Forum

Komentarze użytkownika "dgen"

Komentarze użytkownika: dgen

Re: Wstrząsające dane dotyczące OFE

dgen / 2014-07-03 14:58 / Tysiącznik na forum
raz juz raz zapisałem sie do ofe - złozyłem oświadczenie woli i zgodnie z prawem podpisałem stosowne dokumenty

czy ponownie muszę pisemnie potwierdzać, że chcę należeć do ofe / co na to litera i logika prawa ?

czy za rok, dwa , pięć lat znowu rząd będzie wymagał ode mnie pisemnego potwierdzenia już raz złożonego (i nieodwołanego) oświadczenia woli ?

dodaję, że od przystąpienia do ofe posiadam pełną zdolność do czynności prawnych i w międzyczasie nie zostałem pozbawiony praw publicznych oraz nie zostałem sądownie ubezwłasnowolniony !

Re: Wprowadzenie euro w Polsce. To on będzie za to odpowiadał

dgen / 2014-07-03 14:51 / Tysiącznik na forum
proponuję abyśmy przyjęli euro zaraz po anglikach albo może nawet razem z nimi

Re: Profesor Piotr Gliński wygłosi przemówienie w Sejmie. Bez względu na...

dgen / 2014-07-03 12:44 / Tysiącznik na forum
PO-PR=0

Re: Matury 2014. Słabe wyniki to wina przepełnionych klas?

dgen / 2014-07-03 10:42 / Tysiącznik na forum
tzw. przepełnienie klas to tylko jeden (wcale nie najważniejszy) powód ciągle obniżającego się poziomu nauczania co w konsekwencji wpływa na wyniki egzaminów i matur....
na moim przykładzie: uczęszczałem to tzw. liceum zawodowego które kiedyś było czyms pośrednim między zawodówka a technikum czy liceum (dawne czasy) do klasy 35 osobowej i nie było to przeszkodą abym zadał egzaminy wstępne (tak kiedyś było) na dobry uniwersytet. podobnie paru moich kolegów dostało sie na UJ czy nawet na prawo na uniw. warszawski !!!
problem lezy gdzie indziej -
1. zaniżanie poziomu oczekiwań od uczniów
przykład ? w dawnych czasach aby zdać maturę trzeba było przeczytać w całości kilkadziesiąt lektur szkolnych a teraz pani minister mówi, że młodzież i tak nie czyta (?) więc trzeba ograniczyć katalog lektur obowiązkowych. Nikt wtedy nie słyszał na popularnym obecnie problemie jak "czytanie ze zrozumieniem".
Po drugie: system testowy. Ostatnio okazało sie, że jestem w stanie zdać test z niemieckiego, mimo że w ogóle nie uczyłem sie tego języka.
2. obniżanie poziomu oczekiwań wobec nauczycieli
tak , tak ! co prawda nauczyciele maja obowiązek podnoszenia swoich kwalifikacji ale tak naprawdę dzisiaj trudniej jest zostać pokojówką w średniej klasie hotelu (min. 1 język obcy, trzy etapy rekrutacji) niż nauczycielem odpowiadającym za przyszłość naszych dzieci. Tak więc matematyki mojej córki w gimnazjum uczy absolwent materiałoznawstwa, informatyki - mgr filologii rosyjskiej a francuskiego - pani po anglistyce .
W szkole powinni pracować najlepsi z najlepszych i to za duże pieniądze a nie znajomi znajomych i frustraci którzy nie odnaleźli się np. w biznesie.
3. powrót do sytemu nauczanie 8-3(5)-5
8-letnia podstawówka, 3-5 letnia szkoła średnia, 5 letnie studia.
dzisiaj uczeń kilkakrotnie uczy sie tego samego w każdej ze szkół w konsekwencji nie umie niczego

Re: Kidawa-Błońska nie widzi zagrożenia dla koalicji

dgen / 2014-07-02 17:06 / Tysiącznik na forum
działania rządzącej sitwy można łatwo zrozumieć analizując fachową literaturę poświęconą strukturom mafijnym: tam też dla "zmian personalnych" kluczowe są dwa nienaruszalne prawa, czyli;
- swoich nie wydajemy
- wybaczamy wszystko oprócz zdrady

