Forum

Komentarze użytkownika "gall333"

Komentarze użytkownika: gall333

gall333 / 2010-02-03 14:06 / Bywalec forum
Prawo poboru (PP) - na rynku kapitałowym - to zasada umożliwiająca co najmniej zachowanie przez dotychczasowych akcjonariuszy proporcjonalnego udziału w kapitale akcyjnym danej spółki akcyjnej po nowej emisji jej akcji. Według tej reguły objęcie przez akcjonariuszy odpowiedniej ilości nowych akcji zależy ściśle od już posiadanego ich stanu ilościowego, i odbywa się w terminie specjalnie wyznaczonym im przez spółkę. Akcjonariusze niezainteresowani nowo emitowanymi walorami tej spółki mogą zbywać swoje prawa poboru osobom trzecim - gotowym wejść w skład jej akcjonariatu albo też chcącym powiększyć swój w nim udział. Czynności te, w przypadku dostępności akcji tejże spółki w obrocie publicznym, zachodzą za pośrednictwem giełdy, tzn. prawa poboru są w określonym czasie notowane na cedule giełdowej, z ceną wyjściową uzależnioną od liczby i rynkowej wartości akcji wszystkich emisji przeprowadzonych przez tę spółkę. W sytuacjach szczególnych (np. akceptowane wejście inwestora strategicznego do akcjonariatu danej spółki akcyjnej), możliwe jest wyłączenie się dotychczasowych akcjonariuszy z prawa poboru przy nowej emisji akcji, wskutek podjęcia podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy stosownej uchwały (większością min. 80% procent głosów za).
Wzór na teoretyczną wartość prawa poboru [edytuj]

PP = \frac{(S - E)}{(L+1)},

gdzie:
PP - teoretyczna wartość prawa poboru
S - cena rynkowa starych akcji
E - cena emisyjna nowych akcji
L - liczba jednostkowych praw poboru potrzebnych do objęcia jednej akcji nowej emisji.
gall333 / 2010-02-03 21:49 / Bywalec forum
Nie rób z siebie takiego męczennika. Dobrze wiemy że emerytura po 15stu latach to chory system.
gall333 / 2010-02-03 21:51 / Bywalec forum
To boli jak chce się zabrać taki super układ. Potem już tylko jazda do pracy na czarno np. w Niemczech.
gall333 / 2010-02-03 21:55 / Bywalec forum
Nie chcę się rozwodzić nad waszym bohaterstwem bo go nie ma przesadzaj bo cie nosi.
gall333 / 2010-02-03 21:58 / Bywalec forum
Po nocach to wy albo spicie,albo dorabiacie do pensji.
gall333 / 2010-02-05 15:25 / Bywalec forum
Ty to za to znawca jesteś hehe ty durniu.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - danielos12.]
gall333 / 2010-02-05 17:06 / Bywalec forum
Nic mi o tym nie wiadomo i jestem akurat w tym temacie spokojny a tym bardziej ty nie masz pojęcia o moim pożyciu małżeńskim i nijak to ma się do GPW.
Frajer jesteś i burak. Po tych twoich inwestycjach to dziwię się że jeszcze masz z czego inwestować. Weź się lepiej durniu za zbieranie puszek.
gall333 / 2010-02-05 17:07 / Bywalec forum
ojej hehe ty durniu
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - danielos12.]

Re: CHEMOS

gall333 / 2010-02-08 22:30 / Bywalec forum
Nie wiem kto mi tam gnoi mój wizerunek ale osobiście nie wszedłem w tą spółkę bo jakoś mi nie podchodzi tak jak i inne spółki powiązane z Patrowiczem. Nie mam przekonania do tego faceta.

Re: CHEMOS

gall333 / 2010-02-16 11:46 / Bywalec forum
Ta spółka jest tak niezrozumiała jak jej komunikaty. Nikt nie lubi owijania w bawełnę dlatego nikt nie wchodzi w niejasne sytuacje.
gall333 / 2010-02-17 14:18 / Bywalec forum
Znalezienie ropy w Kazachstanie nie stanowi aż takiego problemu. Problem tkwi w sprzedaży ropy w korzystnej cenie. Nie ma za bardzo komu tej ropy sprzedać. Popatrzcie sobie na mapę i powiedzcie jaką drogę transportu widzicie dla tej wydobytej ropy. Ja widzę tylko jedynego odbiorcę Rosję.

Re: CENSTALGD

gall333 / 2010-02-17 15:23 / Bywalec forum
Wygląda na to że czas zacząć kupować sp. COGNOR.

Re: CENSTALGD

gall333 / 2010-02-23 13:52 / Bywalec forum
To się nazywa wyczucie chwili hehe. Ciekawe na ilu się zatrzyma.
gall333 / 2010-02-27 21:49 / Bywalec forum
Prawda jest taka że jak by Karkosik był mniejszościowym udziałowcem to ALCHEMIA poszła by won. SKOTAN ma wówczas pole do działania. Tyle uwolnionej kasy może wszystko zmienić ty SB dobrze kombinujesz. Dajesz mi do myślenia brachu.

Re: CENSTALGD

gall333 / 2010-03-01 19:01 / Bywalec forum
O kurcze raport okresowy nie ciekawy. Czas na ewakuację.

Najnowsze wpisy