Forum

Komentarze użytkownika "Pietrodolar"

Komentarze użytkownika: Pietrodolar

Pietrodolar / 2011-03-01 14:16 / Bywalec forum
Hmm... dzisiaj ISE albo zbuduje się cześciowo lub całkowicie prawe ramię ORGR-a i jazda up albo będziemy mieli zwiedzanie obszaru poniżej poziomu 59000... Ropa jak narazie nie odpuszcza, kurs EURTRY osiągnął linię utworzoną przez dwa szczyty w 2009 r i zastanawia się co dalej. Libia rządzi ... Ja narazie wyjechałem z połową tego co jeszcze miałem w Turcji w BSE30 i dzisiaj tego nie żałuję :)
Myślę, że jeżeli ISE i lira pójdzie up to wzrosty będą szybkie i duże, ale być może znowu ograniczone ruchami bankiu centralnego. Ostatnie cięcia stóp procentowych w styczniu miały na celu głównie schłodzenie rynku i ograniczenie napływu kapitału spekulacyjnego, a przy okazji dość nietypowo ale jednak miały ograniczyć inflację. To się udało w lutym więc bank odpuścił planowane cięcia w lutym, tak samo miało być w marcu. Niestety po zamieszaniu w Egipcie a potem Libii presja inflacyjna wzrosła, mając już tym razem tradycyjne podstawy.
Pietrodolar / 2011-02-25 19:25 / Bywalec forum
Oj boli , boli, :) inwestycja w ten fund na dziś licząc rok do roku dała +6,16% czyli jak niezła lokata ;))
Pietrodolar / 2011-02-25 16:47 / Bywalec forum
No i ruski czołg przejechał po fladze :)
Pietrodolar / 2011-02-25 11:38 / Bywalec forum
A propos RTS rysuje się na nim od 2 tyg. prospadkowa flaga, chociaż jeżeli dzisiaj popołudniu znowu podpompują ceny ropy to może zostać zanegowana. Swoją drogą RTS od sierpnia zeszłego roku idzie jak ruski czołg :) Wyszedłem z niego w listopadzie bo nagle na wolumenie pojawiła się przepaść, kapitał gdzieś sobie poszedł na chwilę :) ale wrócił z początkiem grudnia. Wchodzenie wtedy wydawało się bardzo ryzykowne więc odpuściłem, a teraz czekam na jakąś korektę na RTS ale jeżeli dalej surowce będą iść w górę to chyba się niedoczekam:)
Pietrodolar / 2011-02-25 11:16 / Bywalec forum
Jak narazie nieźle..., podwójmy szczyt na EURTRY jeżeli lira wzrośnie do 2.14-15 za eur to mamy duży RGR i możliwość dalszego wzrostu do 2.09-10. Narazie nie ma presji ze strony ropy więc może lira się trochę uspokoi. Myślę, że na ISE możliwy jest jeszcze zjazd i budowa albo głowy (głębszy zjazd) albo prawego ramienia ORGR. Zobaczymy dzisiaj w drugiej części sesji.
Pietrodolar / 2011-02-24 21:17 / Bywalec forum
Liczę na to :)) może zejść do bandy na ok 60100 albo do poziomu zniesienia Fibo 61,8 jak u Maxa na wykresie, czyli jakieś 59300. Mam nadzieję, że się to szybko rozegra, gorzej jeżeli się przyklei do dolnej bandy i jeszcze parę dni pomęczy ...
Pietrodolar / 2011-02-24 14:01 / Bywalec forum
Jak tak dalej pójdzie na ISE to test dolnej bandy zobaczymy jeszcze dzisiaj :)
Pietrodolar / 2011-02-24 13:09 / Bywalec forum
Max dzięki za analizę ISE, czytam twojego bloga regularnie, do 18-go lutego liczyłem jeszcze na pozytywny scenariusz, ale po wyjściu z kilna dołem i zbudowaniu flagi plus informacje z Libii to już wiadomo było co się święci, zrobiłem redukcję jednostek, zeby trochę ograniczyć straty, ale zjazd był tak szybki, że zastanawiam się czy dzisiaj nie skonwertować części DWS Gold na Turcję, ale ryzyko duże ...
Pietrodolar / 2011-02-24 12:59 / Bywalec forum
Technicznie rzecz biorąc to dobry moment na wejście w Turcję chociaż mocno ryzykowny, jeżeli sytuacja z Libią się zaostrzy i dolna banda pęknie to dopiero będzie jazda ...
Pietrodolar / 2011-02-24 12:51 / Bywalec forum
Ano... Libia i ogólna sytuacja pociągnęły ISE w dół i teraz już pozostaje czekać na test dolnej bandy kanału spadkowego.
Pietrodolar / 2011-02-23 16:36 / Bywalec forum
test zaliczony, długi dolny cień dotyka krzywej SMA200, jutro się okaże czy to odbicie będzie coś warte ...

21 II - 25 II

Pietrodolar / 2011-02-23 16:12 / Bywalec forum
ISE 100 dzisiaj testuje SMA200 ... jęzeli nie będzie odbicia to następny przystanek zapewne na dolnej bandzie kanału spadkowego czyli jakieś 60000 ...
Pietrodolar / 2011-02-22 00:43 / Bywalec forum
Też mam nadzieję, że jutro Bovespa wróci powyżej linii, którą nazwałeś BWO i do której dzisiaj wróciła po jej lekkim naruszeniu. Gratuluję bloga, jest co poczytać:)
Pietrodolar / 2011-02-21 23:25 / Bywalec forum
Masz rację, pewnie jeszcze trochę czasu upłynie zanim sytuacja w Afryce się wyklaruje, za dużo się dzieje. Cały czas mam tam zamrożone jakieś 5% portfela. Z kolei w ISE siedzi jakieś 20% (po 50% redukcji w styczniu). Bovespa też mnie pokusiła ostatnio, wszedłem 14-go, ale dzisiaj faktycznie kiepsko to wygląda. Dość zaskoczony byłem dzisiaj impulsem wzrostowym na BSE30, w tym samym momencie co na RTS. O ileo RTS można powiedzieć, że ciągnie go ropa to BSE, hmm.... sam nie wiem. W ostatnim czasie BSE zachowywał się jak Bovespa, a dzisiaj jakby drogi się rozeszły.
Pietrodolar / 2011-02-21 18:42 / Bywalec forum
Być może to równiez Libia miała wpływ na zjazd na ISE, dzisiaj ewakuacja tureckich firm z Libii;
http://www.ft.com/cms/s/0/0b4ebd38-3db4-11e0-ae2a-00144feabdc0.html#axzz1EcFxM6a0

Najnowsze wpisy