Re: Najbardziej zielone miasta w Polsce. Zobacz ranking

dgen / 2014-07-02 17:03 / Tysiącznik na forum
należy dodać, że w długości żywopłotów już dawno prześcignęliśmy burkinę faso, japonię i irlandię a na koniec tej kadencji rządów PO dogonimy niemcy - Polacy powinni to docenić

Re: PiS apeluje do KNF o rzetelną ocenę nowego prezesa GPW

dgen / 2014-07-02 16:58 / Tysiącznik na forum
jedną z cech wyróżniających zorganizowane grupy przestępcze jest m.in. wywieranie wpływu/nacisku na organa państwowe w celu przejęcia nad nimi kontroli - tak więc oto od 7 lat rządząca w RP sitwa obsadza GPW "swoim" człowiekiem.
przypomnijmy, że odchodzący prezes (maciejewski) wg sitwy miał same wady: na gpw pracował od 20 lat, w zarządzie gwp od 8 lat, swoją "haniebną" przeszłość przypieczętował zasiadaniem w europejskiej radzie giełd papierów wartościowych - nie takich ludzi nam trzeba !!!!!!

kogo radek ma na myśli ?

dgen / 2014-06-30 15:40 / Tysiącznik na forum
Zgodnie z definicją "zorganizowanej grupy przestępczej" wypracowaną w USA w latach 60-tych XX wieku , zorganizowana grupa przestępcza "jest rodzajem sprzysiężenia o rozbudowanej, wieloczłonowej strukturze, opartego na wewnętrznej hierarchii, dyscyplinie i żelaznych regułach postępowania, które prowadzi planową działalność typu biznesowego , zmierzającą do opanowania i monopolizacji określonych sfer ekonomii (zwłaszcza w dziedzinie handlu, usług, obrotu kapitałem)". Podkreśla się, że działania obejmują zarówno czyny para nielegalne, jak też stosowanie nielegalnych środków (szantaż, korupcja) do osiągania legalnych celów.

Z kolei wg konwencji Narodów Zjednoczonych zorg. grupa przest. oznacza posiadającą strukturę grupę składającą się z trzech lub więcej osób, istniejącą przez pewien okres czasu oraz działającą w porozumieniu w celu popełnienia jednego lub więcej poważnych przestępstw określonych na podstawie niniejszej konwencji, dla uzyskania, w sposób bezpośredni lub pośredni, korzyści finansowej lub innej korzyści materialne.

Podobną definicję stosuje prawo niemieckie oraz Rada Europy mówiąc o "wykorzystanie różnych form wewnętrznej dyscypliny i kontroli, używanie przemocy lub innych środków, w celu zastraszenia, wywieranie wpływu na polityków, administrację wymiaru sprawiedliwości, ekonomię, media poprzez korupcję lub zastosowanie innych środków, wykorzystywanie struktur handlowych, pranie pieniędzy, prowadzenie działalności na międzynarodową skalę".

Dodatkowo obszerna literatura mówi o planowanych, określonych na osiągnięcie zysku lub władzy popełnianie przestępstw, które pojedynczo lub łącznie charakteryzują się znacznym ciężarem gatunkowym, którym – na zasadzie podziału zadań - przez dłuższy lub nieoznaczony czas z wykorzystaniem zawodowych lub zbliżonych do zawodowych struktur, z użyciem przemocy lub innych środków zastraszenia, wywierając wpływ na politykę, media, administrację publiczną, wymiar sprawiedliwości i gospodarkę, zajmują się wspólnie co najmniej dwie osoby.

Biorąc pod uwagę powyższe, definicja zorganizowanej grupy przestępczej bardziej pasuje do:
a) "gangu" kelnerów ?
b) partii rządzącej w RP od 7 lat ?

Re: Radosław Sikorski kontratakuje w aferze taśmowej. Będzie doniesienie...

dgen / 2014-06-28 21:58 / Tysiącznik na forum
po pierwsze panie ministrze wydaje mi się, że nie można złożyć zawiadomienia do prokuratury "na siebie"
po drugie: pana podsłuchana rozmowa odbyła się w miejscu publicznym, brały w niej udział osoby publiczne, rozmowa dotyczyła spraw publicznych a za posiłek zapłacił pan z publicznych pieniędzy - dlaczego więc należy ścigać tych co pana nagrali ?

