Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Podatnicy zapłacą

Pilsener / 2011-06-26 19:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politycy położą łapę na złożach gazu identycznie jak trzymają złoża węgla i innych surowców, nie zdziwiłbym się, jakby miliony metrów sześciennych wywieziono za granicę dopłacając do tego z naszych podatków a tymczasem zwykły człowiek płaci krocie za surowce, ogrzewanie czy prąd, dopłaca z podatków na pasożytów i dzieli się ze związkową patologią swoją emeryturą.

Po to, by zarobić

Pilsener / 2011-06-26 19:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nikt nie każe trzymać tych akcji, kupuje się je po to, by natychmiast z zyskiem odsprzedać. Wszystko jest kwestią ceny.

Jak każdy

Pilsener / 2011-06-25 02:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rozczarowanych systemem partyjnym można spotkać dosłownie wszędzie, zwolenników zmian podobnie. Niestety to sama partia musi chcieć zmian, inaczej nic się nie stanie - najlepszy przykład to choćby Chiny.

Ogień i woda

Pilsener / 2011-06-25 02:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
CHF i PLN to jak ogień i woda, kraj rozwinięty kontra niedorozwinięty, demokracja kontra system partyjny, kapitalizm kontra socjalizm, pragmatyzm i zdrowy rozsądek kontra ideologia, głupota i populizm.

Kto uważał, że za złotówki będziemy kupować coraz więcej i więcej franków był leszczem, wtedy np. nowe samochody w Szwajcarii kosztowałyby 10 tys. PLN i każdy by po nie jeździł - NIEREALNE.

W długim terminie złotówka zawsze będzie się osłabiać w stosunku do franka.

Europa ma kaca moralnego

Pilsener / 2011-06-24 15:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo UE przecież lansuje a wręcz narzuca socjalistyczny model gospodarki oparty co prawda nie o bezpośrednie, ale pośrednie sterowanie przy pomocy limitów, ceł, subwencji, dotacji, podatków, regulacji etc.

Nie ostatni raz

Pilsener / 2011-06-23 13:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli już teraz CHF jest tak drogi to co będzie, gdy w Szwajcarii zaczną podnosić stopy? Nie podnieśli ich tylko dlatego, że frank bardzo się umocnił w stosunku do euro co wyraźnie zaznaczył prezes banku centralnego w swoim wystąpieniu.

Nie pomaga też wysoka inflacja i brak reform wynikające z nieudolności kolejnych polskich rządów.

I ciekawi mnie, jak wpłynie na koszt spłaty kredytu w CHF przystąpienie polski do strefy euro? Rata może podskoczyć o kolejne 20-30%.
Pilsener / 2011-06-23 13:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"dopiero teraz moja rata wyrownuje sie ze zlotowkowa" - czekaj aż podniosą w Szwajcarii stopy. I zobaczymy, gdy za kilka lat będzie kolejny kryzys po ile będzie wtedy CHF. Moja rata (PLN) zaczynała się od około 1200, teraz płacę około 700 (kredyt brałem w 2004 roku).
Pilsener / 2011-06-21 16:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po to jest ubezpieczenie medyczne. Za %0% tego co płacisz na NFZ dostaniesz na wolnym rynku kilkaset razy więcej (jak nie lepiej) w postaci wysokiej jakości usług medycznych. Byłem jakiś czas ubezpieczony prywatnie to wiem co piszę. Powinno być obowiązkowe prywatne ubezpieczenie gwarantujące określone ustawą minimum świadczeń i tyle. Kto nie pracuje ten dostaje ubezpieczenie od rządu wyłonione drogą przetargu.
Pilsener / 2011-06-21 16:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak jest! Ziemię Niemcom tylko w workach! Po 5 kg max!
Pilsener / 2011-06-21 16:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co mnie obchodzi nazwa partii? Kiedyś PZPR, dziś PO czy PIS - co za różnica jak ludzie wciąż ci sami?
Pilsener / 2011-06-21 16:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz na myśli górników co zarabiają po 9 tysięcy i idą na podwójną emeryturę po 20 latach pracy czy może mundurowych którzy idą na emeryturę po 15 latach w wysokości 70% ostatniej pensji? I mówiąc zamożniejsi masz na myśli normalnie pracujących ludzi zarabiających średnią krajową i jej okolice? Bo jakoś nie sądzę, by np. Kulczyk który ma firmę zarejestrowaną w Dubaju czy Austrii płacił na polskich emerytów... to zwykli ludzie ponoszą koszty systemu a nie zamożniejsi. to jeden z wielu mitów socjalizmu.

Re: Kaczyński: PO wyprzedaje Polskę. Szpitale i wielkie firmy

Pilsener / 2011-06-21 16:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"odniósł się też do planów prywatyzacji Lotosu. - To jest sprawa elementarna z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju i temu też się trzeba przeciwstawić, bo musimy chronić wszystko co stanowi podstawę naszej państwowej, ale także narodowej substancji" - co za chore brednie nawiedzonego paranoika, przebija na głowę (dosłownie) Tuska, Pawlaka i Napieralskiego.

Pewnie, wspierajcie dalej państwowe molochy i monopole, przepłacajcie za prąd, gaz, ogrzewanie i benzynę, dorzucajcie się do związkowych przywilejów i dzielcie się z nierobami swoją (jakże wysoką) emeryturą. Przecież tego wymaga interes polski! Co to za kraj, którego interes wymaga, by jego obywatele cierpieli biedę i niesprawiedliwość?

Niech się sam leczy w publicznej służbie zdrowia

Pilsener / 2011-06-21 16:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Stary PRLowiec i PZPRowiec, wszystko by zrobił państwowe i wszędzie powtykał swoich pociotków z partii i związków zawodowych. Ale czego można oczekiwać po człowieku który niczego w życiu nie osiągnął, do niczego nie doszedł, nie ma rodziny, konta w banku, nawet prawa jazdy.

I co on może wiedzieć o "publicznej" służbie zdrowia? Ja muszę czekać 8 lat na prosty zabieg a gdyby nie prywatny szpitalik który ma podpisaną umowę z NFZem pewnie byłbym dziś kaleką albo bym nie żył.

Ale czego nie zrobią polscy politycy by ocalić stołki w sektorze publicznym dla swoich kolegów i rodzin.
Pilsener / 2011-06-21 14:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Więcej, niż na wolnym rynku. W tej chwili do ZUS płacę prawie 900 zł co miesiąc a podobną emeryturę osiągnę na wolnym rynku płacąc co miesiąc około 150 zł. Jeśli prywatny fundusz emerytalny daje mi rocznie jakieś 110% wpłaconej kasy (wliczając 5% za zarządzanie) to od ZUSu chcę co najmniej 115% a nie 15%.....

Re: czy przewalutowac kredyt?

Pilsener / 2011-06-21 14:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli tak to też nie najlepszy pomysł - co, gdy CHF dojdzie do 4 PLN a Helweci podniosą stopy? Lepiej zaczekać, aż kryzys się skończy. Poza tym nie można tego zrobić płynnie (przewalić możemy wszystko albo nic) i gdy źle wybierzemy moment nawet kilka % ma znaczenie. I jakie mamy kompetencje i szanse by skutecznie spekulować na rynku walutowym mając totalnie nieelastyczny portfel a w dodatku na kredyt? Spekulacje zostawcie spekulantom.

Najnowsze wpisy