Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2011-02-16 09:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No to ledwo zaczął się 4-ty więc spoko, poza tym surowce lubią się wpychać przed akcje :)
Pilsener / 2011-02-16 09:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pozywaj polskę, ale nie w polskim sadzie - bo ten na to nie pozwoli. Mi grozi kalectwo bo na prosty zabieg mam czekać 8 lat! Polecam Międzynarodowy Trybunał Praw Człowieka, nawet jeśli odrzucą pozew to jest to doskonała forma protestu przeciwko polsce.

Re: 19% - zlikwidować OFE! 16% - zlikwidować ZUS! Emerytalny chaos

Pilsener / 2011-02-16 08:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Zlikwidować ZUS i OFE, bo są nieefektywne.
2. Stworzyć system kapitałowy, gdzie każdy sam wybiera sobie rodzaj inwestycji, rząd powinien zachęcać do oszczędzania na emeryturę.
3. Wprowadzić pojęcie "zasiłek starczy" przysługujący najbiedniejszym i tym, którzy nie chcieli pracować lub oszczędzać na swoją emeryturę.

Re: Ceny rosną szybciej niż oczekiwano

Pilsener / 2011-02-15 16:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To dziwne? Poza tym politycy od zawsze majstrują przy inflacji, oficjalna inflacja jest zawsze sporo niższa od faktycznej a rząd zarabia nie tylko na różnicy pomiędzy inflacją nominalną a realną lecz także na wywoływaniu samej inflacji.
Gdyby wierzyć oficjalnej inflacji i wzrostowi PKB to mógłbym dziś kupić kilka razy więcej niż w latach 90-tych, tymczasem mogę ledwo 50% a gdyby uwzględnić nieruchomości to jeszcze mniej. Dobrym wyznacznikiem jest cena mieszkań czy złota, policzcie ile mogliście kiedyś kupić mkw mieszkań czy złota a ile dziś.

Re: Banki nie chcą podatku. Będzie gorzej?

Pilsener / 2011-02-15 16:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nakładanie nowych podatków, uchwalanie nowych regulacji i dotrudnianie urzędników, by to wszystko ogarneli - tak można podsumować plany kolejnych polskich rządów w XXI wieku.

Re: Lewica zyskuje i nie chce do koalicji

Pilsener / 2011-02-14 11:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
SLD - paradoksalnie najmniej lewicowa polska partia, (nie potrafili zrealizować nawet swoich podstawowych postulatów za to obniżyli znacznie CIT i stworzyli podwaliny pod komercjalizację PKP) ale i tak ich wszystkich nie trawię, kolejna banda nieudaczników z sektora publicznego pchająca się do koryta.
Nieszczęściem jest to, że w polsce wszystkie partie są lewicowe - unikają reform i rozdają socjal a w dodatku rządzą nimi ludzie, którzy nie zostali wybrani w demokratycznych wyborach lecz wskazani kciukiem przez partyjnych baronów.
Pilsener / 2011-02-13 00:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czyżby? Tylko 5 milionów polaków pracuje w sektorze prywatnym, to tylko około 20% osób w wieku produkcyjnym! Sam jestem specjalistą i wiem co mówię, pooglądaj oferty pracy i zobacz kogo szukają: 1. Szukają w 90% do sektora prywatnego 2. Na stanowisko nie wymagające większych kwalifikacji. Lepiej już być robotnikiem wykwalifikowanym niż "specjalistą" po studiach.
Pilsener / 2011-02-13 00:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dopiero w 2 i 3 pokoleniu się asymilują a i tak tylko część z nich. Arabowie to lenie, pracują tylko wtedy gdy muszą jeść, są w szoku gdy dowiadują się, że można u nas żyć bez pracy, mają nas za kompletnych bezmózgów, dla nich to jest raj bo nie pracuje a ma o niebo lepiej niż tam, skąd przyjechał.

Panika o nic

Pilsener / 2011-02-13 00:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Stary Berlovesko więcej zaliczył dziewczyn z Maroka i Tunezji niż przybyło tych imigrantów. Co ładniejsze zatrzyma a resztę odeśle do Trypolisu.

