Forum

Komentarze użytkownika "gall333"

Komentarze użytkownika: gall333

gall333 / 2010-02-03 21:51 / Bywalec forum
To boli jak chce się zabrać taki super układ. Potem już tylko jazda do pracy na czarno np. w Niemczech.
gall333 / 2010-02-03 21:49 / Bywalec forum
Nie rób z siebie takiego męczennika. Dobrze wiemy że emerytura po 15stu latach to chory system.
gall333 / 2010-02-03 14:06 / Bywalec forum
Prawo poboru (PP) - na rynku kapitałowym - to zasada umożliwiająca co najmniej zachowanie przez dotychczasowych akcjonariuszy proporcjonalnego udziału w kapitale akcyjnym danej spółki akcyjnej po nowej emisji jej akcji. Według tej reguły objęcie przez akcjonariuszy odpowiedniej ilości nowych akcji zależy ściśle od już posiadanego ich stanu ilościowego, i odbywa się w terminie specjalnie wyznaczonym im przez spółkę. Akcjonariusze niezainteresowani nowo emitowanymi walorami tej spółki mogą zbywać swoje prawa poboru osobom trzecim - gotowym wejść w skład jej akcjonariatu albo też chcącym powiększyć swój w nim udział. Czynności te, w przypadku dostępności akcji tejże spółki w obrocie publicznym, zachodzą za pośrednictwem giełdy, tzn. prawa poboru są w określonym czasie notowane na cedule giełdowej, z ceną wyjściową uzależnioną od liczby i rynkowej wartości akcji wszystkich emisji przeprowadzonych przez tę spółkę. W sytuacjach szczególnych (np. akceptowane wejście inwestora strategicznego do akcjonariatu danej spółki akcyjnej), możliwe jest wyłączenie się dotychczasowych akcjonariuszy z prawa poboru przy nowej emisji akcji, wskutek podjęcia podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy stosownej uchwały (większością min. 80% procent głosów za).
Wzór na teoretyczną wartość prawa poboru [edytuj]

PP = \frac{(S - E)}{(L+1)},

gdzie:
PP - teoretyczna wartość prawa poboru
S - cena rynkowa starych akcji
E - cena emisyjna nowych akcji
L - liczba jednostkowych praw poboru potrzebnych do objęcia jednej akcji nowej emisji.
gall333 / 2010-02-03 14:05 / Bywalec forum
Prawo do akcji (PDA) to, na rynku kapitałowym, prawo majątkowe, przysługujące inwestorom giełdowym w odniesieniu do akcji danej spółki akcyjnej, którego wartość (cena) jest ściśle powiązana z wartością (ceną) akcji już objętych przez nich w ofercie publicznej tejże spółki, aczkolwiek niedopuszczonych jeszcze do obrotu giełdowego (np. z uwagi na jeszcze nieuprawomocnienie ewidencyjne nowych serii tychże akcji).

Prawa do akcji stanowią "czasowy substytut" akcji danej spółki, tzn. mogą być notowane na cedule giełdowej od chwili oficjalnego zamknięcia zapisów na w rzeczywistości odpowiadające im akcje. Dzieje się tak celem "wirtualnego przyspieszenia" płynności tych walorów na rynku wtórnym, które z czysto formalnych względów oczekiwać muszą na rejestrację w sądzie faktycznych wyników swoich emisji na rynku pierwotnym. Prawo do akcji jest zamieniane na akcje automatycznie w upublicznionym wcześniej terminie, bez ingerencji akcjonariusza. PDA daje możliwość odsprzedaży akcji przed jej pierwszym notowaniem, wiąże się z tym jednak pewne ryzyko. W wypadku, gdy dana emisja nie dojdzie do skutku, tzn. nowe akcje nie zostaną dopuszczone do obrotu, emitent ma obowiązek odkupić PDA za cenę emisyjną danej akcji, niezależnie od ceny zapłaconej za samo PDA.
gall333 / 2010-02-03 11:44 / Bywalec forum
A gdzieś ty to durniu wyczytał??? hehe ty durniu. Nie pisz co ja myślę i nie wchodzę tu po to aby z tobą rozmawiać. Pytam się normalnych ludzi co i jak ale ciebie o zdanie nie pytałem. A normalni forumowicze już mi odpowiedzieli za co bardzo im dziękuje. Są tu tacy którzy wiedzą po co jest to forum ale ty jeszcze do tego nie dorosłeś durniu.

Re: CHEMOS

gall333 / 2010-02-03 10:12 / Bywalec forum
Mam do was pytanie. Ile będzie miała sp. CHEMOS akcji po tych wszystkich emisjach.?
gall333 / 2010-02-03 10:11 / Bywalec forum
Nie myśl bo nie dla ciebie tu wchodzę.
gall333 / 2010-02-02 22:30 / Bywalec forum
Nie mam PP. Dopiero zaczynam interesować się tą spółką. Być może zrobię jakiś zakup. Muszę zaczerpnąć głębszej wiedzy w tym temacie bo z lekka jestem zakręcony.
gall333 / 2010-02-02 22:25 / Bywalec forum
Uświadom mnie ile jest teraz po emisji akcji i jaki jest free float ale w sztukach a nie procentowo.
gall333 / 2010-02-02 17:30 / Bywalec forum
02.02.2010- Pierwszy dzien notowan 67.920.000 praw poboru akcji serii C

08.02.2010- Początek zapisów na akcje nowej emisji

16.02.2010- Ostatni dzien notowan 67.920.000 praw poboru akcji serii C

19.02.2010- Koniec zapisów na akcje nowej emisji

02.03.2010- Przydział akcji nowej emisji
gall333 / 2010-02-02 17:10 / Bywalec forum
Wolę przeczekać bo jak następna emisja PP ma wyglądać tak ja ta co jest teraz to raczej będzie liczenie strat a nie zysków. Swoją drogą to dziwię się że ludzie kupują PP a po emisji w takim pośpiechu pozbywają się ich z taką dużą stratą.

Re: CHEMOS

gall333 / 2010-02-02 16:52 / Bywalec forum
Mówcie sobie co chcecie ale jestem pewny że nie takiej reakcji spodziewaliście się ze strony inwestorów po pojawieniu się PP. Sam jestem zaskoczony bo chciałem dzisiaj troszkę się obkupić. Pozostaje mi wstrzymać się z zakupami co najmniej do maja.

Re: PETROLINV

gall333 / 2010-02-02 11:30 / Bywalec forum
Ale idzie pięknie aż rura mięknie. Koniec lutego 10 zł. rozmieniamy.!
gall333 / 2010-02-02 09:18 / Bywalec forum
Dla jednych to okazja do sprzedaży a dla drugich okazja do kupna. Czas pokarze kto miał rację.
gall333 / 2010-02-01 22:19 / Bywalec forum
Zapomniałem o na ważniejszej kwestii. Wysłanie naszych żołnierzy do Iraku i Afganistanu. Nawet za komuny Polacy nie włazili Rosjanom aż tak mocno w d... i nie wysyłali naszych wojsk z pomocą do Afganistanu.

Najnowsze wpisy