministerstwa zdrowia wszyscy poumieramy, bez ministerstwa edukacji będziemy analfabetami itd.
dante666 / 2008-09-30 11:22
Jeśli nie tylko do ekspertów to mogę się dopisać.
Gdyby było to takie proste... Powinieneś zadać pytanie: dlaczego rosyjskie firmy nie notują zysków po 10000%, przecież to takie proste jak spada - zatrzymujemy, jak rośnie podwajamy obroty i gotowe! Rosyjska giełda jest wiecznie zielona!

Re: GPW: Ucieczka od akcji

dante666 / 2008-10-06 12:12
uu juz ponad 5,5 w czerwonym, niezla promocja

Re: Na kredyt czy z oszczędności?

dante666 / 2008-11-06 15:17
Oblicz ile będzie Cię kosztował ten kredyt, oblicz ile jesteś w stanie zarobić na oszczędnościach jeśli ich nie wydasz. Odejmij jedno od drugiego i zobacz czy się opłaci.

Re: W Polsce przybyło 4 tysiące milionerów

dante666 / 2008-11-14 14:16
Wg tabeli najwiecej przybylo w pomorskim ponad 1400% :)

pomorskie 55 795 45%

Re: Śniadek: Pomostówki zamiast armii zawodowej!

dante666 / 2008-11-24 16:38
Wszystkie związki na Powązki!

Re: Ostre cięcie prognoz. Ruletka analityków?

dante666 / 2008-11-26 10:31
Oczywiście za rok jeden z nich będzie najbliżej co niczego nie dowodzi, bo skrajne wartości różnią się dwunastokrotnie. Nie przeszkodzi to publikacji z wielkim tytułem o nieomylności analityków. Natomiast w najbliższej przyszłości - rządzący będą się chwalić prognozą 4,8%, a wszyscy inni obwiniać tych pierwszych o wzrost niemal zerowy.
dante666 / 2008-11-26 15:29
1. Więcej zarabiający nigdy nie zapłacą mniej w podatkach niż gorzej zarabiający - może być proporcjonalnie więcej (liniowy), dużo więcej (progresywny), lub tyle samo niezależnie od zarobków (osobisty/pogłówny).
2. Należy po pierwsze nie przeszkadzać, tym którzy chcą się bogacić (wpływy do budżetu na pewno nie zmaleją-patrz pkt 1)
3. Jeśli będzie się opłacało legalnie być lepiej zarabiającym, oraz będzie łatwiej to osiągnąć, to nie będzie potrzeby zastanawiać się co z biedotą, bo zwyczajnie zacznie znikać.

Żeby było jasne: nie zarabiam obecnie nawet średniej krajowej ale po prostu nie rozumiem tych ciągłych argumentów jak to najbiedniejsi są uciskani podatkami.

Re: Irlandia: Będzie powtórka z referendum w sprawie Traktatu

dante666 / 2008-11-26 18:00
Czyli już przesądzone, będą referendować do skutku : /
dante666 / 2009-01-13 11:22
Zwróćcie uwagę, że głosowało za tym nie tylko PO, ale prawie 100% posłów, stąd wniosek, że gdyby którakolwiek z partii obecnych w sejmie wymyśliłaby takie przepisy reszta to popiera! Niestety, w obecnej kadencji nie ma w sejmie prawicy, PO jest liberalna tylko z haseł - skutecznie obrzydzając to słowo społeczeństwu, PiS i prezydent najchętniej chyba pogoniliby SLD i sami zajęliby się oficjalnie socjalizmem. Nazwijcie mnie oszołomem czy kim tam chcecie, ale ja głosuję za prostymi zasadami głoszonymi niezmiennie od wielu lat - za prawdziwie wolnym rynkiem, niskimi podatkami, za nieunifikowaniem całej Europy, własną kulturą i walutą. Tylko UPR.

Re: Kominy płacowe windują średnią

dante666 / 2009-04-28 14:43
Dziwią mnie dość te komentarze, bo idąc do centrum handlowego widzę niesamowite tłumy, na ulicy fury na które długo nie będzie mnie stać, a nie zaniżam średniej krajowej. Więc jak to jest, skoro wg komentujących tylko elita zarabia więcej niż 1000zl, skąd te korki na drogach, kolejki na basen, do fryzjera itp. ? Wg mnie średnia wcale nie jest zaniżona, tylko jako Polacy bardzo lubimy się użalać nad sobą, jakiś kompleks czy coś.
dante666 / 2009-04-29 15:47
Drogi Panie, najpierw piszesz 'Dokładnie!', po czym zaprzeczasz przedmówcy - On pisze, że tłok się składa z bogaczy (bo jest ich wystarczająco dużo w sporym mieście), a Ty że bogaci to tylko Ci przy kasach (a tłok tworzą Ci którzy nic nie kupują). Ja mówię tylko, że średnio Polacy są na tyle bogaci, żeby robić spore zakupy. Pytanie do kaczoradonalda i Booodzia: który z Was nie ma: ani telefonu, ani komputera, ani samochodu ? Czy któryś z tych przedmiotów jest niezbędny do życia?

Re: W Jastrzębiu manifestuje tysiąc górników

dante666 / 2009-05-12 16:56
Wszystkie Związki na Powązki!!

Najnowsze wpisy