Forum

Komentarze użytkownika "gorol"

Komentarze użytkownika: gorol

gorol / 2008-02-14 09:25 / portfel
dzięki
jeżeli chciałbys porozmawiać o którejś ze spółek z portfela służę pomocą
pozdro

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

gorol / 2008-02-14 15:58 / portfel
witam
chciałem zapytac co myślicie o idm
co było powodem az takiego spadku czy również lewary jak na ponarze
może warto wejść na odbicie
pozdro
gorol / 2008-02-15 16:24 / portfel
generalnie słabe przych ody za rok takie jakie prognozował prezez czyli 35 mln w IVkw ok 7mln strata ok1,5 mln .W przypadku enapu a jest to mała spółka często dochodzi do przesunięć wynikajacych z nierozliczonych jeszcze kontraktów a co za tym idzie i wachań wyników i tak w 3 kw 10mln w IV 7 mln czyli różnica 50% a koszty stałe są stałe więc cały obraz należy wziąść zdłuższej perspektywy.
I tak przychody firmy wzrosły z 20 mln 2006 do 35mln 2007 plan na 2008 ponad 50 mln czyli spółka się rozwija gorzej troszkę wypada jeżeli chodzi o zysk netto zobaczymy w nastepnym kwartale czy to jednorazowy wypadek czy spółka ma problemy z rentownością na kontraktach
pozdro

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

gorol / 2008-02-18 13:58 / portfel
moje zdanie o ponarze
patrząc na zachowanie papiera ewidentnie komuś zależy na zbiciu ceny myśle że 4,5-5
i wykończenie do końca wiaderka.zostało mu jeszcze ok6% lecz ktoś musi wiedzieć że jest to mocno zalewarowane a bank wstrzymał się z egzekucją po zakupach kalickiego i stradomia bo nastąpiło odbicie w górę.Nie widać agresywnej podaży a tylko uwalanie kursu ,jak puszczą lewary i będzie duży obrót to mysle że potem pójdzie do góry
ktoś chce wyeliminować wiaderka do końca i przejąć ten pakiet
pozdro
gorol / 2008-02-26 08:47 / portfel
niekoniecznie w famie i ponarze po wpadce wiaderka idzie gra o kontrolę nad spółkami
kalicki do końca nie jest pewny czy ktoś nie chce i jego odsunąć na boczny tor podejrzewa że ktoś poprzez słupy skupił duże ilości ponara i może dużo zamieszać na walnym
podejrzewam że emisja fama może być nie za gotówkę lecz za akcje ponara co ucięło by spekulacje
fam przejąłby kontrolę nad ponarem i stałby się następną spółką zależną a kalicki dalej miałby kontrolę nad fam i byłby gwarantem realizowania strategi
gorol / 2008-03-03 21:20 / portfel
wyniki w normie strata w większości powstała po utworzeniu rezerw na buczek aut. podane w poprzednich raportach .obawiałem sie że moga jeszcze wyciągnąć jakieś trupy z szafy i zakończa działalność po hermanach.jak widać wszystko powinno być już wyczyszczone i od nowego kwartału możemy rozliczać golisza.

Re: Komentarze do portfela "gorol"

gorol / 2008-03-06 20:30 / portfel
po krótkiej rozmowie telefonicznej zostałem poinformowany że w okolicach czerwca spółka efr ogłosi strategię i przedstawi aktualna sytuację co do finansów
myślę że tego czasu dużo się wyjaśni

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

gorol / 2008-03-06 20:41 / portfel
czy orlientuje się ktoś co może wydażyć się w enapie
analizując ich ostatnie posunięcia podejrzewam że może przy emisji dojść do zmiany inwestora strategicznego
po pierwsze jaro oraz osoby z rady nadzorczej nie są z branży(kopalnia gliny,fabryka porcelany) ich wejście do spółki to wykorzystanie wolnych środków ,kupienie upadającej spółki ,uzdrowienie i sprzedaż z zyskiem
po drugie ostatnie ruchy kadrowe -zarząd i wyższy szczebel zarządczy obsadzany jest ludzmi z elbudu
coś mi to pachnie że emisję zamiast jaro obejmie elbud -firma z branży i zostanie strategicznym a potem i byc może będzie fuzja
co o tym myslicie może sie mylę

Re: Komentarze do portfela "gorol"

gorol / 2008-06-03 17:43 / portfel
moim czarnym koniem na ten rok pozostaje eurofaktor
po pięknym raporcie prawie 36mln zysku ,spółka zredukowała swoje zadłużenie
z wyemitowanych obligacji na dzień publikacji pozostało do spłaty tylko 3 mln
z podstawowej działalności zaczyna generować zyski i to jest to a kasy do ściągnięcia kilkadziesiąt baniek ostatnie wyroki spółka wygrywa wartość księgowa na dzisiaj to 13,6zł
a niedługo przekroczy 20
spółka godna polecenia pod nowym kierownictwem
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy