Forum

Komentarze użytkownika "monmark16"

Komentarze użytkownika: monmark16

monmark16 / 2010-01-13 20:54
Dzięki za szybka odpowiedź. Ale poproszę wersję dla wolniejszych :)
"bo za grudzień wychodzi z zeznania..." jakiego zeznania?PIT 28? jeśli tak to nie rozumiem...
tak, wiem, ze za grudzień płaci się w styczniu

czyli przychód z całego roku ale wpłacony podatek tylko do listopada? a wtedy ten podatek za grudzień, który zapłacę w styczniu liczy mi się do wpłaconych w 2010?
I teraz kwestia małżónków, też tak myślałam, że każdy wpisze swój przychód, czyli tak naprawdę każdy wpiszę połowe tego co otrzymujemy wspólnie (ponieważ we dwójkę wynajmujemy jedno wspólne mieszkanie), ale wyczytałam gdzieś, że limit 4tyś e nie łączy się, czyli że nie mamy każdy na siebie po limicie 4tyś, tylko wspólnie mamy jeden limit 4tyś, to jak to rzeczywiście jest?

PIT 28

monmark16 / 2010-01-13 20:01
Witam,
chciałabym rozliczyć najem na zasadzie ryczałtu i mam par pytań odnośnie wypełnienia PIT 28. W formularzu należy wpisać kwotę ryczałtu za miesiące od stycznia do listopada (co wtedy z miesiącem grudniem?) lub za I, II i III kwartał (co wtedy z IV kwartałem?) i który zakres lepiej wybrać, albo jeśli jest narzucony to od czego zależy?
Kolejna kwestia dotyczy tego, ze najem był przeze mnie i męża w związku z tym musimy oboje wypełnić PITy 28, wiem że nie wpływa to na limit (4000euro) czy w związku z tym oboje wpisujemy całą sumę uzyskanego przychodu? Czy w takim przypadku jeśli mamy niedopłatę to czy nie wyjdzie tak, że oboje musimy tą niedopłatę zapłacić (czyli dublować) Proszę o pomoc. Pozdrawiam
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy