Forum

Komentarze użytkownika "kuba3"

Komentarze użytkownika: kuba3

Re: Od dziś trudniej o kredyt

kuba3 / 2006-06-30 23:27
Ja wiem, ale nie powiem ;-)
Nawet nie wymienię nazw banków, które doprowadziły do powstania rekomendacji S i lobbują, aby powstały kolejne ograniczenia.
kuba3 / 2006-07-02 16:54
ma Pan rację, ale tylko przy założeniu, że Szwajcarzy dalej będą podnosić stopy, a RPP nie będzie podnosić. Jednak już dziś mówi się o tym, że niebawem RPP zacznie podwyżki.
kuba3 / 2006-07-04 13:59
Przy kredycie w złotówkach wiesz, ile masz długu, ale nie wiesz, jak wysoka będzie twoja rata za pięć lat. Może bardzo wzrosnąć, może też znacząco spaść. Zależy to od wiboru. Tak więc klienci "złotówkowi" także mogą stać się niewypłacalni.
kuba3 / 2006-07-04 23:40
Ale dlaczego Pan sądzi, antyPiSuarze, że skoro przez ostatnie 5 lat osoby zapożyczone w walutach zyskały (mimo chwilowych wahań kursów walut - euro nawet po 4,9), w najbliższych latach mogą stracić? Wydaje mi się, że przy krachu gospodarczym, wszyscy stracą. A zanim nadejdą czasy, że nieruchomości przestaną drożeć, to minie wiele lat. A nie wierzę, że zaczną w przewidywalnej przyszłości tanieć.
Z natury nie jestem optymistą, ale taki scenariusz nie wydaje mi się realny, więc nie widzę niebezpieczństwa w braniu kredytów walutowych. Poza takim oczywistym, że jakiekolwiek zadłużanie się wiąże się zawsze z ryzykiem - np. trwała utrata pracy, itp. Ale tu waluta nie ma znaczenia.
kuba3 / 2006-07-15 13:48
Nie chcę bronić urzedników, ale celnicy działali w zgodzie z ustawą, która nakazuje im pobieranie akcyzy za sprowadzane samochody (która wciąż obowiązuje i pobierać podatek muszą nadal). Dlaczego więc do więzienia mają iść urzędnicy za to, że posłowie uchwalili prawo niezgodne z unijnym? Według Pańskiego toku rozumowania, powinni trafić tam posłowie, którzy głosowali "za" oraz autorzy projektu ustawy.
kuba3 / 2006-07-15 13:52
i jeszcze 500 zł podatku ekologicznego oraz 200 zł za decyzję urzędu skarbowego o tym, że nie trzeba płacić VAT-u...
Kroją nas na każdym kroku, ale w końcu samochód to dobro ekskluzywne i trzeba burżujów ukarać za ich fanaberie. Porządny przedstawiciel klasy robotniczej jeździ rowerem, a resztę trzeba wydoić przy zakupie auta, a później podczas każdego tankowania.
kuba3 / 2006-07-16 18:07
VAT nie jest pobierany od aut przywożonych z krajów UE. Trzeba go płacić za samochody spoza Unii, ale import tych aut jest inaczej uregulowany i nic się w tej sprawie nie zmieni.

Re: "Dziwny jest ten świat" - posłuchaj felietonu Money.pl

kuba3 / 2006-07-21 12:24
Świetna sprawa! Szkoda, że częściej wydarzenia nie są komentowane w takiej formie :-(
kuba3 / 2006-08-09 15:34
Ja popieram money, bo ono popiera wolność wyboru! zbyt wiele już jest zakazów na polskim "wolnym" rynku
kuba3 / 2006-10-18 16:45
Jak dziś pamiętam, jak Kaczyński otwierał fragment A2 i mówił tak, jakby to była zasługa jego rządu, czyli podpisuje się pod osiagnięciami Buzka, Millera, Belki i Marcinkiewicza... Poza dumą z tego, że drogę wybudowali poprzednicy, nie padła zapowiedź, że A2 będzie tania, więc obecnej ekipie też taki układ odpowiada.

Re: Po porannych incydentach wybory spokojne

kuba3 / 2006-11-26 16:52
Widzialem te babke ze zdjecia w TVN24 - wrzucala glos do urny zaraz po Kaczynskich. Plakalem ze smiechu :-) Nie wiedzialem, ze Kosmici maja w Polsce prawo wyborcze...
kuba3 / 2007-02-28 23:29
A był Pan, Panie acomitam, na Suwalszczyźnie w sezonie? I był Pan tam sam? Nie było tłumów miastowych? Zazdroszczę! Od czerwca do września, ciężko wśród tych dzikich jezior znaleźć chwilę spokoju. Zazdroszczę, że Panu się udało. Nawet w lasach w okresie suszy, gdy obowiązuje zakaz wstępu, niemało jest ludzi. Nie wiem, czy o tej samej Suwalszczyźnie Pan pisze, chyba, że ostatni raz był tam Pan 30 lat temu.
kuba3 / 2007-03-03 22:47
A to przepraszam - na Suwalszczyźnie także bywam, ale poza sezonem. Mimo to jak na moje wymagania i tak zbyt wiele tam ludzi. Coraz trudniej o spokój :(
kuba3 / 2007-04-04 16:43
Tak, tak, a świstak siedzi i zawija w te sreberka...
kuba3 / 2007-05-18 15:33
ubezpieczony nie ponosi bezpośrednio kosztów, bo NFZ ściąga koszty leczenia z polisy sprawcy, ale właśnie konkretnie z jego polisy - taki jest optymalny model, o tym jest ten tekst i ja tez chcę, aby tak było, a nie ryczałtem ściągać od wszystkich

Najnowsze wpisy