Mało, ale lepsze to niż nic

Pilsener / 2011-02-12 23:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moje postulaty:
- likwidacja senatu
- ograniczenie liczby ministrów i wiceministrów z obecnych 100 do 20
- ograniczenie władzy prezydenta i likwidacja jego kancelarii, jasny podział kompetencji prezydent-rząd
- jednomandatowe okręgi wyborcze w liczbie około 50 (chcemy znać swoich posłów i ministrów a nie tak jak teraz - szara masa)
- pojedyncze karty do głosowania na których tylko imię, nazwisko oraz krzyżyk
- losowe umiejscowienie kandydatów na listach, np. gdy jest 10 kandydatów to Jaś Kowalski jest na pierwszym miejscu na 10% kart.
- możliwość dopisania na karcie własnego kandydata
- możliwość głosowania przez internet, telefon, pełnomocnika oraz korespondencyjnie

Żałosna parodia demokracji

Pilsener / 2011-02-12 16:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przysyłają kogoś ze Szczecina by został posłem w Suwałkach, gdyby w polsce była demokracja takie praktyki skończyłyby się tylko w jeden sposób: spektakularną przegraną "spadochroniarza" w starciu z lokalnym kandydatem. Ale w tym fałszywym i zakłamanym kraju wystarczy 1500 głosów np. w Krakowie by być posłem "reprezentującym" Kraków, to du**kracja a nie demokracja, chodzenie na wybory w takim kraju nie ma najmniejszego sensu.

Parodia demokracji

Pilsener / 2011-02-12 15:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To co się w polsce dzieje, to żałosna parodia demokracji. Już dawno zostało postanowione nie tylko kto znajdzie się w sejmie, ale nawet z jakiego okręgu! Tak zwany elektorat ma g....o do powiedzenia, to partia wybiera a wybór jest dość oczywisty: wybieramy tego, kto ma zasługi dla partii czy wręcz kupi miejsce za określoną sumę pieniędzy, krążą potem po sejmie tacy decydenci z parytetem na wazelinę, każdy z poparciem tysiąca głosów ze "swojego" okręgu.

Oczywiście przed wyborami wszystkie media będą trąbić "idź na wybory, zmień kraj" by szkalować rozsądnych ludzi, którzy albo nie chcą brać udziału w tej pseudo-demokratycznej hucpie albo którym nikt za oddanie głosu nie zapłacił złamanego grosza.

Re: Służba zdrowia wymaga reform. Nie konsultacji

Pilsener / 2011-02-12 15:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Służba zdrowia wymaga reform" - to czemu nie reformujecie mądrale? To ja siedzę w sejmie? Jedyne co umieją polscy politycy to gadać albo robić w majty przed związkowymi czy kościelnymi działaczami.

Pewnie

Pilsener / 2011-02-12 15:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powinniśmy jeszcze lepiej kształcić naukowców i specjalistów, w USA czy UK już na nich czekają, a polscy naukowcy umieją tylko wydawać rządowe dotacje na nikomu niepotrzebne badania i eksperymenty. I po co tylu specjalistów w kraju, w którym głównym pracodawcą jest rząd rozdający po znajomości posady, nie wymagające żadnych większych kwalifikacji? Jak będzie zapotrzebowanie na specjalistów to się znajdą!

Re: Niedługo decyzje ws. emerytur mundurowych?

Pilsener / 2011-02-12 13:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Platforma powinna teraz wystąpić z nowymi propozycjami reform"
"myślę, że zbliżamy się do decyzji"
To przecież jest żenujące, słuchać się tego nie da, nadawali swoim podwyżek, pozatrudniali urzędników a tuż prze wyborami będą jakieś propozycje reform, ahahaha i ja mam iść na wybory i głosować na polskie partie polityczne złożone z samych zakłamanych i fałszywych ludzi? Lepiej już Mubaraka poprzeć niż polskiego polityka, każdy kolejny polski rząd z uporem maniaka drąży dno po poprzednim :/

Najnowsze wpisy