Forum

Komentarze użytkownika "michel40"

Komentarze użytkownika: michel40

Re: GTC

michel40 / 2012-04-04 15:16
No nie wiem, WIG20 może jeszcze spadać bo Amerykanie są strasznie wysoko i pewnie z tego poziomu trochę zlecą, a wtedy my z nimi mimo, że nie mamy z czego spadać i wsparcie na 6 zł może pęknąć. Ja osobiście czekam i nic nie robię, ale teoretycznie rzeczywiście do nabycia PP kurs powinien rosnąć, niestety teoria teorią a to co się na przykład dzisiaj dzieje to przeciwieństwo :)

Re: GTC

michel40 / 2012-04-03 20:12
działa to tak, że w dniu 4 czerwca dostajesz tyle praw poboru ile masz akcji, na przykład jesli masz 100 akcji dostajesz 100 praw poboru, po 4 VI jakis czas jest handel na GPW tymi prawami (PP) jak akcjami, jest jakiś kurs który się zmienia, mozesz je sprzedawać i kupować, ale to trwa ograniczony czas, jeśli do tego czasu nic nie zrobisz jesteś stratny, przeczytaj sobie artykuły w necie na temat praw poboru (PP) i praw do akcji (PDA) w sumie to nie jest za bardzo skomplikowane

Re: GTC

michel40 / 2012-04-03 14:26
Ciężko powiedzieć jak będzie się zachowywał do nowej emisji, zależy jak się ona powiedzie, za ile będą nowe akcje i jak przebiegnie handel PP i PDA, myślę, że sporo się wyjaśni już po Walnym 16 tego miesiąca i dniu prawa poboru 4 czerwca, a to już niebawem. W każdym razie widać, że 6 zł stanowi mocne wsparcie. To z punktu widzenia techniki a jest jeszcze i psychologia bo żadna spółka z WIG20 takiego zjazdu nie zanotowała, więc przy oznakach polepszenia sytuacji jest też spory potencjał na wzrost, problem tylko, że cała budowlanka leży (zobacz chociażby PBG). Jeśli traktować to jako inwestycję długoterminową to raczej nie mam obaw. Ale się rozpisałem :)

Re: GTC

michel40 / 2012-04-21 09:48
Oczywiście, że GTC to nie bankrut, cierpi po prostu na dewaluację (księgową) wartości nieruchomości, która jest pochodną sytuacji na globalnym rynku nieruchomości, niestety ponieważ ma ich dużo to i kwoty dewaluacji są ogromne (za zeszły rok dewaluacja = kapitalizacji spółki). Polecam świetnie zrobiony raport-analizę prze BRE dla GTC datowany ze stycznia tego roku, ale analizujący 3 nadchodzące lata ze wszystkimi parametrami ekonomicznymi. Można go przeczytać w formacie PDF pod tym adresem : http://www.pb.pl/atta/1936-gtc-240112.pdf

Re: GTC

michel40 / 2012-04-23 10:52
DM IDM SA podwyższył rekomendację dla GTC do "kuouj", cena docelowa 11,3 PLN.

Re: GTC

michel40 / 2012-05-15 12:53
Już nie wiem co o tym sądzić : dobre wyniki spadamy, WIG w dół mocno spadamy, WIG w górę spadamy, dobre rekomendacje spadamy, nowe otwarcia galerii spadamy, duże obroty spadamy, brak obrotu też spadamy, pewnie po udanej emisji w czerwcu bedziemy spadać, w takim tempie to do końca roku może jak dojdziemy do 1 grosza za akcję przestaniemy spadać.

Re: GTC

michel40 / 2012-05-14 15:54
Jakoś pozytywnej reakcji na dobre wyniki nie widzę :) ale trzeba obiektywnie przyznać, że dziś to nie wina spółki tylko Grecji bo wszystko leci.

Re: GTC

michel40 / 2012-05-14 07:37
GTC miało w 1Q 2012 6,3 MLN EUR zysku netto, znacznie powyżej konsensusu szacowanego na 0,8 MLN EUR. Zobaczymy co na to GPW dziś.

Re: GTC

michel40 / 2012-05-11 17:04
Miejmy nadzieję, że te analizy specjalistów w poniedziałek rano się sprawdzą, jeśli znów wyniki na 1Q będą fatalne nie chcę nawet myśleć jak szybko przebijemy wsparcie na 6 PLN :
"GTC nie powinno w I kw. zaskoczyć rynku wysokimi odpisami z tytułu rewaluacji aktywów.
Globe Trade Centre (GTC) nie powinno zaraportować po I kwartale 2012 r. tak wysokich odpisów z tytułu rewaluacji portfela nieruchomości, jak to miało miejsce w III i IV kwartale 2011 r. Średnia prognoz analityków ankietowanych przez PAP wskazuje, że deweloper może w tym okresie zanotować zysk netto na poziomie 0,8 mln euro, a także EBIT w wysokości 17,4 mln euro i 37,4 mln euro przychodów".

Re: GTC

michel40 / 2012-05-11 12:28
Z obrotami na poziomie pół miliona dziennymi to my szybko z tego trendu bocznego nie wyjdziemy, może zacznie się coś dziać jak będzie ustalona cena nowej emisji i zaczną się notowania praw poboru bo na razie marazm kompletny, obroty gorsze nawet niż najmniejsze spółki z z sWIG80

Re: GTC

michel40 / 2012-05-08 08:59
Będzie i powyżej dziesięciu, ale to inwestycja długoterminowa, nie na operację kup i sprzedaj w tydzień.

Re: GTC

michel40 / 2012-05-07 19:17
Na szczęście się pomyliłem

Re: GTC

michel40 / 2012-05-07 08:36
Po wszystkich weekendowych wyborczych wieściach z Francji i Grecji może być gorąco i nie jest wykluczone, że znów zaczniemy testować wsparcie na 6 PLN, niestety. A wyniki Q1 i otwarcie Burgas dopiero za tydzień, kiepsko może być

Re: GTC

michel40 / 2012-05-05 09:15
Może, ale przecież zwiekszyli stan posiadania zaledwie kilka dni temu, jak na OFE to takie kupowanie sprzedawanie w ciągu 10 dni wydaje się za bardzo spekulacyjne

Re: GTC

michel40 / 2012-05-04 14:34
albo spekulanci albo już nie wiem co, bo baza jest ok, wyceny też, rekomendacje ok, perspektywa ok, chyba za dużo w tym spekulacji, dziwne bo na WIG20 powinno być tego mniej, ale mam coraz większą tendencję aby się zgodzić z Twoim twierdzeniem

Najnowsze wpisy