Re: Rolnictwo w Polsce. Producenci wędlin boją się unijnych zmian

dgen / 2014-06-28 17:47 / Tysiącznik na forum
a kiedy UE zainteresuje się składem parówek np. we francuskim Auchan - dzisiaj sprawdzałem - zawierają aż 15% "produktów mięsnych"

Re: Kolacja Sikorskiego z Rostowskim. Politycy: szef MSZ musi zwrócić...

dgen / 2014-06-28 17:45 / Tysiącznik na forum
donald tusk i sikorski niec nie muszą - możecie im skoczyć !
własnie przybyło im kilkadziesiąt tysięcy nowych wyborców - to te matoły co nie zdały śmiesznego egzaminu zwanego teraz "maturą",
zaś w zanadrzu mają dodatkowo 2 miliony wiernych rodzin urzędniczych i inncy przekręciarzy, którzy zawsze staną za PO

Re: David Cameron nie zgadza się z krytyką ze strony Sikorskiego

dgen / 2014-06-27 22:08 / Tysiącznik na forum
podstawowa różnica miedzy sikorskim a cameronem jest taka, że ten drugi realizuje interesy WYŁĄCZNIE swojego kraju bez ogladania sie na innych.

czyje interesy realizuje sikorski (zaznaczyć właściwe) :
- własne
- PO
- berlina
- górali (ale tych z góry synaj)

Re: Euro w Polsce. Ponad 70 procent Polaków jest przeciwnych

dgen / 2014-06-27 20:38 / Tysiącznik na forum
tzw. "przyjęcie euro" to nic innego jak gigantyczna transakcja finansowa polegająca na tym, że unia (czytaj: niemcy)chce odkupić naszą walutę , gdyż ta (zapewne) jest dla nie atrakcyjna. Skoro tak, to oczywiście możemy siąść do stołu ale sprzedaż nie może sie odbyć po kursie 4,2 pln za euro.
Moim zdaniem optymalna cena na dzisiaj to max 2,8 pln za euro. Wynika to z tego, że przeciętny Polak za swoje przeciętne wynagrodzenie wymienione na euro powinien kupić tyle samo złota co w momencie wejścia Polski do UE.

tylko fakty

dgen / 2014-06-24 14:35 / Tysiącznik na forum
wojciech jaruzelski był funkcjonariuszem pseudo niepodległego państwa satelickiego w całości zależnego od moskwy (PRL).
Został na stanowisko szefa tego panstwa nominowany i zaakceptowany przez moskwę. Był agentem służb podległych sowieckiemu KGB, został komunistycznym oficerem w czasach gdy na światło dzienne wyszła informacja o zbrodniach jego patronów na polskich oficerach w katyniu. Jest odpowiedzialny za antysemickie czystki w armii w 1968 roku, inwazję wosja PRL na czechosłowację w 1968 r., masakrę cywilów na wybrzeżu w 1970 roku, wprowadzenie stanu wojennego w 1980 r. (w tym masakra górników z wujka i dziesiątki innych ofiar). To za czasów jaruzelskiego pierwszy raz od czasów bieruta i gomółki zaostrzono kurs wobec kościoła katolickiego co skutkowało mordami na księżach (popiełuszko, suchowolec,niedzielak...).Jaruzelski nigdy nie wyrzekł się ideologii, którą wyznawał całe życie i nigdy nie potępił systemu komunistycznego, którego był aktywnym uczestnikiem .

jaruzelski nigdy nie był polskim oficerem tylko prosowieckim generałem PRLowskiej armii, nominowanym na to stanowisko przez sowieckiego okupanta i całe życie służył temu okupantowi.

Re: Afera taśmowa. Niemiecka gazeta ubolewa nad losem Tuska

dgen / 2014-06-24 12:15 / Tysiącznik na forum
najlepszym przywódcą Polski będzie ten, kogo będą nienawidzić i w Moskwie i w Berlinie

moja babcia, prosta wiejska kobiecina mawiała: nie wierzcie takiemu komu niemce i ruskie medale dawają

Najnowsze wpisy